Je dôležité oháňať sa titulmi?

mexx
11. dec 2008

Zaujimalo by ma, ako ste na tom s postojom voci sebe a inym na zaklade vzdelania. Mate pocit, ze ked niekto ma vyssie vzdelanie, mali by sa k nemu ludia inak spravat? Je dolezite ohanat sa titulmi? 😕

sassi
11. dec 2008

slnieckova ja viem, že su ludia, čo si to vydreli,
aj moji spolužiaci sa niektorí nadreli, aby skončili školu

ale žial... v poslednej dobe je to tak ako som písala, kvalita škol sa stráca ...
ja to vidím na našich žiakoch, neučili sa nič 4 roky, ledva lezu z ročníka do ročníka, cez maturu s odretými ušami, vedomosti nulove
a zrazu všetci bez problemov prijatí na VŠ (ked nie v juni, tak isto v septembri ich poberú)
a veselo si študuju a ešte sa vyškieraju, že čo my sme na Gympli od nich chceli, ved VŠ je lavou zadnou

moje spolužiačky, čo viem ake to boli "študentky" - trojkárky-štvorkárky ... a zrazu všetky študuju na jednotky 😕
no verím, že su ludia, čo sa potom do toho zahryznu a pustia sa do toho tak, že napriek zlym známkam na strednej VŠ doštuduju
ale nie je to vždy tak ...

mracik
11. dec 2008

ivce, aj môj muž je pôvodne elektrikár, výšku si urobil až potom, je to celkom praktické mať doma elektrikára kombinovaného s doktorom 🙂

inak ja mám titul v občianke, dala som si ho tam hlavne preto, aby som občas mohla v lekárni kúpiť lieky, ktoré sú inak na recept

wobludka
11. dec 2008

na pískovišti a v důchoďáku jsme si všechni rovni 😀 jen počkejte, až vám budou říkat - ,,paní inženýrka se nám pokakýnkala 😅 " 😀

bambusko
11. dec 2008

najviac sa bavim ked nieco predam na mimibazari a pytam si adresu, kam to poslat, tak mi pride adresa s titulom 😝 nikdy som titul nenapisala a nik sa nestazoval 😵

roxi
11. dec 2008

zaujímavá téma, nečítala som všetko, len tak zbežne, aj som sa dobre pobavila na niektorých hláškach typu: tlačte p. inžinierka 😀 a teda tiež titul nepoužívam, iba pri hľadaní zamestnanie som uvádzala v životopise vzdelanie a teda aj titul,
ale minule som sa celkom pobavila, keď som bola na cintoríne a na niektorých náhrobných kameňoch som si všimla, že mali vytesaný aj titul 😅 , predtým som nechápala svadovné oznámenia s titulom, ale toto to predčilo 😀

susik77
11. dec 2008

mne nevadi, ze si niekto pise titul na svad. oznamko. my sme si nepisali, vsak nas cela rodina pozna ako zuzku a Mateja a nie ako pani magistru a pana inziniera 😎 prislo by mi to ako ze sa chvalim-Aha, kam az som to dotiahla 😎 😀

irenkat
11. dec 2008

mracik, ty ked kupujes lieky v lekarni ukazujes obcianku? 😅

yvetta
11. dec 2008

mracik aj moj manzel je povodne elekrikar a robi teraz uz nieco trosku ine, ale suvisi to s elektrikou a VS nema, lebo pri tom co robi by to bolo aj tak na nic 😀

susik77
11. dec 2008

mracik: aj moj manzel ma ucnovku s maturitou-elektrikar + FEI-ku. Fakt je to prakticke 😉 a ty si lekarka? inak, my sme ani lekarom nedavali lieky len na obciansky, museli napisat recept 😕

johanda
11. dec 2008

v domě, kde jsem vyrůstala měl jeden týpek na zvonku veškeré své tituly včetně dr.h.c (doctor honoris causa), to mi přišlo docela ulítlé
tituly nepoužívám, snad jen někde na konfeře mám titul uveden v hlavičce příspěvku a někdy na ouřadě vrazím babce občanku pod nos, aby byla vstřícnější

lienockaa
11. dec 2008

no..tak moj manzel ma titul na postovej schranke, nepripada mi to trapne, menovku s Mgr. som tam nalepila ja z praktickych dovodov..v nasej bytovke je este jedno take iste priezvisko, ale bez titulu a v dedine su este dvaja pani, ktori sa volaju presne ako moj manzel, takze aby posta nechaosila..😉ja mam titul tiez, v tomto fore niektorymi "oblubeny", som MUDr..😀 mam ho vo vsetkych dokladoch, ma to niekedy svoje vyhody, asi take, ako mracik pise..🙂 a ani predstavovanie sa titulom do telefonu v nemocnici mi nepripada divne, v pripade, ze niekam volam ja a nieco vybavujem, ono je vtedy potrebne odlisit sestru od doktorky..ked dviham telefon, titul nehovorim, vsak vedia komu volaju..😉

na SO sme tituly nemali, ale je mi jedno, ked si to tam niekto chce dat..ale co nepochopim, je titul na nahrobnom kameni..

