Je sterilizácia zadarmo alebo nie?

susanh
19. dec 2008

Ahojte, podla mojho gynekologa pri druhom cisarskom ma zena narok na sterilizaciu zadarmo zo zdravotnych dovodov. Ale v nemocke mi povedali, ze to bolo volakedy, ze teraz sa za vsetko plati. Ze to stoji okolo 3500 Sk. Tak neviem ako to je. Mate skusenost?

mywiel
27. nov 2009

A poznam v okoli dost zien co mali tri cisaraky v pohode.

kisska
27. nov 2009

Ahojte, u nas sa drahy podujal, ze si da radsej on urobit vasektomiu. Nemate nahodou niektora MM s tymto zakrokom? Jedine, coho sa my najviac bojime su psychicke zmeny... ale tie mi ziadny lekar nepotvrdi 😒 mate s tym skusenosti?

petrahy
28. nov 2009

ja mam robenu sterilizaciu takze neviem ako by to bral muž ja som sa stým zžila a nechcem mať viacej detí aj keby sa mojim detom nieco stalo. Je ale pravdou že vela ludi o tom nevie moja najbližšia rodina ako mama svokra a surodenci. Všetci by ma poslali asi niekam a vyčítali by mi to. Mne ale stačilo prežiť posledne tehotenstvo PN a v strachu či prežijem ja a moje dieťa.
Inak ak by sa mne niečo stalo a mm by ostal sam chcem aby si niekoho nasiel a ked tak mal aj novu rodinku. Mam ho rada a musela som na to myslieť ked som cakala tretie dieťa. Bali sme sa obaja či prežijem. Nepoznam bohužial nikoho kdo by o tom rozpraval otvorene takže preto je všetko tak ako je a nikde nikdo nepise.
A preco si muz chce dat spravit zakrok?

simona55
28. nov 2009

ahojte, ja som mala 4porodi, dva spontane adva sekciou,ale ten stvrty bol hororovy 😠 bolo to tazke tehotenstvo,mala som s tlakom problemy, a pri porode my maly skoro zomrel,nemal oxidovany, no a mala somuz vybavenu sterilizaciu a na poslednu chvilu som sa rozhodla ze si to nedam urobit, neviem preco ,ale nie preto ze by som chcela este rodit to vziadnom pripade, nie ale aj mm sa tak rozhodol ze si to nemam dat spravit stalo by ma to 33e nic viac ,primar ma prehovaral ze preco si to nechcem dat urobit, ja uz porod aj tak nemozem mat stalo by ma to zivot to mi vravel on aj tak som trvala natom ze nie, a vravel pokajte spomenie te si namoje slova obanujete to,a stalo sa 🙂 uz teraz to banujem,

janka1874
1. dec 2009

no ja mám deti len dve a aj tak som sa na to dala síce niekedy sú otázky všelijaké ale beriem to tak že ak chcem obe deti vychovať tak aby niečo mali a kedže teraz sa za všetko platí tak viac by sme už nezvládli ani finančne a hlavne nie s hypo na krku a aj vek už nie je najnižší v mojom prípade tak som to brala skôr z tohto hľadiska a poprípade stále tu je možnosť umelého oplodnenia tak v tom nevidím až taký problém ak by som sa raz dostala k nejakému balíku peňazí a nemusela by som riešiť finančné otázky tak stále tu možnosť je

a na moju otázku mi asi nikto neodpovie čo? no nevadí

simona55 ináč dobre lacno to tam u Vás robia a nevieš si to dať urobiť teraz dodatočne veď to robia laparoskopicky

petrahy
2. dec 2009

myslíš či sa nejako ináč chránime pri sexe? Nie je tam minimalne riziko a keby som otehotnela aj tak by som dieta nevynosila musela by som ísť na výškrab, alebo by som určite potratila rozpravala som sa o tom s gynekologom. antikoncepciu by som už nebrala mne nepomohla ani naúpravu cyklu a zbytočne som vyhodila kopec peňazí.

