Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

tilly
11. dec 2008

mne sa najviac páči, keď si niekto dá na svadobné oznámenie Ing. ten a ten a Mgr. tá a tá Vám s radosťou oznamujú...
alebo na mojasvadba keď si niekto vytvorí album že Ing... a Mgr... je to trápne... akože v úradnom styku a pracovnom styku je titul OK a mal by sa udávať, ale v čisto súkromných veciach...

a taskisto nemám rada, keď sa vzťahy posudzujú podľa vzdelania... "ona má vyšku, ako si mohla zobrať stredoškoláka"... je to smiešne...

petua
11. dec 2008

Tilly: Takový svatební oznámení už jsem taky viděla - Mgr.ten a ten si bral tu a tu,dipl.um. Fakt trapas...

susik77
11. dec 2008

kalo: inak, ja som videla pokladnicku v hypernove, co mala na menovke titul Ing 😕

elise
11. dec 2008

ja som si titul uvedomovala vždy len týždeň po štátniciach ale nezaujímal ma titul ale obsah školy. v práci vedie amôj titul ale nepoužívam ho (sú situácie kedy ho zdôrazním, závisí od okolností a od dôležitosti stretnutia 😀 )
ja som si titul nedala ani ked som sa vydávala povedala som matrikárke aby prečítala moje meno bez titulu.v práci ho nemám ani na dverách. 😉

yvetta
11. dec 2008

najhorsie je tilly, ked aj niektori tvoji znami Vam nepraju, lebo vsak ona ma Ing tak s tym len co ma strednu im to nemoze vydrzat.... 😒 mojmu manzelovi to vraveli viaceri, ze nas vztah nema dlhe trvanie, ze ho necham pretoze mam vysku 😖 😲

mracik
11. dec 2008

tak ja som zmenu správania po vzhliadnutí titulu na dokladoch zažila nespočetnekrát, asi to bude aj tým, že na doktorku vôbec nevyzerám, hlavne keď mám na sebe zavesených troch chalanov.
Pamätám si aj prvú návštevu na gynde. keď som čakala Šimiho. Sestrička sa ku mne správala spôsobom, no chudera, čo čaká tretie dieťa a má sotva 25... Vypisovala tehotenskú knižku a keď došla ku kolónke zamestnanie, tak som jej povedala, že lekárka a ona skríkla: "Prečo ste to nepovedali hneď?" Nechápem prečo by som jej to mala hovoriť. No ale jej správanie sa tak zmenilo, že som sa cítila neskutočne trápne.

ale aj ja som dostala raz dobrú lekciu. Prišla ku nám do ambulancie pani, no vyzerala strašne - obézna, prsia pod pupok, hrozné vlasy, ale hlavne jedno oko takmer úplne vylezené z očnej jamky, druhé sa ešte ako tak držalo. Myslela som si, že to je nejaká veľmi jednoduchá pani, aj som chcela tak k nej pristupovať, ale keď som pozrela do papierov zistila som, že je lekárka. Trpela dlhé roky ťažkou chorobou, ale napriek vzhľadu bola veľmi milá a rozumná

Inak do telefónu v práci sa tiež predstavujem doktorka ..., tam je to myslím úplne prirodzené a niekedy aj potrebné, aby sa rozlíšili lekári a sestričky.

elise
11. dec 2008

vedie =vedia 😀

certica
11. dec 2008

no tak titulovanie ja strasne neznasam a hlavne, ked sa jedna o mna. napriklad nepochopim, ked mi svokrovci posielaju pohladnicu s blahozelanim a do adresy mi napisu zakazdym aj titul 😨
inak som zistila, ze lekari maju dost tendenciu oslovovat titulom, aspon mne sa to uz viackrat stalo, ze: pani inzinierka a stale dokola, resp. v kazdej vete 😀

lefika
11. dec 2008

mracik, to uz je ina kapitola, ked vyzeras mladsie. tiez to poznam: tyka mi barsaka hus, co predava langose 😠

susik77
11. dec 2008

myslim si, ze jedine, kde su vyhody z toho, ze mate titul je u lekarov. uz mi to viackrat pomohlo. raz som bola u endokrinologa a ked som povedala, ze pracujem v lekarni ako mgr., tak ma zobrali okamzite v ten den,
inak bola objedn. doba 3 tyzdne

tilly
11. dec 2008

to je kravina. môj manžel sa živí rukami, ja hlavou, čo je na tom? môj manžel má teda oveľa lepší príjem ako ja... keď sa máme o čom porozprávať...

našim známym je to úplne jedno, kto má a kto nemá vyšku, ja v podstate ani neviem, kto ju má a kto nie 😀 😅

yvetta
11. dec 2008

tilly tak to mas dobrych znamych nasim to jedno nebolo a mali stale nejake kecy 😲 🤐

len
11. dec 2008

Jinak myslím, že ze všeho nejhorší mi přijde titul na parte 🤐 To si tak říkám, co by na to dotyčný pověděl, kdyby ještě žil... Možná že v životě se titul může hodit ledaskde, ale po smrti???

nobody
11. dec 2008

já jsem blbý až to bolí...takže je mi to fuk, jestli je někdo MUDr anebo MUDr 😀 😉
ale asi každý cítí, že je VŠ něco víc ..ale mně jde pokaždý o člověka, ne o jeho titul 😉

mracik
11. dec 2008

lefika, ale ja nevyzerám mladšie. Vtedy som fakt mala 25 😅

Inak ešte si pamätám jednu príhodu. Potrebovala som ako prváčka na výške vybaviť niečo v škole s vyučujúcim, ktorého som predtým nevidela. Tak som prišla tam a pýtam sa: "Prosím vás, vy ste pán K.B.?" A on mi odpovedal: "Nie, ja som Doc. MUDr. K.B. CsC. K.B. bol môj otec". Odvtedy som si dávala veľký pozor na to, aby som si tie tituly nepomýlila a niekedy to bolo fakt ťažké si ich zapamätať

lekno
11. dec 2008

Kedysi, keď nám v robote vybavovali, že nám budú peniaze posielať na účet do VUB, dali nám vypísať papiere
a moja kolegyňa (staršia pani) si do kolónky titul: napísala robotníčka 😅

majcik
11. dec 2008

Kili - dobre 🙂 Su taki rodicia, co si straaasne potrpia na taketo veci.

