Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

mracik
11. dec 2008

majcik, to je pravda. Ja som počítala, že na to, aby sme zaplatili murára na jeden deň, môj muž musí odslúžiť tri služby. Ale pokiaľ majú kvalitnú prácu tak to beriem, ale bohužiaľ tento murár pokazil na stavbe, čo sa dalo, aj čo sa nedalo... 😒
Ale tesári boli skvelí, to bola radosť pozerať a jeden z nich požičal môjmu otcovi ťažko intelektuálnu knihu. Výšku síce nemal, ale bol riadne sčítaný...

majcik
11. dec 2008

Kili - nooo, to zalezi od toho, ze ako si to vie zariadit ... nie kazdy murar sa az tak fyzicky narobi, niektori si vyzaduju pomocnikov na tazsiu fyzicku pracu.

kili
11. dec 2008

no ale najprv aj oni asi boli predtým "poskokmi"

susik77
11. dec 2008

my sme mali pred mesiacom na byte instalatera a za hodinu prace zobral 2000 Kc. material stal asi 200 Kc 😎
viem, ze si musi platit odvody, ale aj tak...

marse
11. dec 2008

ked sa niekto naschvla ohana titulmi a podla toho triedi ludi do vrstiev a podobne, to svedci o jeho urovni, ved clovek sa uci pre seba nie pre inych

babulka
11. dec 2008

Perfektna tema, som sa pobavila 😀 Ja titul nepouzivam nikde, iba skutocne tam, kde je to nevyhnutne, teda v praci. ani na obcianskom som ho dlho nemala, az ked som sa vydala, tak som si to tam jednym vrzom so zmenou priezviska a trvaleho pobytu dala zapisat. Potom mi vystavili aj kartu poistenca s titulom a to som sa pytala, ze naco to tam ma byt a oni ze ked to mam v OP, tak to musi byt na kazdom doklade. Ale na vodicaku to nemam 😀 a urcite si ho nepojdem dat kvoli tomu menit.

Je velmi smiesne, ked si niekto da titul aj na svadobne oznamenie, na schranku, na nahrobny kamen, na dvere......... to vypoveda skor o ubohosti toho cloveka, kedze potrebuje zdoraznovat titul vsade tam, kde sa da. Za vzdelanie sa neterba hanbit, ale zdoraznovat to tam, kde to nie je nevyhnutne.... napriklad ked citam v casopise a hladam svoje meno medzi vyhercami a najdem tam "Ing. XY" - to akoze ta zenska poslala kupony a do adresy si uviedla aj titul? Inac by ju postarka nebola nasla? Ridiculous 😀

Este jedna mila prupovidka sa vztahuje na vysoke skoly, ktore udeluje titul Mgr. a maju aj rigorozne konanie na udelenie Dr. titulu, tak ako je to u mna. bezny clovek si povie, ked je JUDr. tak je asi vacsi pravnik ako Mgr, no nie? Hovadina.

lefika
11. dec 2008

minule som sa na mimiaukciach "prekarala" o jednu knizku s nejakou mgr. martinou b. 😀

babulka
11. dec 2008

Inzinierka Certica - aj mne sa to stava u lekarov, ze pani magistra (teda asi spravne by mali povedat magisterka, ie?) a ja vzdy upozornim, nech ma oslovuju priezviskom. Aj ked som bola v porodnici, tak "pani magistra, donesiem vam misu?" "pani magistra, ked sa nevyickate do siestej, budem vas musiet cievkovat" - akoze chodte mi s tou pani magistrou do r... 😀

womenne
11. dec 2008

Ahojky to je teda tema 😝 ja sice titul nemam ale drahy ma a predtym ako sme boli manželia ma zoznamil so svojimi spolužiakmi ktory maju všetci tituly a nikdy mi nedavali nejak najavo že knim nepatrim alebo sa nimi chvastali.Kamaratime sa snimi doteraz.
Podla mna je to na oznamni v pohode ved prečo sa nepochvalit že sa niekto 5 rokov trapil na škole všetci ktory študovali vedia že to nieje žiaden med lizat,je to každeho vec a vobec sa mi to nezda trapne.
apropo boli sme na sude a manžel zabudol napisat pred meno titul a sudkina ho zdupala za to že ho tam nenapisal že ekd ho raz maš tak ho musiš použivat.

