Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

susik77
11. dec 2008

ok, uz nerozvadzam. proste su typy ludi, co vyzeraju neurcito...

norik1
11. dec 2008

Ja mam spoluziacku zo strednej, ktora je dnes mimochodom detska lekarka...na filozofii sme sa bavili o Freudovi, ona si pisala moje poznamky z matiky /na matike z bioly, na biole z fyziky, atd) a tak skocila do reci ze Co je to Freud? No a ja ze hmmmmmm....dinosaurus. A ona otvorila zosit a zapisala si Freud = dinosaurus... pani doktorka... 😝

zuzana76
11. dec 2008

tak ja celkom suhlasim so sirinkou a linddi

zuzana76
11. dec 2008

norik 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Linddi, chvalit som sa nechcela, skor som tie veci spomenula vramci konkretnych situacii, nie preto, aby som tu kazdemu ukazala, ze mam titul a chcem este nejaky. 😅 To by som zalozila temu "Mam vysoku skolu, obdivujte ma!"... 😀 Ale pochybujem, ze by mi to tu vobec preslo, a navyse, aj keby som pri zakladani tejto temy bola namyslena, tak by mi tu zeny riadne sfukli hrebienok, lebo ako som si vsimla, je tu velmi vela vzdelanejsich ludi odo mna... 😉 A mozno mi nebudes verit, ale obdivujem ludi, ako si ty, ze si tu skolu dokazes robit aj popri dietati, lebo uprimne, ja si o sebe myslim, ze v takom pripade by som uz na to nemala (hoci by som sa rada pysila tym, ze ano). 😉

susik77
11. dec 2008

ja by som tiez pri malej VS neurobila ☹

zuzana76
11. dec 2008

ani ja pri malom by som VS neurobila, som si vravela kedysi, ze ked budem na MD, tak si urobim statnice z AJ, skusku zo spanielciny, no nehrozi, maly je velmi zivy a ked mam chvilu casu, tak radsej oddychujem, ale Aj aj ŠJ sa venujem ako konicku, ale studovat, tak to nie

k.a.t.k.a.
11. dec 2008

najväčšia sranda je, že každá jedna z vás, ktorým je zdôrazňovanie vzdelania smiešne, nezabudla napísať že má VŠ 😀

etnicka
11. dec 2008

monkula - ja som Bc. a som na to hrda 😉 nie je bakalar ako bakalar 😉 podla mna viac ako titul povie skola, fakulta a katedra, ktoru clovek vystudoval.

etnicka
11. dec 2008

katka - mne to pripada smiesne v urcitych situaciach 😉

norik1
11. dec 2008

Ja mam skusenost a to mi fakt ano stempel na diplome neuschol - sla som rovno po statnici odniest na studijne nejake lajstro o vykonani statnej skusky...ta krava, ktora na nas 5 rokov vrieskala (neviete, ako sa ma spravat jeden vysokoskolak? Takuto poziadavku by som od piataka VS necakala a podobne....ona VS nemala by the way) na mna zrukla - co chcete??? ja ze doniesla som papier o statnici... a ona s blbym vyrazom: NO co, a dali vam ju? Ja ze hej, a ona: 😝 😝 😝 Gratulujem slecna magisterka, teraz sa vam otvaraju nove dvere do zivota, uvidite ako vam titul bude uzitocny, bla bla bla 😝 😝 😝 .....sprevadzalo to potrasenie ruky, bozk na obidve lica, radost v ociach, zvlatny druh ucty...proste nahla zmena osobnosti.... a mne sa z nej chcelo grcat 😝

etnicka
11. dec 2008

norik tak to je sila 😀 nechodila si nahodou na FiFUK? Tam boli na studijnom take divne tetky 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Norik... 😀 Tusim kazdy by mohol rozpravat o sikane na studijnom oddeleni... 😉

lefika
11. dec 2008

norik, nechodili sme na rovnaku skolu k rovnakej stud. referentke? 😉

etnicka: suhlas 🙂 ovela viac zalezi na fakulte ako na tych troch pismenkach.

sassi
11. dec 2008

etnicka - fakt nie je VŠ ako VŠ ... vidíme to aj na praktikantoch, čo k nam chodia, niektorí su fakt nadupaní ňa iní ... sice s jednotkami, ale príprava o ničom
Niekedy je to samozrejme závislé od prípravy daneho študenta ... lenže da sa to porovnať aj podla univerzity, odboru ...

norik1
11. dec 2008

vies co Katka, ja sa tym nejako nechvalim, a je mi na grc z mladych ludi ktori to povazuju za dolezitejsie ako to, co ma clovek v hlave...stari su poznaceni komunizmom, tych nezmenime...
Ale tiez si pamätam casy, ked som studovala, mala som rozpocet 500 Sk mesacne na svoje vydavky, vecne kruhy pod ocami, furt zavreta v kniznici, diskoteka bolo pre mna len slovo v slovniku cudzich slov....moje spoluziacky ktore nestudovali ale sa rovno zamestnali mali prachy na kadernicky, kozmeticky, nakupy, nove handry, vyzerali ako z titulky casopisu, chlapi sa na nich len tak lepili a na nas pozerali ze he he tak vam treba....no a preslo 5 rokov, tie co studovali maju vo vseobecnosti lepsie fleky a lepsie platy a tie bez VS teraz nadavaju ze si tie tituly vysexovali a ake je to trapne ze si pred meno piseme titul...akoze sorry...