janka1874
3. dec 2009

petrahy ďakujem za odpoveď

kisska
3. dec 2009

petrahy u nas sa rozhodol, ze pojde radsej on, hlavne kvoli tym rizikam, co to znamena pre zenu. HAK uz nechcem, lebo som ukazkovy priklad vsetkych vedlajsich ucinkov - hlavne priberania a znizenej chuti na sex. Prezervativy nam vadia obom, a inym spermicidom, kremikom, pesarom neverim - nemaju az taku ucinnost. Takze pokial sa na trh dostane NIECO, co bude 100%ne ucinne a nebudem sa musiet pritom vzdat milovania, tak to velmi uvitam. Ale ak by to aj pre MM malo znamenat nejake riziko, tak potom neviem... 😒

janka1874
3. dec 2009

a o akých rizikách vlastne hovoríš pri sterilizácii lebo včera bola o tom aj diskusia na STV v magazíne pre ženy a tam o žiadnych rizikách ten dr. nehovoril a ani ja o žiadnych neviem

petrahy
3. dec 2009

tiiež by ma zaujimalo o akych rizikach je reč?
Mne doktor akurat povedal že si to treba dobre rozmyslieť ak by som chcela nahodou niekedy mať dieťa bolo by to veľmi zložité a neviem či by sa nejaky doktor vobec dal na to nahovoriť. čo sa týka upravy cyklu je pravda trochu to trvalo a krvacala som do 10 dní. Ale to som mala aj po druhom cisaraku pri užívaní antikoncepcie. a že by sa niečo zmenilo iné neviem váhu mám ako pred posledným otehotnením a so sexom nemám žiadne problémy. 😉

pastuska
3. dec 2009

Ja tiež idem na druhý cisársky v lete, a tiež mi to nadhodila doktorka, ale teda že neplatím nič.
Ja som odmietla. Nikdy neviem, čo sa stane, uvidím tak o 5 - 7 rokov, potom to možno zvážim.
Je to nezvratný zákrok, a ja mám rešpekt pred vecami, ktoré sa nedajú zvrátiť.
Viem, že ďalšiu tehu by bolo rizikové, neplánujeme ho ani, na druhej strane poznám ženy, čo prežili 4 sekcie a sú v pohode.

pastuska
3. dec 2009

Ešte mám otázku. Prečo tak lekári strašia s tým, že tretia sekcia je riziková a dajte sa sterilizovať?
Tak ja neviem, lebo nie všade to tak je. Nejako je toho okolo mňa moc, sa mi na tom niečo nezdá.

petrahy
3. dec 2009

je to určite velmi individualne, ale ak ma človek aj iné riziká zo zdravotnej stránky tak to bere inak. Iba pre informaciu ak to tu číta niekto kto je veriaci možem podotknuť že ja som sa na tieto veci pýtala aj kňaza. ak je tam naozaj velke riziko uprednostnuje sa zdravie a je povolena sterilizacia a aj branie antikoncepcie. ale viem ze nie každý knaz povie to isté. Mne sa k tomu knaz nevyjadril hned ale konzultoval to s inymi.
Ja mam tri cisaraky mam maternicu otocenu naopak a som nosička HBSaG takže riziková.

pastuska
3. dec 2009

No petrahy, ja pôjdem na druhý, a už mi odporúčala sterilizáciu.
Moja mama rodila, keď mala 36, moja gynekologička, keď mala 38. Človek nikdy nevie, čo sa stane, tak do 40-tky nad tým nejako neuvažujem. Potom ak to urobím, z čistej pohodlnosti 🙂

petrahy
3. dec 2009

aj mne to odporucali pri druhom a vynosila som aj tretie 😉 a kolko maš rokov?

pastuska
3. dec 2009

Ja mám 32. Ja neplánujem tretie, no keby som náhodou nejako zbohatla, tak potom hej, aj tretie by mohlo byť 🙂

