Je podľa vás cirkus týraním zvierat?

magda22
3. máj 2008

ahojte,
zaujimalo by ma kolko mamiciek sa so mnou zhodne..
videla som, ze cirkus je celkom popularny v Bratislave..
ja by som svoje dieta nikdy do cirkusu nezobrala, iba ak by som mu chcela ukazat, ze ako ludia tyraju zvierata, ...cirkus je to najsmutnejsie miesto..
a to nie som zvieratkovsky typ...

aponchie
3. máj 2008

ja s malou jeste nebyla..a do Zoo chodite?

myschka
3. máj 2008

ono je cirkus a cirkus to je jako se vším😉
nemyslím si, že je to týraní pokud je o zvíŕata postaráno.

magda22
autor
3. máj 2008

zoo je nieco velmi podobne, ale tam by som s malym isla skor polutovat podaktore zvieratka, napr. medvede to tu v bratislave maju dost smutne si myslim...

myschka
3. máj 2008

vetsina zoo se snaží aby výbehy byly co nejlepší. a spoustu druhu prežíva jen diky zoo

aponchie
3. máj 2008
dasap
3. máj 2008

magdo, nemyslím že by byl cirkus v principu týrání zvířat. Ono zvíře (a obzvášť takové, které člověka snadno přepere, např. velké šelmy) těžko donutíš k předvádění cirkusových kousků násilím. Navíc cirkusáci tím většinou žijí po generatce a mají k tomu vztah.
Mě cirkusy neberou, ale v principu je jako týrání rozhodně nevidím. samozřejmě všude jsou lidi dobří a zlí.

Pokud bychom chtěly diskutovat o týrání, stačilo by projít si typickou českou vesnici a spočítat tam vlčáky na malém dvorečku či v kotci, odkud jaktěživi paty nevytáhnou:(

myschka
3. máj 2008

aponchie to je opravdu hrozný ☹ takových hrůz je bohužel spousta od testů na zvířatech po jatka a vybíjení tuleňů a velryb.

souhlasím s dasap, většina cirkusáků má ke zvířatům vztah a i je vlastně živý tak si myslím, že se postarají o to aby jim nic nechybělo. určitě by se našel i cirkus kde není všechno v pořádku ale leckdy člověk vidí v tv obrázky z útulků a zvířata tam mají horší podmínky než kdyby zůstali na ulici. A o vlčácívh na piďi dvorku bych mohla vykládat, z každé strany máme jednoho. 😒
Já chodím do zoo ráda a většinou z toho mám dobrý pocit. Zvířátka vypadají spokojeně, poslední dobou i výběhy vypadají skoro jako přirozené prostředí teda alespoň ve všech zoo co jsem byla.

ankaa
3. máj 2008

Aj keď môj príspevok nebude o cirkusoch, ale týka sa týrania zvierat. Mimochodom Magda súhlasím ☹

Natividad – pes, ktorého zabili hladom a smädom v mene umenia - http://www.psiadusa.sk/pr071.htm

Video o zvieratách z útulkov - http://www.psiadusa.sk/psia.htm

aponchie
3. máj 2008

ja uz jsem tady zakladala mistnost Peta Org...atd o tyrani zviratek ..jsou tam videa kdy se zamestnanci Pety nechaji najmout ve vyzkumnych ustavech a nataci to na kameru...zajimave tedy 😠 a co delaji se zviratkama v Indii a Cine??v Indii kravam davaji rozdrcene chilli do oci aby sli kdyz uz nemuzou..ti asiati zas...zase stahuji zviratka z kuze za ziva..mrtve ptacatka,uzene hlavy apod.to uz je vrchol..ja videla hodne videii a fakt to byla pro ne zabava a ne kultura jak s enekde pise..jsou to uchylaci a stejne na ne..jak na ty zviratka 😲 takze nejake zviratko v cirkuse ,ktere ma kde spat co jist a nikdo ho nemlati(relativne)a netyra tak je porad jeste docela spokojene nebo v Zoo ale tohle uz ne ..to uz je jako s detma..ty tyrane ad ty chude pomery..

