Je mi do plaču kvôli nezhodám s partnerom

dabisa
8. máj 2015

Je mi do placu. V poslednom case mame s partnerom same nezhody, vraj som velmi netolerantna, vsetko mi vadi. Aby bolo jasne, vadi mi len to, ked sa nam svokra miesa do zivota a vadi mi, ked som s detmi sama, co je asi 2 - 3 poobedia tyzdenne (poobedie az do vecera, ked uz deti spia). A este jedna sobota za mesiac, kedy muz chodi svokrovcom pomahat, to od rana do vecera. Dnes zase isli, cestou sa stavili u nas. Prave, ked svokra zaklopala som telefonovala s mamou, ale hovor som hned ukoncila a povzdychla som si, ze: Tak mi je luto, ze dnes budem sama s detmi, ked je take pekne pocasie." Ani neviem preco som to povedala, co som cakala. Hned sa do mna pustila, ze " vsak ti stale sedi pri zadku. Ini chodia prec ovela viac. Neboj sa, lepsieho by si nenasla". A predchvilou partner prisiel a povedal, ze mama mu povedala, ako sa ho dnes zastala, ked som telefonovala so 'sestrou' a kydala na neho. Za prve, ona ani nevedela s kym ja telefonujem, za druhe na neho som vobec nekydala, hovor som ukoncila. Nie som taka sprosta, aby som pred nou na neho kydala. Odteraz si od svokry budem drzat iny odstup. Velmi ma to nahnevalo. Najhorsie je, ze byvaju asi 7 minut cesty autom od nas a stale by brala deti k sebe, aby si ich uzila. Co v zasade nie som proti, tak jeden x do tyzdna ( druhy x sme u nich s detmi aj my), keby dodrziavala zasady, na ktorych mi zalezi. Partner mi teraz povedal, po tejto debate, ze kebyze nemame druhe dieta, tak uz poda ziadost o rozvod. Toto ma dorazilo. Aj ja na to myslim pri vacsej hadke, ale nehovorim to. On je inac dobry, mam ho rada a je dobrym otcom nasich deti. Nam by najviac pomohlo, odstahovat sa od jeho rodicov aspon 50km, ale nakolko uz mame vlastne byvanie, to neprichadza do uvahy.

dusekovci
8. máj 2015

Som v podobnej situacii so svokrou a bývaním. Moja ma deti každý deň a som z toho na nervy. Na očiach ju mám tiež neustále a to spolu priamo nebyvame. No o zasahovani do výchovy a času bez manžela by som vedela rozprávať do nekonečna...
Ale ta manželova veta ma dorazila. To akože je s tebou len kvôli deťom? A ked odrastu a uz vás nebudú potrebovať?

janinah
8. máj 2015

Bola som s deťmi sama viac ako 2-3x týždenne kvôli manželovej práci,manžel pomáhal svokre na gazdovstve ooooveľa častejšie ako 1x mesačne.Bolo to 15km od nás.Záleží ako sa vám manžel a otec venuje,keď je s vami,niekto je doma nonstop a čumí do pc,deti si ani nevšimne 😒 Iný je doma máličko,ale deti sa naň tešia,lebo sa im venuje.Nekaz si manželstvo pre toto,on má aj rodičov a prácu,robí čo môže,nefrfli......

dabisa
autor
8. máj 2015

Este som zabudla napisat, ze mi vycita, ze nemam nijake zaluby, ale ako mozem mat zaluby pri malych detoch? Podla neho by som sa potom na neho tolko nesustredila. A obavam sa, ze kym by som cas travila 'zalubou', zatial by dal deti ku svokre. Vlastne aj nas intimny zivot je uz dost o nicom (1x za mes) teda zaujem z jeho strany by aj bol, ale je to take umele, ze si to musime dopredu naplanovat, lebo muz spava so starsim dietam a ochotny prist do spalne je, az ked ho vystrieda mladsie dieta, co bude zhruba o rok, pretoze este kojim
@dusekovci ako to, ze svokra ma deti kazdy den? To by som nezniesla. Jednoducho pride a vypyta si ich, ci je s nimi u vas? Tak jej povedz, ze dnes nie, dnes uz mame iny program.

dabisa
autor
8. máj 2015

@janinah vies keby kvoli praci nie je doma, tak to beriem, ale on kvoli zalubam. Ale ano, presne toto potrebujem pocut, aby som si nekazila manzelstvo a nefrflala a myslim to vazne. Aj ked neviem ako dlhk mi to vydrzim. Bojim sa, ze po materskej, ked budem robit, mi to bude vadit viac, ze spolu travime malo casu. A ked je s nami doma, tak si vacsinou robi nieco okolo domu. Nie ze by sa vyslovene venoval detom. A on je potom spokojny, ako sme spolu travili cas.

