Je manželstvo v dnešnej dobe moderné?

expertka8
27. dec 2008

...alebo....."Žiť pod záštitou sobášneho listu, alebo nie?"... 😕

...casto sa stretavam s nazorom..."ze na spolocne spoluzitie nie je potrebny papier"...
..."papier" vsetko pokazi/l/...a pod.

...ako to vidite vy???
...dakujem za kazdy nazor...

P.S....podla mna je mangelstvo DAR 😵

asanaa
13. apr 2009

mamameeja aháá 😀 😀 Já jsem se na jednu stranu s příjmením těžko loučila,přeci jen jsem ho používala celý život,ale na druhou stranu jsem se nemohla dočkat až budu paní xx 😀
sis 😀 taky jsem jako samoživitelka neměla ani korunu navíc 😉 prostě i v dnešní době na tebě blbě koukaj že máš jiné příjmení než dítě,je to pro ně problém.

mamameeja
13. apr 2009

hodně ženskej dělá že se nevdávaj kvůli příspěvkům... ale je pravda, že to je to poslední, co by ovlivnilo úsudek jestli se vdát nebo nevdát...🙂 myslím že na nějaké příspěvky také nebudu mít jednou žádný nárok, nejlepší by bylo zůstat v práci na poloviční úvazek... člověku se pak životní standard nesníží tak rapidně...

sisstin
13. apr 2009

holky..ono pojem "svobodná matka" už ani snad neexistuje..pokud máte v RL dítěti uvedeného otce, tak se to prostě bere, že žijete ve společné domácnosti..a žádné příspěvky nejsou..a i kdyby se MP o dítě nestaral, tak stejně žiji s rodiči, kteří mají příjmy dost vysoké...takže fakt na tom se vydělat nedá 😀

sisstin
13. apr 2009

dodatek: žijete ve společné domácnosti nebo otec platí alimenty 😉

mamameeja
13. apr 2009

asanaa - já jsem si řekla, že jako úctu ke svému rodnému příjmení si ho nechám na všech diplomech🙂))) až pak se vdám - a začne mi tak novej život - už jen práce a děti🙂 je to pro mě takové završení🙂 něco končí něco začíná, ale vsadim se, že ještě hodně dlouho se budu v telefonu představovat jako za svobodna🙂))

mamameeja
13. apr 2009

takže jedině vlastního, milujícího manžela, který bude oporou pro manželku i potomstvo🙂 (i když nikde není psáno že napořád)...

sisstin
13. apr 2009

mama:jj..někdo to tak má..ale zas mi přijde divné, když někdo napíše..že přítelkyně je mín než manželka 😝 ..to mi přijde divný no...ono ten vztah člověka k člověku to podle mě moc nemění..radši budu mít přítele, který mě miluje..než třeba manžela, kterej mě podvádí...já to na tomhle prostě nestavim 😕

sisstin
13. apr 2009

"Ludánku, kdo je víc? Manželka nebo matka? " 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

asanaa
13. apr 2009

sis no pokud si zažádáš aby otec nebyl posuzovaný jako osoba společně posuzovaná tak to jde 😉
esterllita no myslela jsem si že potřebujeme souhlas bývalého,ale naštěstí nepotřebujeme.Malého 3 roky neviděl a alimenty neplatí takže manža dává návrh na osvojení.Chce malého adoptovat a dát mu naše příjmení.Tenhle kolotoč rozjíždíme za měsíc,tak snad to klapne.Ale vypadá to moooc nadějně 😵
mamameeja jojo to to máš dobře vymyšlené 😉 Jinak co se týká toho telefonu...jéje mě to trvalo než jsem se začala představovat novým 😀

sisstin
13. apr 2009

asanaa: a dala jsi ho na soud? To nenech jen tak být, za to může jít i sedět 😉

mamameeja
13. apr 2009

nevim, přijde mi automatické, když pak někam přijdeme, kde se budeme představovat, a říci já jsem...a to je můj manžel, případně naše děti... Jedna kamarádka má 3 děti se třemi druhy... každé se jmenuje jinak a na alimentech nemá ani korunu☹ staré sousedky, které si myslí, že sežraly všechnu mravnost na ní koukaly skrze prsty... samozřejmě jí to bylo strašně líto..., sama se pak vdala, nový manžel si všechny děti osvojil a má klid... záleží také na lidech

asanaa
13. apr 2009

sis 😀 😀 😀 na to se schválně zeptám manži 😀 😀
dala jsem na něj trestní oznámení,ale ne kvůli těm penězům,ty ať si nechá,ale bude se nám to hodit u soudu 😉
kdyby mi ty peníze totiž dal,tak by to osvojení nešlo,takže ať si je nechá blb.

