Je normálne tvrdnutie bruška po orgazme?

funilieta
21. okt 2007

ahojte...chcem sa opytat, ci sa niektorej z vas stalo ze po orgazme stvrdlo brucho na chvilocku, asi na 3 sekundy...neviem ci to je normalne

lalupa
21. okt 2007

ja som to mala, ale asi iba dva krat
ak sa ti to stane,len pomaly dychaj do bruska
asi by si sa toho nemala bat... 😉

prvapomoc
21. okt 2007

ano,je to normálne je to akoby kontrakcia ale neškodná.
.

katulka1
22. okt 2007

Baby aj mne tvrdne bruško pri orgazme, a aj hocikedy inokedy a každé ráno keď sa zobudím. Tiež sa obávam, beriem magnézium, a ukľudňujem sa tým, že nie som rizikovka 🙂 a keby niečo, tak ma upozorní lekár v poradni. 😎

monkula
22. okt 2007

Ahoj, je to normálne, pri orgazme sa vylučuje hormón oxitocín, ktorý pri pôrode spôsobuje kontrakcie, ale ako napísala prvapomoc, je to teraz úplne neškodné.

Katulka, určite to povedz dokimu, aj keď berieš magnézium, lepšie je Magne B6, ja som ho užívala celé tehotenstvo, je silnejšie...

kosicanka1
22. okt 2007

mne pocas tehu pri orgazme stale tvrdlo brusko, potom zacalo tvrdnut aj inokedy, tak ku koncu tehu som brala Magne B6 a zlepsilo sa to

plostica2502
22. okt 2007

ahoj...tvrdnutie bruska je vraj normalne,pokial je to par krat denne,ale doki mi vravel,ze pokial je cca kazde tri hodiny,treba prist...a magnezium mi pomaha vzdy,aj ked mam bolesti bruska(vatsinou,ked sa namaham) 😉

funilieta
autor
22. okt 2007

ahojte, tak som bola dnes u lekarky a som sa jej to spytala, ze ci je to normalne, a ona ze to sa maternica stahuje, ale ze vo vlastnom zaujme by som sa o orgazmus snazit nemala, lebo ze vraj mala pripad, kde kvoli orgazmu predcasne porodila jedna zena v 7. mesiaci, a to preto lebo muz bol dakde dlho prec a ked sa vratil tak to mala po dlhom case a predcasne porodila, nieje to vraj pravidlo ale moze sa to stat. vravela, ze v druhej polovici tehotenstva je to nebezpecne, no tak neviem. A inak aj mne tvrdne ked sa namaham, vcera som bola na nakup a potom som mala kus take pichanie a tvrdnutie, mala som tazsiu tasku. Tak neviem, asi za zavriem niekde do izby a budem lezat len vo vaticke, nechcem tomu malickemu ublizit ani ho nejak stresovat. 🙂

bihan
22. okt 2007

Tvrdnutie bruška je cca od 20tt úplne normálne, tak ako je to normálne pri orgazme... je to len jedna kontrakcia navyše... nemalo by ich byť viac než 10 denne...
Tvrdiť, že v treťom trimestri je to nebezpečné, sa mi zdá zo strany tvojej lekárky trošku prehnané, ak sa ti neskracuje krčok alebo niečo podobné.. ono lekári dosť radi strašia 😉 Orgazmus som si užívala až do pôrodu a rodila som dva dni po termíne 😉

alinka76
23. okt 2007

mne sa to stávalo od 5-teho mesiaca pravidelne, že mi tvrdlo bruško už len pri samotnom milovaní. asi aj z toho dôvodu som sa asi sekla a orgazmus som nemohla dosiahnuť, proste som sa bála toho vyvrcholenia. teraz mám preventívne sex ako taký zakázaný, takže je to o nervy. neviem čo je horšie, či ho mať ale bez orgazmu, alebo úplne byť bez 😀

vladkaz1
23. okt 2007

🙂 🙂 🙂 Tak ja ties sa pridam k teme asi od 6 mesiaca neviem co to je orgazmus muz sa moze snazit ako len chce ale ja nic 😀 .A s tym tvrdnutim je to bezne.

linnetka
31. okt 2007

Mne tiez doktor povedal, pokial mi brusko netvrdne viac ako 10 krat za den, nemusim sa znepokojovat.

dorotelka
31. okt 2007

Ahojte maminy, len dajte návod ako sa k tomu orgazmu dopracovať 😉 ... prekonať strach zo sexu v tehotenstve. Už ani neviem čo to je odkedy som tehu ☹

wladka
31. okt 2007

dorotelka.. skus manualnou metodou samostatne 😅 😉.. a mozno sa potom neskor aj pri partnerovi uvolnis 😉 ..

emmaelzer
31. okt 2007

baby, pokial doktor nepovie inak, sex je len zdravy pre tehulku.
Ono pri tom orgazme je mensia kontrakcia, ale tie su aj tak v tehotenstve normalne lebo maternica sa nacvicuje na porod.
A ked je kontrakcia v orgazme tak to babo pekne humpala...
A mne sex vzdy len pomoze dostat babo do polohy, kde ma potom nikde netlaci

dorotelka
31. okt 2007

Ďakujem 🙂 Myslíte že mu nemôže ublížiť žiadna poloha? Predsa len musí cítiť tie nárazy na maternicu.. či nie? Už sa hnevám sama na seba ☹

emmaelzer
31. okt 2007

dorotelka, urcite mu to neuskodi, babo je predsa chranene placentou a v 12tt ma aj tak vela priestoru. Priroda si to zariadila velmi mudro.. A ked citi narazy na maternicu, tak ho to pekne kolise a babo je spokojne 😉 (ako vzdy, ked aj ocko a mamina) 😉