e9
8. máj 2015

ahoj,som už staršia,múdrejšia a skúsenejšia 🙂 takže presne viem čo treba robiť v takýchto situaciach,100x som ich zažila. Zahoď všetky svoje zásady a začni používať mozog !!!!! Zahryzni si do jazyka,ničím tak svokru nenaserieš,ako keď budeš na ňu milučká a nech to ten tvoj vidí a tým ju odzbrojíš. Keď je on dobrý manžel aj dobrý otec,tak si pestuj aj jeho,bude chcieť byť stále viac s tebou-u teba mu bude predsa lepšie ako makať u matere...raz mu to musí načítať!!!! A keď sa chce stará starať o vnúčence??? Tak jej ich občas zaves na krk náročky a s úsmevom !!!! A uži si tie vyložené nohy!!!! Neboj sa,aj ona bola mama-nebude im zle. Všetko čo používajú proti tebe,otoč a využi vo svoj prospech. Ani nevieš,koľko som s tým bojovala,pokiaľ mi to doplo.Mať tak vtedy tento rozum!
Tak davaj,utri slzy,a poď do nej!!!! 🙂)

bubula_007
8. máj 2015

@dabisa asi veľa žien ma takýto, ci podobný problém... Ja len chcem k tomuto povedať, neber to od muža vážne. Hlavne po tej debate. Každý mame radi svojich rodicov, aj on svoju mamu a zrejme po tom, co mu ta jeho nerozprávala ti len chcel ublížiť. Ja viem, ake to je nepríjemne, ale chcem ti poradiť, aj ked ta niektoré veci bolia, je ti do placu, hľadaj drobne radosti v živote, napr. úsmev tvojich deti, vôňu kvetiny, atd. Hlavne nemysli na zle, lebo ta to bude stále viac a viac ničiť a horkosť v tebe pokazí vas vzťah skutočne.

gapre
8. máj 2015

ja keby som bola na tvojom mieste tak hrajem urazenu pekne dlho,aj pred muzom aj pred svokrov.Pocitam ze to je dalsi chlap ktory ,ked mamicka povie...to je svate!A nebavim sa s nim tak dlho pokial to nie je nutne!Urcite vie za co! Najdi si s detmi nejaku zalubu,chodte von ,do zoo a zabavajte sa.Nemu samemu mozno bude luto,ze nieste spolu.A najlepsie,keby deti aj pred otcom povedali,ako sa mali a ako bolo super,nemu to dojde...MOZNO 😀

dusekovci
8. máj 2015

@dabisa úplne normálne. Na jednom dvore s nami býva aj jej sestra. K tej príde rano a odíde večer. Každý deň. Keď ich (svokru a jej sestru) deti vidia na dvore, uz klopu na dvere ze im chcu pozdravit. A uz sa doteperia k nam a volajú ich na dvor. Ked je zle počasie tak do tetinho domu. Ze máme iný program kazdy den nepochopia. Oni to vždy berú ako pomoc mne. No ja ich pomoc nepotrebujem. Tak bud sa oduju alebo urazia. Najhoršie je ze malý yz začína byť vypocitavy a sam im navrhuje,ze chce ísť a nimi von... vie ze tam ma plnú skriňu kinderiek a vždy nové nakúpené hračky... a mňa môže aj poraziť :-/

dabisa
autor
8. máj 2015

A este som zabudla, ze mi vycita aj moju povahu, ze som prchka, ufrflana, netolerantna, tvrdohlava. Ano som, viem. Ale co s tym?
@e9 Ked budem na svokru mila, to bude dobre aj pre nu a to nechcem. Nas vztah so svokrou nie je zly, iba obcas to zaskripe a pohadame sa. Mam s nou skor odmerany vztah. Kebyze som na nu mila, tak si to nespravne vysvetli a este si nedajboze bude castejsie pytat deti. Ja jej ich obcas dam, ale musim sama chciet, neznasam, ked si ich pyta.