nanyka
11. dec 2008

majcik - presne to sme zistili aj my s mojim drahym 😀 .. moj ma kapitansky patent na lodneho kapitana a zahlasil mi,ze sa dost asi sekol 😀 otazne je, ci by ho to bavilo..ale je fakt, ked mi majstri na stavbe hlasia tie "cifry", tak ma kolkokrat az mrazi.. 😖 ..

noangel
11. dec 2008

ad davani titulu na postovni schranku pripadne dvere od bytu - lidi u nas v baraku se divi ze je vykradou kdyz maj titul napsanej uplne vsude a jeste tucnym pismem 😝

k nasim okopanym dverim a orvane rohozce se zadnej zlodej ani nepriblizi 😀

majcik
11. dec 2008

Babulka - s tym cievkovanim a cikanim v kombinacii s pani magistrou to nema chybu 😀 😀

miriamkac
11. dec 2008

Dobra tema 😀
Hehe...ja hovorim jednu vec :"Vysoka skola nikomu nedala patent na rozum"
No my na dverach aj na schranke titil mame (len manzel) ale to uz z principu, byvame na dedine a kazdy sa tu do nas staral (kedze sme sa sem pristahovali) tak nech nam daju pokoj....a ono to ako "odstrasujuci" prostriedok funguje. To ze aj ja mam titul nevie asi nik 😝 ...tiez sa s tym nechvalim a neriesim to...dokonca mi aj na nejakych dokladoch chyba... 😝 😝 ....

Ale pobavila som sa pri citani... 😀 😀 😀

len
11. dec 2008

No, Womenne, asi jsem trochu jinak naladěná, ale já jsem vážně nikdy nepochopila souvislost s tím, že jsem se pět let trápila na škole, a tím, že mám někoho ráda a budu si ho brát 😕
Ale když to někomu přijde OK, přeju mu jen a jen takové kamarády a známé, kterým to taky přijde OK a nebudou si za jeho zády ťukat na čelo 😉

len
11. dec 2008

A taky kamarády a známé, kteří se příliš neorientují v zásadách etikety 😀

miriamkac
11. dec 2008

noangel my mame titul na dverach aj na schranke....ale nemali by co ukradnut... 😝 😝

sasanka78
11. dec 2008

alebo ked mi pozerali na vizite medzi nozky: pani inzinierka, vy ste ale kraasne zasitaa... HROZA 😀

lucinkaaa
11. dec 2008

momentalne je doba, ze si VS robia skoro vsetci, aj ti co vyrastali este za doby, ked to az tak dolezite nebolo z hladiska ziskania pracovnej pozicie...
ja som len zvedava cim sa potom budu ohanat ti co su pysni na svoj titul a kvoli nemu nadradeni a pohrdavi...
mozno si spravia dalsie tri skoly, aby mali pred menom tri tituly a za menom dva 😉

miriamkac
11. dec 2008

sasanka78 😀 😀 😀 😀
Mne tak u zubarky...Ze pani inzinierka este chvilocku a ste na rada...a ja kukam komu to hovori a okolo mna sami chlapi v cakarni...az potom mi to trklo... 😎

womenne
11. dec 2008

sasanka 😀 😀 😀
ja neviem prečo by to malo nejako vadit ked si niekto napiše titul na oznamko ja to faktnechapem doteraz som na každom videla ten titul a nikdy ma to nejak nepozastavilo ani som si nepomyslela že sa chvasta,iba som si povedala on už ma titul wow to ubehlo 🙂 ale každeho osobny nazor ja som sa stym ešte netretla že by to nejako vadilo.
A berte to tak že ked si hladate pracu ten titul vam pomože,a nehovorte že nie 😉

wobludka
11. dec 2008

sranda je to vždycky v čekárně u mojí psychiatričky - nikdy nezapomenu, jak jsem seděla, naproti mně pán celej otrhanej, klepal se, mžoural do nějakých novin, přišla sestra a povídá: ,,pane magistře, pojťe si dál!" a ten zavšivenej pán sklopil noviny a na nich nápis The Times... ,,A pane Z., vy pojďte taky, dám vám injekci." A nádhernej sportovní kluk, co seděl vedle, si šel pro včeličku - jako ty nejhorší případy 🙂 člověka nelze snadnou soudit 😉

