Je normálne mať mladšieho partnera?

dona
9. aug 2007

Ahojte kočky, prosím vás o váš názor na to, či je nenormálne mať mladšieho partnera. O dosť mladšieho. Mne sa to totiž prihodilo po rozchode s manželom. Žijem s priateľom o 12 rokov mladším a neuveriteľne nám to klape. Ani jeden si ten vekový rozdiel neuvedomujeme a neriešime ho. Naše spolužitie je fantastické. Mám to, čo som v manželstve nikdy nepoznala. Nie sme bezhlavo a bezrozmyslu zaľúbení. Prebrali sme všetky problémy ktoré sa môžu v takomto vzťahu vyskytnúť a on aj napriek všetkým nástrahám chce byť so mnou a básni o dieťati.
Celé okolie mi však tlčie do hlavy že to nemá budúcnosť, že aj tak si on časom najde mladšiu a ja raz budem stará a on muž v najlepších rokoch. Dokonca mi radia aby som sa vrátila k manželovi (ešte nie sme rozvedení), že tam mám zázemie a istotu. Ale čo s takou istotou keď nie som šťastná. Je to také nenormálne mať mladšieho chlapa? Veď nad päťdesiatnikom ktorý má dieťa s dvaciatkou sa nikto nepozastavuje. Prosím, povedzte, som nenormálna? ☹

poleva
9. aug 2007

ahoj,mne sa to veľmi páči ak starší partner má dieťa s mladšou...mimochodom to bude aj môj prípad...čo sa týka teba,jasné, že si normálna,prečo by si nemala byť???? ty musíš vedieť v akom si vzťahu a či ti to takto vyhovuje

terezicka
9. aug 2007

Dona podľa mňa je to tiež v pohode, tu ide o vás dvoch o vzťah ktorý máme medzi sebou. A keď ste spolu šťastní a klape vám to, tak kašli na reakcie okolia...Lebo vieš, oni si myslia že vždy vedia všetko lepšie ako ty a chcú sa starať do všetkého. Keď sa ľúbite a tvoje deti ho rešpektujú, tak podľa mňa tu nie je čo riešiť 🙂 Želám vám obom veľa trpezlivosti, šťastia a hlavne veľa veľa veľa lásky 😉

bzuco
9. aug 2007

dona, jasné že nie si nenormálna, len tu na to ľudia nie sú zvyknutí a nie je to až taká bežná vec, hlavne ak ten rozdiel je väčší. Dôležité je, aký je partner na svoj vek vyspelý, lebo aj niektorí 40-nici sa správajú ako puberťáci 😒

ja som tiež od manžela staršia, aj ked len o vyše roka (rok aj 5 mesiacov), ale som 😉
klape nám to spolu úžasne a nemenila by som ho za žiadneho iného a absolútne to nevnímame, akurát ked oslavujem narodky, podpichne ma, že ja už mám toľko a on ešte len toľko 😀

lucinkaaa
9. aug 2007

ahoj dona,
nie je to nenormalne. lebo iba vy dvaja musite vediet, ci vam to vyhovuje. poviem ti takto, ja som nikdy nechcela mladsieho. ale ako sa hovori, zariekaneho chleba najvacsi kus a moj manzel, ktory je mimochodom fantasticky a lepsieho by som ani nemohla najst je mladsi o 3 roky. na zaciatku to nie len ze riesilo okolie, riesila som to hlavne ja. a na pocudovanie, ma to doost rychlo preslo, pretoze som si ten rozdiel prestala uvedomovat. pozri, okolie to bude riesit len do casu. a ak je pre teba takym spravnym partnerom ako pises, prestanes to riesit aj ty a potom sa ta nejake reakcie okolia prestanu uplne dotykat. sama budes vediet co im na take poznamky odpovedat a ak oni budu vidiet tvoju vlasntu istotu a vieru v tento vztah, daju pokoj. 😉 o to skor.

dona
autor
9. aug 2007

babenky, ďakujem za povzbudivé slová. Konečne niekto kto to vie pochopiť.
terezicka - deti ho rešpektujú až na toho prostredného, ten ešte stále nejak trucuje, ale zato najstarší ho má za kamoša a koľkokrát mu povie aj to čo mne nie 😅
bzuco - s tou vyspelosťou máš pravdu, môjho 42 ročného zatiaľ manžela v niektorých prípadoch schová do vrecka až sa niekedy sama čudujem aké má myslenie. A s tým vekom ho tiež podpichujem denno denne a to ho dostáva do vývrtky. Len ja v opačnom zmysle akože keď sa niečo so mnou deje , tak mu poviem že to je už s vekom 😀
lucinkaaa - ja som si vzťah s mladším chlapom nevedela ani predstaviť. Stále som si nahovárala že by som sa pred ním hanbila a pozri. Ja to práve že neriešim a ani on nie, len všetkým ostatným to nejko kole oči. Ale sú mi voľní, ich to prejde ako sama píšeš. Teraz som konečne naozaj šťastná aj keď okolie ešte nepraje.

