Je sterilizácia zadarmo alebo nie?

susanh
19. dec 2008

Ahojte, podla mojho gynekologa pri druhom cisarskom ma zena narok na sterilizaciu zadarmo zo zdravotnych dovodov. Ale v nemocke mi povedali, ze to bolo volakedy, ze teraz sa za vsetko plati. Ze to stoji okolo 3500 Sk. Tak neviem ako to je. Mate skusenost?

marika0306
10. máj 2016

@veronika254 inak aj to je velmi zaujimave.... nemalo by to byt vsade rovnako-pokial to nie je sukromna nemocnica to je ine. V jednom state x nemocnic a v kazdej ina cena a podmienky.....

sue0071
24. nov 2017

Ahojte mamicky, mate niektora aktualne info a 3 sekcii a zaroven sterilizacii? Ja to mam uz za par. Ziadost podanu a mam platit 50e.

marika0306
25. nov 2017

@sue0071 urcite je rozdiel kolko sekcii ma zena za sebou... mna sa to uz netyka 🙂

helka107
25. nov 2017

je to ozaj len a len o nemocnici , spravili mi ju pri druhej sekcii a neplatila dom vôbec nic

marika0306
25. nov 2017

@helka107 mne tiez pri druhej a platila som 170. A to bolo v roku 2015 v nr. Ale teraz v nr je to udajne za 250 pri druhej sekcii

helka107
25. nov 2017

@marika0306 ako som pislaa v každej nemocnici u nas 200e ak to nie je po druhej sekcii, po 2 zadarmo

sue0071
26. nov 2017

Ďakujem za Vaše reakcie. Uvidím ako dopadnem :D

petraslov
4. jún 2018

Nemáte niekto aktuálne informácie o tom, ako je to s cenou sterilizácie, pokiaľ je samotný zákrok indikovaný zdravotným stavom pacientky a bol by robený počas tretej sekcie? Mám už totiž všetko schválené, ale úplne som sa na to zabudla opýtať, či si tento zákrok budem hradiť alebo bude preplatený poisťovňou a je mi teraz blbé zavolať si do nemocnice a dodatočne sa na to opýtať.

helka107
4. jún 2018

@petraslov poistovna neuhráda ale niektoré nemocnice robia, napr u nás v ZA mi pri druhej sekcii spravili bezplatne určite si avolajte lebo to može byť aj viac ako 200e až ste pripravená

petraslov
4. jún 2018

@helka107 no vyzerá to tak, že sa budem veru musieť telefonicky informovať, aby som neostala v šoku ☺ Ďakujem za reakciu ☺

dankagirl
4. jún 2018

@petraslov vo vašom prípade ju poistovna prepláca

dankagirl
4. jún 2018

@helka107 po 2sekciach poistovna sterilizáciu automaticky prepláca

olifcek
4. jún 2018

@dankagirl ale asi ideal hned pri porode to urobit, ze? nech netreba zase rezat...

dankagirl
4. jún 2018

@olifcek áno robia to hneď popri cisárskom vtedy je to najlepšie

petraslov
4. jún 2018

@dankagirl Ďakujem pekne, to by bolo super, lebo ďalších 200 alebo koľko eur navyše už ozaj nemám a keďže tá sterilizácia nie je môj rozmar, že ju chcem podstúpiť, ale bohužiaľ musím, tak by ma porazilo, keby som za to, že je mi to vysoko odporúčané ju absolvovať, musela za to aj zaplatiť nemalý peniaz. Keby som mala lepšiu a najmä schodnejšiu možnosť, ako sa chrániť pred prípadným ďalším tehotenstvom, tak ju využijem. Ale nemám si z čoho vyberať 😕

helka107
6. jún 2018

@dankagirl mylite sa bola som sa informivat priamo na poistovni toto uz davno neplati

dankagirl
6. jún 2018

@helka107 zo zdravotných dôvodov prepláca

helka107
6. jún 2018

@dankagirl mne bolo povedane nieco inetak isto som si ju davala robit zo zdravotnych dovodov a bolo mi povedanie ze nie poistovna nepreplaca

dankagirl
6. jún 2018

@helka107 tak to mi je niečo nové môj gynekológ má inú informáciu potom alebo nezáleží na poisťovne?!

marika0306
6. jún 2018

Mme bola odporucana a platila som zato... ale je to urcite najlepsi sposob ochrany. Ak zena nechce dalsie dieta. Zdravsie nez pchat do seba lieky. V pripade ak si to zena rozmysli moze ist na umele oplodnenie... je to kazdeho osobna vec. Vzdy je moznost vyberu.

helka107
6. jún 2018

@dankagirl je to mozne mam vseobecnu a bola som sa osobne pytat a dostala som negativnu odpoved no v nasej nemocnici maju svoje interne predpisy a pri 2 sekcii tobia zdarma samozrejme sekcia musi byt indikovana kvoli sterilizacii by ju nerobili