Je normálne mať mladšieho partnera?

dona
9. aug 2007

Ahojte kočky, prosím vás o váš názor na to, či je nenormálne mať mladšieho partnera. O dosť mladšieho. Mne sa to totiž prihodilo po rozchode s manželom. Žijem s priateľom o 12 rokov mladším a neuveriteľne nám to klape. Ani jeden si ten vekový rozdiel neuvedomujeme a neriešime ho. Naše spolužitie je fantastické. Mám to, čo som v manželstve nikdy nepoznala. Nie sme bezhlavo a bezrozmyslu zaľúbení. Prebrali sme všetky problémy ktoré sa môžu v takomto vzťahu vyskytnúť a on aj napriek všetkým nástrahám chce byť so mnou a básni o dieťati.
Celé okolie mi však tlčie do hlavy že to nemá budúcnosť, že aj tak si on časom najde mladšiu a ja raz budem stará a on muž v najlepších rokoch. Dokonca mi radia aby som sa vrátila k manželovi (ešte nie sme rozvedení), že tam mám zázemie a istotu. Ale čo s takou istotou keď nie som šťastná. Je to také nenormálne mať mladšieho chlapa? Veď nad päťdesiatnikom ktorý má dieťa s dvaciatkou sa nikto nepozastavuje. Prosím, povedzte, som nenormálna? ☹

katarinas
12. aug 2007

Ten moj je tiez mladsi... o 4 roky... kocky, uprimne, mladsi chlapi su predsa len tvarnejsi a prisposobivejsi, nie? 😀 Ja som naozaj spokojna...
Dona, keby si mala 30 a on o 12 menej, asi by sa to zdalo cudne... ale aj to je len uhol pohladu... 😉

maruschka
13. aug 2007

viete,čo je najpodstatnejšie,či sú mladší,či sú starší???Že sú pre nás jediní a najlepší. 😀

hasleerka
13. aug 2007

ja sa tiež pripájam, môj manžel je mladší o 6 rokov a nemenila by som, dokonca aj ked sme spolu chodili a mal 21, videla som, že je rozumovo veľmi vyspelý ... nedajte na názory druhých, je to váš život

hanka274
13. aug 2007

dona, no vidis, rozum na starsieho, ty vyzorom na mladsiu....tak je to uplne dokonale....vela stastia a LASKY!!! 🙂 🙂

dona
autor
20. aug 2007

AHojte, kočky, prepáčte že som sa dlho neozvala, bola som totálne chorá. Ďakujem vám za vaše skvelé názory. Vidím, že nás je viac šťastných s mladšími partnermi a to je fantastické. 😉
katarinas - no to teda je tvárny až moc 😀
hanka274 - 😀 ďakujem

portugal
21. aug 2007

portugal-táto téma je pre mňa aktuálna. Teraz mám 36 a o 10rokov mladšieho priateľa.
Vydatá som nikdy nebola, predchádzajúci vzťah trval, aj s prestávkami, 12rokov s o 1,5 roka starším mužom. Na začiatku nášho vzťahu (ja som mala 21rokov) veľmi túžil mať so mnou dieťatko, ale ja som sa vtedy len rozkukávala a vôbec som to vtedy ja tak necítila a posúvala som to.
Až v 30tke som začala cítiť to, na čo som vždy čakala, že prirodzene príde ten pocit a aj prišiel, ale ako sa ukázalo, tak len u mňa. Pred dvoma mesiacmi som bola na operácii myomu (nezhubný nádor na maternici - veľké šťastie bolo, že bol "stopkatý, presne ohraničený")a vtedy sa ukázal v pravom svetle a prišiel ten môj o 10rokov mladší, príjemný, pozorný ale niekedy trošku pohodlný🙂)a roztopašný.
Chcela by som na záver pripomenúť, že moje priateľky mi fandia, ale vždy príde na tému, keď ja budem mať 45 a on 35🙂) ja to teraz neriešim, som šťastná a on tiež, keď to tak nebude, budem sa tým zaoberať.
Na dieťatko sa síce necíti, ako mi úprimne povedal, ale keby sa zrodilo z našej lásky, určite by ho to potešilo. Nechávam tomu voľnú priebeh. Tak aj tebe prajem krásne strávené dni s našimi mladíkmi.-))

