Je normálne mať pocit, že dieťa vôbec nechcete?

aliana
14. mar 2007

Ahoj,
mali ste aj vy pocit niekedy, ze dieta vobec nechcete? Je to normalne? Kedysi som dieta velmi chcela ( v myslienkach, nie ze by sme sa pokusali 🙂, ale momentalne mam pocit, ze absolutne nie...Nerozumiem preco je to tak. Je to pre mna zvlastny pocit.

asitka
16. okt 2008

maja napísala asi presne to, čo by som napísala aj ja.... ale poznám aj ľudí, čo fakt po dieťati netúžia....či muži...tak aj ženy...a radšej nech ich nemajú...ako ich majú potom zanedbávať...nemyslím fyzicky...ale duševne...každý nech žije tak..ako to cíti...a to, či niekto bude na vás cez prsty pozerať, že ty dieťa nechceš...no tak nechceš....a tí čo chcú...tak hor sa do toho...a ak je dieťatko chcené...želané..či vytúžené....nič krajšie na svete neexistuje 😀

livi
19. okt 2008

maja22 - lepsie by som to nenapisala 😉

susik77
19. okt 2008

mne tiez povedala sestricka na gynekologii, ze na dieta nikdy nie je "ten spravny cas" 😎
my sme otehotnelitiez neplanovane, chceli sme este zariadit predtym novy byt, ktory sme mali dostat zrovna ked sa mala mala narodit...Ale 2 roky predtym sme o mimi prisli na zac. tehotenstva, tak asme aj tak boli radi, ze sa vobec zadarilo 😔

janulka7
20. okt 2008

ahojte. pridam sa ak mozem.
ja som otehotnela a tiez nebol dobry cas, boli sem nie dlho v zahranici mojmanzel, vtedy este len snubenec, bez prace, ja som ledva zarobila na stravu, bez zdravotneo poistenia, rodiny rozhadane, nechceli nas ani jedny ani drhy , takze ani byt, no proste nic. ☹ ale otehotnela som a nemozem povedat ze by babo bolo nezelane, len som sa obavala co to s nami bude a ako to vseto doapdne.
no a vzali sme sa , hned sa manzel zamaestnal , trafila sa mu super praca, mala sa narodila zdrava, a hoci byt sme si kupili az ked mala nasa dcerka 3 roky, myslim si ze nic zle sa nestalo.
druhe som cakala ako som stale hvorila v perfektnom naplanovanom momente, manzel super zarabal ja som mala tri prace, financne sme boli na tom velmi dobre, mala uz mala 5 rokov, aprosste vsetko super. a predsa nie vsetko bol perfektny moment. teda aspon pre mimco to asi nebol lebo v piatom mesiaci sme on prisli. tak velmi som po nom tuzila ze som mala pocit ze je koniec a nedostanem sa z toho. manzel musel so mnou ostat tri dni v nemocnici a preto ho sefvyhodil s prace. prisli financne problemy a vsetko s tym spojene. hruuuuuuuuza.
teraz som v tretom mesiaci. financne vychadzame ako tak, a tiez to teraz nie je perfektny moment ale mozno pre mimco to je ten najlepsi cas. ja to beriem tak. tuzim po nom a to je hlavne. teraz ma zaujima len to aby sme to stastne dotiahli az do konca.
takze ja si myslim ze ak chcete planovat tak neviem ci sa to oplati.lebo pre vas to mose byt dobry moment a ten spravny ale nie pre mimnco. ja som to tentokrat nechala na prirodu, a uvidime . dufam ze budemmat teraz viac stastia.
takties som za ze ak niekto pomiminku netuzi je blbost mat ho len preto aby ludia videli ze v ociach spolocnosti sem si splnili povinnost. ked chces maj a ked nie je to tvoj zivot a ty musis vediet ako ho chces zit. asi len tolko.

martina.d.
20. okt 2008

ahojte, tak ja sa pridám tiež. Mala som ten pocit, že dieťa v žiadnom prípade. To bolo v prvom manželstve, od začiatku sme vedeli, že dieťa mať my dvaja spolu nebudeme a nechceme. Ale v druhom manželstve to bol presný opak. Milujem svoje deti a nevymenila by som ich za nič.

slnieckova
20. okt 2008

janulka7 mna len mrzi, ked sa niekto znamy, z rodiny opyta: babatko este ziadne? 😠 😠 🙄

nanyka
20. okt 2008

ja som nechcela deti nikdy..nezapadali do môjho životného štýlu, nikdy som nebola celá mimo z pohľadu na dieťa - či už bábätko alebo staršie..nič mi to ani doteraz nehovorí, no mám chvíľky, kedy si s deťmi trochu rozumiem..no potom opäť ten istý pocit, ako predtým..priateľ z toho dvakrát nadšený nie je, chce deti, no ja som mu dala na výber - chápem to ako dôvod k rozchodu.. 😔 no on ma ľúbi aj za takú cenu..

