Je Stafordširský bulteriér vhodný k deťom?

polyana
2. jún 2012

Nakolko moje deti sa boja psov, tak si chceme zadovážiť steniatko,aby zistili ,že psík je ozaj skvelá bytosť 🙂 Manžel je úplne hovotý zo staforda,ale mne až ta nelahodí pre oko. Pôsobí tak bojovne. Máte niekto tohto psíka? Aký je ? A ak by ste niekto mali šteniatko bez PP, budem rada mi napíšete.

katmi
29. apr 2018

@blairgossip a vy ste vlastnila staffa ze toto mozete tvrdit??? Presne ako podotkla @siska012 ako si vychovate tak mate..zato ze vasi znami si nevedia dat rady nieje problem psa ale majitela..z vlastnej skusenosti viem co je to byt majitelkou takeho typu psa ale rozhodne to nieje o tom venovat sa psovi pol hodinu a potom od neho cakat ze bude doma poslusne a ticho..viac sa k tomu nevyjadrujem lebo podobne blbe nazory mi len zbytocne dvihaju tlak!

katmi
29. apr 2018

@miselka007 to je presne ako keby som pocula o nasom Taurusovi 🙂

sida447
29. apr 2018

My mame 4 rocnu stafordcirsku terierku,mame 4 male deti,vyzadovalo to veeela casu,skusenosti-vedomosti,ale stalo to za to,je uzasnaaa,poslusna,vychovana,socializovana.....je to narocne plemeno,na pohyb,vychovu,socializaciu,treba sa mu naozaj venovat,su to vyborne psy,ale ich potreby tiez musia byt splnene,aby ste z nich dostali to,co v nich naozaj je.....no nieje to pes pre kazdeho.....a ano,pes je len obrazom majitela.....

ninka123
29. apr 2018

Ja si tiez myslim, ze spravanie psa odzrkadluje vychovu.. a prave preto si nemyslim, ze stafford je vhodny ako prvy pes do rodiny, kde nemaju skusenosti a deti sa boja psa.. lebo na jeho vychovu a socializaciu treba urcite viac casu, ako bezne vencenie. Ja ked som kupovala prveho psa, mala som nacitane kopec o vlastnostiach a narokoch jednotlivych plemien, aj o narocnosti vychovy. Takze myslim, ze stafford je k detom vhodny, nie vsak v tomto pripade.

gabikazajacova
30. apr 2018
missvipfashion
4. mar 2019

Je to síce staršia téma, ale po prečítaní pár príspevkov pozerám, ako sa nám to “zvrtlo”. Pani písala, o tom, či je staffbull vhodný k deťom a veľa reakcií je ohľadne stafforda. Staffordshirský bullteriér (staffbull) nie je stafford (staff. teriér). My máme nášho staffbulíka už 15ty rok , je to absolútny maznáčik a ľudomil, tvrdohlavý a veľmi naviazaný na každého člena rodiny. Na jeho vek (15) je vo výbornej kondícii a nikto by mu nikdy nepovedal, že má 15. No staffbulíci sú z mojej skúsenosti nároční na chov a nie sú vhodní pre začiatočníkov. Ak si pozriete históriu chovu staffbulíkov a na čo boli šlachtení , tak by ste sa dočítali, že im hovorili aj “Nanny Dogs”, čiže psík k deťom. Je to obľúbený psík k rodinám s deťmi.

klara171
3. sep 2020

Nemyslím si, že môžme brať stafarda ako bojové plemeno. Ani jeden pes nie je bojový. Tak si to do hlavy dali ľudia. Pretože všade keď sa niečo stalo dali staforda. Každý pes môže byť bojový iba ak si ho tak výchovame aj obyčajný jorkšir. Každopádne anglicky stafordširky bullterie je pes stvorený k deťom. Ten pes by neublížil ani muche. Moja teta ma dvoch a my máme tiež. Najväčší maznak rodiny.

miselka007
3. sep 2020

@klara171 plne suhlasim 😊 mame dvoch a totaaalni maznaci..niekedy az moc 🤣 a pri dvoch sme urcite neskoncili 😁

amstafflover
4. feb 2021

@excelent1 Ty sa asi nevyznáš do psov keď takéto niečo povieš, áno Stafordi sú nebezpeční ale iba ak sú krížený čistokrvný staford s papiermi a rodokmeňom nikdy bez príčiny nezaútočí a celkovo je staford považovaný ako za najvhodnejšie plemeno ku deťom.

lindda
5. feb 2021

@barborkab nuž kedze manzel spravil výraznú chybu a pes to vyhodnotil ako utok tak branil. Cize pes nepochybil ani ma minútu. Mam staforda a nie prveho poznam ich velmi dobre su mimoriadne pozorný a rozmýšľajú sami a nie povelovo ako napr ovciak. Cize pes chybu neapravil ale vas manžel a aj majiteľ, kedze toto je bežná reakcia.

lindda
5. feb 2021

Mam uz 3 tieho psa s rasy bully pre mňa top plemeno a nikdy ine nechcem. Pre mna najmilšie je pitbull zial v dnesnej dobe uz nemozne zohnať čistokrvného. Mam teraz amstaffa ma 5r a viem ho 100% čítať a predvídať, ale urcite to nieje pes vhodný pre každého. Uz len za to že má vlastný rozum a zmýšľanie . Treba ho vediet čítať. Je to jeden obrovský milovník svoju rodinu miluje viac ako čokoľvek na svete da za nicn dušu. Vonku je to strážca. Nieje vhodný urcite na von je to bytové gaucove plemeno. A nikdy neublíži bez príčiny NIKDY ale na to musí byt clovek ktorý sa mu venuje a rozumie mu.

lindda
5. feb 2021
lindda
5. feb 2021

Dexter

ivettka74
23. aug 2022

@soldi Síce stará téma ale momentalne hľadám všetko o staffbulloch tak som zavítala aj na koňa hemžiaceho sa premúdrelými matkami a tvoja odpoveď bola jediná normálna....Panenky sa mi pretáčajú keď to čítam čo tu niektore "ekspertky" popísali, vraj kategoria tzv. bojove plemeno a ze vhodnejsi je amstaff ... my si ideme v sobotu po staffbulla a zatial som zo vsetkych moznych zdrojov citala a pocula ze je to uplne idealny pes ba dokonca vhodný aj pre zaciatocnika.....Mám o ňom dve prečítané knihy, nesnažím sa robit odborníčka ale ak je naozaj vsetko co je o nom popisane pravda tak dokonalejsieho psa snad niet....Kolega ho ma 10r a vraj keby k nim zavitali lupici najskor ich vyoblizuje a potom odide s nimi :D

miselka007
23. aug 2022

@ivettka74 ahoj, to je super ze ste si zaobstarali takehoto uzasneho partaka 😊 a kam si idete po steniatko? Tu na SK alebo do Ciech? Moc vam drzim palce..my uz mame doma troch 🙈 a uz je to fakt stop stav 🤣