dona
autor
21. aug 2007

portugal-sme takmer rovesníčky, takže vieš o čom to je. rozdiel medzi našími mladíkmi je ten, že ten môj po bábu túži tak strašne, že vždy keď mu poviem " znova nič", tak sa mu ligocú oči a je smutný ešte aj za mňa. A tak strašne sa snaží 😀 ! Prajem ti nech vám to vydrží -ako ten môj vraví-do smrti a potom ešte ďalej 😉 !

franziska
21. aug 2007

ahoj,

ja si myslim ze na tom nic nie je, pretoze ja mam pomaly 30 a moj manzel ma 25 a vobec by to nikto na nas nepovedal. A vobec, co vas po druhych, hlavna vec ze sa lubite a ze spolu chcete byt.

portugal
21. aug 2007

done - rovesníčky, ale s jedným rozdielom, že ty už máš 3 krásne deti🙂 a ja verím, že sa to podarí aj mne. Cítim sa nejak podozrivo krásne, som šťastná a teším sa tiež, že je nás viac. Držím Vám palce a verím, že si prečítam od teba niečo aj v rubrike - decembrovky?🙂

dona
autor
21. aug 2007

portugal - ja som sa posnažila dosť zavčasu. To už ani nie sú deti, niekedy si nepripadám ako mama ale ako sponzor 😠 . Ja by som tiež pristala na mimčo čo najskôr, veď už predsa roky idú. To by bola už len taká naša malá hračka, ktorú by som si strááášne vychutnávala 😀 . Ale keď sa nedarí...však raz aj motyka vystrelí 😎. A vôbec to že ti je krásne nie je podozrivé. Ja som sa za celý čas môjho manželstva necítila tak skvelo ako teraz a to už vôbec nie je pubertálne zaľúbenie 😀

megie
21. aug 2007

ahojky, myslím, že je to bežné a normálne, ak je partner mladší. Ja mám 20 rokov a manžel 19 - čo je teraz trocha brutál, ale ked budem mať cca 28 a on 27, tak sa to úúplne stratí. Myslím to tak, že on je teraz troška pojašený ešte no 😀 😵 Moja mama je od mojho otca staršia skoro o 5 rokov.A sú ideálny pár. Svokra od svokra tak isto nejaké tie 3-4 roky je staršia..a sú v poho.. On bol síce pojašený asi do 40tky, ale je super 😀

megie
21. aug 2007

A ešte aby som reagovala na úplne prvý príspevok:

dona, dokonca ešte aj podľa "teorie" si úúplne v normále, lebo sa považuje za OK rozdiel jednej generácie medzi partnermi. A generácia sa počíta na 15 rokov. A medzi vami je rozdiel 12 rokov. Takže je to v absolútnom poriadku... Ak bude s tým mať niekto "problém", tak naňho toto vytas...nemôže protestovať 😉 😀 😵

dona
autor
21. aug 2007

megie - dík za radu si zlatá 😉 !Takže som v podstate normálna 😀

megie
21. aug 2007

dona, niet začo. Niekde som to čítala alebo pozerala v telke. Hovoril to nejaký sociolog alebo psycholog, už neviem. Samo, že si normálna... 🙂 😉

ramzesa
21. aug 2007

No stretla som sa s dvoma parmi s vacsim vekovym rozdielom. Vsetci predtym slobodni. Jeden par vekovy rozdiel 14 rokov, dve deticky 5 a 1rok. Minimalne desat rokov su uz urcite spolu. Druhy par, vekovy rozdiel 11 rokov, jedno dietatko a tiez uz nejake tie roky su spolu 😉 . Takze v tom problem nevidim, skor by som prekazku videla v manzelovi a detoch. Asi by som sa snazila svoje manzelstvo urovnat, ale to viete len vy , ake mate problemy 😒 . Drzim palce,aby si sa rozhodla spravne 😉 .

