Je normálne mať pocit, že dieťa vôbec nechcete?

aliana
14. mar 2007

Ahoj,
mali ste aj vy pocit niekedy, ze dieta vobec nechcete? Je to normalne? Kedysi som dieta velmi chcela ( v myslienkach, nie ze by sme sa pokusali 🙂, ale momentalne mam pocit, ze absolutne nie...Nerozumiem preco je to tak. Je to pre mna zvlastny pocit.

shela
16. okt 2008

slnieckova...ani si nevies predstavit ako by vas dieta viac spojilo...to nikdy nepochopis kym to nezazijes na vlastnej kozi...napriklad ja si teraz neviem predstavit zeby som bola s mojim sama.. ja som stale zboznovala deti ale vlastne som chcela mat okolo 30...ale taky je osud ´teraz mam 22 a uz druhe na ceste..a za ten osud som velmi vdacna

bubba
16. okt 2008

tuzby po dietati podla mna vyvolava tlak okolia.maloktovie pochopit,ze su proste zeny,ktore deti nechcu,nepotrebuju,ze chcu len pracovat chodit po dovolenkach a prezit plnohodnotny zivot...bez zavazkov.
ja som tiez este nechcela otehotniet 😀 😀 som si hovorila ze tak v 35 staci 😀 😀 a dajako sa to stalo....a tie pocity prisli s tehotenstvom a po pordode to uz ani nehovorim.niekto dostane depresiu a ja som dostala eminentny zaujem o dieta 😀

slnieckova
16. okt 2008

bubba 😀 to verim, lebo ked napr. pozeram album shely... ma prekrasne dietatko, to sa proste neda nemilovat 😀

V poslednej dobe som tie moje zvlastne pocity nechala tak. Ked pride, bude tu, ked nepride, vystacime si s manzelickom 🙂

shela
16. okt 2008

slnieckova...dakujem 😅 ... a v tom mas pravdu..ber to tak ked to pride tak to pride...nikdy sa o to nesmies snazit lebo na just to nevyjde...

slnieckova
16. okt 2008

shela uz sme mali obdobie snazenia 😅 a nevyslo 😅 a mozno aj to je dovod, preco sa clovek zamysla nad tym, ake by to bolo, keby to nebolo 😔 pretoze nikdy nevieme ako dopadneme

yasminelle
16. okt 2008

Mna chytila túžba po dieťati, keď som začala chodiť na koníka a prežívať s tehuľkami ich pocity 😉 . Tehotenstvo je najväčší zázrak aký existuje a veeeľmi sa teším, až to tu raz bude...

Dovtedy som nad tým vôbec neuvažovala. Zatiaľ sa o dieťa nesnažím, lebo to ešte necítim na 100% a taktiež mám kopec výhovoriek, týkajúcich sa peňazí, bývania, školy, práce a hovorím si, že mám ešte čas, chcem sa ešte veľa vecí naučiť a spoznať. A tiež ako slniečko píše, chcem si užiť toho môjho, niečo pocestovať, chodiť na dovolenky a von s kamarátmi.... Ale teda oproti mojim rovesníčkam mám úúplne iné názory. Moje kamošky riešia len školu, striedajú, prípadne podvádzajú chalanov a tvrdia, že keby otehotneli, tak idú bez rozmýšlania na potrat 😢 . Tomu ja nerozumiem, keby sa šmiklo, tak by som sa tešila, aj keby som musela riešiť milión vecí.
Veľmi sa teším až to tu raz bude, ale zatiaľ tá túžba nie je taká, že by som sa preto trápila...
Mimochodom mám 23

bubba
16. okt 2008

slnieckova vacsina deti je krasna a pre rodicov su vlastne deti vsetky prekrasne 😀 takze to ani neries 😀

slnieckova
16. okt 2008

yasminelle som na tom asi tak ako ty 🙂 a to som starsia 😀

yasminelle
16. okt 2008

No môže byť slniečkova, len ty máš aspoň toho manžela. Mne chýba pred dieťaťom ešte tá svadba. Takže skôr sa teraz zameriavam na to ako na dieťa 😎 .

