Je normálne mať mladšieho partnera?

dona
9. aug 2007

Ahojte kočky, prosím vás o váš názor na to, či je nenormálne mať mladšieho partnera. O dosť mladšieho. Mne sa to totiž prihodilo po rozchode s manželom. Žijem s priateľom o 12 rokov mladším a neuveriteľne nám to klape. Ani jeden si ten vekový rozdiel neuvedomujeme a neriešime ho. Naše spolužitie je fantastické. Mám to, čo som v manželstve nikdy nepoznala. Nie sme bezhlavo a bezrozmyslu zaľúbení. Prebrali sme všetky problémy ktoré sa môžu v takomto vzťahu vyskytnúť a on aj napriek všetkým nástrahám chce byť so mnou a básni o dieťati.
Celé okolie mi však tlčie do hlavy že to nemá budúcnosť, že aj tak si on časom najde mladšiu a ja raz budem stará a on muž v najlepších rokoch. Dokonca mi radia aby som sa vrátila k manželovi (ešte nie sme rozvedení), že tam mám zázemie a istotu. Ale čo s takou istotou keď nie som šťastná. Je to také nenormálne mať mladšieho chlapa? Veď nad päťdesiatnikom ktorý má dieťa s dvaciatkou sa nikto nepozastavuje. Prosím, povedzte, som nenormálna? ☹

kacir
23. aug 2009

don, evik18- lidi vždycky byli hnusní a vždycky budou, já vám holky moc fandím, a je to fajn, že s pak ještě ve starším věku pořídíte prcka na rozmazlování 😉

marianka79
23. aug 2009

ja mam tiež mladsieho ale len o 3 roky a tiež som neni ešte rozvedená je to v poho aj moja babka je staršia od dedka 😉

lencul559
23. aug 2009

Myslím, že je to úpne normálne. Každý si žije svoj život a čo je druhému do toho koľko má kto rokov. Hlavne, že sa nehádajú a sú spolu radi, nie?!

marianka79
23. aug 2009

tak tak

adelaida33
21. júl 2011

Vidim, ze sem nikto uz takmer dva roky neprispel, ale ja sa pridam. No ja mam tiez manžela mladšieho a je mi to uplne fuk, čo si kto mysli a čo kto hovorí... a nebolo toho malo... čo ludia narozpravali... a najmä najblizsi... rodina... Casom sa vzdy vsetko utrasie... Ako sa hovori: ziadne divadlo netrva viac ako "tri dni".
Sme spolu dobrych 6 rokov a horsie chvile v nasom vztahu pokojne spocítam na prstoch jednej ruky a este mi zvysi. Nevymenila by som ho ani za sto inych muzov. 😉

lussy23
22. júl 2011

Nerozumiem otázke, prečo by to nemalo byť normálne? Na veku, výške, vzhľade nezáleží. Hlavne že sa ľúbite a klape vám to.

bublinkajasminka
24. júl 2011

ja mam manzela mladsieho o rok, v podstate aj predtym som mala priatela mladsieho...mne to vyhovuje 🙂

gabriel01
24. júl 2011

souhlasím s @tinni, je důležité, že vám to klape, že jste šťastní a nezáleží na názoru okolí. ;)

omladena
7. aug 2011

Mam 42, dcéra skoro 18 a druhá 14 zaľúbila som sa po rokoch do 29 ročného kamaráta.Zatiaľ nám to klape až veľmi fajn. Plánujem si s ním budúcnosť,no obávam sa jej.Je to normálne aby začal s nami žiť ak dcéry sú v takom veku? Asi som stratila rozum ?.....

lillika
10. aug 2011

@omladena Je to normalne🙂 .aj moj muz je mladsi ako ja a syna mam z predosleho vstahu.a klape nam to supeeer.hm,laska je laska 😀

veroveronika
10. aug 2011

@dona ahoj, si uplne normalna 🙂
nepocuvaj nikoho, pocuvaj samu seba
ty najlepsie vies, co potrebujes, kde a s kym ti je dobre a kde a s kym ti dobre nie je 😉
otazkou je, preco sa niekto kafre takymto sposobom do tvojho zivota a nuti ta, aby si robila nieco, co robit nechces
ak tebe tvoj novy partner vyhovuje a si s nim stastna(pricom on to citi rovnako), kasli na vsetkych, co to s tebou myslia (akoze) dobre a zi si svoj zivot, tak ako ho ty zit chces
a nezabudaj, ze nie je dolezita forma (vek), ale obsah(co chces, co citis,co potrebujes)
drzim palce 😉

