Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

sassi
11. dec 2008

Tak ja som hrda aj na svoju SŠ
ved som na mojej Alma mater aj zasa zakotvila ako učiteľka 😉
je to zvláštne, ked vaší bývali učitelia su zrazu kolegovia a veľmi si vážim tých, čo sa nepovyšuju a neberu nas stále len ako byvalých žiakov 🙂 (lebo je nas viac takých kolegov, čo sme sa tam vrátili ako učitelia)

a maturovala som v Banskej Štiavnici na "tuzexe" čo je byvala Prípravka na študium na zahraničných VŠ, na tu školu tiež spomínam len v dobrom 🙂

catjob22
11. dec 2008

Kocky toto je super tema!!!! 😵 😵 😵

Ked som rodila svoju prvu dcerku, bola som v 3.rocniku na VS, este bez titulu, Na porodnici, ked sme tam na jednej izbe lezali 6 zien (som zo zapadakova a vtedy sme tu mali taku zapadkovsku nemocnicu, teraz je to lepsie), sme vsetky boli len: Kundrava, Semkova, BUbanova...atd Ale bola tam jedna a tu vsetci oslovovali PANI MAGISTRA - personal, lekari aj upratzovacky 🙂 Mna to vtedy skrelo a takl, ked som tesne po vyske isla rodit svoje dvojcata, som sa tesila, ze teraz akoze ja budem PANI INZINIERKA...

A haha - ostala som Kundrava 🙂 (tak sa volam) No svetska slava polna trava 😀 😀 😀

sirinka
11. dec 2008

zuzana ja ti ani neviem, nemam s cim porovnat...my sme mali asi viac praxe ako teorie, co mne dost vyhovovalo a ucili sme sa vela zaujimavych veci...
ta vysoka zdravotnicka skola je podla mna na hlavu postavena, nikde inde takyto system neexistuje, ale nech maju co maju...mna tam nedostanu 😀
a platovo som to vyriesila odchodom za hranice, mam aj dobru matersku a som spokojna...inac cele zdravotnictvo na sk je biedne, ked mudr. hned po skole ma nizsi nastupny plat ako sestra, treba sa zamysliet...

zuzana76
11. dec 2008

catjob 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Ja pracujem momentalne v socialnej sfere, a tam je to na zaplakanie. Lebo keby islo iba o uplatnenie svojho povolania, tak by som sa mohla zamestnat kdekolvek si vyberiem... Akurat su to vacsinou zariadenia, ktore su odkazane na prispevky statu a VUC, a to je ine kafe. Len tak nieco si vydupat da velku namahu, a preto sa to velakrat konci tym, ze ma zamestnat nemozu, lebo na to jednoducho nemaju, hoci by velmi potrebovali. Preto pracujem hlavne na dohodu, co je sice pekne z hladiska casu, lebo nie som limitovana tym, kedy musim chodit do prace, chodim tam viacmenej dobrovolne a ako sa mi hodi, ale tak to vyzera aj s peniazmi. 😔 Takze potom je realita taka, ze zavidim kamoske, ktora nastupila ako ucitelka a ma plat 15 tisic, pricom sa stazuje, ze to nie je vyplata ale vysmech. 🤐 Ibaze stale verim, ze sa situacia zlepsi, a budem moct zostat v tejto oblasti, lebo preto som to studovala a stale to robit chcem. A keby som nemusela rozmyslat nad tym, ako vobec prezit, tak by som to robila zadarmo.

sirinka
11. dec 2008

inac moja byvala sefka urobila vs a medzitym porodila troch synov...tak to uz je riadny zaberak...

marika80
11. dec 2008

moja segra ma titul a neznasa ho niekde uvadzat. Tak ja jej naschval pisem na obalky Ing. a este to aj obtiahnem 😀 😉 . Vzdy je bohovsky nadsena a ja viem, ze ked jej list dorazi da mi vediet.

