Je potrebné strihať vlásky malým detičkám?

nataliap
5. dec 2006

ahojte babulienky.mám 18 mesačnú slečnu a chcela by som sa vás opýtať aký máte názor na strihanie vláskov svojích ratolestí.Ja som si totiž zaumienila,že mojej slečne nebudem vôbec strihať vlásky.Ale dočítala som sa aj o tom,že je potrebné ostrihať vlásky, vraj budú hustejšie.O čom si myslím,že je to blbosť,pretože genetika robí svoje.A ja a môj manžel máme veľmi dobrú kvalitu vlasov.A naša dcérka má už riadne husté háro,takže akékoľvek čarovné strihanie jej asi už viac vlásky nezhustí.Čo vy na to babenky?Rada si dám poradiť....

titkovamiriam
5. dec 2006

podla mna ak nestrihas nic sa nestane.ja mam sice chalanov,takze som im vlasy strihavala tak od roka.mam kamaratky co vlasky strihaju,lebo sa im nechce o dlhe vlasy starat a aj take co este nestrihali a maju kocky-4,5rokov a vlasy maju super

len
5. dec 2006

Já si pamatuju, že jsem měla dlouhé vlasy, co mi začaly růst... Jenom mi máma zastříhávala konečky, ale první "pořádné" ostříhání (no, na ramena to bylo 😀 ) jsem zažila asi tak ve dvanácti letech 🙂 A nikdy jsem problémy s hustotou nebo kvalitou vlasů neměla, prostě mi to stačilo zastřihávat, ale nechat růst... Nevím, jestli to platí všeobecně, ale já s tím vážně nikdy problémy neměla 🙂

certica
5. dec 2006

My sme maleho strihali prvy krat asi v 14 mes. a odvtedy, tak 3x, jemu dost rychlo rastu vlasky a potom to ma v ockach

1980mat
5. dec 2006

nataliap: Moje švagrová má téměř tříletou holčičku a do dvou let byla ostříhaná na kluka, protože měla strašně jemné vlásky a někdo švagrové doporučil, že když jí bude stříhat, tak jí alespoň trochu zhoustnou. A povedlo se. Už má krásné vlnité kadeře, i když mohlo by to být ještě lepší. Genetika u nich nějak nezapůsobila. Švagrová má totiž kvalitní husté vlasy a ani švagr na tom není špatně. Teď mají pětiměsíční miminko (holčičku), tak jsem zvědavá, jestli ta na tom bude podobně jako starší neteř.

mracik
5. dec 2006

Tak ja som môjho dva a pol ročného syna ešte nikdy nestrihala, ale vždy keď je u svokrovcov, tak mi ho svokra ostrihá ☹ a ja tak ľúbim tie jeho krásne blonďaté vlásky...
Starší, ten sa strihá sám, občas sa mi stane, že prídem do školy a malý je ostrihaný, tak mu potom musíme upraviť frizúru 🙂
Inak má spolužiaka, ktorý má krásne vlnité husté vlasy po pás... no vyzerá to tak trošku crazy, ale jemu to pristane

nataliap
autor
5. dec 2006

ďakujem babenky za vaše rady,názory a odporúčania.Veľmi si ich cením.

frantina
5. dec 2006

ja se domnivam, ze strihani mit vliv na kvalitu vlasu nemuze, tedy myslim na hustotu, ta je dana poctem vlasovych cibulek a to, jestli jich bude vic, preci neovlovni to, jestli ty vedle jsou kratke ci dlouhe..ja sama striham kluky tak od jednoho roku pravidelne strojkem

fafa
5. dec 2006

ahojte, my sme ostrihali maleho ked mal rok a vlasky mu zacali rast uplne ine...mozno to bola nahoda, ale jemu naozaj zhustli aj spevneli...teraz mame slecnu, ma dva roky a strasne jemnucke vlasky, ale ma ich take brcate, ze nemam srdce jej ich zostrihat...takze budeme cakat, hoci som myslele, ze na vianoce uz budeme zapletat vrkoce 😀

verulka
5. dec 2006

my sme strihali v mesiaci a potom hned ako dorastli- narodili sa strasne vlasati a mali priserne potnicky...neviem, ci to ma vplyv na kvalitu, ale do 1,5roka boli krpci holohlavi...vlasy maju v pohode (ale to mali vzdy)

georgine
5. dec 2006

ahojte, já jsem strihala klucika poprvé v roce sjela jsem ho masinkou na 3mm a tedka uz mu to fajne dorostlo..tak uz striíhám co 2-3 mesíce nuzkamam jenom konecky a ta mu to slusi.. 😵 😎 at se frajer.. je sice fakt ze kdyz má dlohé blondáte vlásky tak se mu zacnou i krouti, ale je lepsí rovnejsi ale hustsí a pevnejsi.. strihání urcite doporucuji..

lucisa
5. dec 2006

Starší dcerka se narodila vlasatá, chlupatá, takže od 2 měsíců jsem ji dávala na ofinku sponečku, pak se naštvala a vlásky zkrátila (asi ve 4 měs.), pak ji zastříhávala ofinku, zbytek jsem nechávala. V r. 1,5 jsem jí už dělala copánky, ale přišlo léto, tak jsme to sestříhli na hříbečka (to už profesionálka) a pak jsem jí je už nechala růst. Nedávno jsme bojovali asi 3x s veškama, a jak jsme pořád vyčesávaly, byly konečky roztřepené a polámané, tak jsem se rozhodla zkrátit a tak dlouho jsem upravovala, až z toho bylo skoro 10 cm ( ☹ ), já jsem z toho víc hotová, než ona, jí se to líbí. Tak snad to zase brzy doroste a zakroutí. Mladší dcerka tak vlasatá nebyla, pořád jsem jí zastříhavala strojkem, aby neměla takové trčící pramínky a když už jí teď šly dělat copánky, viděla jak stříhám starší dceru a chtěla to vzít opět strojkem jako táta, takže je z ní kluk 😉 Ale fakt jí to sluší. Takže to spíš asi fakt záleží na genetice, než na stříhání. Ale doporučuju, než aby to padalo do očiček...

