Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

mory
17. jún 2008

aj u nas je ockovanie povinne ved ked sa tak stale ockovalo tak preco by si clovek mal teraz vyberat? 😅
ale je to asi kazdeho osobna vec , ja napriklad neockujem iba tie proti chrypke alebo roznym vyrozam co povinne nieje lebo poznam vela pripadov co sa dali zaockovat a dostali tu chripku alebo virozu aj tak a velmi tazko znasali 😝

je a inak prajem pekny den 🙂

certi super fotka a vlastne vsetky fotky v albume mali je nadherny ja zboznujem baculate babatka 😀

andrea.m
17. jún 2008

mory 😀 ale nosiť by si ich nechcela že?

certica
17. jún 2008

andy, spravna pripomienka 😅

drobec.z
17. jún 2008

tak k tym ockovaniam, ja som rada, ze su povinne, lebo v takychto veciach sa ja neviem spravne rozhodnut,a tak ked musi,tak musi,a keby boli na vybere rodica, tak by som nevedela ako sa rozhodnut, ci dat, alebo nedat ockovat. 😉

certica
17. jún 2008

ja som maleho dala este pred 2 rokmi proti pneumokokom, aspon ze teraz to preplacaju, lebo my sme za to vycalovali cez 6 tis. a este proti tej zltacke chcem vikiho.

drobec.z
17. jún 2008

certi, aj ja som si stale hovorila aky je Romanko tazky a teraz spominam na tie casy, ked mal len 9kg aj to sa mi uz zda malo popri tych 13 😀 😀

maryn
17. jún 2008

ockovanie proti tbc ti nezarucuje ze dieta tbc nedostane a iba minimalne zmiernuje priznaky tohto ochorenia
ockovania zabijaju bunky ktrore nas mozu ochranit pred roznymi inymi ochoreniami a tak sa stavame ovela nachylnejsi na ine choroby /vid priklad pneumokok/ dalej ockovania sposobuju alzheimera a parkinsona a su tiez karcinogene tie latky v niektorych
a nehovorila som o zapade ale o roznych severskych europskych krajinach a o cine, kde po zruseni ockovania proti tbc absolutne eliminovali sids
ale toto vsetko som videla len vcera v telke, takze tiez este zvazujem pre a proti a ktomu som to pisala pre certicu lebo sa pytala a nehovrim ze ockovat netreba

mory
17. jún 2008

maryn ale sak dobra tema ja mam sice svoj nazor ale dara si citnem aj ine nazory a mozno nie vsetko co som si myslela je spravne a rada sa dozviem viac 😉

paska
17. jún 2008

a mne je to jedno 🙄

maryn
17. jún 2008

som rada mory ze to tak vnimas, aj ja som to preto pisala a chcela som o tom podiskurovat a tiez sa dozvediet nieco viac 😉

drobec.z
17. jún 2008

maryn, tak davas ockovat Viktorka proti pneumokokom?

maryn
17. jún 2008

andy a tu nejde vobec o tu vcelicku ako si pisala, to by bolo to najenej, tu ide o to ze ockovanie proti jednej chorobe, vyvola nachylnost na ochorenie ovela zavaznejsou chorobou, to som tym chcela povedat.
ja sama som dala vikiho ockovat proti pneumokokom napriek tomu ze to nie je povinne, priznavam ze ma ovplyvnila reklama a media a malo co som si o tej vakcine precitala pred tym nez som vikiho dala zaockovat, ale to co som vcera videla ma donutilo uvazovat nad tym vsetkym.
my sme po prevenare mali strasnu reakciu a mam strach co bude po preockovani, ale keby som sa mala este raz rozhodnut ci dat aleo nie tak by som dala.

drobec.z
17. jún 2008

maryn, tak ja som tiez rozmyslala nad tym pneumokokom, zatial nie sme, hoci vela mamiciek ak nie aj vsetky ktore poznam uz davno zaockovali svojich drobcov, ale asi v july uz pojdeme aj my, ja sama som sa v praci nikdy nedala zaockovat proti chripke a dokonca ani manzel, hoci sme to mali povinne, tak stale sme sa tomu snazili vyhnut, lebo poznam vela ludi a dokonca aj mangelikovych rodicov, co sa dali proti nej zaockovat a vyvolalo im to taku reakciu, ze nakoniec, celu zimu marodili ☹ ake reakcie ste po prevenare mali?

mory
17. jún 2008

drobec no presne o tom hovorim moj sef sa kazdu zimu dava ockovat proti chripke a nakoniec on jediny ju chyti aj 2 krat za zimu 😀 tak mu treba aspon mi tu v robote nervy nezere 😝

paska
17. jún 2008

ja som dala andrejka tým prevenarom a musim si zaklopať žiadna reakcia ale on celkovo dobre znáša očkovanie

maryn
17. jún 2008

mory, drobec moj bracho sa tiez dava stale ockovat proti chripke a aj tuto zimu bol chory ako pes a my ostatni nic a prisahal ze uz sa urcite neda 😅

drobec.z
17. jún 2008

ved presne o tom to je, maryn, normalne si mi dala chrobaka do hlavy, co s tymi ockovaniami, ake mozu byt reakcie po prevenare? My sme zatial mali po kazdom ockovani teploty ☹

certica
17. jún 2008

tak my sme dnes boli prvy krat vonku bez toho, ze by sme sli domov s revom 😀 a normalne aj ked nespal v kociku zo zaciatku (cca 30 min.) tak pekne lezal a kukal 😕 😕 , dufam, ze to nebola len nahoda. hurraaa!!

