Je manželstvo v dnešnej dobe moderné?

expertka8
27. dec 2008

...alebo....."Žiť pod záštitou sobášneho listu, alebo nie?"... 😕

...casto sa stretavam s nazorom..."ze na spolocne spoluzitie nie je potrebny papier"...
..."papier" vsetko pokazi/l/...a pod.

...ako to vidite vy???
...dakujem za kazdy nazor...

P.S....podla mna je mangelstvo DAR 😵

sisstin
13. apr 2009

digysa: k tvému poslední příspěvku, jinak to vidí převážně lidi věřící a nevěřící..už jsem četla pár tvých příspěvků...takže asi tak 😉

hupcza
13. apr 2009

sis: ty ho nepotřbuješ ...a prcek?
jako onoto je docela pitomé, když ti chybí ten kloudný chlapský vzor - věř mi ...a spíš to vadí v dospělosti než v dětství ....tedy ano soudím podle sebe a možná i něco podsovám 😉 ...ale taky by mi to nedalo - nemám ráda polovičatá řešení 😅

sisstin
13. apr 2009

hupcza: on má hodně dobrý vzor v dědečkovi, se kterým bydlíme..je to jeho Bůh 😅

digysa
13. apr 2009

hupcza: Tvoj vzorec na manzelstvo sa mi paci 😎 Aj tak sa to da povedat.... 😵

sisstin
13. apr 2009

holky..ono je to strašně těžký...jako kdyby nám ubližoval, nestaral se atd, tak to vůbec neřešim..ale takhle? 😕 Nechci mu ublížit..a chyběl by mi zase na druhou stranu....já fakt nevim... 😉

digysa
13. apr 2009

sisstin: to hadam nemyslis vazne.... vies nie je vsetko iba o viere....podla mna ludia obcas v tomto zhone zabudaju aj na " m o r a l k u"...Ty budes synovi schvalovat, aby si narobil deti so 4-mi zenami? A potom mu zlahka pohladkas hlavku a povies,: " no co uz, smylko sa ti to....4 krat!"

sisstin
13. apr 2009

digysa: já ted nemyslela 4dětí se 4ženami..ale to o muži a ženě 😉 pro mě prostě partner, se kterým mám společné dětí atd. bude můj muž i bez manželství 😉...a hodně věcí, které jsi psala v různých tématech mi přijde, že je řízené tvým vyznaním...já to beru..ale názor mám prostě opačný 😉

digysa
13. apr 2009

sisstin: este k tvojmu problemu...je to dost tazke odist od otca dietata. To ti nezavidim...podla mna k nemu este nieco citis, ked sa nevies odhodlat. Myslim, ze by si to este nemala zabalit. Co keby priatel zmenil zamestnanie a bol castejsie doma?

sisstin
13. apr 2009

digysa: a morálka...to je taky diskutabilní...neodsuzuju nevěru, potraty, věkové rozdíly mezi partnery atd...ale to je of topic..jestli na mě neco máš, tak IP 🙂

sisstin
13. apr 2009

digysa: no já k němu určitě něco cítím... 😉 ale on prostě práci změnit nemůže z existenčních důvodu..a já jsem natolik sobecká, že se stěhovat nechci hlavně kvůli svému pohodlí...přiznávám 😉 😔

asanaa
13. apr 2009

Já věřící nejsem ani náhodou a mám stejný názor jako digysa 😉
hupcza máš pravdu,ten vzor tam velice chybí a ne jen v dospělosti ale i v dětsví to mi teda věř,vím o čem mluvím.Naštětí syn má manžu za tátu a ten je ten nej nej táta pod sluncem,takže jsem měla štěstí.
sis no děda asi není to samé co táta,ale to uvidíš až časem,až bude prcek větší.A má ho za boha právě proto že je to chlap!!!!!!Potřebuje chlapa

sisstin
13. apr 2009

asanna: no já v tom nevidim moc rozdíl, jestli otec nebo děda..když je s ním každej den 😉 ...Bůh je hlavně proto, že tatka má hodně hodně dobrej vztah k dětem..a všechna děcka ho milujou 😉

sisstin
13. apr 2009

asanna: já když vidím třeba jiný chlapy, který přijdou domů a vyvalej se na gauč a děcek si ani nevšimnou..tak si říkám, že lepší děda než tohle 😉

asanaa
13. apr 2009

sis tak to se ti vůbec nedivím,taky bych se nestěhovala.Ani za nic!!
moji sestřenku vychovával děda,tatínka nemá a věř mi že rozdíl to je velký.Ale jak říkám,to poznáš později.Rozdíl je to hlavně v tom,že dědeček nemá tu pevnou ruku jako otec.Otcovskou lásku nic nenahradí,stejně jako mateřskou

digysa
13. apr 2009

sisstin: nie, ja som pisala teraz o tych 4-och detoch.