tak neviem, možno to na mňa príde, mám teraz 31 a stále nič.. niežeby som sa kvôli tomu cítila nešťastná, to nie, ja sa cítim naplnená svojím životom a nič mi k nemu naozaj nechýba 🙂 ..no príde mi to nefér voči môjmu priateľovi..možno aspoň kvôli nemu..

nesúďte ženy, ktoré netúžia po dieťati, majú iné priority..nie každý potrebuje mať pocit, že tu niečo po sebe necháva 😉 ja som veľmi pohodlný človek..precestovala som kus sveta, zarobila peniaze, no nie je to len o tom..robím si čo chcem, niečo ma napadne, naštartujem auto a idem..nerada sa obmedzujem a podriaďujem.. musím mať pestrosť v živote, žiaden stereotyp, to by ma zabilo.. ☹ a s deťmi je to dosť pravdepodobné 😔

ankam
20. okt 2008

My sme tiez dietatko "odkladali"ked dokoncime dom-potom zase nieco prislo........dovolenka...a stale,este toto,toto...Ale raz sa nam pritrafilo a ostala som tehotna.Keby sa to nestalo-tak neviem neviem dokedy by sme to odkladali.
A teraz sme radi ze mame dietatko a uz by sme si nai nevedeli predtsavit ako by bolo bez malej.Je to super 😉
Slnieckova:
takych ludi som mala popri sebe dost-az vyse hlavy.Tak kedy uz konecne budete mat babo????vtedy by som vrazdila
A teraz uz ked mame-tak sa hrnu otazky-ze.....Uz by aj druhe bolo treba nie??? 😠 😠 😠 😝

nanyka
20. okt 2008

môjmu okoliu stačilo, keď som im to vysvetlila raz.. 🙂
odvtedy ma nikto neotravuje stupídnymi otázkami.. 😎
boli síce dosť zarazení, ale pochopili..už to, čo si hovoria za mojím chrbtom, ma vôbec nezaujíma 😀

najjulinka
20. okt 2008

Premňa za mňa detí aj milión, ael rodiť ani raz... Mám 27 a pol... A dochádzam k tomu, že rodiť nebudem... Predtým som to predsebou tlačila, že raz sa snad presedčiť dám, ale nie... Neláka ma to... Ale život bez detí to by nebolo ono... Takže som celkom rda, že cigánky svoje deti odkladajuú do domovov pre mňa 😉 🤐 😵

slnieckova
20. okt 2008

najjulinka 😀 aj to je jeden z dovodov, preco sa asi zatial "bojim" babatka 😀 dost sebecky, ale je.... 😔

mas zlu skusenost s porodom?

najjulinka
20. okt 2008

nemam žiadnu skusenosť s porodom... zatial len skusenost s trhaním zuba... stačilo... 😔 aj na to kým som sa dala presvedčiť trvalo... Ale stačilo... A ešte som aj hamblivá... A aby mi tam do šušky tolko ludí čumoakovalo každú chvílu... Ni eln samotný porod, ale a pred aj po.. .a hlavne tie dni po, čo ešte v nemocnici.... 😒 🤐 ☹ Proste som sa tvárila stále, že raz určite, ale vidím, že to raz neprichádza... Až som raz čzumela na telku a český astronom Gragar tam povedal, že o neviem kolko milionov rokov tu nebudeme, lebo sa nebude tu dať žiť... Tak bolo jasné... ja si ušetrím trápenie a ušetrím trápenie možnej dcére, vnučke... Proste sa možme natrápiť a aj tak skončíme rovnako - nebudeme... A to čo tu už je, tak nech ma život krásny - ja a aj "naše" deti 😉 😀

nanyka
20. okt 2008

najjulinka, ten pôrod ozaj nič moc..my máme napr.nejakú poruchu v rodine..žena začne po pôrode strašne krvácať..(krstná mi tak v 35-ke zomrela 😔 )..mama mala to isté a sestra rodila teraz mesiac dozadu - a to isté..museli ju okamžite uspať a operovať, dosť dlhá operácia 😕 každá žena u nás má veľmi ťažký pôrod ..
to nehovorím o tom, že ak raz budem mať detičky, tak som si požiadala od drahého, že musí rátať aj s následnou "opravou" u plast. chirurgov 😨 možno vám to príde hlúpe, ale mne to príde strašne nespravodlivé..prečo má žena,ktorá to nosí 9 mesiacov ešte aj stratiť svoju krásu 😠 ani za nič 😀 fuj ale som sebec 😀

