Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

slnieckova
11. dec 2008

zuza80 no na tom druhom svete im bude titul prepotrebny 🙂

monkula
11. dec 2008

ja titul nemám...
Ale.. ako to presne vystihla amina, nača sa s ním oháňať, tam, kde netreba... 😉
ale je pravda, že s ľudia chovajú bohužiaľ. úplne inak k ľuďom s titulom a bez neho, napr. ja so mv pôrodnici ležala pri jarkovi s inžinierkou a sestrikča ju inak neoslovovala ako pani inžinierka.... a jej t ovadilo, ako mi povedala, a potom tej sesričk pred nami všetkými povedala, že je taká istá novopečená mamička, ako my ostané....
a ešte postreh, poznám pár ľudí, č osa oháňajú titulom a vhlave majú, pardon za výraz na...sraté....
takže titul ešte nie je zárukou inteligentného rozhovoru..
aj o men si pár ľudí už myslelo ,že mám titul 😅 😅 😅 🤐 🤐

susik77
11. dec 2008

baby, inak ku mne sa spravali sestricky v porodnici uuuplne inak ako kostatnym, sama ochota a oslovov. ma stale pani magistra...hm, v zdravotnictve je to asi nejak zafixovane-tie tituly 😎

alica111
11. dec 2008

Ale na druhej strane zase ten titul predsa zadarmo dostať nemohli? Ja by som chcela mať titul, ale nemám čas si ho urobiť, alebo sa mi nechce? 😲

len
11. dec 2008

Ale jinak - holky s titulem - setkaly jste se někdy s tím, že se k vám někdo choval kvůli titulu hůř?
Já bohužel ano, člověk někam přijde, ukáže vizitku a najednou úplně vycítí takové to - no jo, inženýýýrka, ta si určitě myslí, že musí umět všecko nejlíp, teď nám tady bude radit 😒 Popř.a na tohle oni musí studovat několik let, tohle já vím i bez škol, já je nepotřebuju. Neřeknu, kdybych s tím nějak machrovala, ale jaksi preventivně už se ke mně kvůli tomu chovat hůř? Naštěstí se mi to stává málokdy, ale bohužel už jsem to párkrát zažila 😒

lefika
11. dec 2008

alica, no v poslednych rokoch, ked je nieco so vznesenym nazvom vysoka skola pomaly v kazdom mestecku, povacsinou veeelmi pochybnej urovne, to az taky problem podla mna nebude 😉
nejaky cas to bude stat, to ano, ale pri vhodne vybranom odbore to zredukujes na minimum 🙂

lefika
11. dec 2008

len, pozri si, co som pisala o svojom svokrovi, je to presne ten typ 😉 s nim sa ani rozpravat nedalo, lebo nahodou som omylom pouzila nejake cudzie slovo, a on okamzite urazeny, ze sa nad neho povysujem a co si to o sebe myslim 😠

petua
11. dec 2008

Zajímavý téma 😝

Někdo tu zmínil, jak si o sobě myslí "doktoři" a je to fakt, já to viděla v práci každej den, zvlášť u některejch 🙄 . Speciálně jedna "madam lékařka" se nikdy do telefonu nepředstavila jen příjmením, vždycky musela říct "doktorka ta a ta" - což její věc, ale mně na ní maximálně vadila jiná věc - když u nás ležel někdo s titulem, tak to nikdy nebyl pan Novák nebo paní Nováková, ale pro ní "pan doktor" nebo "paní inženýrka" - a můžu vám říct, že to bylo šílený - když si představíte 30-letou holčinu po operaci mozku, která se chuděra probírá z bezvědomí, má co dělat sama se sebou a ze všeho nejvíc potřebuje osobní přístup a péči, a přijde takováhle pizda a řiká jí "paní inženýrko" - já myslim, že v takový situaci je tomu člověku úplně jedno, jestli má vejšku nebo nemá, chce hlavně přežít.. Já jsem nikdy žádnýmu pacientovi titulem neřikala, pro mě je pacient jako pacient a chovam se k němu stejně, ať je Mudr., Judr. nebo pudr.. Neumim si představit, že bych řekla "pane bakaláři, já vám teď zavedu čípek na tu teplotu" 😀 😀

Ten titul nikomu neberu, určitě ho to stálo nemalý úsilí, bay ho získal, ale jsou místa a situace, kdy je přece úplně jedno, jestli nějakej má nebo nemá 😉 .