xyxa
11. aug 2011

Ja mam tiez podobny problem s rodicmi. Trva od zaciatku mojho vztahu s mojim partnerom, a to sme spolu uz 4. rok. Ja mam 24, on bude mat 20. Je to strasne vycerpavajuce neustale pocuvat reci rodicov, ze to nie je normalne, ze to nema buducnost, ze ma nikdy nezabazpeci, ze pre mna nie je vhodny. Prave som ukoncila vysoku skolu a este si len hladam zamestnanie. Problem je tiez v tom, ze moj priatel na vysku ist nechce a chce radsej pracovat, ale pracu este zatial tiez nema. Nasi aj v tomto vidia velky problem. Vraj som nieco viac a nechapu, ako moze niekto v dnesnej dobe takto rozmyslat a nehrabat sa vobec na vysoku skolu. Nakolko este nie som financne nezavisla, byvam s nasimi a cele to vyustilo az do toho, ze mi dali ultimatum: bud sa s nim rozidem a ostanem byvat s nimi alebo ostanem s nim, ale mam odist z domu. Odist z domu vsak nemozem, pretoze, ako som uz spominala, nemozem si to dovolit po financnej stranke, ale rozist sa s nim nechcem. Ked nas vztah nema buducnost, musi nieco prist, aby som si to uvedomila, jednoducho, nestacia mi reci a predpovede druhych. A zatial som si neuvedomila, ze nas vztah je omylom. Vobec neviem, co mam robit s celou touto situaciou. Co teraz?

xyxa
11. aug 2011

A este jedna vec: to, ze tento problem aj nadalej pretrvava, moj priatel nevie, mysli si, ze je to za nami. Uz dlhsie rozmyslam, ci mu o tom povedat alebo nie. Na jednej strane ho tym nechcem zatazovat opat, ale na druhej strane, toto sa tyka aj jeho. Aj ked, neviem, ako by mi s tymto on sam mohol pomoct. Bola by som strasne rada, keby to bolo uz naozaj za nami, ale bohuzial nie je a asi ani nikdy nebude.

jaaty
11. aug 2011

@xyxa nemyslím si že štvorročný vekový rozdiel by mal spôsobovať nejaké problémy. Môj manžel je o tri rok y mladší odo mňa, môj otec bol o tri roky mladší od mojej mamini - asi to máme dedičné.
Nezáleží na veku ale na psychickej vyspelosti 😉

caccac
23. jan 2012

Mam prijatel 4 rokov mladsi odo mna. Vsetko je perfektne, ja sa len bojim niekedy, co na buduce. Som rada ze som precitala happy end stories, a ze to naozaj funguje. Dakujem

zabka88
24. jan 2012

@xyxa ahoj, ako sa nakoniec vyriešila tvoja situácia?
@caccac vek nie je problém keď si spolu rozumiete po všetkých stránkach, chlapi však bývajú menej zrelý vo všeobecnosti , môže ťa to občas prekvapiť že na nejakú životnú situáciu budete mať úplne iný pohľad, ale vek nie je zárukou že sa tak nestane , chlapi bývajú detmi aj v 40-tke 😉 drž sa, moja sestrička je o päť rokov staršia od manžela a majú krásnu rodinku a detičky a vekový rozdiel tam nevidno, kto nevie o tom nenapadlo by ho to...

stardust
24. jan 2012

mladsi partner v dospelom veku je v pohode...podivne vztahy su podla mna dievca osemnastka, chlapec 14-15 rokov...aj take som uz videla.

ivett1
25. jan 2012

ahoj, aj moja babka a prababka mali o 4 roky mladších "dedkov"🙂...ja som mala tiež mladšieho priateľa cca o 6 rokov (ja 26 a on 20 a niečo) a celkom nám to klapalo🙂 asi rok...potom som sa premiestnila do BA a akosi som už nemala na "nás" čas...ale rozišli sme sa v dobrom 🙂 ...teraz mám m staršieho o 4 roky, ale niekedy mi svojím správaním pripomína práve tohto môjho "dávneho frajera"... 😀

grema
18. aug 2012

@dona ja už som rozvedena a mam partnera o 13 r. mladšieho sme spolu rok a tieš basni o dietatku napriek tomu že ja mam už 3 deti.Nie nezblaznila si sa myslim si že si celkom normalna ale ak s nim chceš zostat vykašli sa na každeho a nerieš ani vek ani susedov,kde maš zaruku že taky 50 tnik sa na teba po roku nevikašle? nikdy nemaš zaruku ano pri mladom ani pri starom,treba to len skusit!!!

grema
18. aug 2012

@omladena je to normalne moji synovia maju 18,20 a priatel 25 . nevidim v tom žiadnu vadu ja mam 39 .

slniecko2
18. aug 2012

@dona 12 rokov rozdiel je dost-odhliadnuc od toho ze si vlastne v rozvodovom konani, tak ti napisem skusenost mojho znameho: ona je od neho starsia o 9 rokov-ma teraz 37-38 neviem presne-chodili spolu dlho, bolo im super,rozhodli sa mat dietatko-potom sa zobrali, stale super,ale zrazu obrat: minule sa postazoval mm, ze jeho zena iba zerie, ze nechce cvicit,len pribera atd... On je stihli,vyzera velmi mlado a ona vyzera ako 40-tncka-jednoducho ich fyzicke vrcholi su uplne inde, ona ma svoj vek a chudnut po dietati nie je to iste ako ked mala 30. A myslim ze to takto pojde stale dolu vodou a nakoniec sa budu hadat o kazdej malickosti. Je urcite povzbudzujuce mat mladeho milenca-kto by nebol poteseny? ale ja by som aj tak chela radsej riesit ako napravit pokazene manzelstvo,lebo tomu cloveku som raz prisahala na vecne veky a milovala ho a popravde akokolvek sa s mm hnevam-nevymenila by som ho ani za Bruce Willisa.