Ale zdá sa mi to aj tak skoro.

petrahy
3. dec 2009

ani ja som tretie neplanovala a stalo sa

pastuska
3. dec 2009

No veď práve, ja hovorím, že to nechám na osud. Obidve deti sme splodili vtedy, keď sme chceli, nikdy sa nič nestalo za tých 7 rokov, čo sme ešte deti nechceli. Takže ak by náhodou tretie, tak to budem brať, že dar z nebies 🙂

certica
3. dec 2009

kisska, jedna kocka tu z mk podstupila nedavno, resp. jej muz vasektomiu a su velmi spokojni

tamita
13. máj 2010

Kočky a čo poradíte mne?
Máme 2 dospelé deti a tretiu skoro 2-oj ročnú blšku, 47rokov a zajtra idem dať po polroku Mirenu von,lebo mi neskutočne komplikuje život. Uvažujem o sterilizácii. Mám vôbec dôvod váhať ???
MM asi na vasektomiu neprehovorím,bojí sa aj injekcie...

sona
26. júl 2010

Ahoj, ahoj, ja mam tri deti, vsetky sekciou a pri tretom som si dala ziadost na sterilizaciu, ktoru mi aj spravili a hoci ma cely cas pripravovali, ze to stoji okolo 200 Euro, nakoniec som nic neplatila. Pochopila som to tak, ze som uz mala vazne zdravotne indikacie, lebo po tretom porode mi doktor hovoril, ze uz som mala na male, nakolko bola moja maternica miestami tenka ako papier. Inak som sa citila v pohode, deticky su nastastie v poriadku, aj ked tretie tehu som sa uz dost bala. Urcite by som ju odporucala zenam, pre ktore by bolo dalsie tehotenstvo velkym rizikom, moze sa stat cokolvek, ani my sme tretie neplanovali. Len sa teraz obavam, ci nam bude stacit nakolko je spolahliva...

briketa
27. aug 2010

mate niekto prosim skusenost so sterilizaciou robenou vaginalne, bez laparoskopie? ked sa do prichodovych ciest k vajecnikom zavedu dve tycinky a tkanivo vytvorene okolo nich vlastne zabranuje dalsiemu oplodneniu.

slagy
1. dec 2010

Ahojte, tiez riesim sterilizaciu... budem mat druhy cisarak, gyn. mi doporucil sterilku zo zdravotnych dovodov... Bojujem s tym uz 2 mesiace, ci ano ...ci nie.
Vacsinou som sa stretla s nazorom, ... ze som este mlada, tretie dieta kludne mozem mat... Ale skoro nikto neberie na myslel zdravotny stav zeny.
Mozno by som raz prijala tretie dieta,...ale nie za kazdu cenu... Teraz budem mat 2 deti, a tie ma budu potrebovat vzdy a zdravu. Rozhodla som sa nerikovat, nestoji mi to za to. Dve zdrave deti mi do zivota stacia a naozaj tu chcem byt pre ne vzdy. Nebudem si zbytocne pridavat komplikacie...
Preto volim ANO, ... dufam ze vo vasich ociach nebudem vyzerat ako obluda, ale musim trosku mysliet aj na seba a svoje zdravie. Ved v konecnom dosledku to robim hlavne kvoli mojim detom.
Tiez som bola oboznamena s tym, ze keby sa malo daco stat malemu pri porode, alebo ze by nemal abgara 10, ten vykon mi urobeny nebude.
A co sa tyka penazi... v ramci sekcie je to u nas zadarmo... a to tiez v nasom pripade zohralo ulohu.

mimimia
14. jan 2011

Ahojte, ja takisto riešim či si to dať spraviť, alebo nie. V máji ma čaka konizácia tak som myslela že by šlo jedným vrzom,ale nie som si na 100% istá. Aj som s manželom preberala jeho sterilizáciu, ale nejako sme sa k ničomu nedostali, muži to vraj znášaju lepšie. je to fakt ťažké, ale máme dve deti, ďalšie určite nechceme, HA mi sposobuje problem, preto ta konizacia. No mám ešte chvilku čas na rozhodnutie...

