Jazykový kurz v Bratislave. Naučia ma niečo?

marse
20. okt 2008

Chcem sa opytat ci mate s nimi skusenosti, ci ma tam vedia seriozne daco naucit? mam zaujem o kurz ang. jazyka dakde v ba, viete o niecom dobrom??? oplati sa to vobec po financnej stranke??? dakujem 🙂

etuska
20. okt 2008

Marse- ja mam s jazykovymi kurzami dost vela skusenosti-z oboch stran 😀 Momentalne uz ako lektorka 🙂 Urcite sa to do buducnosti oplati,ved anglictina je celosvetovy jazyk a ak chces na sebe pracovat,myslim,ze cudzi jazyk je v dnesnej dobe nevyhnutnost ako ovladanie prace s PC a vodicak 😉

Konkretne ti ziadnu jazykovku odporucat neviem,ale skus si pozriet trebarz ich web-stranky,co ponukaju,ci maju kvalifikovanych lektorov...

A este jedna poznamka na zaver: Oni ta tam sice ucia,ale do hlavy ti to nikto nenaleje,takze treba mat najma velku motivaciu venovat sa cudziemu jazyku neustale,nielen 2x tyzdenne na kurze 🙂 -napr. aj ked zavitas do temy "English writing" na MK 😀
Prajem vela energie,trpezlivosti a motivacie 😉

susik77
20. okt 2008

marse: asi zavisi od urovne. mne uuuzasne pomohol kurs Lite, dostali ma od chronickeho zaciatoc. na stredne pokrocileho. potom som sla na 6 tyzdnov na kurz do oxfordu a potom som sa ucila len indiv. lekcie s native speakrom. Myslim, ze na tejto urovni-teraz som asi upper intermediate by mi uz jazykovka moc nedala, ovela viac ocebujem indiv. vyuku.

etuska
20. okt 2008

zalezi aj od poctu studentov v kurze.Ja som raz mala taku "cool" skupinu-cely cas 6 ludi,co veeelmi chceli speakovat a bolo to aj vidno 😉 Takze motivacia robi zazraky

etuska
20. okt 2008

mimochodom-moj sen je si otvorit "language school",ale v BA urcite nie-mozno vsak poroznyslam o pobocke,ak budem velka a uspesna 😀

marse
autor
20. okt 2008

dakujem 🙂
etuska urcite sa chcem zdokonalovat stale viac, kedze s PC pracovat viem veelmi dobre a vodicak mam tiez 😉

lebo len tak letmo pozeram sem tam inzeraty s ponukou prace a na vsetkych schopnych miestach vyzaduju angl. jazyk aspon na komunikacnej urovni, a ked chcem po materskej nastupit do prace tak pocas nej sa chcem aspon takto pripravit 😵

kedze nie som typ co zahala ale stale chce byt lepsi a lepsi a jazyk sa urcite sikne a zrejme to nebude vyhodena investicia. tak ked uz aj dcerka sa uci v skolke angl. tak nech jej rozumiem 😀

marse
autor
20. okt 2008

susik ten kurz lite to je pre uplne zaciatocnickych anglicanov ako som ja??? 😅 😀

susik77
20. okt 2008

marse: ano, su super🙂
pozri ich stranky, skus vygooglit 😉

danulka2
21. okt 2008

marse aj ja sa chcem naucit anglicky.Aj som uz chodila do kurzu, ale iba 4mesiace ☹ , ale aj to mi nieco dalo. No chcela by som sa naucit aspon rozpravat, ak nie uz pisat 😀

nanyka
21. okt 2008

ja som skúsila kurz len raz v živote, niečo máličko mi to dalo, no za tie peniaze to nestálo..
po anglicky som sa naučila v zahraničí, priamo od kolegov - native speaker -i , nie je nič lepšie..mám takú slovnú zásobu priamo zo života, akú nenaučia v žiadnej škole..
ak nie je však možnosť žiť aspoň načas v angl.prostredí, tak si nájdi učiteľa, ktorý je native speaker a odporúčam metódu učenia bez prekladu, na štýl cez oxfordský slovník 😉

anglicky viem super, no tuším som toto napísala ako maďar 😀 😀 😀

petrusk
21. okt 2008

ahoj, ja prave chodim na anglictinu na statnu jazykovu skolu, ale to len kvoli vysokej skole, lebo tam to mame naozaj len z rychlika a potom by to asi dopadlo zle so skuskou. nasa lektorka nam hovorila, ze pokial sa jazyku nebudeme venovat stale, alebo pokial ho nebudeme pouzivat, casom vsetko to mozno aj niekolkorocne usilie bude k nicomu, lebo zabudneme postupne vela veci, stratime slovnu zasobu. a je to pravda, roky som sa ucila nemcinu, aj na statnej jazykovke, stalo to kopec penazi, pracu mam taku, ze cudzi jazyk nepotrebujem a tak cele tie roky usilia a snahy su teraz zbytocne, lebo mi ostali fakt len chabe zaklady. takze skoncim vysoku, skoncim aj s anglictinou, lebo ju nemam kde pouzivat. lektorka este hovorila, ze ma studentov, ktori k nej chodia uz 10 rokov a jeden sa pohybuje medzi 2 a 3. rocnikom a jeden stale opakuje 3, 4 a piaty rocnik, a to len preto, aby nezabudli co sa naucili. a na to ja nervy, cas a ani peniaze nemam.

