Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

petikd
24. okt 2011

@skorica05 hej tolko vypijú.Teraz v septembri to bolo 6 rokov ☹

skorica05
24. okt 2011

@petikd , takto 6 rokov? Ale muselo to mať nejaký priebeh. Napr. mama ešte pred mesiacom chodila každý den do kostola, teraz už 3,5 týždna a ani sa nepýta. takže vdím, že upadá a stráca záujem

petikd
24. okt 2011

@skorica05 no starká šla z kostola,trebalo jej na wc a pršalo tak bežali a doma vraveli,že ich bolí ruka.Potom bolo videť,že to je asi porážka,tak sme volali záchranku,ked prišla tak ani nerozprávali.Odviezli ju,no a už prišli ležiaca s plienkami,zo začiatku,aj prešli s rehab.sestrou a otcom po izbe,aj si sami vzali pohár do ruky,potom sa zhoršilo,pohár síce udržia,ale treba im ho dať do ruky.No rozum majú dobrý 😉

tatolu
24. okt 2011

@petikd Ani ma nestraš 😔 😒 A čo sa stalo, že sa to zhoršilo?

petikd
24. okt 2011

@tatolu no mama si myslí,že mali dalšiu mrtvicu,alebo vekom a časom ležania im aj svalstvo ochablo ☹

tatolu
24. okt 2011

No ja sa snažím s ňou trošku precvičovať, ale teraz keď toľko spí, tak ani toho veľa nenacvičíme 😒 A trápi ma aj jej pitie 😔 Ani len lieky nezapije väčším množstvom vody 😔 Jááááj nevládzem sa stále na ňu usmievať 😒

skorica05
25. okt 2011

@tatolu
@petikd , Ja som dnes našla mamu o 7 padnutú na zemi, našťastie sa jej nič nestalo a to som ju bola 2 x v noci ukladať spať, lebo sedela na posteli,paplon na zemi obkrútený okolo nôh, na hlave uterák,no hrôza. Už som na nu aj nakričala, že na čo vstáva v noci z postele. 😢

tatolu
25. okt 2011

@skorica05 😕 😖 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Ako sa teraz cíti? No čo prežívaš Ty, musí byť hrôza 🤐 😔

skorica05
25. okt 2011

Tak sa najedla, vypilalieky a teraz drieme v obývačke. Ráno bola čúrať, to si neviete predstaviť ako jej smrdí moč ako pokazené mäso. Volala som teraz s tou psychyatričkou a vlastne mi len potvrdila to, čo navrhol obvodák / polovičné dávky liekov/. Cítim sa na prd, začínam mať také myšlienky, že mi život uteká, že ja vlastne nežijem svoj život, ale mamin. Ja som tu celý den zatvorená sama a ked muž príde z roboty, tak nemôžme nikam ísť, lebo mama.Ked je doma človek zatvorený s niekym s kým sa dá porozprávať to je iné, ale toto je ako na psychiatrii, alebo geriatrii 😒 Deti prídu ráz za týždenaj to ide dcéra von, čiže pomoc žiadna a nemá k tomu ani vzťah.

tatolu
25. okt 2011

@skorica05 Jáj, také myšlienky mám aj ja, že som tu na nič... Ale musíme sa držať. Možno, keď bude treba opatrovať nás, možno si niekto spomenie na nás...

tatolu
25. okt 2011

@tatolu Mne bol manžel od februára nezamestnaný, takže aspon sa mihol okolo, ale komunikácia skoro žádná 😔 No nie že by sa hneval, ale on proste taký je 😉 Teraz už robí a robí 12tky. Dnes a zajtra má dennú. Ráno odchádza o 5 tej. Do 8mej musím pobudiť deti a odviezť do škôlky a potom tu iba tíško sedím, aby som maminku nezobudila 😖 A keď sa preberie, neviem, čo s ňou 😖 Cvičiť nechce, rozprávať nevie, je mi trápne že iba leží a čumí do stropu 😖 Tak by som chcela aby sedela a aspon ten televízor kukla, ale stále ju nemôžem úplne rozhýbať do sedu a tak 😒

skorica05
25. okt 2011

@tatolu môj muž robí 6 dní v týždni, čiže len nedele voľné, je to všetko na prd 😒

tatolu
25. okt 2011

@skorica05 A čo robievaš, keď si doma?