daasa
21. feb 2011

ahojte.cakame s manzelom tretie dieta(dufam ze to bude chlapec 🙂 🙂 ) a uvaszujem nad sterilizaciou,kedze dva porody som mala sekciou zo zdravotnych dovodou.(mam problemy s chrbticou ☹ )uz tretie dieta sme tak skoro nechceli mat ale (,,smyklo sa") 😀 😀 😀 .uz pri druhej sekcii mi bolo horsie ale nie tak aby som povedala nikdy viac. 😀 😀 🙂 doktor mi odporucil pockat aspon dva roky aby sa maternica trosku,,spametala"no co uz............bojim sa tretej sekcie-a dost 😕 .neviem co to bude.......a nad sterilizaciou uvazujem s dovodu ze bude dalsie a budem mat sekciu. nemala som uplnu anestezu a nechcela by som ju mat ani teraz.da sa to aj v takom pripade(sterilizacia)?a budem si to musiet zaplatit?.mam len 30r. a myslim si ze mat tri deti v dnesnej dobe je akurat.poradte mi.........byt alebo nebyt-dat alebo nedat?

sirinka
21. feb 2011

@daasa no podla by sa to malo dat, len neviem technicky aky pristup maju k vajickovodom, ale ved rez robia aj tak rovnaky, ci v celkovej alebo lokalne anesteze...
len o sterilizaciu musis vcas poziadat a v tvojom pripade by asi aj poistovna mohla nejaku cast uhradit, kedze tri CR uz sa daju povazovat za dovod zo zdrav. hladiska...plus ak sa to vykonava pocas nejakej inej operacie, teda pocas CR, su naklady na vykonavie sterilizacie nizsie...
ja osobne nejako nie som vysporiadana so sterilizaciou, aj ked momenatlen som presvedcena, ze uz dalsie babo nechcem...no ale asi radsej najprv skusim danu alebo nieco podobne... 😝

daasa
22. feb 2011

@sirinka ja uz som pevne rozhodnuta o sterilizacii pretoze tri deti je trosku dost.a duplom ked manzel chodi na mesiac prec a je doma tyzden.uz tretie dieta sme tak skoro nechceli a mam rozne myslienky,ale vychovam vsetke tri naraz a budem mat pokoj.budem si uzivat zivot ked budu vecsie.dufam len ze sterilizacia je 100%na

sirinka
22. feb 2011

@daasa no najspolahlivejsia...ale aj pri nej sa moze stat, ze sa vajickovod rozlepi, alebo steh povoli, ale to je extremne zriedkave.... tak drzim palce...

andybrim
16. apr 2011

Ahoj. Ja budem rodiť druhé za 2 mesiace a ďalšie už nechceme a taktiež by to bolo kvôly veku nevhodné.Lekár mi povedal že si to mám poslať do nemocnice so žiadosťou.Chcem sa spýtať ako by som mala formulovať túto žiadosť.Dík.

sirinka
4. mar 2012

ahojte...taaaak po roku som tu opat...po dost neprijemnych komplikaciach pri a po tretom porode uz veru dalsie tehu by som nechcela...ale dlho som rozmyslala, ze co a ako, v podstate som este dost mlada, preto dlhodobo hormonalne lieky nechcem, teliesko sa bojim kvoli castemu nechcenemu tehotenstvu, kondomy....hm, mm vazektomiu razne odmieta, takze ma to sice netesi, ale dospela som do fazy, ze by som sterilizaciu predsa len podstupila....
ale, rada by som poznala vase skusenosti, u tych, ktorym to nerobili pocas CR, ale ako samostatny vykon, aky priebeh mal ten zakrok, kolko bolo treba byt v nemocnici, ci musela byt celkova narkoza...
dakujem za vase prispevky.....