slnieckova
16. okt 2008

bubba 😝

yasminelle
16. okt 2008

Podľa mňa túžba po dieťati veeeľmi závisí od toho, akého máš pri sebe partnera, ten vek tam nie je až taký dôležitý... Možno keby som nikoho nemala, alebo mala iného, dieťa by ma ani nenapadlo...

shela
16. okt 2008

slnieckova, yasminelle...viete ze aj ja som taka bola kym som neotehotnela... ja som si nevedela predstavit zivot bez kamosov ..chodenia na diskotek, klubov atd... a teraz?? Odkedy byvam vo Svedsku v bare som bola len raz aj to sa mi hnusilo a po hodine som utekala domov k mojim...stale som rozmyslala nad malou ci spinka a co robi moj...to som bola von s kamosmi ktory ma prisli navstivit sem do Svedska a posledny vecer pred odchodom chceli vidiet svedske bary a ochutnat ich pivo..no iba preto som sla..v inom pripade ani za milion

slnieckova
16. okt 2008

shela nam ani tak nechybaju bary, diskoteky (tam uz davno s manzom nechodime 😀), my sme skor citovo na seba dost viazani, asi az velmi ☹ mozno preto si zatial "vystacime" dvaja

yasminelle
16. okt 2008

Ja tiež nemusím vyslovene diskotéky, mňa viac baví vysedávanie s kamoškami a nekonečné kecanie (preto chodím asi aj na koníka 🙂 ) A rada chodím na výlety, grilovačky, kino, divadlo, všelijaké hody, oslavy, koncerty, posilka. Proste taká sloboda. Lebo keď už máš raz dieťa, si určitým spôsobom obmedzená, aj keď s ním prichádzajú zase iné aktivity, no najbližších 20 rokov sa mu musíš dosť venovať a už nikdy to nebude ako predtým, takže preto ešte dieťa odkladám. Aj keď ako som písala, keby sa podarilo už teraz, tešila by som sa.

slnieckova
16. okt 2008

yasminelle presne 😀 a ked manzel buva v sobotu o osmej, tak chodim na prstoch, nech spinka, lebo ked pride babatko, tak sa vyspi az ked bude mat 15 😀 Ale tak isto... ak by to prislo, nebranime sa 🙂 urcite nie.

yasminelle
16. okt 2008

A ty máš koľko rokov slniečková?

slnieckova
16. okt 2008

25 😀

julia225
16. okt 2008

a ja mam zas furt opacny problem, ze dieta ANO... 😀
ja som po babe tuzila od 16tich a podarilo sa konecne ked som mala 19, dnes ma mala skoro tri roky, keby to s jej otcom bolo ruzove tak mam uz isto aj dalsie, zatial si ale netrufam... 😒 ale babatka mozem... 😵

julia225
16. okt 2008

20som mala, taram... 😅

yasminelle
16. okt 2008

Aj ja babatka mozem 😵

slnieckova
16. okt 2008

julia225 krasne cumlicky 😅 😅

julia225
16. okt 2008

dakujem, len neviem z ktorej stranky som ich vypriadla a vsetci chcu aby som im poslala link 😖 😅

lencici
16. okt 2008

Ja som otehotnela veľmi ale veľmi neočakavane a hlavne v tej najnevhodnejšej chvíli....stalo sa a teraz som tomu rada.. Nehovorím že mi život nechýba myslim disco, bary a tak ale postupom času ma to už ani neláka. Niekedy sa pritrafí, že ideme niekam s kamošmi na disco a tak...takže si aj tak užijeme 🙂 Nevyhodu to má , že nie sme dosť finančne zabezpečení lebo som otehotnela skoro mala som 20 a mangel 22...ale to sa časom zlepší aspoň dúfam 🙂