norik1
11. dec 2008

Baby Fi F PU...ale podla mna robia na tie referentky specialny vyber s presnymi kriteriami he he

sirinka
11. dec 2008

norik ale snad nie vsetky 😨

norik1
11. dec 2008

sirinka jasne ze nie vsetky....cest vynimkam, ved nie kazdy s VS je inteligentny a nie kazdy bez VS je blby 😀 😀

mexx
autor
11. dec 2008

Norik, nie vzdy vsak ti, co maju vysku, maju aj lepsie miesto alebo plat... Mne napriklad vo viacerych zariadeniach povedali, ze maximum, ktore pre mna mozu urobit, je dat mi tabulkovy plat, lebo inak sa to skratka neda...a vysla mi takmer minimalna mzda, rovnaka, aku tam dostava aj upratovacka. V takychto chvilach zavidim spoluziackam, ktore sli zo strednej rovno do prace, lebo uz niekolko rokov pracuju a maju co-to za sebou, kdezto ja som stale len na zaciatku a ani zdaleka nie som tak zabezpecena, ako by som chcela. 😔

mexx
autor
11. dec 2008

Norik...tak my sme sa isto nasli, lebo aj ja som studovala FiF PU, mozno to bude ta ista tetuska zo studijneho... 😀

sirinka
11. dec 2008

mexx ale zae mas viac moznosti otvorenych a aj prislub rychlejsieho profesijneho a platoveho rastu...len sa treba poohliadat...

norik1
11. dec 2008

Mexx jasne, preto pisem ze vo vseobecnosti, strasne zavisi od toho, kde pracujes - statna sfera je platovo o nicom s VS aj bez VS... ja keby som pracovala tam, co som vystudovala, tak tiez mam tabulkovy plat...

sassi
11. dec 2008

no ja teda lepší plat nemám... ved viete ake platy su v školstve
robím tam len kvoli deťom, lebo kym neodrastu, radšej budem brať 12000,- a budem mať na nich čas a nemusím riešiť, kam ich strčím cez prázdniny, kto ich zavedie na krúžok a podobne ...
kym som nemal a deti, robila som na živnosť, ale to bola práca časovo tak od 14:00 - 20:00 (kurzy pre dospelých ) sice väčšia pohoda, ale deti by som si väbec neužila ☹

Inak ak počítame, že VŠ stojí v dnešnej dobe minimálne 100.000 a viac (naklady na učebnice, cestu, internát ... a to sa zatial na dennom neplatí školné ...) tak by sa to malo predsa nejako vrátiť, nie? Takže na tých platoch by to malo bať aj vidno!

sassi
11. dec 2008

mexx ... v NR?

norik1
11. dec 2008

Sassi ja som si este po VS zaplatila 25000 za pedagogicke minimum, lebo moj odbor bol neucitelsky, stravila som dalsie tri semestre na postgraduale a to vsetko preto, aby som mohla byt pri detoch a mat prazdniny - proste mat na nich cas...presne tak, ako pises... do kelu a ziadny dalsi titul mi za to nedali 😀 😀 😀

ssissi
11. dec 2008

k.a.t.k.a, téma má názov Zdôrazňujete svoje vzdelanie?
Príde mi celkom logické, ak sa niekto práve rozkecá, že sa to z toho dá vyčítať. Veď píše k téme. 😅

sirinka
11. dec 2008

mimochodom, tema je zdoraznujete svoje vzdelanie? ale zatial sa tu riesi len VS a pisanie si titulov kade tade... 😀 a co ostatne druhy vzdelania??? najde sa niekto, kto je hrdy na svoju strednu skolu??? 😉

sassi
11. dec 2008

no my sme to mali v rámci študia, aj ked sa mi počas študia zmenil nazov školy a fakulty z Pedagogickej na Filozoficku
ja mam štátnice z 2 jazykov, takže si našťastie možem privyrobiť na prekladoch (ale je to nepravidelné privyrobenie)
Kym som mala len dcerku, tak som ešte po poobediach 2x do týždna chodila do firmy učiť ...
ale teraz už su dvaja, teraz som ešte na MD, ale ked sa vrátim do roboty, asi už bokovky budem musieť nechať

ja som si tento rok robila kvalifikačnu skušku, takže by som mala isť platovo troška hore ... ale aj tak, preratane na Euro, ani 500,- to nebude 😒

zuzana76
11. dec 2008

sirinka veru tak, podla mna dost narocna skola musi byt aj zdravotnicka, teda teraz uz asi aj sestricky musia mat vyssie vzdelanie, nie? alebo im staci stredna zdravotnicka skola? podla mna sa nadru dost a urcite nie su ohodnotene aj platovo