Je potrebné strihať vlásky malým detičkám?

nataliap
5. dec 2006

ahojte babulienky.mám 18 mesačnú slečnu a chcela by som sa vás opýtať aký máte názor na strihanie vláskov svojích ratolestí.Ja som si totiž zaumienila,že mojej slečne nebudem vôbec strihať vlásky.Ale dočítala som sa aj o tom,že je potrebné ostrihať vlásky, vraj budú hustejšie.O čom si myslím,že je to blbosť,pretože genetika robí svoje.A ja a môj manžel máme veľmi dobrú kvalitu vlasov.A naša dcérka má už riadne husté háro,takže akékoľvek čarovné strihanie jej asi už viac vlásky nezhustí.Čo vy na to babenky?Rada si dám poradiť....

0401
7. jún 2007

Franti, budu ráda, když ještě nepůjdeš, jen aby vám ještě tekla teplá 😀

ervotoc
8. jún 2007

vlasky strihanim nezhustnu..je to jeden obrovsky babkovsky mytus.... 🙄
ale zastrihavať by si ich mala,nech su zdrave a v dvadsiatke ti "nepodakuje" 😝
strojčekom by sa nemalo do troch rockov 😉 😉 😉 😉 aj ked vela mamin a vraj aj kadernikov striha strojčekom,ano je to pohodlne....ale za aku cenu....nemusim strojčekom uškodiť..ale moze sa STAť...a vdaka mojej pohodlnosti...by mi drobec v 20tke-30tke 😉 podakoval za svoju pleš 😉 po mne ma uz aj bez toho nabeh na kuty 😝 😀 😀

karotky
8. jún 2007

Ahojky!
Náš klučina má měsíc a půl.Je ještě dost vlasatý(od porodu) a vzadu za krkem se mu pod vlásky(v tomhle vedru)dělají potničky.Mám mu je trochu přistříhnout nebo se mám poradit s doktorkou?

titkovamiriam
8. jún 2007

kludne pristrihni,ja som tak synovi ostrihala pri uskach,stale si ich skriabal,lebo mal dlhe vlasky,tak som mu ich zastrihla a bol pokoj.

emjee
8. jún 2007

ja by som detom dlhe vlasky nenechavala, ani dievcatkam

alca.m
8. jún 2007

Myslím že by se měly zastřihávat, kvůli třepení konečků, jináč je na každém jestli se mu líbí nebo nelíbí dlouhé nebo krátké vlásky. 😉

franti
8. jún 2007

karotky...ja by som tiez zastrihla.
ervotoc...no neviem, ci od strojceka moze byt v buducnosti ples... 😕 moj muz mal do 19 rokov neskutocne hustu sticu, ked vidim jeho maturitne fotky tak sa mi nechce verit, ze je na nich on... 😀 a odvtedy mu zacali vlasy padat, doktor mu povedal, ze s tym nic neurobi, zdedil to a teraz je holohlavy...tiez si myslim, ze ples je v genoch, tak isto ako hustota vlasov...nicim to neovplyvnis 😉

ukana
8. jún 2007

tak mi strihame len noznickami, maly sa masinky boji. A strihame ho v holicstve, pekne sa posadi a ani nemukne. Este aj klebeti s kadernickou ako stara zena 😀
Masinka bol horror, maly rucal ako pavian, sme to vzdali 😅

ervotoc
8. jún 2007

franti jasne,bolo to myslene tak,ze tak malemu dieťaťu mozes strojčekom este vyvratiť korienok,noa ten uz mu tam nevrati nikto,nikdy,ziadnym pripravkom,vitaminom,ničim 😉 jasne..nemusiš...ale...mozes... 😉 stava sa a nezalezi na cene strojčeka 😉 ale reklama ma vplyv riadny aj tu 😒
dlhe vlasy by som drobcovy nenechala,načo ich od mala tak zaťažovať,ved vlasky-vlasy si užiju toho este dosť,okrem štiepenia,uzlikov,trenia,slnka...gelov...najhorsie je ked ma malá babulka hlavu plnu sponiek,gumičiek..uf.uf...potom ze ju bolieva hlava a padaju jej vlasky..no bodaj by aj nie 😒