Predtým som tiež hovorila, že bábo až v 30tke no ale čovek mieni a pán Boh mení 🙂

marse
16. okt 2008

julia225 ja tiez som bola na tom vzdy ze ano ano 😀 len partner stale nie a nie, ale raz som ho zlomila a teraz je rad 😀 a tiez som bola mladucka 😉

slnieckova
16. okt 2008

lencici a prave kvoli poslednej vete, ktoru si napisala, sme sa rozhodli s manzelom ze to nechame tak 😅 pretoze on je na tom tak ako ja.. raz ano, potom nie (nie ako nikdy nie, ale teraz nie). Takze tomu nechame volny priebeh. Pride? Bude 😀 Nepride? Zvladneme to 😔

yasminelle
16. okt 2008

lencici, má to ale tú výhodu, že keď ti deti odrastú, budeš ešte mladá a kariéru a výlety si budeš môcť užívať potom.
Moji aj priateľoví rodičia nás mali v 20ke a teraz si super rozumieme, chodíme aj s nimi von, do kina, na výlety aj cvičiť do posilky. Máme k sebe blízko a naše maminy vyzerajú super, vôbec nevyzerajú, že by mali už po 40ke. A teraz aj oni majú možnosť chodiť na dovolenky, s kamoškami na kávičku... a je to aj tak super.
Takže keď my budeme riešiť pubertu našich detí, ty si už budeš pekne užívať... 😉

marse
16. okt 2008

to si aj ja hovorim ze v 35 bude mat starsia 18 a mladsia 15, a budem mat vybavene 😀 este budem celkom ,,mlada" a zaroven budem mat velke deti to bude potom zivot 😀

sirinka
16. okt 2008

ja som otehotnela veeelmi planovane 😀 proste ked som stretla svojho manzela, vedela som co od neho chcem hehe...to som mala 23 a prve dietatko sa nam narodilo tesne po mojich 27 narodeninach...
dovtedy to bolo take nijake, skor som k detom vztah nemala a kedze som na praxi zazila v 16rokoch nazivo par porodov, zaprisahala som sa, ze ja nikdy.... 😝

ale existuju zeny, u ktorych sa materinsky pud nevyvinie, napriek tomu, ze uz maju aj toho uzasneho partnera, byvanie a su spokojne. to je skor nestastie, ked ich partner k dietatku dobrovolne nasilu presvedci... nie vzdy sa s tou situaciou vedia vyrovnat...

petrusk
16. okt 2008

ja som na tom tak, ze mam obdobia, kedy sa mimisa neviem dockat a potom pride cas, kedy si hovorim, ze chcem byt v robote a neviem si prestavit, ako by som to sklbila s mojim zivotnym stylom. ked sa sestre narodili dvojicky, bola som na tom tak, ze hned, ale nedalo sa a teraz ked sa da, tak uz akosi ani sama neviem. nikdy asi nebudem mamina, ktora bude tri roky doma, kedze si to financne nemozeme dovolit a moje povolanie mi prestavku nedovoluje, ani si neviem predstavit prestat robit. takze uvidime, chystame sa na to, tak uvidime ci sa mi to v hlave zasa nezamota.

maja22
16. okt 2008

Myslím si, že vo väčšine žien príde raz v živote do srdca túžba po dieťatku. U niektorej prakticky ešte "v puberte", u inej v tridsiatke a niektorá si možno uvedomí, že jej k šťastiu chýba dieťa až vtedy, keď je na to z hľadiska veku neskoro... Čo si však všímam je to, že niektoré páry majú taký strach, aby náhodou neplánovane neotehotneli (lebo majú pred sebou kopu vecí, čo chcú najprv vyriešiť), že dieťa sa dostáva do kolonky "neželané" a v tej kolonke sa to tak zahniezdi, že aj keď majú v podstate všetko, po dieťati už nejako netúžia, zvykli si žiť bez neho... Prípadne o to jedno sa pokúsia, ako doplnok k životu.... 😒 Alebo ako vravím, príde to na nich tak neskoro, že musia obháňať lekárov, aby sa zadarilo... Sú to ojedinelé prípady, ale aj tak mi to príde ľúto, ako si niekto dokáže z dieťaťa urobiť nepriateľa svojho pohodlia... A na druhej strane sú páry, čo túžia celou dušou po dieťatku a nedarí sa... Celým týmto príspevkom chcem len povedať, že ak na vás príde túžba po dieťatku, choďte do toho, kým nie je neskoro alebo kým vás nejaké "rozumové" argumenty nepresvedčia o opaku... Život s deťmi je krásny 😉 🙂 .