jeennyv
8. máj 2015

@dabisa tak v prvom rade su podla mna partnerstva, ktore su na tom casovo horsie a zeny su s detmi od rana do vecera same, ako baby pisu zalezi na tom ako travite ten cas spolu a s detmi ci sa im venuje atd...to je podstatnejsie....a v druhom rade si myslim, ze pramenom tvojho problemu je svokra, ktora ma tendenciu preberat iniciativu vo vasom vztahu...chape sa ze je to jeho mama, ale zije predsa s tebou cize vase nazory na deti atd. by mali byt smerodajne, lebo som postrehla, ze pises o nerespektovani tvojich zasad...skus nejaky rozhovor na temu, rodicia ano, ale vy ste primarne rodina, cize si vase veci musite poriesit....drzim palce 🙂

janinah
8. máj 2015

@dabisa aké sú to záľuby? buď šikovná a použi ženskú diplomaciu...časom mu aspoň staršie dieťa k tým záľubám pribaľ,nech sa dieťa od neho priučí a otecko sa môže napr. na rybách pochváliť,že má pomocníka....u nás najlepšie fungovalo všetko ak sme boli mimo domu,preto som semtam zorganizovala napr víkend a tatrách a manžela postavila pred hotovú vec,že ideme a všetci,nech si urobí pre nás čas...urobil 😉
svokru nerieš a v žiadnom prípade nechoď proti nej,nemusíš ju ľúbiť,ale správaj sa slušne,nehádaj sa,nikomu a ničomu tým nepomôžeš.....máš šťastie,že prídeš ,ale aj odídeš,čo by za toto dali také,ktoré so svokrou bývajú v jednom dome...takže nesťažuj sa,nefrfli...rozmýšľaj a použi ženskú "prefíkanosť"....

e9
8. máj 2015

@dabisa netráp sa,daj na mňa,skús to na týždeň!!!! Ovládaj sa!!! Rozmýšľaj len nad sebou,čo to dá tebe. Budeš vo veľkej pohode a všetko sa zmení. Ty nerozmýšľaj nad svokrou a jej pocitmi,na to sa môžeš zvysoka...

mima4
8. máj 2015

@dabisa čomu sa venujes mimo deti? Mozno z toho potom prameni, ze si ufrflana ako ta vnima manzel. Skus deti nechat jemu a venuj sa aj svojim zalubam. Muzi nemaju radi stihacky... co su zavisle od kusku casu s nimi... su radi..ked zena si vie dopriate... potesit sa... uzivat si... a doma je pokojna,kludna... nezna... 🙂

janinah
8. máj 2015

ty sa čítaš? "Ja jej ich obcas dam, ale musim sama chciet, neznasam, ked si ich pyta.".....tak ona vezme deti,aby ťa odbremenila,môžeš si za ten čas niečo porobiť alebo ísť do divadla či dať si nerušený kúpeľ a ty sa k tomu staviaš ako malé decko---len ked ja budem chcieť.... 😒 mne toto povedať nevesta,tak jej tie deti nevezmem,ani keby ma na kolenách prosila.... no dievča,si dospelá žena a matka,tak zrejme ozaj nezaškodí popracovať na svojej povahe a správaní sa.....

e9
8. máj 2015

@dabisa čítala som tu niekde,že máš hrať urazenú,no sorry,ale toto určite nezaberie,chlap je tvor jednoduchý,pri odutej fúrii nebude sedieť...radšej pôjde muklovať k mamičke,ona ho poľutuje....tak rozum do hrsti!!!!

e9
8. máj 2015

@janinah neboli sme iné.... 🙂

janinah
8. máj 2015

@e9 presne tak, ak príde domov a tam odutý ksicht či hlúpe komentáre,tak s apozberá a pôjde k mame /v lepšom prípade/....v horšom prípade k nejakej usmievavej fiflene.....preto píšem o ženskej diplomacii.vôbec na tom nie si zle čo sa manželstva týka,tak si to nepobabri,ak budeš šikovná,tak sa to zlepší k tvojej spokojnosti....

sampo
8. máj 2015

Ja som s detmi sama skoro stale, mm robi 7 dni v tyzdni, chodieva domov vecer. Pravdupovediac uprimne zavidim rodinam, ktore travia spolu vikendy, lebo u nas je to sci-fi ☹ z toho je do placu mne
Svokra byva nad nami a tiez sa obcas miesa kam nema, ale za tie roky ju viem slusne zrusit (ona ku mne velmi slusna nie je 😅) bud rada, ze svokru nemas nad hlavou a kludne jej tie deti daj, ved z nich neubudne 😉 a ty si urob chvilu pre seba. A k tvojmu muzovi... s tym rozvodom to hadam trochu prehnal 🙄 mozno bol nahnevany

gapre
8. máj 2015

Ani pri nej nesedi,takze moze byt oduta kolko chce 🙂 Tak nech sa hraje na dobrucku manzelku ,bez manzela,ale zo svokrou!Mna by take jednanie urazilo a este ho mam za to ofukovat a usmievat sa?Taku este nehrali! 😀

janinah
8. máj 2015

@gapre takže ísť hlavou proti múru? a čo tým dosiahneš? si počula také,že múdrejší ustúpi? 😉

