Je manželstvo v dnešnej dobe moderné?

expertka8
27. dec 2008

...alebo....."Žiť pod záštitou sobášneho listu, alebo nie?"... 😕

...casto sa stretavam s nazorom..."ze na spolocne spoluzitie nie je potrebny papier"...
..."papier" vsetko pokazi/l/...a pod.

...ako to vidite vy???
...dakujem za kazdy nazor...

P.S....podla mna je mangelstvo DAR 😵

asanaa
25. apr 2009

no hrozný to je,on se pak na ni milenec stejně vykašlal,tak se poslušně vrátila k tomu svému.Ale neklape jim to vůbec!!Ale on je prostě deb.l

sisstin
25. apr 2009

asi: jako mít milence v těhu 😕 😅 to je asi jiná liga 😅 😅 😅 😅

gtver
25. apr 2009

ahoj, no, já se vdávala po čtyřech letech společnýho žití, byla a jsem ráda, že jsme se vzali, ale spíš jako takové příjemné potvrzení vztahu a hlavně pěkný den strávený s nám milými lidmi. Nic to neměnilo, i předtím jsme hospodařili společně apod., takže změna akorát v občance 😀 Nějak nerozlišuju v delších vztazích manželské a nemanželské páry.
Ohledně nevěry: To nějak neřeším, ani po tom nechci pátrat, prostě věřím. Protože pokud po tom začnu pátrat, znamená to, že mám podezření a neuspokojí mě, že nic nenajdu, protože to nebude důkaz, že se nic neděje. A když něco najdu, budu se akorát rozčilovat a trápit.

pablinka
25. apr 2009

ahoj holky, ahoj as 😀

já se budu vdávat v červenci... je fakt, že první tak 2 roky vztahu jsem pořád myslela na svatbu, po 5 letech už moc ne... teď čekáme na konci září mimčo, tak chci, abychom měli do té doby všichni stejné jméno... (i když původně jsem si chtěla nechat svoje, ale i to už mám vyřešeno 🙂.

Z mých kamarádek (zhruba 28letých) je vdaná pouze jedna, spíš se žení přítelovi kamarádi, pěkně jeden po druhém, pořád chodíme na svatby, tak nevím, čím to je... Je fakt, že kolem mě je spíš okruh vysokoškolaček, ty se do vdavek moc nehrnou, budují kariéru a tak, a kolem přítele zase okruh středoškoláků, kteří už jsou přecejen dlouho ze školy, dlouho pracují, mají dlouhodobé vztahy, takže mají asi pocit, že už je na svatbu čas...

Jinak jsem si všimla, že většinou se dneska lidi (aspoň v našem okolí) berou kvůli něčemu - kvůli společné hypotéce, kvůli společnému bydlení, kvůli dítěti...

sisstin
25. apr 2009

pabli: já se nechtěla vdávat těhotná..a po porodu už mě to nějak přeslo celý..bo mi přijde, že veškeré peníze potřebuju na malého a na sebe 😀 ..třeba do hypo bych já nešla..mám strach, že se rozejdeme..a co pak..takhle to má jeden můj kamarád, který se rozvedl a hypotéku platí dál..to je moje noční můra 😒

asanaa
25. apr 2009

sis no on na ni kašlal,chodí po hospodách,věnuje se raději kamarádům než rodině a tak.Všechny peníze utratí a domů nic nedonese,tak si myslela že narazila na někoho lepšího.Sekla se.Ale rozhodně jsem jí to neschvalovala.
gtver jojo přesně tak,po nevěře nepátrat!!!

sisstin
25. apr 2009

asanaa: většinou si ženský vybírají stejný typ chlapů podvědomě..takže asi tak 😉

asanaa
25. apr 2009

pabli ahoooj 😀 jukám na drát,šup do říjnovek 😀
sis no když chceš dneska bydlet,tak se té hypošce moc nevyhneš bohužel...ale noční můra to je,to máš pravdu!!

gtver
25. apr 2009

Mě mm řekl, že si mě nevezme dřív, než bude mít vlastní bydlení. Takže si nejdřív vzal hypo a pak jsme se vzali.