kulicka
3. máj 2008

Souhlasim s desap a myschkou. Oni se stejnak ta zvirata vetsinou narodi v zajeti, takze svoboda by pro ne skoncila smrti, pac by se ani nenajedli. Ja teda nesnasim klauny (asi diky Batmanovi) takze do cirkusu taky nechodim, ale do zoo jo. Taky si myslim, ze spousta cirkusaku ma k tem zviratum moc krasny vztah, ale taky verim, ze se mezi nimi najdou zli lide. A taky vim, kolik je mezi nami "necirkusaky" zlych lidi, presne jak rikaji holky : staci zkuknout par sousedu a jejich psy ☹ nebo i deti ☹

Ale tuhle jsem teda nesouhlasila : delali u nas ve meste reklamu na cirkus a jezdili dokolecka dokola, mame tu spoustu zakrut a kruhovych objezdu a oni za tim tlampacem vozili klec se 2ma lvy. Jeden u toho chrapal, takze byl asi v poho, ale ten druhes stal na nohach a byl celkem nervozni, v kazdy zatacce mel co delat, aby se udrzel, tak to jsem mela fakt chut jim neco rict 😒

Na druhou stranku zakon o tom, ze musis mit psa na voditku na celem uzemi obce (tzn i v polich) kdyz ho mam zvladnutyho je taky podle me tyrani, pac dokazete si predstavit muset byt uvazane k manzelovi / pritzli/ diteti kdykoliv vytahnete paty z domu? To ja bych hodne rychle nekoho pokousala 😠

Takze asi tak. Nicn eni cerno-bily.

ankaa
3. máj 2008

Kulicka
V ČR máte taký zákon? Určite? Lebo aj na Slovensku o tom hovorili a to vôbec nie je pravda. Psík u nás nemusí byť na vodítku...

achalteke
3. máj 2008

do cirkusu ani do zoo NIKDY 😠

ankaa
3. máj 2008

Zvieratá v cirkuse sú tiež týrané, my nevidíme, čo sa deje v "zákulisí"... Aj keď sú na svete aj horšie prípady týrania, neznamená, že toto týranie je menšie zlo. Každé týranie je rovnaké zlo, či už ľudí alebo zvierat... ☹ Hlavne je to smutné, že sa niečo také deje v 21. storočí...

achalteke
3. máj 2008

ankaa: přesně to si myslim

ankaa
3. máj 2008

A navyše pre zvieratá to nie je ich normálny život, vôbec to nie je pre ne prirodzené ☹

elise
3. máj 2008

anka definuj čo je prirodzené? ved my sme si určili pravidlá že človek má robiť toto a zviera niečo iné, nevieme čo zviratká cítia, tak že čo ked je pre nich cirkus to pravé orechové? potom môžeme povedať že nech vypustia všetky vtáky, zvieratá nech sú voľné nech dodia po našich domoch mravce, pavúky.....ved prečo kupujeme biloity? prečo ničíme komáre? aj oni sú živé. v cirkuse treba obdivovať čo všetko dokážu zvieratká že sa dá snimi pracovať a nemyslým že by ich týrali. a v zoo keby neboli tak mnohé by vyhynuli, takto máme aspon možnosť na vlastné oči vidieť niejaké zvieratká ktoré by sme vo volnej prírode nenašli. ankaa videla si ako cvičia v cirkuse? prežila si tam aspon 48 hodín ? ked nie tak nemôžeš povedať že zviratká týrajú. potom aj o deťoch môžeme povedať že ich rodičia týrajú ked sú v období vzdoru a nedovolíme im všetko čo by chceli. je to môj názor. ja do zoo budem chodiť lebo viem z prvej ruky že tam netýrajú a do cirkusu tiež.

arabeska
3. máj 2008

tak ja som do cirkusu vzala maleho preto aby si utvoril vlastny nazor na to co sa tam deje a v polke predstavenia mi povedal ze uz tam nikdy nebude xciet ist lebo zvieratka su smutne.ja som sa tam skoro rozrevala ked som videla ako sfetovana levica a tigrica lezia a ten ix krotitel ix mlatil bcom 😠 potom slon ktoreho nutili si sadnut a podobne...bolo mi s toho na vracanie a som rada ze moj syn to poxopil tak ako to poxopil.

zoo beriem tak ako to tu uz niekto spomenul ze niektore druhy zvierat by uz zial uplne vymreli nebyt prave zoo,ale uprimne povedane v tej nasej bratislavskej su tie medvede tyrane tiez,xudata ☹

elise
3. máj 2008

a zabudla som dodať to považujete za týranie aj filmy zo zvieratkami? alebo všeobecne filmy?

