Je normálne mať pocit, že dieťa vôbec nechcete?

aliana
14. mar 2007

Ahoj,
mali ste aj vy pocit niekedy, ze dieta vobec nechcete? Je to normalne? Kedysi som dieta velmi chcela ( v myslienkach, nie ze by sme sa pokusali 🙂, ale momentalne mam pocit, ze absolutne nie...Nerozumiem preco je to tak. Je to pre mna zvlastny pocit.

aliana
autor
14. mar 2007

Ano, ano...obzeram fotky 🙂
A to by som mala pisat bakalarsku pracu, ktoru som mal dnes odovzdat 😀

maca21
14. mar 2007

a o čom? nebodaj o deťoch?

aliana
autor
14. mar 2007

nie, cestovny ruch v obci Brezany 🙂

maca21
14. mar 2007

aha už som sa lakla, že o detičkách za to si nás prišla kuk na koníka

ok brú noc idem búvať, už som ko

drž sa a nestresuj, raz to musí prísť 😉

aliana
autor
14. mar 2007

🙂 🙂 teraz skor stresujem, kvoli tej bakalarke, rsp. mala by som
Dobru noc

elliana
14. mar 2007

ja som tiez tu tuzbu po dietatku napocitovala a aj ked sa mi malicke babatka zdali krasne, nikdy ma to nejako extra nechytilo za srdce... A potom prislo to moje, vau, je uzasne.
A ako som pisala v inej teme, netuzim po druhom dietati, ale verim, ze aj to raz pride

bluff
14. mar 2007

to je teda dost vtipne, ked sa nad takouto dilemou pozastavuje 23 rocna baba. 😅

bellasandra
15. mar 2007

Aliana- to príde. ´Ved si este mladá. Ja som tiez mala raz pocit, ze uz chcem, ano ...potom ze radsej nie. A ked to prislo, tak som zistila, ze jasneeee a je tu Emusa 😀

melory
15. mar 2007

nepochopila som to bluff 😒

su dievcata, ktore netuzia do 30-ky po detoch a poznam dievcata, ktore uz v 19-tych sa nemozu dockat.

magg
15. mar 2007

Holky ja som bola taka nazhavena na babatko, ze som mala menzes kazde dva tyzdne a ovulaciu som mala taku silnu, ze som nnormalne citila ked vo mne nieco akoby explodovalo, gynekologicka sa zo mna smiala, ked som prisla na vysetrenie a presne jej povedala z ktoreho vajecnika prave ovulujem. Potom som zacala byt strasne podrazdena a hadava,proste mi tie hormony a tuzba po babatku zacali liezt na mozog. A tak som sa aj napriek puritanskej vychove mojej matky rozhodla otehotniet este pred svadbou a co bolo najhorsie, pred statnicami😅, ale bolo to super rozhodnutie.
Takze podla mna telo nam da najavo kedy je na babatko spravny cas, asi sa tym netreba zatazovat, pride to samo ci ma zena 18 alebo 30 rokov.

angua27
15. mar 2007

caute babulky, aliana ja si tiez myslim, ze to raz pride samo. a nemusis sa stresovat, ze to este nie je tu.
ja som tuzila po dietati uz od 20. ale tak naozaj ma to chytilo asi pred dvoma rokmi a prislo to v momente, ked som dostala do ruk kamaratkinu 2 mesacnu dceru. v tom momente ma ako keby presiel parny valec pocitov a citov a ja som vedela, ze teraz naozaj prisiel ten spravny cas. a ked som zistila, ze som tehu, plakala som od stastia ako male dieta. bol to uzasny pocit a stale pretrvava. 😉

babulina
15. mar 2007

ahojky, tak ja som bola presvedcena ze dieta jasne ze hned ho chceme (drzalo mo to uz od 18rokov)ale cim dalej som menej menej presvedcena, akurat vcera sa ma pytala lekarka ze ci uz planujeme ze by bolo vhodne, a vtedy som sa uplne zdesila ze paneboze,
najhorsie ze vsetky moje argumenty preco dieta teraz nie su strasne sebecke, bojim sa ze budeme najhorsimi rodicmi na svete ze ich nebudeme vediet vychovat, ze nebudeme mat na nich dost casu a tak podobne, strasne sa toho desi
a najvacim strasiakom pre mna je cas, lekari tvrdia ze by bolo najvhodnejsie ostat tehu ked dokoncim liecbu (koniec maja) a to mi pride strasne kratka doba zrazu, citim sa strasne divna 😢