franti
8. jún 2007

ervotoc...aha tak som to zle pochopila, sorry 😅 tak to je jasne...no stojcekom mi tiez nestrihame, ako som uz pisala, kamoska kadernicka ho striha noznickami a je fakt sikovna, raz dva je maly osmykany...a este mame tu vyhodu, ze pride k nam domov a nemusime nikam chodit 😀 ...mozno preto to malemu nevadi, lebo je strihany doma. ale to je asi individualne u kazdeho dietatka ci sa necha strihat v pohode alebo nie... 😉

mikca
8. jún 2007

ahoj, tak mi Franti řekni , jak to děláš, aby ti držel,protože u nás je to nadlidský výkon 😀

kitka123
8. jún 2007

Baby nestraste se strihanim, u nas jsou problem i nechty, musim strihat v spanku (jak mi tady poradila jedna mamina) a vlasy si fakt neumim predstavit ... to asi v spanku nezvladnu 😀 😀 😀

franti
8. jún 2007

mikca...no prvykrat sme ho stihali v choditku a v podstate este nevedel, ze o co ide, tak si myslim, ze drzal aj zo strachu... 😉 druhykrat to bolo trochu horsie, ale neplakal len nechcel sediet, ale zvladli sme to, a tretikrat drzal krasne sedel a ani nepipol 😕 😀 ...sama som sa divila, ze to ide ako po masle... 😉 takze neviem, uvidime ako to bude dalej, ale ja dufam, ze bude drzat... 😅

franti
8. jún 2007

kitka...no nechtiky strihat su u nas vacsi problem ako vlasky... 🙂

matar
8. jún 2007

ja som sa na túto tému radila dokonca s "odborníkmi", tí mi povedali, že nie je pravda, že vlásky častým strihaním zhustnú- 75% kvality vlasov je vraj otázka genetiky a zvyšok primeraná starostlivosť (hlavne otázka kozmetiky ale aj správnej výživy). ale vraj nie je dobré, aby malé dieťa malo dlhé vlasy, lebo tým, čím sú vlasy dlhšie, sú logicky aj ťažšie a je to väčšia záťaž pre korienky, čo ich môže u dieťaťa ešte oslabiť. následkom by vraj mohlo byť neskôr zvýšené vypadávanie vlasov.
naša malá mala nádherné ruličkové vlásky, ale išli dole. ved znova dorastú 🙂

kitka123
8. jún 2007

Franti, si me uklidnila 🙂 no nastesti u nas jeste neni velmi co strihat a doufam, ze cim bude vetsi, tim jednodussi bude ji presvedcit o nezbytnosti techto procedur 🙂

mikca
8. jún 2007

kitka musím říct že jsem svou malou stříhala poprvé ve třech letech a vlasy nijak zničené neměla a nemá, u holek je to výhoda dáš to do culíku a pohoda, ale ti kluci....

leva
11. jún 2007

Aj ja myslim ze strihanim vlasky nezhustnu,darmo mi hovoria ostrihaj zhustnu,hlavne pri malej,ona ma pekne vlasy a hlavne pevne a ostrihala som ju v lete kvoli teplu,kedze sa potila ako kon,ale strihanim vlasy nezhustnu,ja mam riedke vlasy a jemne,od malicka som bola na chlapca strihana a nepomohlo,geny su geny.moj manzel ma vlasy hrozne huste a pevne,tak som rada kedze ja mam riedke.