andy9691
5. dec 2006

Minule to v nejakom časáku vyvracali túto poveru a strihaní a hustnutí vlasov, že to sa len tak opticky javí, lebo končenky vlasov sú po ostrihaní hrubšie ako boli predtým, ale na množstvo vlasových korienkov to vplyv nemá. Ja som chlapcov strihala len z praktických dôvodov a strašne ma mrzí, že nemám komu zapínať sponky. Tieť by som asi nestrihala, keby som mala kočku.

viamka
5. dec 2006

ahoj, my sme strihali prvykrat dvojmesacneho, ale to bolo vazne haro po plecia a take huste, ze umyvanie bola tragedia. prezil to bez placu a vlasky - teda pramienk - sme nalepili do knizky ku fotke. radi na to spominame, lebo mne ho bolo luto a mala som strasne vrasky ako potom bude vypadat........ na podiv sa zaclenil vyzorom medzi ostatne babatka, lebo tie mali takeho jezka original. 🙂

nataliap
autor
5. dec 2006

Ahojte.Som veľmi rada,že sa delíte so mnou so svojími skúsenosťami.Ja som malej ešte od narodenia vláska nestrihala,akúrát dnes som jej podstrihla trošku ofinku,ale to preto,že som sa už naštvala,lebo večne má tie vlásky v očiach a žiadne sponky nosiť nechce./kedˇže to bolo amatérske strihanie za pochodu a naháňania sa po byte-výsledok vyzeráme ako Majka z gurunu.Ale nevadí hlavne,že vidíme a očká budú zdravé.Ale ostatné vlásky okrem ofinky jej už určite nebudem strihať.Začínajú sa jej teraz pekne kučeravieť.A jej ocinko je strašne, prestrašne šťastný,že bude mať kudrlinky po mamine.
Babenky prajem Vám krásny večer strávený v kruhu svojich najbližších a najmilších. A ešte raz vďakááááááá.

dorotka
5. dec 2006

mne to nasi strasne dlho tvrdili ze mi ich strihavaju lebo su jemne aby zhustli a nezabralo 😉

expertka8
7. jún 2007

...vzhladom k tomu..ze tu pomaly mame opat letne horucavy...rozmyslame...ze nasho 16 mes. certika ostrihame....strojcek mame doma...len xcem poprosit skusene mamicky-strihacky....cim ste zabavali vase santidlo pri strihani??? 😕 😅

0401
7. jún 2007

expertka, kámošce malý při stříhání seděl jak hřib, netuším, co mu slíbila. To já zatím stihla naší princezně ostřihat pouze ofinku a lá kastólek 😀

expertka8
7. jún 2007

...0401..myslis..ze by bolo postacujuce..ak by som mu predlozila papiere o jeho uzatvorenej zivotnej poistke??? 😅 😀
..alebo by pre zaciatok stacila cokoladka??? 😀

franti
7. jún 2007

nataliap...ja som tiez citala, ze je to povera, ze strihanim vlasky zhustnu...aku mas kvalitu vlasov vzdy zalezi od toho, co si dostala do vienka... 🙂 ja som mojho maleho strihala uz trikrat, ale hlavne kvoli tomu, ze je to chlapec, a v lete je to pre neho prijemnejsie, ked ma co najkratsie vlasky. a este chcem dodat, ze ked som bola mala, tak mi do styroch rokov nasi vlasy nestrihali, mala som ich az pod zadok a boli huste...vlastne doteraz mam huste vlasy. 😉

melory
7. jún 2007

mne sa vlasky na detoch pacia a mam dojem ze im aj chrania hlavicku

0401
7. jún 2007

expertka, myslím, že čokoládka nezabere, ale ta pojistka stoprocentně 😀 😀 možná byl měl být někdo s vama, aby malého rozptýlil a ukázat, jaká je ten stroječek legranda, a pak hoď fotku do alba, ať to číro zkouknem 😉

franti
7. jún 2007

melory...aj mne sa vlasky na detickach pacia...aj mojmu maleho som ich nechavala vzdy dlhsie, ale v tychto horucavach sa strasne potil, tak som mu chcela trosicku ulavit, ani pod siltovkou sa uz tak nepoti... 😉

0401
7. jún 2007

já bych malou ostříhala, je jí v tom háru horko, ale MM chce princeznu, tak trpí 😕 jen doufám, že bude mít lepší kvalitku vlásků, než máme my dva

franti
7. jún 2007

expertka8...ja mam na to strihanie kamaratku kadernicku...a ona ho vzdy stiha len noznickami...a dokaze to dost nakratko...neskusala si ho vziat ku kadernicke? mozno by mu noznicky vadili menej ako strojcek... 😉

melory
7. jún 2007

ano na zimu im budem zapustat vlasy a na jar trosku prestriham, no hugovi velmi svedcia dlhe.

0401
7. jún 2007

Franti, tak jdeš do té sprchy, nebo co?

melory
7. jún 2007

striham od mala vo vani a uz si hugo na to aj zvykol. ked siel prvy krat masinkou, drzal. od vtedy mi vzdy zacal plakat, ale nie, ze by sa bal strojceka, ale ze on "necha vlasy".

franti
7. jún 2007

peti...ved uz idem, len som chcela prispiet... 😉 😀

melory
7. jún 2007

ona potajomky striha deti.