sisstin
13. apr 2009

mama: tak v tomhle jsem taky stará škola, když má jedna žena 4děti se 4 různými chlapy, tak to na mě působí divně..ale to jsou holt předsudky no 😔

mamameeja
13. apr 2009

a ty předsudky bohužel ještě nevymizely☹

hupcza
13. apr 2009

sis: jak to tak čtu vtírá se mi pořád jeden dotaz - tohle ti skutečně vyhovuje a jsi spokojená?
😅

sisstin
13. apr 2009

hupcza: a já někde napsala, že jsem spokojená? 😕 Jako manželství pro mě opravdu není důležité, já mám právě spíš problém v tom, že s MP není ten vztah, jaký bych si představovala..ale o manželství to fakt není 😉

asanaa
13. apr 2009

mamameeja předsudky jsou mrchy bohužel!!Já na tohle nedám,holt každý nemá to štěstí.Soudím až podle člověka,ne podle řečí nebo jednoho pohledu
hupcza 😅 😀 položila bych stejnou otázku

sisstin
13. apr 2009

kdyby ta komunikace nevázla a další věci, tak jsem spokojená a vůbec neřešim, jestli jsem vdaná nebo ne 😉

digysa
13. apr 2009

sisstin: ked ma zena 4 deti so 4-mi muzmi, tak to na mna neposobi divne, ale..........no pouzila by som na to "i n e" slovo....a nie je ani mile, ani slusne. V tomto pripade by som sa zamyslela sama nad sebou a uvazovala, ci je naozaj problem v chlapoch, alebo nie vo mne 😒 ☹

sisstin
13. apr 2009

digysa: ono to není tak jednoduché zas..hodně žen si prostě podvědomě stále vybírá stejné typy mužů( násilníky, alkoholiky atd.) a neumí to změnit..vždycky věří, že TEN je pravý, že s TÍM chce mít dítě..a ono je všechno jinak....nejhorší je odsoudit někoho, o kom nevíme ani zbla 😉

asanaa
13. apr 2009

sis já by bych v takovém vztahu jako máš ty nevydržela ani kvůli tomu malému.Vždyť ho ani nemůže znát,když ho vidí tak málo.To potom není otec v pravém slova smyslu 😔

estrellita
13. apr 2009

siss: no ja furt nevim, ale byt n atvem miste, tak s tim rposte neco delam. bud ho tedy necham jen jako otce a hledam dal toho "sveho" chlapa a jemu bych take dala prostor. a at uz pises o tom pohodli, tak bych ho proste na nejakou dobu obetovala, abych zjistila, jestli se s nim nechci rozejit zbytecne. praci, kdyz clovek chce, tak najde i jinde...........protoze kazdy je sveho stesti strujce. a kazdy si zaslouzi byt stastny 🙂 tak do toho nejak praskni 🙂

sisstin
13. apr 2009

asanna: já jako zase nejsem neštastná, to říct nemůžu 😉 když tu MP je..tak jsem ráda, třeba ted to bylo fakt hezký...ale prostě ho nepotřebuju nutně k životu..jsem už zvyklá...a to, že to není otec v pravém slova smyslu..to je bohužel pravda..malý se ho ze začátku vždycky bojí... 😔

sisstin
13. apr 2009

estrelita: no máš pravdu..u mě je to bohužel něco tak mezi..ani štěstí, ani neštěstí...takže já to beru tak, jak to je 😉

hupcza
13. apr 2009

sis: nepsala ..to ani neříkám ...jen mi to blýsklo hlavou ... 😉

já taky manželství brala jako blbost - jenže se ukázalo,že tobyla spíš moje malost a neochota si přiznat, že to je spíš o tom, že ti chlapi, co byli mými parntery jsou jaksi nepoužitelní pro takový svazek
a kupodivu mi toto potvrdilo i několik kamarádek, že nepotřebnost manželství = nefunkčnost partnerství

luminkasp
13. apr 2009

ja zosobasena nie som, ale mame s muzom vztah ako ktorykolvek iny zosobaseny par 😉

sisstin
13. apr 2009

hupcza: tak to si zas nemyslim 😕 on použitelnej je v praxi...jako postará se o rodinu, umí vše okolo domácnosti, dětí a domu...je strašně hodnej, obětavej....ALE...já si s ním nemám co říct po intelektuální stránce...teda ne, že by měl IQ tykve...ale prostě jiná výchova, jiný zájmy..atd. 😉

digysa
13. apr 2009

sisstin: ved prave....len si mi potvrdila to, co som napisala....problem bude asi v zene....treba sa nad sebou zamysliet, vyhladat pomoc....ved aj deti trpia, ked zena mysli iba na svoj ideal a vybera si nespravnych chlapov...

Ja som chodila 6 rokov s muzom ,ktory , jednoducho to napisem, mi nemal co ponuknut do zivota. A to bol atraktivny, mily, oblubeny u vsetkych znamych, sportovec, vzdelany, zrucny.....ale prilis zahladeny do seba, narcisista. Nevedela som si predstavit, ze by som s nim mohla zit a vychovavat deti.
A moj muz je jeho pravy opak (nechcem tym povedat, ze je skaredy hlupak 😉 , ale jeho charakter je iny)

digysa
13. apr 2009

luminkasp: nemas, nie je tvoj muz a ty nie si jeho zena. 😝

asanaa
13. apr 2009

hupcza tak s tím rozhodně souhlasím.. i z vlastní zkušenosti
sis no ale jak píšeš že jsi pak ráda když odjede,to prostě o něčem svědčí a to hodně!!Já být tebou tak hledám fakt někoho jiného.Tenhle vztah budeš totiž těžko asi zachraňovat a pro malého může být takový táta jako byl doteď...stejně ho prcek nezná a jako pravého tátu ho asi stejně brát nemůže.To by s ním musel žít.Vidím to u Matýska