dona
autor
22. aug 2007

ramzesa-manželstvo je už minulosť aj keď nás ešte nerozviedli a ver mi, veľmi dlho som sa rozhodovala či odísť alebo nie. Teraz už viem že som sa rozhodla správne, deti to pochopili a s ešte "manželom" sa tiež nehneváme. Jednoducho priznal že spravil chyby ktoré spravil.

ramzesa
22. aug 2007

dona zabudla som napisat oba pary su uz manzelske 😉 .

akvabelka
22. aug 2007

Dnes sa podla mna uz neda povedat co je normalne a co nie.Proste a jednoducho ina doba a ked si najdes v tejto dobe k sebe "spriaznenu dusu", nie je co riesit.Vydavala som sa v 35 a konecne som nasla tu svoju osudovu polovicku - moj muzicek je o 9 rokov mladsi a nasa mala bude mat 3.Neznami to nevedia a mozno ani nevidia ( zeby som sa chvalila? 😉 ), priatelia a moja rodina s tym absolutne problem nemala a jeho rodina si trochu tazko, ale predsa zvykla -ale to je ina kapitola.A podla mna zalezi na tom ako sa hlavne ty k nemu budes spravat, ci materinsky alebo partnersky, lebo my zeny sa nerado-rady chovame matersky, ak mame tu moznost. 🙂

dona
autor
23. aug 2007

akvabelka-tak ako u teba ani na nás nie je vidno ten vekový rozdiel 😉 .A presne opačne je to s rodinami, mojai rodičia mu nevedia prísť na meno (myslia si že on rozbil moju rodinu čo vôbec nie je pravda a on sa objavil až potom) a ja som u jeho rodičov niekedy viac ako ich vlastné dieťa. Mám s nimi skvelý vzťah a oni rozdiel medzi nami neriešia. A už vôbec sa k nemu nechovám materinsky, to sa pri ňom nejako nedá 😀 .Bude to možno aj tým, že moje dospievajúce deti ma naučili správať sa k nim ako ich rovesníčka aj keď niekedy si teda zaslúžia zo dve po chrbte 🙂 .

evik18
11. sep 2007

Ahoj dona, tiž mi nedalo, aby som sa neprihlásila. Ja som sa tiež rozviedla, lebo som mala toho už dosť a tiež Ti poviem, že mám priateľa o 15 rokov mladšieho. No a čo ! Viem, že mojim rodičom sa to veľmi nepáči, ale zatiaľ to rešpektujú. S jeho rodinou je to veľký problém, ale zatiaľ to klape a som s ním fakt šťastná. Bože môj, čo je na tom, prečo sa pohoršujú... láska si vek nevyberá... a keď to tak niekomu vyhovuje a tú lásku ozaj cíti, tak prečo nie??? Nikto sa nás nepýtal, či sa chceme narodiť, tak nech nám nikto nerozkazuje ako máme žiť. To, že ľúbim o 15 rokov mladšieho muža, čo je na tom zlé. Komu tým ubližujem ?? Sú horšie veci a ľudia ich prehliadajú. Ja viem, kritizovať vie každý, ale nech sa radšej každý pozrie sám na seba a potom nech kritizuje. Ja fandím každému, hlavne, že má v srdci lásku. To je to čo svet potrebuje, no nie ???? Zloby je dosť !!! Zdravím Vás a všetkým veľa zdravia, šťastia a lásky.. Ten, kto to nechápe, nikdy skutočne nemiloval.

dona
autor
4. okt 2007

evik18 - ako keby si čítala moje myšlienky 😉 .Prajem ti veľa lásky a nech vám to vydrží!!!

lindda
1. jan 2009

Ahojte ja mam o 7 r, mladsieho muza a sme spolu 8 r mame 2 rocneho syna a vsetko je super 🙂 Moj otec je od mami mladsi o 8 a su spolu 35r 🙂

horallka
1. jan 2009

Dona- prečo by si mala byť nenormálna? Našla si chlapa, s ktorým vám to klape, a s ktorým sa ľúbite, veď to je skvelé- načo zotrvávať vo vzťahu, v ktorom si nebola šťastná? A deti si tiež veľmi rýchlo zvyknú-neboj.A tvoj manžel ti nerobí problémy?

horallka
1. jan 2009

Teda, až teraz som si všimla,že som reagovla ana niečo, čo už je neaktuálne. Dona-ako mnohé iné pred ňou aj po nej, si tu založí tému a ptom sa ani neunáva dať vedieť, ako to vlastne dopadlo s jej vzťahom s mladším partnerom.

samotarkadela
1. jan 2009

No, mozme si len domysliet ze ako to dopadlo. Alebo Dona mozno zavyta ked uvidi, ze niekto oprasil temu.