Jinak já titul mam, ale jenom takovej "malej" 😀 😀 , takže do nový občanky jsem si ho ani nedávala a mimo práci (kde musim) ho nikde neuvádim. Ale manžel je Ing., v občance ho má a je na něj pyšnej - a já jsem taky pyšná, že mam doma chytrýho inženýra, holt jednou už jsem ta paní inženýrová 😀 😀 😀 😀 😀 (vtip, samozřejmě 😝 )

monkula
11. dec 2008

len, ja som to zažila aj bez titulu..
KeĎ som brigádovala, ta ksom mala kolegyne a kolegov, ktorí poväčšinou nemali ani učňovku dokončenú ,tak keDˇsom prišla s nejakým riešením ,tak ma podpichovali, ooo, jasnééé ,tá má maturitu, tá to vie najlepšie.. najprv ma to hnevalo, bolo mi t oľúto,ale potom som hovorievala ,áno, mám maturitu ,dokonca aj s vyznamenaním.... a bo lpokoj 😉

alica111
11. dec 2008

LEFIKA Tak mi porad ktorú školu /fakultu a odbor/ spravím lavou zadnou? Pôjdem prihlásim sa aj si zaplatím.

nanyka
11. dec 2008

ja som aj chcela studovat vs - to co ma ozaj bavi, su jazyky,konkretne komb. anglictina + holandsky jazyk, no prekladatelstvo a tlmocnictvo sa da studovat len dennou formou...a na to ja nemam cas pri mojom sposobe zivota ..
no urcite nie kvoli titulu,ale kvoli tomu,ze by ma to naplnalo..no nastastie je vela veci,ktore ma naplnaju a k nim vysoku skolu nepotrebujem, takze sa ani nechystam na studium..
a co sa tyka zarobku - nemyslim si, ze je to v zavislosti od vzdelania, mozno ak do istej miery..

petua
11. dec 2008

Len: Jak jsem psala, manžel je Ing. a jsou lidi, který řeknou "no jo, inženýr", trefila jsi to přesně 😖 . A mně je úplně jasný, co se "povídá" u nás na vsi, když jsem si vzala toho "inženýra z Prahy" - lidi, co ho nikdy neviděli, maj stopro jasno v tom, že je to nějakej "chcípáček" co neumí vzít za práci a co sedí doma v lejstrech a u PC 🙄

monkula
11. dec 2008

mne to pane doktore, pane doktore ,alebo pane inženýre, pripomína Helenu Růžičkovú v Slunce, seno, jahody... 😀

petua
11. dec 2008

Monkula: Minimálně je to úplně stejně směšný 😝 😀 😎

lefika
11. dec 2008

nanyka, to sme na tom podobne: ja som si chcela robit druhu vysku aj+frj, ale externe...bohuzial 😒 jedine, co sa da, spravit si statnice na jazykovke, ale tie su na urovni bc.

monkula
11. dec 2008

petua, no veď pret osom to sem napísala..... 😀

zuzla2
11. dec 2008

mam,ale neuvadzam.... 😀 iba tam kde je to nutne,tak ano...
ale neznasam,ked mi nasi alebo svokrovci poslu pohladnicu a tam titul pred menom.... 😠

a este sa bavim,ked manzel ide k zubarke,ta vyjde von a zavola ho: "nech sa paci pani inzinier" ..blee..tak toto ja neznasam... 😠 😠 😠 pretoze vsade kde clovek pride a uvidia na obcianskom titul, hned sa s vami inac rozpravaju... 🤐 😠

yvetta
11. dec 2008

tak ja titul mam, ale vobec ho nepouzivam t.j. na OP, zdravotnej karticke atd...ho vobec neuvadzam - tak som si zvykla z Anglicka, kde nikto titul neuvadzal a nikde aj ked ho mal 🙂 jedine ho pouzivam v zivotopise 😀 a v praci vobec titul nepouzivam 😀
je to vsak kazdeho osobna vec ci to bude, alebo nebude pouzivat, ale niekedy sa dost pobavim, kde vsade si titul ludia daju - ja tomu hovorim, ze aj na zachodovu misu 😀

nanyka
11. dec 2008

lefika, no na tej jazykovke prave nie je holandsky jazyk, o ktory mi ide..anglinu ovladam na velmi dobrej urovni..
aspon kurz hol.j. mam rozbehnuty, kedze velmi po tom tuzim, ovladat ho + v buducnosti pridam spanielcinu 🙂

inak v praci prichadzam do styku prave s mnohymi ludmi s vs .. su taki, ktori sa spravaju vyslovene povysenecky a taki, ktori sa spravaju ako ludia 😀 ..
najlepsie je, ked trvaju na tom, aby sme ich do databazy davali s titulmi..nechapu,ze z nasich databaz vyhladavame podla mena..to by som sa nahladala, keby boli zadane mena s titulmi.. 😀