Co sa tyka manzelstva, to som sa uz vyjadrila par stran dozadu. Nebudem sa opakovat. Mas pravdu, som veriaca...ale aj neveriaci ludia sa sobasia a nevida na tom nic zle. 🙂

A tvoj "muz", ako tvojho priatela nazyvas je naozaj iba tvoj milenec/priatel/muz s ktorym zijes.
Je to to iste, ako ked milovnik zvierat vola svojho psika moje dieta, ale v skutocnosti je to iba pes. 😅

luminkasp
13. apr 2009

digisa, no comment, pozname sa z inej temy 😉

asanaa
13. apr 2009

sis noo tak to je fakt,tohle byl můj bývalí.ten si malého nevšímal,to prostě není otec.
digysa 😅 přirovnání zajímavé,ale pravdivé!!!!!!!!!

sisstin
13. apr 2009

asanaa: no MP to má těžké..on má syna z předchozího manželství, ale rozešl se, když se malej narodil..a ex ho očkuje proti němu..takže se vídají dost málo..navíc on má toho volného času fakt málo..a snaží se ho věnovat nám...zas na úkor prvního syna..mně by to nevadilo,kdyby ho vídal častěji...on je v podstatě chudák..maká na věci, za který nemůže...a maká opravdu 24h denně..celá jeho rodina na něm visí...on nemá jiný východisko..a v tom je to právě nejtěžší..kdyby nechtěl..tak to nějak rozseknu..ale on dělá, co je v rámci jeho možností 😢 ale zas já jsem s tim do toho vztahu šla..on se mě ptal, jestli jsem tohle ochotná podstoupit...a já zamilovaná jsem samo řekla, že ano..takže ted snad ani nemám právo si stěžovat 😉

sisstin
13. apr 2009

digysa: co jsi napsala, je pro mě vysoce, ale vysoce urážlivé..taky my dvě si asi nemáme, co říct 😉

asanaa
13. apr 2009

sis no to je pak moooc smutný a mooc těžký.Ale já bych asi byla sobec a myslela především na svoje dítě a na sebe

sisstin
13. apr 2009

asanaa: no mně právě nepřijde, že by malej(zatim) nějak trpěl...a já jsem tak na bodu mrazu..nic strašnýho ani úžasnýho 😉

digysa
13. apr 2009

sisstin: prepac, nechcela som ta urazit. Ale dava to zmysel...bohuzial...lebo potom ta zena, ktora ma 4 deti so 4-mi muzmi ma 4-och manzelov??
Ak mas partnera a zijes s nim bez manzelskeho zvazku, tak ta nepovazujem za nieco menej. Ja len nesuhlasim s mylenim si pojmov....partner - nerovna sa - manzel
To je vsetko.

luminkasp: OK 🙂

sisstin
13. apr 2009

digysa:ty jo..ale tys mě dostala tím přirovnáním..jako síla 😅 😅 😅 😅 morálku asi dle tvého máš..ale teda nějakou empatii asi neeee 😅

asanaa
13. apr 2009

sis a není ti smutno??

marinka
13. apr 2009

Tak já třeba věřící jsem, ale se svatbou to u mě nesouviselo. Vždycky jsem se chtěla vdávat, ale prostě proto, že jsem chtěla mít kompletní rodinu, chtěla jsem, aby šlo poznat, že k sobě patříme, abych mohla o svém chlapovi mluvit jako o manželovi, prostě mi to přišlo fajn 😵 Ale nemám žádný problém s tím, když někdo žije na hromádce a necítí tu potřebu se vzít, je to každého jeho věc.

sisstin
13. apr 2009

digysa: já psala, že je to můj muž..ne manžel... 😉 pro mě je prostě chlap, se kterým mám dítě..a mám s ním nějaký vztah dlouhodobý můj muž 😎 a je mi naprosto fuk, jestli jsme manželé nebo ne..., tvoje přirovnání mi přišlo dost nevhodné teda..jako kdybych k příteli měla mít vztah jinej, kdyby byl můj manžel..tak věř, že neměla 😉

sisstin
13. apr 2009

asanna: ted už ne 😉 dřív jo...to jsem byla úplně šílená...furt jsem na něj myslela atd, ted se věnuju synovi..a je mi i vcelku fajn..jen občas mám krizi, jaké by to bylo být šíleně zamilovaná...no ale to má asi každej občas 😉

luucia
13. apr 2009

Nečetla jsem celou diskuzi, ale u nás svatba tak nějak vyplynula....byli jsme spolu v tu dobu 7 let, prošli jsme si vším možným, dokonce i rozchodem... dospěli jsme ke svatbě, chtěli jsme náš vztah něčím "oživit" a řekla bych, že se to povedlo 😉 Jsme spolu letos 10.rok a myslím, že jsme oba víceméně spokojení, není to už nějaká šílená zamilovanost, ale láska to je stopro a hlavně kamarádství, .... 😉 Určitě není svatba v dnešním světě potřebná, ale ten den je krásný a stojí za to, si ho prožít 😵 samozřejmě, že jen když jsou oba 100% přesvědčení, že je to na pořád 😉

mamameeja
13. apr 2009

svatba je podle mě ze strany chlapa vyjádžení určité důvěry, stability a toho že se mnou do budoucna prostě počítá - když chce svatbu. Neboť neznám chlapa, kterej by se rád ženil s kýmkoli, na to jsou hodně optarní, pokud se nejedná o sňatkového podvodníka🙂))

sisstin
13. apr 2009

mama: taky to berou jinak chlapy rozvedený už 😉