philips
13. jún 2007

Ahojte mamičky,ja mám 18 mesačnú dcerú a je už strihaná tretí krát,strašne sa mi páčia dievčatka s copikmy a rôznymi fontákami ,ale žiaľ bohu moja dcéra nechce nič mať vo vlasoch .Tak som ju musela už ako 7 mesačnú ostrihať ,strihala mi ju kámoška kaderníčka celkom sme to zvládli bez plaču.Ale po polroku už zase mala vlasy dlhé a najmä ofinu ktorá jej vadila .Tak som zase volala kamoške,aby sme ju zase skúsili ostrihať.To druhé strihanie dopadlo katastrofálne,same schody,a plač...myslela som si .že už bude velká tak bude chcieť aj nejaké sponky ,ale nikto s rodiny neuspel pri presviedčaní na súponky a gumičky .Tak som ju sama ostrihala vo vani a celkom dobre ,asistoval mi pri tom manžel.Takže ja mam pocit ,že tým strihaním jej zhustli vlásky a aj jej dosť rychle rastú .Odporúčam strihať na jar a v zime, v lete je to troška riziko kôli slniečku .

emjee
2. okt 2007

sisidl 3d 2. okt 2007 o 14:30
Ahojte.Chcem sa opytat,je nutne ostrihat vlasky po prvom roku dietata?Strihali ste,alebo nie?Dakujeem.

geegee 1d 2. okt 2007 o 14:32
strihala som este pred prvym rokom

sloboda4 1d 2. okt 2007 o 14:41
ahoj sisidl
manžel branil maleho "zubami, nechtami" aby som ho nestrihala, ale tie vlasky su strasne slabe
...nakoniec som si maleho pri kupani "podala" a je to lepsie, tie vlasky su na dotyk silnejsie a vyzera že ich tam je viac 😀
...podla mna urcite strihať... 😉

maca21 1d 2. okt 2007 o 14:44
ahoj my sme sa strihali ako 5mesacny a teraz ako 8, ved mal priserne pajsle hadam ho tak nenecham 🙂

pacna 2d 2. okt 2007 o 15:55
sisidl ja som staršej nestrihala lebo manžel nechcel a teraz ma otrasne jemne vlasy.ale ked mala asi rok zobrala som strojček a mala malilinke vlasky.ta mladsia ma lepšie lebo tu som strihala častejšie.

biccy 1d 2. okt 2007 o 15:59
Sisidl,nasa Zoe bude mat rok teraz vo stvrtok,ale nic sa strihat nebude.Maximalne ked,tak ofinka. 🙂 Teraz ma huste vlnite vlasky. 🙂

sisidl 3d 2. okt 2007 o 16:11
No ja sa preto pytam, v piatok sme mali rok,neviem ci mam malu ostrihat,lebo ona mala cierne vlasy ked sa narodila ,tie jej vypadali a narastli jej pekne blond.A sa bojim ze ked ju musim ostrihat ci jej nezacnu rast zase tmave.A nema ich riedke,no neviem.. 😒

pacna 2d 2. okt 2007 o 16:14
sisidl kukla som na fotky tvojej malej a nestrihaj ju je zlatulinka a krasna blondinocka. 🙂 😉

sisidl 3d 2. okt 2007 o 18:15
pacna dakujem pekne 😉 .A myslis ze to nebude vadit,ze nebude mat velmi riedke vlasy?Lebo inak ja som niekde citala ze strihanim vlasy nehustnu.A pozerala som sa malej na hlavicku a jej vyrastaju stale nove vlasky. Tak asi nebudem strihat.Ani si ju neviem predstavit. 🙂

pacna 2d 2. okt 2007 o 19:02
určite to nebude vadiť ja som to tiež čitala že nehustnu vlasy po strihani.ja som tu staršiu aj preto lebo mala šupinky na hlavke.každy ma predsa ine vlasy a blondinky maju jemnejšie.

andrysek2
2. okt 2007

ahojik mamci ja mam tri detia zacla jsem je poprve strihat kdyz meli tak 1 rok 😀

penelope2066
3. okt 2007

ked som ja bola mala tak som mala vlasy ako paperie tak ma mamina davala stale strihat na chlapca,asi tak do styroch rokov a vlasy mi naozaj paradne zhustli a mam ich huste doteraz.

