Je sterilizácia zadarmo alebo nie?

susanh
19. dec 2008

Ahojte, podla mojho gynekologa pri druhom cisarskom ma zena narok na sterilizaciu zadarmo zo zdravotnych dovodov. Ale v nemocke mi povedali, ze to bolo volakedy, ze teraz sa za vsetko plati. Ze to stoji okolo 3500 Sk. Tak neviem ako to je. Mate skusenost?

bobaosem
4. máj 2016

Ahoj Helka 107,Sterilizácia nie je zdarma. Už zrušili aj zákon o tom Zo zdravotných dôvodov. Vyjadrenie niektorých lekárov je, že však už sme robili aj 5 cisarákov. Odporúčam Ti ísť do Bánoviec nad Bebravou . Platí sa tam 135 Eur, ale nebudeš tam počuť žiadne prečo ste sa tak rozhodla? Ste si vedomá toho, že už viac neotehotniete? A ani reči tipu Noo Všetky ženy by chceli rodiť len cisárom!!! Čo to je za slabú ženskú.My v našej dobe..a tak ďalej.. Fakt personál je úžasný, chápavý Sú skvelé!!!Nik sa im nevyrovná..Nikdy na nich nezabudnem.Aj doktory sú veľmi pohotový.Vždy vedia,čo Vám majú povedať.Ani raz na mňa a ani na jednu zo žien nezvýšili hlas.Práve naopoak. Vždy ma pochopili a vedeli me správne odpovedať presne to čo som chcela počuť.Vždy som vedela, že som v tých najlepších rukách. A za to im veˇmi zo srdca ĎAKUEM!!!!ĎAKUJEM!!! Som po troch cisarákoch.

marika0306
4. máj 2016

@helka107 to by bolo podla mna preplatene...

marika0306
4. máj 2016

@helka107 musim povedat ze ziadne problemy. Citala som ze migreny a co ja vie.... ja nic nemam. Ani po zdravotnej ano po psych.stranke. Odporucam,urcite lepsie nez pchat do seba lieky.

helka107
5. máj 2016

@bobaosem to mám moc daleko budem rodit v ZA mam kamaratku ktorá rodi o par mesiacov a schvalili jej ju bezplatne len 10e nejaký poplatok b ude mať 2 dieta 2 sekciu, asi je to všade inak, volala som včera s mojou zdr. poistovnou a povedala mi, že schvaluju ak od odporuči lekar,a že musí byť 30 dní pred porodom poslana žiadost resp. podpísaný súhlas, tak je to asi v každej poistovni iné...

marika0306
5. máj 2016

@helka107 mozno ak su aj nejake zdravotne problemy tak to preplatia. Ano 30 dni pred termin musi byt ziadost schvalena-to dobre povedali.

helka107
5. máj 2016

tiež si myslím, že záleží aj od lekára čo do žiadosti napíše, nourčite to nie je zrušené...

marika0306
6. máj 2016

Tak mamicky nedalo mi to. Mam Doveru a ta nepreplaca stetilizaciu.

marika0306
6. máj 2016

Jedine ze ked je dovod zivot ohrozujuci....

bobaosem
6. máj 2016

V Trenčíne sa platilo minulý rok 17 eur. Asi je to všade ozaj iné. Každopádne prajem, aby všetko dobre dopadlo.

helka107
7. máj 2016

dakujem určite sa tu ozvem ked budem mať viac informácií...

marika0306
7. máj 2016

@helka107 no napiste. Som zvedava

veronika254
8. máj 2016

Zienky citala som ale dajak som sa stratila.. Ja mám 3 deti posledné cisarskym a teraz zvažujem sterilizaciu nakoľko tabletky nemozem vnútromaternicového teliesko mi robilo zle..a nakoľko mám len sklerózu multiplex aj tak to neni dôvod aby to bolo nutné...teraz som pozerala po nete a našlo mi za 500 evri no troska dosť ....