najjulinka
20. okt 2008

nanyka no to je blbé... ja sa lekárov bojim, takže u mna by nehrozila ani plastika 😅
Ale ono to nie je také hriozné s tou krásou.. .Moja mamka pribrala až pri mne.. bola som tretia v poradí.. .dovtedy bola chudšia ako ja teraz(chudšia ako ja na gympli dokonca), to až ja som ju "pokazila"... Staršia sestra mojho ocka vyzerá dobre.. .chudučká... uplne pohoda... rodila len raz... ale ked ju niekomu predstavujem, tak vždy podotknem, že je staršiaod mojho ocka, lebo to by nikto netipol 😉 😀 😀 😀 A ono pri deťoch sa vybeháš.... Ja som nerodila ale jak sme si vzali prvé bábo, tak hned som schudla a za tým sme brali hned druhé.... A to až teraz začína byť makačka ako sa stavajú na nohy 😀 😀 😀 Som skonštťatovala, že čo iné schudnú pri dieťatku len to čo pribrali v tehu, tak ja proste to schudnem bez tehu... A manželovi som povedala, že ešte 2 deti a budem modelka 😝 😀 Vzal to športovo časom a chystáme sa aj na ďalšie hotové. 😀

slnieckova
20. okt 2008

najjulinka 😉 svet moze byt vdacny za takych ludi ako si ty 🙂 pretoze aj ked sa moze niekomu zdat pohorsujuce (zial aj taki ludia su medzi nami), ze nechces vlastne dieta (aj ked ho mozno mozes mat), mas obdiv za to, ze sa staras o deticky, ktore vlastni rodicia odvrhli a vdaka teba a tvojmu manzelovi zaziju rodinu 🙂

najjulinka
20. okt 2008

Ono ja som bola vždy iná, takže to len ku mne pasuje... Tie "iné" deti.
Možno by som sa mohla pred niektorými vyjadrovať jemnejšie, ale nazývam to tak ako je... Som strachoput a rodiť nechcem 😅
Inak dobrý trapas bol, ked sme švagrinej oznamovali, že asi budeme mať bábo a som ani vetu nedopovedala a už ma chytila za brucho , že "jééé, blahoželám" 😀 😀 😀 Tak vtedy sa to už blbo vysvetluje, že to bábo nečaká v brušku, ale inde 😅 😀 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

slnieckova
20. okt 2008

😀

bihan
20. okt 2008

Ja som si síce od malička počítala s deťmi v živote, ale dokážem pochopiť ľudí, ktorí ich nechcú.. nikdy. MM ich tak isto nikdy nechcel a keď sa Sára narodila, mal 34. Človek, ktorý nezažil rodičovstvo, nikdy nepochopí, čo mu dieťa dokáže dať a tak to má asi byť, aby si ľudia nerobili deti bezhlavo, užívali si to, že sú ešte len sami pre seba a keď budú chcieť posunúť život a vzťah iným smerom, možno príde čas na dieťa.
No a niekto si to neplánuje a musí sa zariadiť podľa situácie, ale potom nemá veľa času na takúto otázku 😀

nanyka
20. okt 2008

najjulinka - no ja viem, dá sa schudnúť, ale mne nejde o tie kilá navyše, to makačkou zvládnem..ale tie ostatné veci ako - prsia ako psie uši ☹ ..strie 😒 ..pigmentové fľaky 🙄 ..a to ti nepomôže nič iné, len tá plastika 🤐

sassi
20. okt 2008

😕 😕 😕
ja mam 2 deti a nemám ani " prsia ako psie uši ani pigmentove flaky" sice par stríí to mam, ale tak, že sa dajú zakryť, zasa tak strašne to nevadí, však som normálna žena a nie filmova stár.
A kila navyše mam tiež, ale to s deťmi nesúvisí, po porode som mala vždy menej ako ked som otehotnela 😉

sassi
20. okt 2008

porody som mala oba ukážkove, super 😉
Nanyka, materstvo žene na kráse pridáva, nie uberá ... aspon podla mna, mne sa tehotné ženy strašne páčia.
Moj manžel ma v čase ked som bola tehotná a tesne po porode pomaly na rukách nosil a musím povedať, že napriek tomu, že sme sa vždy mali radi a aj sme sa brali z lásky, odkedy mame deti je naš vzťah ešte krajší, pevnejší... a máme pre koho žiť 😵 😵

nanyka
21. okt 2008

sassi, tehulky sú pekné, to je fakt..no skôr potom po pôrode je to otrasné..ja mám teraz veľmi veľké prsia a keď zaúraduje genetika, tak vidím, aké prsia má mamka.. 😝

ale chápem, vzťah je určite pevnejší a krajší, keď sú deti..je to akési puto..ten môj by sa zbláznil od radosti keby sme mali čo len jedno dieťa, preto vravím, že možno tak v tej 34 - 35 by som sa na jedno aj podujala ..