etuska
21. okt 2008

baby-vsetko je otazka priorit 😉 Nechcem sa nikoho dotknut,no je mi smutno ked stretnem v zahranici Slovakov co su tu aj 5 rokov a anglictina chaba.Chcu len nahrabat prachy a zduchnut ☹

etuska
21. okt 2008

a ako pise Petrusk-ak sa jazyku nevenujes,zabudnes,tak ako vsetkov zivote.Ak nemate motivaciu sa cudzi jazyk ucit,tak potom je to ozaj len vyhadzovanie penazi a mrhanie casom.

Nanyka-dovolim si trochu oponovat,lebo ten kto ma ake take zaklady zo skoly sa potom v zahranici uci rychlejsie. Ja som bola 1x v UK ked som mala 19 a kazdy sa divil aku mam super vyslovnost,gramatiku-takmer vsetkemu som rozumela-a za tym je pilne studium na bilingvalnom gymnaziu 😉 Ano,mali sme tam "native speakerov",ale gramatiku nam aj tak najlepsie vysvetlili slovenski ucitelia.

susik77
21. okt 2008

nanyka: aj ja si dovolim oponovat-v dobrom 🙂
myslim, ze native speaker je super, ale az od urovne intermediate, predtym to nema vyznam, niekomu to moze sposobovat problemy, aj stresy, ze nerozumie a nestiha...ja som to mala s franinou. Jazyky sa ucim dobre, ale ked som sa prihlas. ako uplny zac. do francuzsk. institutu, ucil ma francuz, kt. ani anglicky nevedel, vobec som nestihala a uplne ma to demotivovalo 😖

etuska
22. okt 2008

susik-suhlas-ja mam podobnu skusenost.Na gymnaziu sme mali sice "native speakers",ale to uz mal kazdy z nas za sebou cca 5 rokov anglictiny.
No a ked som sa zacala ucit franc.,prisiel k nam na hodinu Francuz a bolo to ako pises demotivujuc,lebo my sme ledva poznali 20 slov a on na nas kecal celu hodinu a my sme netusili o com 😠

Mnohe jazykovky v dnesnej dobe ponukaju ukazkovu hodinu zdarma,tak to treba vyuzit 😉

nanyka
27. okt 2008

no, tak to ma nenapadlo 😅 môže byť, určite sa jazyk učí lepšie, keď sú nejaké tie základy..
ja som vedela fakt len pár slov, ktoré som sa naučila ako samouk, z pesničiek so slovníkom v ruke..asi je aj rozdiel, že ja som bola do angličtiny hneď zamilovaná a to, že som odišla do zahraničia, bol jeden z dôvodov, aby som tento krásny jazyk ovládala perfektne 😉
bolo to ešte v čase, keď sme potrebovali pracovné povolenia a slovákov bolo v zahraničí len veľmi máličko - viacmenej len emigranti + zopár zarábajúcich..takže žiadne práce pri páse ani nič podobné, kde by som jazyk nepotrebovala..musela som sa veľmi snažiť - čo ma aj bavilo, úplne som tým jazykom žila a keď som si všimla, že už aj automaticky v angl.rozmýšľam, tak som bola šťastná ako blcha 😀

a napríklad čo sa týka pravopisu - ja som učila native speaker-ov 😀 😀 😀

etuska
2. nov 2008

Nanyka-s pravopisom a gramatikou mam podobne skusenosti 😀

monkula
2. nov 2008

etuška, budem Ti ju viesť.... 😀 😀 myslím tú pobočku, ale najprv ma naučíš speakovať 😀

etuska
2. nov 2008

Mon 😀 no este nemam "hlavnu firmu" nieto pobocku... 😀 ,ale moze byt

monkula
2. nov 2008

si už teraz robím protekciu, vieš? 😀

etuska
2. nov 2008

😀 juuj tak to chvilu potrva kym sa ja rozhybem 🙂 Najprv sa chcem zdokonalit aj ja tu v UK a potom hor sa na dalsie babatka a biznis pocka 😀

monkula
2. nov 2008

aj ja počkám 😀