alexia11
8. máj 2015

Moj chlap rano vypadne z domu o 6:30 a vracia sa okolo 20:00 a to kazdy pracovny den. Cez vikend je sice s nami, ale kde tu potrebuje niekto s niecim pomoct,,kde tu potrebuje svokra s niecim pomoct......kazdy den si musim sama vyplnat cas a vymyslat program s malou......hold, musi zarobit na vsetky vydavky, mame kazdy svoje auto a to nestoji tiez malo penazi, nakupy, zabava, vsetko nieco stoji, a kedze je momentalne zivotel rodiny, meostava mi ine, len to pretrpiet......ked nastupim do prace,,bude to ovela lepsie. Keby s nami netravil dva tri dni v tyzdni popoludni, skakala by som od radosti.....

svetluska82
8. máj 2015

@dabisa akoze ty fakt nemas zaluby?Ja ked som sama domatak sa nenudim ....ja si to uzivam 🙂

e9
8. máj 2015

@gapre čas všetko ukáže,s rozumom vyhráš na všetkých frontoch,prvoplánové urážanie sa je len chabá výhra🙂 na svokru treba trochu vychcanosti

janinah
8. máj 2015

@e9 asi sa mladé nevesty musia poučiť samé na svojich chybách,my staré vydry sme tým už prešli,tak sme múdre,ale ony nás asi nechcú pochopiť o čom točíme 😉

e9
8. máj 2015

@janinah ja už som potencionálna svokra a svoju svokru mám v dome....to je škola!!!! 🙂

bonaqa2013
8. máj 2015

@dabisa bu´d rada že nebývate spolu so svokrou. Bola som za nevestu, viem o čom hovorím. Ja viem,že niekto má super svokrovcov - napr. môj brat býval 4 roky u svokrovcov v 3 izb. byte a povedal, že v pohode. Ale moji už teraz exsvokrovci sa zabudli kdsi v 19 storočí a pre nich bola nevesta hotová slúžka. pár týždňov pred porodom som musela ísť zbierať zemiaky na pole - samozrejme svokra doma, alebo umývať okná 3 týždne pred pôrodom. Ja som mala poumývať všetky okrem tých čo boli do ulice - tie čo boli do ulice poumývala svokra - a každého vyprevadila.
Takže ak ste sami, tak to je super, už len treba vybágrovať veľkú jamu niekoľko metrov od domu- aby sa svokrovci nedostali k vám.

dada1252
8. máj 2015

@dabisa
treba všetko s láskou a pôjde to,,,, s radosťou jej daj deti, aj jej zavolaj či by si pre ne neprišla. Keď to bude často, potom uvidíš prístup svojej svokry. a čo sa týka manželovi, treba tiež s láskou, vychváľ jeho maminku, aká si rada, že postráži deti, že ti pomôže. vychváľ svojho muža pred svokrou, a že dakuješ, že akého dobrého syna vychovala. Postupne uvidíš ako sa budú oni správať. A keď tvoj manžel chodí pomáhať rodičom, zober deti a nasáčkuj sa aj ti k nim,,, budete spolu. Ja som to tak robievala a aj robím, proste keď ide navštíviť maminku, tak idem aj ja,,, posedíme, deti sa aspoň zahrajú a ja mám chvíľu voľno a keď sa dá, tak si u nej aj grilujeme. a to mám svokru len o ulicu ďalej a niekedy sa nevidíme aj 2-3 týždne.

dabisa
autor
8. máj 2015

@janinah tou jeho záľubou je šport, ale nie je možné, aby staršie dieťa šlo s ním. Ku svokre sa chovam presne ako pises, nemusím ju, ale som slušná, nehadam sa (hadame sa cca raz za pol roka,keď sa už fakt stará kam nemá) . Niekedy,keď si ju trochu viac pripustim k telu, tak sa ona snaží o bližší vzťah, pre každú blbosť mi volá,atď. A čo sa deti týka,tak ja nepotrebujem aby ma odbremenovala od deti. Nestojí mi to za to, lebo ich len nakŕmi sladkym, natlači sladkou vodou a potom prídu hladné a hádžu sa o zem.

sunshineka
8. máj 2015

@dabisa nechcem sa ta dotknut,ale co ti branilo ist aj s detmi a muzom k svokre?

dabisa
autor
8. máj 2015

@dusekovci však to, že aj moje staršie sa už zvykne samé pýtať k babke,lebo vie, že tam dostane, čo len chce. Zoberie ho do obchodu, tam mu kúpi všetko čo si ukaze a ja som potom za najhoršiu mamu, keď v obchode prizvukujem, že kúpim iba 1 vec, čo si vyberie.