ked uz o tych ockovaniach.... tak proti chripke by som sa urcite nedala. navyse je xyz-roznych druhov, takze ta vakcina nema podla mna moc zmysel ani sirsi zaber. a tiez kolega s rodinou sa davali ockovat v minulosti asi po dva roky a tiez horor

drobec.z
17. jún 2008

certica, tak mozno od teraz budete uz takto pekne lezkat a kukat 😉

mory
17. jún 2008

certi neviem ci je to pravda alebo len nahoda ale strasne vela chlapcov nechce byt v kociku od narodenia 😒 zato devy skoro vsetky co poznam miluju kocikovanie 😀

drobec.z
17. jún 2008

certi, my sme kociar milovali, kym sa Romco nenaucil lozit po 4, potom prislo take utlmove obdobie, myslel si ,ze po 4 moze lozit vsade aj vonku,tak odmietal kociar, vysedel tak 15 min. a potom strasny rev a uz bol na rukach, to trvalo take 3 mesiace, potom zacal v kociari spavat, vlastne len v kociari, a odvtedy sa aj rad povozi, ale ked si zmysli,ze chce behat, tak ho do kociara nenapraceme ani styria 😀 😀 😀

maryn
17. jún 2008

viktorko sa rad vozil a aj teraz sa rad vozi, sedka si dam , nohy si vylozi a kukuckuje, takze drzim prsty certi aby mu to ostalo, to je radost sa potom prechadzat 😉
drobec my sme nemali so ziadnym ockovanim okrem preveranaru problem, po prevenare mal 39 horucku a bol uplne uplakany, nozicka spuchnuta, tvrda bolava, ale zasa poznam deticky ktore nemali absolutne ziadne reakcie, takze je to individi 😉

maryn
17. jún 2008

chcela som sa este opytat, ci zvyknete niektora varit sparglu a ci ju drobci mozu papat?

drobec.z
17. jún 2008

maryn, ja varim sparglovu polievocku a aj zapekanu sparglu a drobcek to miluje, inac obsahuje vela vitaminov,takze je vhodna a oni su uz dost velky 😉

vavka33
autor
17. jún 2008

Ahojte,vidim,ze ste mali debatku o ockovaniach.
Marynka,ja som sparglu varila raz,a zjedli ju sliepky,bolo to tvrde,nenastudovala som pripravu.Ale mam ju v mrazaku pripravenu pre Lelu.

bubi7
17. jún 2008

ahojte ja som už v poriadku dufam.Lucka sa ide očkovat zajtra proti pneumokokom včera mi spadla na nosik ma ho ako uhorku bala som sa že ho zlomila. a v kočiku nechce byt vobec

andrea.m
17. jún 2008

maryn ja som tu napísala iba svoj názor.písala som to všeobecne nie konkrétne tebe.očkovaním sa do tela vpravuje baktéria konkrétnej choroby proti ktorej to očkovanie je a tým že sa to dá do organizmu tak ten organizmus si proti tejto chorobe vytvorí protilátky. to ako na očkovanie organiumus zareaguje je u každého indi vindi a nedá sa to absolútne predvídať. a takisto je indi vindi či človek na ochorenie proti ktorému sa dal zaočkovať ochorie alebo nie. žiadné očkovanie nezaručuje že na tu chorobu neochorieš ale je nádej že tá choroba bude mať miernejší priebeh(teraz nemyslím chrípku,ale napríklad také kiahne). ja idem takisto očkovať Tami proti pneumokom a zatiaľ mi každý lekár s ktorým som sa radila povedal niečo iné takže kašlen na nich a budem sa riadiť srdcom. a nevravím že ked ju dam zaočkovať tak nikdy nedostane zápal stredného ucha alebo zápal mozgových blám len dúfam,že ak ochorie bude to mať ľahší priebeh. ešte stále som toho názoru že dnes sa všetko priveľmi nafukuje,pretože na očkovanie ma a "nemalý" vplyv aj podnebie a celkové životné prostredie a to je v každej krajine iné. a ešte chcem pripomenúť že toto je môj názor a nikomu neberem ten jeho ani ho nejdem ovplyvniť a písala som to pre všetkých.čím sa ti maryn ospravedlňujem že som reagovala na niečo čo si napísala čertici.

bubi som rada že si OK

a čo sa týka vozenia v kočíku tak Filipko sa vozil veľmi rád ale Tami kočík z duše nenávidela až kým nevedela sedieť. a spať niekde inde ako v postieľke u nej nehrozí doteraz.

mory
17. jún 2008

andy cisty sloh 😀 mas 1 jednotku 😉 a gratulujem ku zubu 😀 zubnik zbojnadlo

no spat ani eliusa v kociku nebude len v postielke ale zato sediet a vozit to dokaze hodiny a nemusi pritom ani jest ani pit 😀

janka1
17. jún 2008

ja som vladku dlaa ockovat na vsetko co bolo treba a + zltacka a teraz proti rakovine krcka maternice ...a ked budu este nejake vakciny , ktore ma oslovia a snad jej pomozu v zivote , tak nebudem rozmyslat... 😉

andy no konecne ...supeeer....dalsi zub... 🙂

mory
17. jún 2008

jani aj u nas teraz ide to ockovanie proti rakovine krcka 😝