katrin
9. aug 2007

Dona, vieš, čo je podľa mňa nenormálne? že sa vôbec nad tým zamýšľaš... Môžeš sa vykašľať na všetkých na okolo. Čo je komu do toho, že ty žiješ s mladším partnerom????? 😕 Hlavné je, že vám to klape, že všetko funguje tak ako má, že ste všetci spokojní 😵 nech to tak vydrží až do smrti a nech ste stále takí šťastní.... 😵 nechápem niektorých ľudí, čo sa musia miešať do cudzej polievky..... 🙄 Držím vám palce

lucinkaaa
9. aug 2007

dona, tak si to stastie uzi, nakoniec ti ho budu este aj (v dobrom) zavidiet 🙂

miriamka
9. aug 2007

Dona,v laske nezalezi na veku,pohlavi,farbe...proste vykasli sa na inych,bude rada ze mas toho praveho!!! 🙂

dona
autor
9. aug 2007

katrin - ja sa snažím kašlať na okolie, ale nevieš si predstaviť tie babky demokratky na dedine ako na teba ukazujú prstom. Dokonca sme sa presťahovali do 30km vzdialeného mesta aby sme neboli nikomu na očiach. Len aj moji rodičia to ešte celkom neprijali a to maštve najviac.
lucikaaa - dakujem, užívam si a verím že priateľove slová že je so mnou šťastný dlho dlho hriať pri srdci
miriamka - konečene sme sa asi našli. Asi sme obidvaja museli prejsť všetkým tým čím sme prešli , až sme sa nakoniec našli a naozaj nám dvom na veku vôbec nezáleží. 😉

slavik
9. aug 2007

Ahoj Dona,
vôbec nie si nenormálna. Ja mám tiež priateľa, ktorý je o 7 rokov mladší odo mňa a sme spolu 6 rokov. Zo začiatku náš vzťah tiež všetci riešili. A asi si aj mysleli že nám to dlho nevydrží. Podstatné je že nám to nevadí a že si rozumieme. A keď mal s tým niekto problém, tak som mu vysvetlila, že to je jeho problém lebo my s tým problém nemáme. Maj sa krásne a kašli na okolie. Rodičia si časom zvyknú. 🙂

dona
autor
9. aug 2007

Ahoj Slavik, gratulujem ku krásnemu vzťahu. Aj my si rozumieme neuveriteľne a niekedy sa na tom až smejeme kolkorát myslíme a urobíme to isté bez toho aby sme sa dohodli. Máš pravdu že rodičia si časom zvyknú, len ma mrzí že keď ma vyvolávajú na návštevu vždy podotknú že bez neho, tak tam radšej nejdem. Teraz mi je fakt prednejší náž vzťah. Veď žijem s priateľom a nie s rodičmi.
Paradoxom je, že u jeho rodičov som ja pečená varená a nedajú na mňa dopustiť. Hádam ma neberú ako jeho opatrovateľku preboha 😀 .

bihan
9. aug 2007

Mladší, starší, veď je to úúúplne jedno! V momente ako je medzi partnermi viac než pár rokov, oklie sa nad tým zamýšľa a potom aj my... Môj manžel je o 9 rokov starší než ja a tiež to potrebovalo pár ľudí okomentovať (hlavne môj bývalý 😉), ale ak vám to klape, na všetkých okolo sa vykašli (vrátane názoru rodičov, ktorí majú často zafixované, že ideál je o 2 roky starší partner - alebo o iný počet rokov, to závisí na tom, koľko majú medzi sebou oni sami 😝 )

dona
autor
9. aug 2007

bihan - môj manžel bol odomňa o 7 rokov starší a neklapalo to. Možno preto že som sa vydávala veľmi mladá, nič moc som si neužila, rýchlo boli deti a časom so ho začala brať skoro ako otca 😢 . Pravda je, že on sa ku mne niekedy ako otec správal a to mi už teda poriadne liezlo na nervy😝 . Ja neviem , ja som asi iná , ale teraz sa ja cítim ako keby som mala toľko rokov koľko priateľ a ani mi nepríde sa nad neho vyvyšovať že som staršia 🙂 .