catjob22
11. dec 2008

Sirinka - ja som pocas vysky 3 deti "len" splodila 🙂 Tie posledne dve som porodila po promociach a skolu som mala 260km od domu. Az mi je za tym casom smutno - teraz si pripadam leniva 😀 😀 😀

zuzana76
11. dec 2008

catjob , klobuk dolu

mexx
autor
11. dec 2008

Najmudrejsi ludia boli mozno aj tak nasi stari rodicia, ktori nemali ziadne skoly a ucil ich zivot. 😉 Myslim, ze vacsina ludi v mojom okoli, ktorych si vazim pre to, aki su, tiez nemaju vysoke skoly...ale ziju tak uzasne, ze ich obdivujem. 😵 Takze neodsudzujem ludi so zakladnym alebo stredoskolskym vzdelanim. Ide o ludi ako o osobnosti...
Poznam vsak holku, ktora sa na zakladke ucila na trojky, na strednu sa dostala protekcne cez nejakych znamych, celu strednu prechadzala z rocnika do rocnika so stvorkami za milosti, lebo mala nejaku chorobu a pravdupovediac sa nikto nechcel dostat do konfliktu s jej hyperprotektivnou matkou, ktora by sa isla hadat az za samotnym prezidentom, keby bolo treba, a maturu spravila tiez na stvorky hlavne preto, ze uz nikto nechcel, aby sa na skole zdrzala dlhsie ako bolo nevyhnutne. A len co vysla zo skoly, zacala si hladat pracu, ale nie hocijaku, lebo ona nedrala styri roky skolske lavice na to, aby teraz robila barsjaku robotu, to by jej maminka nedovolila...(ona je celkove tak vychovavana, ze je najuzasnejsia princezna na svete a v zivote ju caka nieco uplne uzasne)... 🙄 Takze teraz pracuje na superdolezitom mieste v statnej sprave a pohrda ostatnymi, lebo vsetci sa s nou chcu urcite kamaratit, lebo robi tam kde robi (pritom ju maju vsetci na haku a akurat sa z nej smeju). 😔

libka1
11. dec 2008

Moj spoluziak bol prednosta zeleznicnej stanice... kedze sme si najprv robili bakalara a nasledne inziniera, pisal si Ing. XY Bc. 😀 Radsej nebudem pisat nazov skoly kde som chodila, nerada by som im tymto urobila velmi zle meno 😝

monkula
11. dec 2008

etnička, ja som to samozrejme nemyslela v zlom... veď je samozrejme každá vysoká škola inak náročná...

catjob22
11. dec 2008

Mexx, ☹ ☹ ☹ Zial, aj ja poznam takych ludi.. Jedna holka, ktora bola u nas v dedine daaaaaaaavno moja dobra kamoska, pisala som jej na zakladnej slohy a prekladala texty, bola to svtorkarka, ako pises, LTT prechodila strednu ale cuduj sa svete, dala sa na vysku. A dnes po 3 rokoch robi v jednej banke tu u nas hlavnu pracovnicku pore styk s klientmi, na cedulke ma hrdo napisane BC...XY a ja krava, co som studovala 5 rokov bankovnictvo, si k nej chodim vyberrat peniaze z uctu 😉 A presne ako pises - diva sa na mna zhora - akoze kto som ja a kto si ty?? Najma ak tam dojdem s dvoma kociarmi a starsou dcerkou za ruku 😒

etnicka
11. dec 2008

catjob, super 🙂 moja maminka si robila doktorat, ked ma cakala, to preto som taka mudra 😉 (a to uz mala 2 male deti)
tiez rozmyslam nad tym, ze si mozno na rodicovskej "dovolenke" dorobim mgr, ak by som sa nahodou zacala nudit 😉 normalne mi totiz chyba skola, odkedy som len v praci. Sice sa musim stale sama vzdelavat, ale nie je to ono...

catjob22
11. dec 2008

Etnicka - do toho!!! A jasne ze si mudra po mamke, to moja BIbi si so mnou v 35.tt robila statnice z anglictiny 😀 A aka je teraz mudra - ty kokos, ani by taka nemusela byt niekedy! 😀 😀

monkula
11. dec 2008

catjob, mimo tému, Tvoje deti majú krásne mená, najmä tá najstaršia... 😉

Ja som mala na ZŠspolužiačku, ktorá vždy tvrdila, že bude právnička, aj študovala v TT právnickú fakultu, po škole sa zamrstnala v Justičáku, vždy mi zdôrazňovala svoj post: vyšší súdny úradník, ako mi hovorievala sestra, vždy chodila domov so šanónmi tak, aby ich každý videl, a ocghkala na celý autobus, že toto všetko musí prečítať a poriešiť, odpísať...
A potom som sa náhodou rozprávla s maminou Jarkovho spolužiaka, ktorá tam robí na personálnom, tak jej stále omielaný post, je vlastne podateľňa, ona len rozdáva poštu a zakladá vyriešené prípady do archívu a rozposiela poštu 😕 😕 😕 😕 😕 😅 😅