yvetta
11. dec 2008

inak osobne som sa este nestretla s nejakym zvyhodnovanim pri tituloch 🙂 akurat raz pri ziadosti o pracu mi bolo zdelene, ze ma nemozu zobrat, lebo mam vyssie vzdelanie ako sef 😀

susik77
11. dec 2008

len: zo mna si takto utahuje cela rodina 😎 ja som jedina, co ma titul 😎 takze hlavne svagor ma poznamky:okoskolaci, s nimi sa treba inak rozpravat, oni vsetko inak pochopia 😕
al;e skor si myslim, ze je zakomplexovany-ma len ucnovku.
teraz nechcem byt hnusna, ale uvedomila som si, ako som vystud. VS a manzel ma tiez, ze nasi uvazuju strasne jednoducho-ciernobielo.maju len ucnovku bez maturity. tym teraz nechcem vztahovat ze vsetci ucnovkari su jednoduchi, zavisi strasne od osobnosti. Ale myslim, ze VS nedava ani mudrost, skor rozhlad a schopnost pozerat sa na veci z viacerych uhlov...

monkula
11. dec 2008

yvetta 😀 😀 😀 😀

len
11. dec 2008

No, Zuzla, obzvlášť milý je to, když člověk sedí před centrem asistovaný reprodukce, kolem davy lidí, jeden se snaží tvářit co možná nejnenápadněji, no a vykoukne sestra a řve - paní inženýrka T.! A samozřejmě se KAŽDEJ otočí s tím, kterej blbec se na takovýmhle místě nechá titulovat 😝

Popř. mnou mnohokrát popisovaná příhoda - ležím na koze, napůl nahá, nohy roztažený, snažím se zachovat poslední zbytky důstojnosti, přichází sestra s manželovýma spermiema ve zkumavce a aby si ověřila totožnost, povídá - paní inženýrko T., přejete si do sebe spermie pana inženýra T.? No málem jsem z tý kozy spadla, akorát už si nepamatuju, jestli hambou nebo smíchy 😕 😀

yvetta
11. dec 2008

susik suhlasim len: schopnost pozerat sa na veci z viacerych uhlov... 😀 moj manzel ma len strednu odbornu skolu a ked porovnam s ex spoluziakmi z VS tak ten rozhlad ma xxx krat vacsi a o inych veciach nehovorim..... Mne co hovorila mamka tak napr. jej v minulosti stacila len stredna, aj ked sa dostala na VS radsej isla pracovat, ze za sociku to nebolo treba 🙂 ja neviem uz si to obdobie nepamatam 😀

petua
11. dec 2008

Len, tak to je ovšem hukot... 😅
😀 😀

len
11. dec 2008

Jo a ještě, expert na to je Česká pošta, protože když dostanu úřední dopis s titulem, tak si mě pěkně zařadí pod I jako inženýrka a pak to nikdy nemůžou najít, protože na občance moje jméno začíná T. a pod T. pro mě nic nemají 🙄

noangel
11. dec 2008

tiul mam ale nepouzivam a stejne co mam dite me vsichni tituluji maminko takze je nakej titul uplne jedno 🙂

ale myslim ze ve zdravotnicvi se musi uvadet protoze se me na to nekolik doktoru vyslovne zeptalo jestli mam ze si to musi zapsat, sem rekla mam ale nepouzivam a stejne ho chteli vedet

titkovamiriam
11. dec 2008

len-ten prispevok vyssie 😀

kili
11. dec 2008

ja teda titul nemám, a pri vybavovaní OP som zašila takú príhodu, že predomnou bola asi 30r baba, už stála pri okienku a jej matka do nej hučala, že nech si tam dá aj titul. baba že načo a ona, že nech vedia, že nie si nejaká sliepka bez titulu. A otočila sa na mňa (tá matka) a hovori "že?" ako že to mám pritakať. Tak ja som odpovedala, že neviem, ja som sliepka bez titulu 😀 . Ste mali vidieť, ako sa vyhovárala, že to tak nemyslela 😀 no ale už to nezachráni 😀

kalo
11. dec 2008

len: 😀 😀 😀 Tak to je pecka 😀 😀 😀
Ale je fakt, že u můj gynekolog mě taky oslovuje "paní magistro" 😀 😀

A taky vzpomínám vtipnou historku, když jsem po škole nemohla sehnat žádnou práci, tak jsem na chvíli vzala prodavačku v obchodě s knihami. Ve smlouvě jsem měla..."Mgr.(jmého)-prodavačka" 🙂