dannynka
3. okt 2007

ja by som tiez nestrihala,bolo by mi luto.
chcem aby moja dcerka mala dlheeee vlasocky 🙂 🙂

haluskacz
4. okt 2007

nasi ostrihali segru v roce a prestaly se ji vlasky kroutit, me neostrihali a kroutily se mi dal. Dneska ma segra neuveritelne nadherne vlnite vlasy (jak more) a ja je mam sice trochu zvlnene, ale oproti segre jsou to hrebiky 😀

jandalinka
18. máj 2008

Tak my jsme dnes malé stříhali poprvé vlásky 😕 .Sice jsem "zatínala"zuby při stříhání malé, 😨 ale nakonec bude teplo,už teď je,a zbytečně by se potila.Měla už douhé vlásky přes uši a přes čelo,musela jsem jí je dávat nahoře pořád do culíku,aby ji nešimrali v očičkách,tak jsem nakonec souhlasila a manžílek dnes vzal strojek a šmik.No já z toho úpně hotová,takové krásné vlásky a teď vypadáme jak kluk,ale pomaličku se s tím smiřuji a hlavně,že se malá nebude potit 😝 .Takže jinak určitě nevěřím tomu,že čím častěji se stříhá,tím jsou hustčí vlásky,to je jen pověra podle mě a pokud je potřeba a vlásky už padají do očí,tak proč nestříhat i dřív než v roce,jak tu bylo zmiňováno. 😔

andy.a
18. máj 2008

jandalinka,nestačilo by malej len tú ofinku a nad uškami skrátiť ?? 😕

a je hlúposť,že strihaním vlasy zhustnú,každý človek má určité množtsvo vlasových folikupov,z ktorých vyrastajú vlasy a strihanie s tým nemá nič spoločné,hustota vlasov,teda množstvo tých folikulov je dané od narodenia 😉

kukulik30
18. máj 2008

my sme strihali pred rokom, pretoze sa maly velmi potil a este sa mu vlasky aj tocia 😉 vyzeralo to velmi strapato.... a tie prve vlasky boli velmi jemne a pod nimi pri koreni hrube, tak sme to odstrihli noznicami a teraz ich ma kvalitou vsade rovnake a vlasky sa mu stale tocit neprestali...nastastie...mne sa to velmi paci 🙂 odvtedy bol strihani uz 3krat, ale zatial iba noznicami....zvladli sme to vo vani a bez nejakeho extremneho vystrajania. myslim si, ze uz coskoro pouzijeme aj strojcek, aby to bolo rychlejsie... 😵 Ale ak by sa tak nepotil, rada by som mu nechala aj trosku dlhsie vlasky...no uvidime 😉

mata79
18. máj 2008

Aj ja som maleho pred tyzdnom ostrihala. Mal to sice take zlate, ofinku dlhu aj zadok- ten mal aj kuceravy, ale na bokoch nemal skoro nic. Lezne sa velmi potil. Tak som zobrala strojcek na na 9 mm som ho ostrihala. A celkom sa mu to pacilo. Aj mne sa teraz paci. Je teraz mamina šišina.....
Ale tie ostrihane kucerky som si odlozila... AJ ja mam svoje kucery z prveho strihania odlozene....

susik77
18. máj 2008

Ja som malu tiez 1.krat strihala asi v 6 mesiacoch-ona uz pri narodeni vyzerala ako glumik z pana prstenov 😀 😎
dlhe vlasky vpredu a nad usami. uz jej sla ofina do oci, tak som jej to ostrihala tymi detskymi noznickami nad uskami a ofinu. Na moje potesenie sa jej teraz zacali kuceraviot vlasky nad uskami-vyzera to roztomile strapato. Asi v roku jej to necham nejak upravit v kadernictve, a chcem jej nechat dlhe vlasky. Po manzelovi ma spinavy blond a bola by som rada, keby mala po mne kucerave 😉

1verunka1
13. jún 2015

Ahojte mamičky Moja dcérka ma 13 m A chcem sa poradit ohľadom strihania Keďže nastali horúčavy tak má hlavku celú spotenu až mokru a ani nemá také husté ale aj tak sa potí chcem sa opitat a hlavne poprosiť o radu ako ju ostrihať či zo strojcekom alebo len nožnicami poprestrihovat jemne vlasky ďakujem vopred za každú jednu radu