vzdělání je šance a dobrá věc, určitě je fajn to zkusit, ale neznamená to, že někdo bez titulu je méněcenný... mě z vejšky dvakrát potupně vyhodili, nechápala jsem, proč bych měla poslouchat celé dopoledne agitační kydy ekonoma a zároveň kandidáta politické strany, nechápala jsem, proč mi přednášející odmítá podat ruku, proč mám někomu lízt do zadku a proč když napíšu písemku, tak zkoušku všichni udělají jenom já ne, protože každý je veliký kamarád, ale pak zjistíte, že 90% písemek se prostě bez výsledků od starších kolegů napsat nedá... A když mi pak po dvou letech (bylo mi 24) přišel dopis od děkana, nechápala jsem - a on, že píše odbornou knihu a jestli bych mu ji nepomohla odborně zrevidovat 😅 měla jsem sto chutí napsat mu jen ,,NASRAT"... ale vyměkla jsem 🙂

herminka
11. dec 2008

Titul používám jen v práci, a to v případech, kdy je to vhodné - např. v žádostech o grant apod., ale třeba do docházkového lístku orpavdu ne, nevidím důvod.
Docela mě naposled pobavil můj gynekolog, který měl v kartě, že studuji VŠ, ptal se, zda už jsem dokončila, odpověděla jsem, že ano, a on trval na tom, že mi tam titul dopsat musí 😀

Babulko, mezi lidma je zažité, že právník je JUDr., psycholog PhDr. apod. a toho magistra holt tak neberou. Právě z tohoto důvodu - "kvůli lidem" - si manželova sestřenice dodělala PhDr., aby pro ně byla "ta správná" psycholožka 😒

wobludka
11. dec 2008

Ale netvrdím, že mi titul nechybí - ve státní správě nemůžu dělat ani vedoucí pitomýho referátu, ikdyž všichni vědí, že jsem v tomhle oboru jedna z nejlepších 😔 ještě že konkurenci to je fuk 😀

len
11. dec 2008

Womenne, já nemůžu říct, že by mi to vadilo... Ale prostě mi to tam přijde asi stejně tak relevantní jako pozice v zaměstnání nebo naopak psát si na pracovní vizitku jméno manžela... Prostě MIMO, no 😉

cicushka
11. dec 2008

neeeehanam...ale mohla by som sa tuuu??? 😀 😀

elise
11. dec 2008

najlepšia sranda bola ked sa ma všetci pýtali že kedy už konečne budem pani inžinierka 😀 😀 a tom mala ukončené Mgr 😀 😀 ale chcela som si spraviť rigorozne skúšky tak ked som ich spravila tak sa pýtať prestali 😀 a mám od titulov pokoj 😀

mercy
11. dec 2008

Mám titul na vizitke.Niektorí ľudia- najmä zo štátnej sféry totiž až potom nadobudnú pocit, že ten novinár nie je úplne blbý a nemôžu mu povedať hocičo 😉

elise
11. dec 2008

ešte jedna komická vec sa mi stala ked som bola chvílu na urade práce tak tak som dokončovala mgr a potom som si našla prácu a išla som sa u uradu práce odhlásiť a tá pravcovníčka mi do všetkých papierov napísla že bc.mgr. meno a priezvisko 😀 😀 😀

cicushka
11. dec 2008

elise, ja mam podobnu prihodu z porodnice. Pytali sa tam na titul, tak som im povedala MBA (master of business administration) tak to tam teda napisala. Niekto, kto to potom niekde prepisoval, netusil, co to je, tak mi to dali akoze stredne meno : 😀 😀

wobludka
11. dec 2008

mně zase docela štve, že mi některé firmy titul píší, ačkoliv ho nemám - a protože to jsou velké kolosy, nezabírá, ani když je na to upozorním 😖 nerada bych kvůli tomu měla nějakou potíž 😒
jinak si titulů vůbec nevšímám - jedna z mých nejlepších kamarádek má pouze základku, v 16ti byla na potratu a její táta je 20 let ve vězení, protože přizabil nějaký stopařky - řeknu vám, že je s ní mnohem inteligentnější řeč, než s kdekterým spolužákem 😝