Kazdopadne pridam skusenost.
Mala som priatela o 5 rokov mladsieho odo mna. Nie je to rozdiel ako 12 rokov, ale predsa bol.
Chlapec by pre mna zniesol aj modre z neba, ale casto som mala pocit ze som jeho mama 😅

No a svokra ma o 7 rokov mladsieho muza a tiez im to super klape uz 30 rokov.

kocurik16
13. jan 2009

môj manžel je mladší o 5 rokov a potvrdzuje reči o tom,že chlapi dospievajú pozdejšie. Ked príde domov veľa pomôže ale niekedy mám pocit,že je viac dieťaťom ako chlapci.
Myslím,že aj ked ho mám rada a veľmi si ho vážim manželstvo by som s mladším viacej neuzatvorila.Tiež mám niekedy pocit ako píše samotarkadela,že potrebuje viac niekoho kto ho vedie akoby on mal byť oporou.

Rozhodne to záleží od povahy každého jednotlivca a nedá sa takýto vzťah zaškatuľkovať,lebo niekomu vyhovuje byť tým,kto je stlpom,ja by som skôr brala partnera čo by bol samostatnejší. Zo začiatku to ani tak nevadilo, ale po čase je to únavné porodiť dve deti a zodpovedať za tri.

danu
23. aug 2009

lacarlos1 • Dnes o 10:05
Chci se zeptat ,jesltli je vůbec možné žít spartnerem o 15.let mladší a plánovat budoucnost,jako jsou třaba rodina.

mima1 • Dnes o 10:27
preco nie? v com by bol problem? ja nevydim ziadny rozdiel. ak to klape

lacarlos1 • Dnes o 10:58
Nabízí se otázka jak dlouho...

mima1 • Dnes o 11:10
tak ako dlho to vydrzis...

nevydim- nevidim 😔 😔 😔

nadhera • 2d • Dnes o 11:57
mam znamu,ktora ma 20r syna,30r.manzela a ona ma 40. ich spolocne dieta ma 3r. zatial im to klape. 😉

lacarlos1 • Dnes o 12:39
To je nádhera ..číst takov..Ale ryé krásné vzorové a příkladné vzory..,Ale není jenom kapka v moři co?Děvčata

janula34 • 2d • Dnes o 13:28
no ja mam partnera o 8,5r mladsieho a zatial je to ok 😀 😝 zacali sme spolu ked mal 21 a ja 30. 😝

diddi • 2d • Dnes o 13:36
a kolko mas rokov/kolko partner.....problem moze byt,ak ma 20 a ty 35...predsa len,su tam ine pohlady,zaujmy....a kto z vas chce rodinu?...ty,alebo on?

lacarlos1 • Dnes o 13:53
To je tak rozkošné ..ta slovenčina ..a ty rady jako od rodiny.Opravdu moc hezké jsem stoho očarovaný

babacik
23. aug 2009

ahojte kocky.tak citam tu haslerka ze mas tiez mladsieho manzela ,aj ja mam o 5rokov mladsieho priatela a mala som manzela o 5 rokov starsieho ,ale ten mi tak nerozumel a ani ma nevedel podporit ako ten mladsi,tak ja sa nestazujem,naopak som rada ze po sklamani v laske som sa opet zamilovala 😅 😅

bibula
23. aug 2009

😀 a starsi partner je normalne?vsetko su predsudky...
bud skym ti je dobre...kazdy ma na vyber

greta24
23. aug 2009

Nie je to nenormalne - nenormalni su ludia, ktori to odsudzuju, bez toho, ze by to zazili !