wladka
31. okt 2007

dorotelka, urcite nie.. 😉 .. a ten hlupy vtip o pich pich zabudni, to je somarina.. vies ktory myslim?? 🙂

dorotelka
31. okt 2007

Si zlatá emmaelzer, dnes asi pôjdeme na vec 😝 ... Uvidíme čo to povie, možno sa mi to opäť zapáči 😉

emmaelzer
31. okt 2007

dorotelka, len si to uzi...hlavne nemysli na to, ze to nie je dobre. Odviaz sa a verim, ze vsetci traja budete spokojni 😉 😝

sue
31. okt 2007

...náš macino milovanie zbožňuje 😅 vždy po ňom zaspinká - úplne sa ukľudní - asi ho uhojdáme k spánku 🙂
Napriek tomu, že sme od začiatku rizikoví, ani jeden z lekárov nám nezakázal tuľkanie 🙂 len treba byť opatrný, aby partner nezašiel príliš hlboko - nenarážal úplne na krček maternice. Inak by to malo byť v poriadku... ono... tým ako rastie bruško sa polohy pri milovaní automaticky menia 😵 príroda vie čo robí 😵

zrzuska
31. okt 2007

ahojte.
aj mne teraz zacalo tvrdnut brusko. je to nejake mozno dva tyzdne. dostala som magnezium a zlepsilo sa to. ale tiez ked dviham nieco tazsie (staci nakup kde su dva mlieka a plus ine veci) tak mi trosku stvrdne. 😖
tiez ma napadlo ako je to so sexom. uz som z toho nervozna, lebo ho vobec nemame 😖 v 6tt som krvacala a bola v nemocnici, cize do 3mesiaca som to mala zakazane. potom sexik parkrat bol a teraz uz zase nic 😒 stale do toho nieco pride, nejake male tazkosti a potom sa bojime, alebo unava, hocico. no a teraz sa bojim kvoli tomu tvrdnutiu bruska 😔

pupicek22
31. okt 2007

ahojte vsetky maminky alebo nastavajuce...🙂.chcela som sa opytat co to vlastne tvrdnutie bruska znamena,ako to pocitujete.dakujem za pomoc.papapa

dorotelka
31. okt 2007

pupicek, to sú také sťahy (ako napínanie svalstva) a bruško je vtedy aj tvrdšie. Sú to vlastne také slabé kontrakcie a ak je to časté, skracuje sa krčok maternice a môže nastať predčasný pôrod. Ležala som kvôli tomu 2 mesiace v nemocnici. Je dobré užívať Magne B6.

sue
31. okt 2007

Pupicek, keď tvrdne bruško, vieš, že tvrdne, to sa nedá s ničím pomýliť... my sme to mali od nejakého 17.-18.tt, teraz je to čoraz častejšie... niekedy mi stvrdlo na dlhšie (aj na minútu), niekedy len sekundu-dve... proste zrazu pocit, akoby bruško malo pod kožou niečo tvrdé...

pupicek22
1. nov 2007

dakujem za rady...lebo ja som prvy krat cakam babenko a zijem v anglicku a nemam nikoho okolo co by mi poradili.hovorim po anglicky ale aj tak je tazko vysvetlit doktorovi co ma trapi.mna v brusku pobolieva a tlak ako pred mrchou.v utorok idem na ultrazvuk,tak som nervozna ako vsetko ide...
som strasne vystrachovana aby vsetko bolo v najlepsiom poriadku.ja a priatel sa velmi tesime....ake to je s vami?dakujem za vsetky rady...papapa

kisska
1. nov 2007

dievcata ani neviete ako ste ma teraz potesili... a aj mojho draheho, ktory sa uz zmieroval, ze este chvilu nic nebude... Mavam naozaj burlive orgazmy a niekedy som mala tvrdnutie celeho brucha, aj ked niekedy bol orgazmus len niekde v dolnej casti vaginy (skoro taky, ako keby mi nebolo luto, ze nebol:o) )... urcite mi pomoze, ked sa teraz ukludnim a skusime to... lebo frustracia je strasna vec, ked mame velku chut na milovanie, ale strach o babatko nam brani...

huncut
6. nov 2007

Ahojte...Sue chcem sa spýtať som v 21.týždni a tiež mi bruško sem tam stvrdne, netýka sa to orgazmu či sexu proste stvrdne na pár sekúnd... napríklad po niečom namáhavom, alebo po vécku...... doktor vravel že to nie je dobré...normálne ma naplašil ..užívam tiež Magne B6tak hádam to bude dobré...tebe to ozaj začalo už tak skoro, myslím to tvrdnutie?

emmaelzer
6. nov 2007

pupicek a si v Anglicku? pretoze ked ano, tu sa tym absolutne nezaoberaju, vola sa to Braxton Hick contraction a je to uplne normalna priprava maternice na porod, ono to niekedy ani nevies, ze to mas...

zabka1003
6. nov 2007

Huncut...
mne tvrdne bruško od 20 tt, tiež som brala magnézium..ale nejako extra to nepomáhalo..
Ono je dôležité, či ti to nevyvoláva zmeny na krčku maternice, napr. či ho neoslabuje, neskracuje, neotvára a tak..
Mne to nič nerobilo s krčkom, tak sa lekár kvôli tomu nestresoval..
Dôležité je ale vedieť, že je všetko ok..

certica
9. nov 2007

mne brusko zatial netvrdne, ale teraz naposledy sa mi stalo, ze ma pocas orgazmu zacalo rezat a stipat v jazve po cisarskom, hned potom to preslo. nemate niektora, co ste po sekcii tehu podobnu skusenost?