bihan
9. aug 2007

Dona, môj bývalý mal len o 1,5 roka viac než ja a tvríl sa, že ma musí vychováva aj on, takže to fakt vo veku nebude 😉

dona
autor
9. aug 2007

Hm, niektorí chlapi sú ozaj toho názoru že keby nebolo žien skrotili by si iné zviera 😀 .Ja len dúfam, že tento môj sa mi nebude chcieť vyrovnať a nebude sa robiť starším.To by ma dorazilo. 😅

iffka2002
9. aug 2007

Moj je tiez mladsi odo mna, a tiez to okolie len tazko prekuslo. Moja mama to neprekusla dodnes, ale co uz. (jej muz-moj otec- bol od nej o 25 rokov starsi). vadi mi to? Nie. Je mi to jedno.. ale pravda je, ze na dedine sa vsetko premele, a vzdy sa da nieco ohovarat..
Prave som citala celkom zaujimavy clanok- http://zena.sme.sk/c/3398220/Vek-nie-je-cislo.html

vesi
9. aug 2007

jasné, že si normálna...kašli na okolie, užívaj si šťastie 😀

julova
9. aug 2007

dona - jasne ze si normalna 🙂...neanalyzuj, uzivaj si 🙂...hoci ja osobne som pravdupovediac skepticka-ked dobre pocitam ty mas 35 a priatel o 12 menej...mali sme v rodine podobny par-13 rocny rozdiel-ona 37, on o 13 menej.......mali aj dieta-napriek veku ona isla do toho - mimi bolo zdrave a dnes je z neho 17 rocny fesak 😉...bola to velka laska, pomaly aj na WC s nou chodil-taky bol ten priatel pozorny, milujuci, starostlivy...ale potom "zdrhol" (po 3 rokoch)...ale problem bol aj v tom, ze on nechcel prijat jej dve starsi deti...ale to je indivindi 😉..kazdy sme nejaky a zeny maju 6-ty zmysel minimalne 🙂...sama musis citit, ze je to OK..kasli na okolie..zbytocne budes hlavu plnit "ciernymi" myslienkami....zi, uzivaj si a ber, davaj...a nelutuj 😉

hana033
9. aug 2007

čo koho do toho kto má koľko rokov? A že ti zdrhne? A starší nezdrhne? To nie je o veku. To je niekde úplne inde. Ľudia majú novú tému - vás. Nedajte sa, želám všetko len to dobré. 🙂

maca793
9. aug 2007

12rokov? to je priveľa ale ak vám to klape, gratulujem.
ja by som v žiadnom prípade nechcela mať partnera staršieho odo mňa o viac ako5 rokov. 2-3 roky to je akurátne. a okolie? nevšímaj si to. je predsa oveľá viac dôležitejšich vecí ako názor okolia.

veronikap
9. aug 2007

ja som sa najskôr zaľúbila a potom som zistila, že je mladší o 3 roky, ale už bolo neskoro 😀 sme spolu už 5 rokov, super nám to klape, máme nádherné dievčatko a budúci rok bude svadba 😀 😀

odporúčam tiež nič neriešiť a užívať si to, koľkí za celý svoj život nenájdu spriaznenú dušu

mirka414
9. aug 2007

je normalne mat starsieho partnera 😉 ???prajem vela stastia,nemysli a miluj...
vsetko je len na vas.a ked to nevide dakuj za to co si mala-chutne mlade masko,mnam 😵

hanka274
9. aug 2007

mladsi, starsi....to je ozaj jedno, ak vam to klape, ak ak nie ste viditelne "divny"...tak ok 😀 😀 😀
moj muz je o 10r starsi odo mna, a som rada, ze je to tak, je uplne iny ako vsetci moji byvali partnery-teda frajery skor...je to uplne o niecom inom....ja vyhovujem jemu, a aspon budem vzdy pre nho mlada, a ak by chcel utiect za nejakou mladou neskor....moze za mnou...ved ho nikdy nedobehnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ako berem ja mojho muza, mozno bere on teba a naopak...takze je to uplne v poho.
A koniec koncov ved zalezi kolko mas rokov....ak mas 30 a frajer 18...no tak to asi nie....chapes. Ved aj ja keby som mala 40tku na krku a mojmu muzovy by sa zastavil vek na 22rokov, teda by mal 28, tak by som ho brala....chapes. zavisi kolko ma rokov, nie aky je rozdiel medzi vami. A samozrejme ci to klape vsade a tak, chapes....
na okolie kasli, ak nemas 20 a vedla seba deduska so zlatymi zubami, retazami, farom....tak na okolie ozaj kasli.... 🙂 🙂
vela stastia, sil, lasky... 🙂