johanda
11. dec 2008

já taky nechápu, že někde vydávají léky na občanku 😅 . To v ČR nejde, ani když je člověk MUDr, ale to je off topic, pardon

lienockaa
11. dec 2008

a jasne, na MMB som titul este nikdy nepouzila, pripadalo mi divne, ze kupujem nejaku vec pre maleho a ma mi to chodit na adresu s titulom, ked som teraz "iba" mama..😅

susik77-prehovoris niekedy pani lekarnicku, napr. ked som chcela kvapky do oci pre alergikov mojmu manzelovi- sme sa brali v pelovej sezone, vyzeral, ze neustale place..ja mam preskripcne obmedzenie..tak vtedy titul pomohol..😉

bambusko
11. dec 2008

lienocka, ale ved v praci je to ok, hlavne dr. to je jasne 🙂 ale mneje divne, ked si napriklad objednavas nabytok a platis zalohu a opytaju sa - ake meno, dr. xy 😕 to sa mi zda mimo

lenze vas doktorov poznat aj bez titulu 😀 mala som dobreho kamarata gynekologa, sla som s nim z roboty, smrdel za nemocnicou ze az. zastavili sme sa v jednom obchode, kde nechodieva a predavacky hned: ano pan doktor, nech sa paci pan doktor 😀

susik77
11. dec 2008

johanda: ja som prave prac. v CR v lekarni a museli sme mat kusovu evidenciu a aj ked si niekto liek zaplatil, musel mat recept , vsetko slo cez pocitac....

susik77
11. dec 2008

lienockaa: aha, tak ano, ak si to zaplatis, napises recept a ukazes obc., tak ano

susik77
11. dec 2008

inak ja som tiez raz do telefonu pouzila moj titul, ked ma strasne nastval moj gynekolog a potom som potratila.
myslel, ze ked tam chodim kazdy 2.den s bolestami a krvacanim na zac. tehu, ze simulujem. tak som mu povedala, po operacii, ze menim lekara 😖

ella1
11. dec 2008

mex-nepracovala si aj ty náhodou v samsungu? 😀 ja som tam bola 3 a pol roka a máš pravdu,ked som niekam volala tak sa všetci tvárili (na poschodí) že sú neviem čo a my ,,dole" napriek tomu, že tam veľa ľudí pracuje na vysokej pozícii a majú vš príp. maturitu, tak sme boli pre nich niečo menej.
hlavná vec, že ked sme išli niekam na tie úžasné večere, tak títo všetci ukázali svoju pravú tvár a to bolo samé orgie a chlast 😝

ja mám zas problém, že mám dve maturity a väčšinou sa má uvádzať najvyššie(posledné) vzdelanie tak mi to skôr robí škodu.lebo strednú mám chemickú a potom som ešte išla na súkromnú kozmetickú školu tiež s maturitou.
lenže ked to uvediem ako posledné vzdelanie, tak to každý berie tak, že som kozmetička a každý si pod tým predstaví, že tam chodia také, čo sa moc dobre neučili.....ako nejakú učňovku.nikde totiž nemáte kolonky na viacero maturít napríklad......

asitka
11. dec 2008

nooo...tak ja mám titul tiež....ja ak viem, že ho niekto má...tak ho oslovím aj s titulom....šak si ho vyštudoval...tak prečo nie...a ja??? niekedy aj pozabudnem, že ho mám...kým ma tak ktosi neosloví 😀 pri telefonovaní používam len priezvisko....bez titulu...ale verte, že sa mi mnohokrát stalo...že so mnou ľudia jednali ako s nejakou trúbou...hlavne u dr sa mi to stalo...a keď si prečítali na kartičke titul...správanie sa zmenilo...alebo aj na úradoch....keď predložím občiansky...tiež sa správanie zmení...nerozumiem tomu...šak sme predsa ľudia...ale čo už... 😀

susik77
11. dec 2008

asitka: mam uuplne rovnaku skusenost 😒

lienockaa
11. dec 2008

ozaj, ked uz o to ide, moja najlepsia kamoska na celom svete nema ani maturitu, ani mi nenapadlo rusit kamaratstvo kvoli titulu, alebo sa inak chovat..

bambusko..😀 co vies, mozno si iba on nepamatal tety predavacky a oni ho poznali..alebo to boli panicky, co boli na gynde pri niekom ako navsteva..clovek nikdy nevie..ale toto je uz fakt out of topic..

asitka
11. dec 2008

susik...a to sa mi ešte stalo...som telefonovala s jednym pánom, pracovne....a keďže ako som už písala sa predstavujem len priezviskom...tak som vysvetlovala...čo ako..bla, bla...nejak sme sa nepochopili...teda...on mal výhrady...a hovorí mi...a viete vôbec, kto som ja??? a ja že nie...a on... ja som inžinier.....a bla, bla....a ja mu na to a ja som magistra bla, bla...a radšej som to ukončila....lebo by ma šlak trafil... 😀 😝 od zlosti....a u dr...som si našla novú obvodáčku pred rokmi...a tiež...jak s nejakou kozou so mnou...vyplňovala si v počítači kolonky...meno, atd....už sa hádam popáýtala všetko...a nakoniec mi hovorí....čo to tu ešte máme?? titul...ale to vy nemáte...takže nič...a ja jej nato...ale mám...a ona...áááno...a aký....a to ste mohli hneď povedať...no normálne som odchádzala vyvalená...ešte, že oproti nebola nejaká ambulancia psychiatra...lebo z môjho výrazu tváre by ma asi hneď odchytili 😀 😀

sirinka
11. dec 2008

nezdoraznujem, nemam ani co...som sestricka... ja si vazim ludi, ak su sikovny, nie ze ma niekto vystudovanu skolu.