sisstin
25. apr 2009

já jsem zrovna ve stádiu, že žádnýho chlapa, se kterým bych bydlela, nechci ani vidět 😝

pablinka
25. apr 2009

sisstin: já mám hypošku na sebe... platíme za ni jen 4 tis. měsíčně, až bude dítě větší, tak si pořídíme větší byt a hypo si zas vezme pro změnu přítel... uvidíme podle platu 🙂... sice mám hypo na 24 let, ale časem to pak můžu pronajímat, až budeme ve větším, taky máme zatím jen 2+0 🙂. Je fakt, spolu žijeme už 5. rokem, chodíme spolu skoro 6 let... no a vedeme fakt manželský život, akorát zatím bez papíru 🙂. My uděláme svatbu mini, obřat s rodinou i přáteli, pak večeře s rodinou (12-13 osob) a před Vánocemi pak dodatečný posvatební a poporodní večírek pro přátele 🙂

sisstin
25. apr 2009

pabli: no zní to celkem fajn..ale závazek na 24let je teda hustej 😕 ale v dnešní době, pokud člověk není milionář nebo nemá prachaty rodiče..tak to asi jinak nejde 😔

sirinka
25. apr 2009

no tak co sa tyka hypo, je to pre mna lepsie riesenie ako zit u rodicov...ci jeho alebo mojich...

sisstin
25. apr 2009

sir: mně moji rodiče nevadí 😀 😀 ale já jsem věčná puberta zatim 😅 😝

gtver
25. apr 2009

sis 😀 😀
my jsme byli zvyklí žít léta vlastně v jednom pokoji, tak jsme usoudili, že když jsme se navzájem ještě nepozabíjeli, tak se k sobě asi fakt hodíme

sirinka
25. apr 2009

sis no ono v podstate ty u nich zijes sama so synom...ale ked chces mat svoj vztah a budovat ho v jednej izbe u rodicov...to musi byt dost tazke...
my mame hypo na 20 rokov a brali sme ju este pred svadbou, na oboch rovnakym dielom...

sisstin
25. apr 2009

gtver: no v jednom pokoji to je taky maras teda 😝 já jsem ráda, že se aspon občas můžu zavřít v tom svým..a nikdo mě neotravuje..ani Tygr 😝

sirinka
25. apr 2009

sis to je ejdna vyhoda, ze ti rodicia obcas pomozu, ked si cches oddychnut alebo na chvilku niekam vyrazit...to u mna nehrozi bez vacsieho planovania...

sisstin
25. apr 2009

sir: no to je právě ta největší výhoda 😉 já mám hlídání každý den tak od 16:00..a o víkendech ještě víc..takže já si můžu zajít ke kadeřnici, na nehty, k doktorovi, s kámoškama na kafe, zacvičit a tak 😉 jsem tak zvyklá..a neumim si představit, že bych měla malého třeba 24h denně a nedostala se z bytu 😒

gtver
25. apr 2009

siss, no jo, chtěli jsme být spolu a pokud nemáš (v Praze) vrazit všechno do nájmu, tak na víc než na jednopokojovej byt nebylo. No, aspoň víme, že nás jen tak něco už nerozhází.

sirinka
25. apr 2009

sis zase na druhu stranu, ked som sa rozhodla, ze ideme do toho, vedela som, ze materstvo je na plny uvazok... 😎

sisstin
25. apr 2009

sir: no já vůbec nevěděla, do čeho jdu..takže díky bohu za to, že mám ty ochotný rodiče 😉 spousta holek má děti pořád u sebe..no velkej obdiv..já bych se asi zbláznila 😉 natož mít druhý nějak rychle za sebou, nic pro mě 😎

sirinka
25. apr 2009

sis pokial si dobre spominam...tak ty si do toho vlastne spadla rovnymi nohami...co...
ja mam tiez zlatu mamu a ona rada pomaha...len byva od na 300km a este stale pracuje...takze iba obcas moze prist...ale za to o to viac si to potom vychutnavam...

sisstin
25. apr 2009

sir: no naši taky chodí do práce..a dlouho ještě budou 😝 takže díky tomu, že bydlim s nima..tak mám tu možnost, že mi pomáhají 😉 já si tak nějak představovala, že miminko bude krásně spinkat celou noc a tak..hahahaha 😅

sirinka
25. apr 2009

sis tak v tomto som aspon mala klarku zlatu, ze od tri a pol mesiaca prespala celu noc 😝
som zvedava, ake bude toto druhe drobatko...

sisstin
25. apr 2009

sir: tak já vstávám tak 5x až xkrát za noc 😝 😅 takže druhý dítě si neumim představit ani ve snu..on je furt na mně nebo na mých rodičích nalepenej..to je děsný 😅

sisstin
25. apr 2009

sir: jinak zrovna je tu Laco, tak tě mám pozdravovat 😝

sirinka
25. apr 2009

sis ze dakujem...aj ja pozdravujem 😎 a ze nazdravie 😝

sisstin
25. apr 2009

sir: jeeežiš... 😅 jak to víš? Hahahaha 😅

sirinka
25. apr 2009

sis ked ja si spomeniem na laca, tak vzdy iba pri pivku 😅