A mimochodom, má titul Mgr., nie judr, ako každému rozpráva...

catjob22
11. dec 2008

Monkula 😀 😀 😀 😀 A dakujem 🙂 Tiez mimo temu - nam sa s MM paci strasne vela mien, ale tolko deti mat nemozeme, tak sme apson na 3 detoch odbili 6 mien 😉

monkula
11. dec 2008

ja milujrm meno Bianca 😵 😵 😵

catjob22
11. dec 2008

Tak hadam sa este nejaka Bianca pre Vas najde 😉

monkula
11. dec 2008

alebo Marco.... 😵 😵 😵 😅

etnicka
11. dec 2008

monkula 🙂 v pohode. ale zial, stretla som sa s tym aj u svojich rodicov - obaja vysokoskolsky vzdelani, velmi si na tom zakladaju (ocino si dokonca napisal titul Ing. aj do pasu nasho psa, lebo ho na seba prihlasil kvoli nizsim poplatkom 😀 ) a na Bc. titul sa pozerali cez prsty, az kym som im nevysvetlila, ze to je normalny titul, kvoli ktoremu som musela dosiahnut urcity pocet kreditov, napisat pracu a urobit dost tazke statnice. Neviem, preco si u nas ludia myslia, ze to je nieco menejcenne. Vacsinou je to starsia generacia, alebo inzinieri podla mojej skusenosti. Oni si snad myslia, ze to dostanem po 3 rokoch automaticky, alebo co 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Tiez jedna taka, ktora tiez maturu len vdaka tomu, ze ju uz viac nechcel nikto vidiet, nastupila do prace na letisko (lebo to vtedy strasne chcela) a odisla odtial po necelych dvoch mesiacoch, lebo "ona za smradlavych dvadsat tisic robit nebude". 🙄 Ked som si uvedomila, kolko ludi by za tych smradlavych dvadsat tisic ochotne robilo aj tazsie veci, ako usmievat sa na ludi a navigovat ich, pri ktorom okienku mozu vybavit ich ziadost... 🙄

Na pracovnikoch statnej spravy ma dojima, ako ludia pre nich rychlo prestavaju byt ludia, ale su to len "stranky"... 😝

monkula
11. dec 2008

etnička, sa teraz cítim blbo, prepáč....
ale vravela som to kvôli tomu, že bol boom, nadstavbové štúdium, s titulom BC, tak tam bol každý, s prepáčením blbec... 😅

catjob22
11. dec 2008

Mexx, presne si to napisala ☹ Tento smajlik vyjadruje moj smutok nad situaxciou, nie nad tvojim prispevkom 😉

Etnicka - dufam, ze aj moj prispevok nevyznel tak, ze su podla mna BC niektori menej, to prosim nie! Len nemam rada, ked mi niekto ide s tymi dvoma pismenami vyklat oci. No tvoj pripad to URCITE NIE JE 🙂

etnicka
11. dec 2008

catjob 😀 celkom si ma nakazila, inak tiez trochu od veci - mala som 1 ziacku Bianku, bola hrozne zlata a tiez jej hovorili Bibi 🙂

etnicka
11. dec 2008

monkula 😀 v pohode, nemusis sa kvoli mne citit blbo 😉

norik1
11. dec 2008

Etnicka ty masochistka 😀 😀

monkula
11. dec 2008

ja som už raz taká... ozaj ma to mrzí.... 😅 😅

catjob22
11. dec 2008

Ach ano - Bianky su zlate! Najviac ta moja 😀 😀 Ale najzlatsia (alebo najzlatsi) je urcite aj v tvojom brusku 😉

catjob22
11. dec 2008

Zeny dnes kvoli Vam normalne ponocujem, tak radsej bezim spat, lebpo ti moji dvaja mi toho oddychu vela nedopraju. Tak dobru noc a bolo mi tu dnes vecr mimoriadne prijemne! 🙂 🙂