marika0306
8. máj 2016

@veronika254 ak to budu robit spolu s cisarskym tak urcite 500€ nie. Mne to robili tak a platila som 170. Neviem co je pre poistovnu zivot ohrozujuca situacia-vtedy to preplaca poistovna. Spytajte sa lekara

marika0306
8. máj 2016

@veronika254 zle som ptecitala. Okolo 400-500 € to je ak to robia mimo sekcie

veronika254
8. máj 2016

@marika0306 no že som nad tým nerozmyslala ...skleroza je nič pre nich :( no ale aj tak idem do toho ....

marika0306
8. máj 2016

@veronika254 pozistujte si to u lekara. To je vazne-treba to skusit a popytat sa. Zavolajte do vasej zdravotnej. Alebo popripade ak mate poistku a mate poistene chirurgicke zakroky mozno to do toho spada. Lebo cisarsky do toho spada.... potom dajte vediet ako ste dopadla

helka107
9. máj 2016

Babule tak idem od lekarky volala priamo do nemocnice kde potom treba zaniest aj ziadost a potvrdili jej ze po 2 sekcii je u nas sterilizacia bezplatna, takze asi zalezi od nemocnice nie poistovne...

elefanto
9. máj 2016

Helka neviem či ťa dobre informovali. Riešim to tiež ale už som asi rezignovala ☹ Som po mozgovej príhode, antokoncepciu hormonálnu v žiadnom pripúade už nemôžem, teliesko to tiež nie, kvôli častým zápalom, tak že ideme na sterilizáciu. Všetko vybavené, papier od neurooga...život ohrozujúce..ako potrebuje poisťovna napísane!! Termín v nemocnici schválený,m potvrdený poisťovňou DôVERA!!! a pár týždňov pred zákrokom mi s poisťovne prišlo že je zákrok zrušený, že ho nepreplatia!! Píšem si s nimi jak s debilmi, stále o tom istom, že to nie je život ohrozujúce (tehotenstvo ani antikoncepcia u mna neripadá do úvahy po mozgovej lebo to sú stavy ohrozujúce život). Tak sa vykrúcajú a zákrok nepreplatia!! Neskutočné ako tu všetko funguje.
Tak keď budete mať niektorá po zákroku, ktorý vám preplatila poisťovna, sem s tým lebo som naoztaj zvedavá. Zvažujem podať podnet aj na Urad pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou a zmenu poisťovne.

marika0306
9. máj 2016

@elefanto tak to by ste mohli. Nechapem ked to uz raz schvalili.... clovek si odvadza do zdravotnej a este toto. V Nr preplatia po 40. Skuste v inej nemocnici ...

marika0306
9. máj 2016

@elefanto asi by som to dala presetrit !!! Nech povedia teda ze co je podla nich zivot ohrozujuci stav.

elefanto
9. máj 2016

@marika0306 je to všetko tak na dlhé lakte ale mala by som veru lebo tiež si netreba nechať po hlave skákať ked to raz schvália malo by to tak aj byť!!

marika0306
9. máj 2016

@elefanto velmi vam drzim palce. Nenechajte to tak 🙂

elefanto
9. máj 2016

@marika0306 dakujem 😊

helka107
9. máj 2016

@elefanto tu ide asi o to že mna budu mať na stole tak či tak otvorenú, kedže budem rodiť sekciou, ak by som nerodila neschvalia ani mne určite, u nás platí pravidlo po 2 sekcii sterilizácia je bezplatná, teda robená počas porodu...

marika0306
9. máj 2016

@helka107 mne robili s druhou sekciiu

helka107
9. máj 2016

@marika0306 aj mne tak budu no je to moje 5 tehu, 4 dieta a pravdepodobne aj vek zohladnuju

marika0306
9. máj 2016

@helka107 vek zohladnuju aspon tu

helka107
10. máj 2016

@marika0306 urcite ano ja som velmi rada lebo 300e z rodicaku nehrozi dat

marika0306
10. máj 2016

@helka107 tak to urcite ...

veronika254
10. máj 2016

No ženy ja som zatiaľ nasla že robia kolo 509 eur