a za týždeň idem pozrieť bábätko mojej sestry, veľmi sa naňho teším a ľúbim ho strašne, hoci som ho ešte nevidela..

slnieckova
21. okt 2008

aj bezdetne manzelstva maju pre koho zit 😉 jeden pre druheho 😵

nanyka
21. okt 2008

slnieckova, presne tak, ja napríklad žijem pre priateľa a svojich blízkych a sama pre seba 😀

zaujímavé je, že život bez psov si predstaviť neviem, no bez detí áno, v pohode 😅

sassi
21. okt 2008

nanynka, v 35 už može byť na dieťa neskoro, čo ak sa ti potom narodí choré, alebo už to nepojde???

Joj, ani si neviete predstaviť, ako rada idem s manželom niekam sama bez detí, ale po hodine mi tak chýbajú, že až do plaču 😀 😀 😀 Ja som bola taký typ, že nad deťmi sa meterstvom som sa nikdy nejak nezamýšlala, s deťmi som to nevedela... som jedináčik, vyrastla som medzi dospelými a detska spoločnosť mi nikdy nechýbala... ale ako sa mi narodilo 1. dieťa uplne my to "chytilo" a teraz mame dve a prijala by som aj tretie, ale manžel už moc nechce, no možno ho ešte ukecám 😵 😵 😵

mercy
21. okt 2008

Mať dieta nie je žadna sranda.Je to veľmi ťažké, ubíjajúce, najmä ak je žena vnútorne slobodná bytosť. Ja svoju slobodu milujem, milujem svoju prácu, ktorá to asi najviac odráža...Po prvom pôrode som bola psychicky na dne a zastrájala som sa, že nikdy viac žiadne dieťa nechcem. Áno, nie je to jednoduché,ale dnes, po takmer troch rokoch viem, že dieťa je čistá láska.Až ono "donúti" človeka, aby sa na svet nedíval len cez seba-ako píše nanynka. Niektoré ženy túto hranicu odmietnu vôbec prekročiť,lebo dieťa zmení človeku celý život. Ale nikto mu to nevysvetlí predtým,ako to zažije 😵 Ja som o tento zážitok v živote nechcela prísť a vidím to aj z druhej strany.Mám troch bratov, som zo štyroch detí. A cítim sa veľmi silná a šťastná, že ich mám, lebo sú okolo mňa a pri mne.Nie som sama a som našim za to vďačná.

nanyka
21. okt 2008

sassi, no, je to dosť vysoký vek ..keď to nepôjde, tak si adoptujeme 😎
mama mi stále hovorí, že si myslí, že budem presne ten prípad, keď porodím, tak budem dieťaťom až posadnutá - v dobrom zmysle slova

mercy, tak ako píšeš - pre mňa je sloboda najdôležitejšia na svete - má miesto ešte vyššie než láska..
sestre som aj odmietla byť krstnou mamou 😔 lebo myslím, že by som nebola dobrá krstná, keďže detičky mi nič nehovoria..len mi je smutno z toho, že som jej tým veľmi ublížila ☹ celý život o tom snívala 😔 no nepomôžem si..

sassi
21. okt 2008

nanynkka, ja som myslela, predtým, že ked sa mi dieťa narodí, to akoby život skončil ... proste čo všetko som ja chcela stihnúť, kym sa dcera narodila ... hotový stiho-maniak 😀 😀 😀
Aj po jej narodní ma to neprešlo, hned po 2 mesiacoch som si spravila z mamy opatrovatelku a chodila do práce s heskom : ked soms a tolko natrapila so študiom, hadam teraz nebudem sedieť medzi flaškami a plienkami 😔 Bola to chyba a dnes to viem 😒 .... S dcerkou s ami nikdy nepodarilo vybudovať si taký dobrý vzťah, nemala som na to čas...
A tiež viem, žs narodením dieťaťa život nekončí... ale začína 😵

Mna deti nijako neobmedzujú, žijeme neplno, dokonca stíham popri MD aj troška pracovať, cestujeme, mame koníčky, chodíme do spoločnosti, na koncerty.... samozrejme si to treba správne zadeliť, ale ked maš dobrého partnera a rodičov, da sa to 😉

adetka
21. okt 2008

heeej... sassi... ja som mala dcerku v takmer 33 rokoch... a nebol problem, je zdrava a tehotenstvo bolo super... preco by vek 35 rokov mal byt zly na deti?

sassi
21. okt 2008

napr. pre vyššie riziko DS ...