apolienka
15. mar 2007

Aliana, tak po pravde, v 23 som mala aj ja deti "na háku". 🙂 a ešte minimálne 5 rokov potom. 🙂
to proste príde a keď nepríde, tak deti jednoducho mať nebudeš. Načo mať niečo, ku čomu nemáš vzťah. Žena nie je na svete na to, aby porodila. Ale musíš potom spraviť nejakú inú záslužnú činnnosť. 🙂
veď napíš o takých 7 rokov, uvidíme. 🙂

kitka123
15. mar 2007

Ja si myslim, ze jsou baby (tykalo se i me), ktere si nikdy nebudou na 100% jiste ze uz je ten spravny cas. Vzdycky se najdou nejake duvody, proc jeste pockat. Takze jsme to nechali na nahode, otehotnela jsem ve triceti a ted jsme nejstastnejsi rodice 🙂

aliana
autor
18. mar 2007

Dnes sa sestre narodilo babo 🙂

maca21
18. mar 2007

tak jej gratulujeme ako sa volá? miery? 😉

aliana
autor
18. mar 2007

Dakujeme,
Lujza. 50 cm, 3170 gm. Mam foto v albume.

maca21
18. mar 2007

jéj chutná je 🙂

a aký si mala z nej pocit? 😉

aliana
autor
18. mar 2007

Je zlata, velmi....by som ju zjedla. Velmi sa tesim. 🙂

certica
18. mar 2007

gratulujem, krasne babo, vazne 😉 😎 , aj ked by som skor tipovala chlapca 😀

maca21
18. mar 2007

no vidíš, len jednoducho ty ešte nechceš a to je v pohode, neboj keď ju budeš vidieť vyrastať povieš, že aj ty chceš raz také malé, chutné čo ťa bude volať mama 😉

aliana
autor
18. mar 2007

My sme prave vraveli, ze typicke dievcatko 🙂

Ano, aj ja myslim, ze to pride... mozno rychlejsie, ako som myslela 🙂

maca21
18. mar 2007

no a tu si stresovala, držím palčeky 😉 natreba zbytočne panikáriť 😀

aliana
autor
18. mar 2007

Nemyslela som to, ako ze sa stresujem a ze neviem preto spat. Len sa mi zdalo, ze je to divne, ze som predtym brala tak normalne materstvo, ze pride, pride a teraz zrazu, ze nechcem...
🙂

maca21
18. mar 2007

ale už možno aj chceš? nie? ja som to nevravela v zlom, že stresuješ 😉

aliana
autor
18. mar 2007

Neviem, uz ked som videla.... 😵
Nie ze v zlom, len som ojasnila, ako som to myslela 🙂

slnieckova
16. okt 2008

Zaujimava tema, co tak ju obnovit? Nemate niektore podobne pocity? Lebo ja som na tom akosi zmiesane. Raz ano, raz nie, uz zo seba neviem vyjst a popravde ani manzel zo mna nevie vyjst 😅

A ak mate taketo pocity, co ich vyvolava? Len momentalna "netuzba" po dietatku alebo nieco ine?

shela
16. okt 2008

slnieckova...no ja ked som otehotnela mala som 20 rodila som v 21..na zaciatku som bola ale v takom soku..nevedela som ci som na malinke pripravena ale zasa na opacnej strane na potrat by som nikdy vzivote nesla...takze cele tehu som mala take zvlastne pocity...raz som bola pripravena a niekedy nie...poviem ti ked mi dali malinku prvykrat na prsia rozplakala som sa od radosti.. teraz ju milujem ako nikoho predtym...nevedela by som si bez nej predstavit zivot...a teraz mam opat take zvlastne pocity kedze cakame druhe baby.. ale teraz je to ine v tom ze sa bojim ci dokazem to druhe milovat ako to prve...nebojim sa ze ci budem schopna sa o to postarat..

bubba
16. okt 2008

aliana niektore zeny proste deti nechcu,nepotrebuju,poznam take a sua stastne so svojim zivotom takym aky je..ja som tiez mala 28 ked sa mi narodila prva 😀

slnieckova
16. okt 2008

shela 😔 asi som este vo veku, ked mi netikaju biologicke hodiny velmi hlasno 🙂 mna napr. "desi" aj to, ze sme s manzelom este neboli na spolocnej dovolenke, proste si chcem este manzela "uzit". Je to take rozpoluplne vo mne 😀 raz meriam BT, pozmurkujem na manzu, ze dnes mam ovu 😀 a hned nato ma vystrasi predstava, ze sa to krasne "nicnerobenie" vo dvojici skonci 😖