ankaa
3. máj 2008

elise
Čítala som článok od človeka, ktorý pracoval v cirkuse. A myslím, že je každému jasné, keď príde do cirkusu, že šelma asi nie je poriadne pri zmysloch a myslím, že každému je jasné, ako to je, že zviera by nevydržalo bez pomochných látok a bez nútenia by to doborovoľne nerobilo...
Cirkus má predstavenie aj viackrát za deň...

elise
3. máj 2008

ankaa my máme doma kocúra klasika domáca pouličná zmes a je člen našej rodiny a vôbec ho netýrame ale naučili sme ho veľa vecí, donesie nám macíka(jeho malú hračku) ked mu povieme, ked ho pošleme do kuchyne, tak tam ide, ked povieme pod sem tak príde ked povieme aby si knám lažkal urobíto a absolutne nie je nešťastný a ani týraný , s mužom si hovoríme že keby sme sa mali ešte raz narodiť tak rozhodne ako náš kocur 😵 a stráži nám malého.a nie je ani pod vplyvom žiadnych látok. a je absolutne zdraví o čom ti to dosvedčí aj naša zverolekárka

emjee
3. máj 2008

nemyslim si, ze cirkus je tyranie zvierat - aj zvierata mimo cirkusu sa cvicia za roznym ucelom, ci uz pomahat ludom (canisterapia, hypoterapia), hladanie drog, zachranarske prace, ... to tiez povazujete za tyranie? alebo tu ide skor o to, ze su v uzavretom priestore?

arabeska
3. máj 2008

elise,videla si niekedy v akyx podmienkax v cirkusox ziju tie zvierata?tie male klietky?konktretne v cirkuse ales su v mini klietke umiestnene tusim 4 levicatka(pocet si uz nepamatam presne) tak ak uz ani toto neni tyranie tak potom ozaj neviem co.... 🙄

elise
3. máj 2008

emjee super 😉 ved aj psy sa cvičia ako slepecké. a to je veľká pomoc pre nevidiacich 😉

týranie je ked sú v malom tmavom priestore bez možnosti pohybu, bez vody bez jedla, zverolekára. 😉

emjee
3. máj 2008

dufam, ze sa neurazite, ale potom je tyranie ludi byvat v garsonke

lenkabu
3. máj 2008

V principu není cirkus týrání...cvičení zvířat nevnímám jako týrání pokud se k tomu nepoužívá násilí, spíš mi vadí že ta zvířata v cirkusu nemají zázemí..když vidím že se proběhnou jen v manéži a jinak mají ty malé výběhy v maringotkách...to mi vadí hodně, když se zázemí udělá,nevidím v tom problém.

ZOO mám moc ráda a aspoň ty co máme tady v Čechách určitě týrání nejsou...žádné malinké výběhy kde se zvíře ani neotočí jsem neviděla, naopak.

arabeska
3. máj 2008

emjee,ale ten clovek sa moze pohybovat ako sam uzna za vhodne ,ze? 😉

emjee
3. máj 2008

arabeska nie kazdy

elise
3. máj 2008

arabeska prečo v lete zabíjajú ludia komáre, muchy, mravce,.....??? prečo naša tráviaca sústava nie je prispôsobená iba na rastlinnú potravu? ved vlastne aj rastlina je živá, prečo si ich ľudia dávajú do koflíkov v bytoch prečo pestujeme palmy,.....prečo ich nesadíme v prirodzenom prostredí ? prečo dieťaťu nedáme čokoládu na ranajky obed aj večeru ked ono to chce a my ho nútime jesť zeleninu? prečo musíme chodiť do práce a robiť podľa zákonníka práce ? prečo musíme mať identifikačné karty? prečo máme platiť hypotéku ? prečo ľudia musia žiť v panelákoch a nie v rodinných domoch? .........prečo majú ludia doma rybyčky, psy, sliepky, kačice, zajace.??????

elise
3. máj 2008

arabeska prečo nenecháš otvorené dvere dokorán aby sa ti deti pohybovali ako chcú kedy chcú ísť von kedy chcú prísť prečo im dospelý určujú že musia žiť podla pravidiel to nie je týranie?

emjee
3. máj 2008

elise preco v rodinnych domoch? hura naspat na stromy 😀 (myslim to zo zartu, prosim nechytajte ma za slovicka)