dona
autor
10. aug 2007

iffka - ďík za link na článok, hneď som ho vytlačila a pri najbližšej návšteve u našich ho podstrčím na stôl nech si počítkajú 😉
julova - priateľ berie moje tri deti akoby boli jeho, hlavne s tým najstarším si majú čo povedať (dúfam že mi ho nebude mladý ťahať na diskotéky 😀 ) Takže toho že zdrhne kvôli deťom sa nebojím
hana033 - o tom že zdrhnutie partnera nie je na veku máš čistú pravdu. A v dedine sa tiež nič také nestalo o čom by sa hovorilo, tak nech trošku pokecajú 😝
maca793 - 12 rokov je priveľa, ale klape to. Keď som zistila koľko má rokov už bolo neskoro 🙂 .Nevypadá na to ani výzorom ani rozmýšľaním a názormi. Ten niekedy aj mňa schová do vrecka 😅 .
veronikap - o niečom inom ako o tom že raz budeme mať Karolínu ani nepočúvam 😀 .
mirka414 - ďakujem a to mäsko je fakt fantastické 😀 😀 😀
hanka274 - nie sme viditeľne divný 😀 , on vypadá staršie a ja mladšie, takže my sme v podstate rovnako starí 😀 😀 a vyhovujeme si dokonale...vo všetkom 😉 .

timea7
11. aug 2007

ahoj dona.Nedá mi nezareagovať.Máme,teda mali sme v rodine manželský pár s ideálnym vekovým rozdielom,ktorý sa rozpadol,pretože on si našiel inú.Možno to bolo aj tým,že sa brali ako deti,mali tesne po 18.Ona má teraz partnera mladšieho o sedem rokov,ktorý prijal jej dve deti a spolu majú tretie,on má partnerku staršiu o devať rokov,ktorá mala syna a spolu majú tiež dieťa.Obidve manželstvá trvajú už vyše dvadsať rokov.Kašli na všetkých,moje manželstvo sa tiež rozpadlo a vekový rozdiel bol ideálny.Nie je to vždy len o veku,mala som priateľa staršieho o dva roky,s ktorým som sa rozišla pre to,že by mu už pomaly pristalo (a vyhovovalo) sedieť v parku na lavičke a kŕmiť holuby - mal 42) a teraz mám partnera staršieho o 11 rokov,ktorý žije veľmi aktívnym spôsobom života,takže to nie je bôbec o veku,ale o prístupe k životu.No a čo,keď budeš mať raz 55? Sú ženy,ktoré v tom čase stoja pred samoobsluhou s motykou a ohovárajú tie,čo si našli mladšieho partnera a sú také (ako moja kolegyňa,dvojnásobná babka) ktorá jazdí na aerobik na kolieskových korčuliach.Takže to nie je vôbec o veku.S dieťatkom veľmi neponáhľaj a ináč sa nemáš prečo nad vaším vzťahom zamýšľť.Veľa šťastia!!!

loren
11. aug 2007

ja mam muza tiez mladsieho o tri roky a nevidim ziadny rozdiel

beke
12. aug 2007

Ahoj Dona, ja mám manžela ktorý je o 5 rokov mladší a nevidím žiadny rozdiel.
Tiež o nás v okolí hovorili, že nám to nevydrží a tak. Už sme spolu takmer 6 rokov z toho 3,5 roka manželia a máme krásneho synčeka. Nepočúvaj nikoho počúvaj len svoje srdce. Ked všetko klape nie je o čom rozprávať. Majte sa a budte šťastný.

wladka
12. aug 2007

aj ja mam mladsieho partnera, sice len o 9mesiacov.. 😉 to je nic, oproti vam.. 😀 .. viem, ze okolie vie byt krute, ale ked sa tu nuka takato laska, a chces ju, tak ber, a nepremyslaj nad okolim.. 😉 ..vela stastia!! 😎

maruschka
12. aug 2007

ľudkovia,ja má o šryri roky mladšieho manžela a je to super.Je to najlepší chlap na svete a iného si neviem ako manžela a otca našich detí predstaviť.Takže to je najhlavnejšie.Zo začiatku,keď sme spolu začali chodiť,okolie nebolo nadšené,ale čo ma všetkých ľuďoch na svete!!!S nimi predsa žiť nebudeme,nie??A mimochodom,tiež som z dediny a rečí sme si užili dosť.Nech sa každý stará do seba.Ak sú to pre nás muži-jediní na celom šírom svete,neni čo riešiť. 😎.Svoji sme 5 rokov a chceme to potiahnúť ešte aspoň 60 rokov... 😎 🙂 😀

tinni
12. aug 2007

Ahoj, my sme na tom zase opacne, moj priatel je odo mna o rokov starsi 😀 POdla mna je hlavne, ze ste stastni 😉