Ja mam tiez "iba" SS s maturitou (zatial 🙂, no stretla som sa s kadejakymi skusenostiami, co sa tyka titulu. Na starom pracovisku som mala kolegynu, co bola asi o 3 roky odo mna starsia, bola Mgr., velmi rada nosila menovku aj s titulom, hlavne, ked bolo v kontakte s klientami a ona mala taky pristup, ze hoci starsie kolegyne si s nou potykali, ona si s mladsimi nie a oslovovala nas mladsie "slecna + priezvisko" ... a pritom sa o nej vedelo, ze ako vystudovala - s problemami, vdaka tabletkam a inym povzbudivym latkam. A bodka na zaver - veduca jej casto vracala spisy na opravu kvoli pravopisnym chybam 🙂 Ona nemala problem napisat vitah - rozumej vytah, bilinkovy caj a podobne.

Ja mam asi taku skusenost, ze clovek, ktory je inteligentny a vzdelany, nepotrebuje si vsade pisat svoj titul, ale taki ludia, co maju menej vitaminu I a Q, ale titul ano, tak sa nim hrdia na kazdom kroku, hoci vysledky ich prace, ich spravanie a prejac casto nie su adekvatne ...

kacka.va
11. dec 2008

Já titul skoro nepoužívám, jen v práci, jinak z 99 % ne. To jedno procento v soukromém životě je tehdy, když vím, se se nějaký úředník chová jak debil, tak tomu to klidně dám najevo, že jsem fakt dokončila víc škol než jen základku 🙂. Jinak mně se nelíbí titul ani parte ani na svatebním oznámení ani na schránce na dopisy.

elise
11. dec 2008

v práci som sa stretla aj s takými prípadmi že ked si ľudia pri nástupe vyplňovali vstupný dotazník do kolonky titul si dali pani alebo pán 😀

susik77
11. dec 2008

mracik: ja mam velky problem v mojej praci s oslovovanim -pamatat si tituly tych lekarov, kto je docent, profesor a pod.

ivka19
11. dec 2008

ozajstni priatelia nikdy titul pred nami nevytahovali,momentalne mam jednu kamaratku- znamu ,pozname sa kratko a u tej je to dost caste,ze sa zmieni o titule 🙄 a da pocitit,ze ludia bez su ina spolocenska vrstva 🙄 tak jej vzdy pekne naznacim,ze ona sice titul ma ale v beznom zivote je nepouzitelna,co je fakt pravda 😉

majcik
11. dec 2008

Este k tomu vyzeraniu mladsie - ja som pracovala na ZS a tam si ma parkrat pomylili s deviatackou a v autobuse mi ponukali polovicny listok 😀 A to bolo este dost nedavno ... predtym, ako som otehotnela... takze sranda.

tilly
11. dec 2008

inak keď si to tu tak všímam, tak tu sú samé vzdelané baby 😀

susik77
11. dec 2008

u nas jeden kolega-externista-strasne namysleny si pisal dokonca do CV aj vysku svojho IQ 😀

majcik
11. dec 2008

Inac, co pise tilly - v dnesnej dobe su niektori remeselnici ovela lepsie zaplateni ako ludia aj s 3 titulmi ... zistili sme to, ked sme zacali stavat dom ... dnes sa veru oplati byt dobrym murarom, tesarom a podobne ...

marse
11. dec 2008

To ze sa clovek citi dolezity, podla mna nie je titulom, su ludia co maju titul a neprezivaju to tak, ale su aj ludia co maju nizsie vzdelanie a citia sa byt dolezitejsi ako prezident. to je v povahe... ked niekto spomenie svoj titul pri zoznameni v pracovnej oblasti tak je to podla mna uplne normalne, a ked v osobnom tak to je na kazdeho zvlast, niekomu to urobi dobre, niekto si to mozno ani neuvedomi... ja osobne som clovek co tituli ani nevnima, nejako ma to netrapi 😅 na VS som bola ale odisla som, nemam problem priznat ze nemam vysoku, mna nikdy ucenie nebavilo, ale poznam ludi ktori na VS studuju a davaju to patricne najavo ze oni su niekto ale to je v povahe, VS sem tam niekomu prida na sebavedomi 😒

majcik
11. dec 2008

Susik - tak to som este nepocula ... kde to uviedol? Medzi osobne udaje pod datum narodenia? 😀

susik77
11. dec 2008

majcik: to je pravda. kamaratkin muz je zivnostnik, instalater a financne su na tom lepsie ako my-a to mame obidvaja VS a dost dobre zamestnanie vo firmach.

kili
11. dec 2008

majcik, no finančne sa to možno oplatí, ale chcela by si sa naťahovať s tehlami? 😀

susik77
11. dec 2008

majcik: tusim normalne do hlavicky CV 😎