susik77
11. dec 2008

asitka: inak ja to tiez fakt neznasam ☹ a preto stale hovorim o lekaroch, lebo sa s tym najcastejsie stretavam u nich.. a este s nimi aj pracujem. ale musim poctivo napisat ze su lekari a lekari. moja kamaratka je lekarka a je aj vyborny clovek 🙂

mracik
11. dec 2008

k tým liekom, mne sa zdá úplne normálne, že lekár môže kúpiť lieky bez receptu, keď si ich platí v plnej výške, pokiaľ tam nie je nejaké preskripčné obmedzenie, napríklad, že ho môžu predpisovať len kardiológovia.
Bolo by trochu blbé, keby som musela ísť k inému lekárovi, aby mi napísal napr. framykoin do oka, len preto, že som teraz na materskej.

inak už sme tak raz kupovali lieky aj v Nemecku a nebol problém 😉

asitka
11. dec 2008

susik...ja viem...poznám tiež kopu ľudí....ing., MUDr., právnikov, atd....a sú v pohode....ale občas sa človek stretne, aj s takými, ktorí v pohode nie sú...ale to je všade...a so všetkým....s tým cica moja...nič nenarobíme....hlavne, že sme zdraví 😀

susik77
11. dec 2008

mracik: tu v cr ma kazdy, kto vystud. medicinu aj kto neptraktikuje pravo pisat recepty pre seba a rodinu. myslim, ze tie magistry co ti to vydali to potom museli dat napisat recept inemu dr., prip. to napisali na hromadnu ziadanku. inak by mohli mat problemy. pretoze v lekarni musi byt kusova evidencia. napr. problemy so suklom al. lekarenskou komorou

ella1
11. dec 2008

inak,aby som bola k teme tak skúsenosť je taká, že tí čo s odretými ušami prípadne s obálkou ledva dokončili vš tak tí sa najviac tvária akoby požrali všetku múdrosť sveta a všade dávajú najavo kto sú.
tí ostaní čo si to vydreli poctivo o tých sa to väčšinou dozviete ,,náhodou"

jarulai
11. dec 2008

ahojte. ja mám tiež titul, ale nepotrpím si na tom, aj ked som si ho tiež pekne vydrela. používam ho hlavne v úradnom styku. poznám dost ludí s titulom - hlavne spolužiakov z VS, ktorí sú úplne "normálni" a tiež si na titul nepotrpia. No poznám aj takých, ktorí si myslia, že ked majú tých pár písmenok pred menom, tak sú bohmi. A dokonca švagrinin priatel mnou pre titul akoby pohrdal. nejeden raz povedal dost povýšenecky:"pch, taký Ing. ako ty som aj ja" a pritom neviem, či má vobec maturitu. Nechcem tým nikoho urazit, on je kretén aj v iných veciach. tiež som sa stretla s tým, že ked sa niekto, s kým som sa stretla, dozvedel, že mám titul, vyhlásil, že som namyslená Ing. a pritom ma ten človek vobec nepoznal.
ked sa segra rozišla so svojim chalanom, jeho rodina tiež vyhlásila, že sme namyslené, lebo máme tituly a preto si hladáme aj bohytých priatelov, ktorí musia mat VS. to ma dorazilo, lebo moj teraz už manžel je vyučený murár a lúbim ho aj tak. takže jasný príklad 😅

zuzana76
11. dec 2008

Tak my sme mali titul na svadobnom oznameni a vobec mi to nepripada blbe ani trapne. Na schranke vsak uz titul nemame, ani na dverach, ani ho nejako obzvlast nepouzivam, len ked sa ma pytaju. Sice som sa uz tiez stretla s tym, ze ked niekto zistil,ze mam titul, tak sa zmenilo jeho spravanie hned k lepsiemu, predtym si asi myslel, ze som nejaka studentka, lebo navyse som este aj vyzerala velmi mlado. Teraz , ked uz mam maleho, a som na MD tak sa mi nic take nestalo, uz asi vyzeram na svoj vek 😀

Samozrejme v niektorych situaciach sa mi tiez zda smiesne , ked niekto tak velmi zdoraznuje svoj titul. Ale zase respektujem to, ved vystudoval skolu. Ale konkretne na tom svadobnom oznameni sa mi to nezdalo smiesne. Ved svadobne oznamenie sa vyvesovalo aj v nasich zamestaniach, resp posielalo ludom, ktorych sme zase nepozyvali na promocie.

A celkom soms a pobavila na niektorych prihodach 😀