slniecko2
18. aug 2012

@dona alebo v tomto pripade Asthona Kutchera

theiasofia
19. aug 2012

@dona žádná "společenská" tabulka, do kolika let rozdílu je to normální a od kolika už ne, neexistuje. A i kdyby ti někdo podle výzkumů a statistik vypočetl, jakou má váš vztah v dané "konfiguraci" pravděpodobnost, stejně zrovna tobě se může stát to méně pravděpodobné. Takže ať je vztah kohokoli s kýmkoli, vždycky to vyjde 50 na 50. Buď vydrží, nebo ne. Buď budete šťastni, nebo ne. Dneska se každé druhé manželství rozpadá, takže na jedno atypické vždycky vyjde mnohem více těch typických. A okolí? Hemzači budou vžycky hemzat a neuspokojíš je ani dokonalým vztahem. A ti kteří jsou pozitivní budou pozitivní bez ohledu na datum narození v občance. Ale pokud máš pochyby, jestli se rozvést a ukončit to a definitivně nenávratně jít do něčeho nového, tak to si musíš rozebrat dobře v sobě, já osobně bych se v tomto nedala ovlivnit názory okolí. Je to tvůj život a ty si za něj odpovědná. Hodně štěstí!

theiasofia
19. aug 2012

@dona tak se mi zdá, že jsme tu oprášily pěkně staré téma, z roku 2007, spíš bychom se měly zeptat, jak ti to dopadlo?

marisenka
20. aug 2012

Ja mam o 7rokov mladsieho manzela a uz sme spolu 34rokov.

agi55
23. sep 2013

Ahoj baby, citam prispevky ktore tu boli pred niekolkymi rokmi pisane.... a pridam svoju skusenost "mladsi partner"? nikdy viac! Ja mam bohuzial negativne skusenosti, pred casom som mala vztah on 20 ja 29, ked sme sa spoznali mal priatelku ktora mala tiez 20r. zacali sme sa stretavat a tu frajerku aj nechal koli mne.... nas vztah vydrzal cca rok.... velmi som sa zalubila a dala do vztahu vsetko, rozumeli sme si naozaj skvele po kazdej stranke.. lenze ta je byvala zacala onho bojovat ze sa chce vratit a pod. zacala za nim chodievat a zrazu som mala 20r. sokynu bolo to dost ponizujuce pre mna.... tvrdil ze lubi mna a bla bla.... lenze vzhladom k nasmu vekovemu rozdielu, rozhodla zanho jeho mila rodinka aby sa namna vykaslal "ze co ti z takej starej a pod." pritom ma vobec nepoznali a ani nikdy nevideli.. no a co moj mily?..moj mily dal prednost mladsej. Po rozchode mi bolo velmi tazko, tazko som to znasala a citila sa tak vyuzito... nieje to ako ked sa rozidete s niekym lebo to proste neklape ale vas ortel je ste prenho prilis stara... uz len to slovo "stara" to ziadnej zene neprida na sebavedomi (a pritom mam 30r. a niekdo povie ze "stara"... a je mozne ze som po tom rozchode aj zostarla... min. sa utrapila tak z toho....
Takze vztah s ovela mladsim nikdy viac!!!

Aj ked momentalne sa mi zas zapacil o takto dost mladsi chalan, ale povedala som si hmmm je to fajn ked na mna pozrie so zadrzanym dychom a obkukuje ma, to prida na sebavedomi... a zena sa potom citi mladsie krajsie.... tak som si povedala ano OK uzit si nevaham ale city, laska alebo vztah a slubovat si od toho nejaku perspektivu? NIKDY VIAC!

luci78p
23. sep 2013

@agi55 no super!!! ja mám 20r tiež - našťastie nemá 20r byvalku 😀 ako ked ste spolu začali, to si sa mu nezdala stará??že 30r a stará, no debil 😝 😝 😝

italy2
26. sep 2013

@dona nerieš to,ak si šťastná aj on,niet problému.Ja mám o 7 rokov mladšieho a super nám to klape cez 10rokov 😀
Vždy a v každom vzťahu predsa ide o toleranciu tej dvojice,a nie o veku.Tak veľa šťastia a lásky. 😵

mamina87
9. okt 2016

Ahoj Dona .... ubehli uz nieake tie rocky....a chcem sa opytat ako sa Vam dari? Drzim ti palce a vopred dakujem ak odpises 😉

mamandyka
26. mar 2018

Ahoj dievčatá, tie čo ste tu písali, že máte o dosť mladších partnerov napíšte prosím ako ste dopadli, vydržalo vám to? Ja som v rovnakej situácii, partner mladší o 12 rokov a neviem čo ďalej.