skorica05
25. okt 2011

@tatolu , upratujem,idem nakúpiť, navarím, založím do krbu a debatím s babami na MS, sme tam taká partia a máme uzamknutú tému je nás tam 7, ale to sú debaty hlavne o domoch,prestavbe a tak, ked sme ešte všetky stavali , tak sme si radili a občas sa aj niektoré stretneme

tatolu
25. okt 2011

@skorica05 Super také spoločenstvo 😉 My máme tiež podobné 🤐 No nás je tam 13 dievok a práve teraz mali babskú jazdu na 3 dni 😉 😵 Mrzí ma, že som nemohla ísť s nimi 🙄 Ale už sme sa stretli aj s rodinami na celý víkend 😉

petikd
25. okt 2011

@skorica05 dúfam,že mamina je v poradku 😉 No baby máte to ťažké,ja som mala aspon rodičov,takže ked prišli o 15,mne padla.Máš pravdu,je iné ked sa máš s kým porozprávať.Ja som ani kamošky nemala,aby prišli na kávu.Naši ked prišli mne sa huba nezavrela,ale mama vždy hučala,že si chce oddýchnuť 😀 Ale je pravda,že som mohla ísť niekam ja,aspon na hodinku 😉
@tatolu my sme spočiatku chceli sa so starkou rozprávať,ale nič z toho nebolo,tak len ležia,nech ti to nieje trápne,nič s tým neurobíš,už to tak je

tatolu
25. okt 2011

@petikd No áno, ale ako ináč sa jej rozviaže jazyk ak s ňou nebudem rozprávať 😕 😖

mirka414
autor
25. okt 2011

@skorica05 ach jaj dobre viem ako sa citis ☹ doslova ako robot ja som uz nebola ani schopna sa sniekym rozpravat stale som rozmyslala co robi svokor doma sam ☹nebola som cely cas doma na sk,sestre sa narodil syncek a poznala som ho len cez skype.verim ze mas myslienky ze ti zivot unika ja sa pomali dostavam do normalu vezmem knihu,deti von na ihrisko a citam kym sa oni bavia.
@tatolu asi stracam tu babku co sa o nu staram ☹ dnes mi volala sefka ze babka je v nemocnici a ma zapal pluc teraz musim ist v nedelu len nakrmit macky ☹

skorica05
25. okt 2011

@mirka414 , presne, normálne sa mi ani nikam nechce ísť, neviem čo sa mám rozprávať s inými ľudmi, radšej by som bola doma sama,keby si mal mamu kto zobrať. len tak by som si čítala a nič nerobila, ja už ju počujem aj ked na mna nevolá.

skorica05
25. okt 2011

@tatolu , ako berieš mame moč, ked treba odniesť lekárovi?

petikd
25. okt 2011

@tatolu a prečo vlastne mamina je taká?totiž starká je po porážke,takže im sa zle rozpráva.Chodili ich tety navštevovať,rozprávali sa s nimi,ale nič.Ale zase oni sa vždy modlili,tak sa s nimi otec večer modlí a donedávna sa snažili,ale najlepšie im bolo ked spievali 😉 Oni aj mená povedali,ale len otcových bratov a mamine,moje ani otcove vôbec a ešte sa opýtali či je sobota,alebo oný den,inak iba chceli,chceli vykríkli niečo,ale nebolo im rozumieť.A kolko má mamina rokov?
@mirka414 to mi je lúto ☹ držím jej palce.

tatolu
25. okt 2011

@mirka414 Jáj a to tak naraz má zápal pľúc 😕 Čo bola zima v dome? Však sa eventuálne hýbe 😔 Možno že sa ešte z toho dostane 😔 😉
@skorica05 No tak ja už kokcem, keď sa rozprávam s cudzími 😖 Ale ja som doma už vlastne 5 rokov. Najprv materská a teraz toto 😒 A tiež si iba čítam, keď môžem 😉
Čo sa týka moču, tak raz ho brali z katétra (ešte v apríli 🤐 ) odvtedy lekárka moč nepýtala 😔 A vy ako často musíte nosiť? Skús kúpiť také sačočky pre deti (dievčatká) na odobratie moču. To sa tak prilepí, no mne sa to pri dcére moc nedarilo, niečo zachytiť 😖
@petikd Maminka má 61. Na ulici dostala ľahšiu porážku, keď som prišla autom za ňou do nemocnice (asi 100 km) tak ešte rozprávala. V nemocnici jej nasadili infúzie na riedenie krvi a vtedy jej prerazili cievy a triskom vytekala krv do mozgu. Večer im upadla do kómy. Začali to riešiť operačne až po 14 hodinách 😖 Po operácii (v inom meste) jej nedávali žiadnu nádej. Mala zaliatu 1/3 mozgu krvou 😔 . Teraz povie iba písmenká a, o, u, e, i - nič iné 😒 Ale aj to je pokrok.

mirka414
autor
25. okt 2011

@tatolu uvidim zatial mam len chodit do nedele macky krmit.ozaj o chvilku bude mat tato tema 2roky a prave su to 2 roky co sa zacal zhorsovat zdravotny stav mojho svokra.ach jaj dievcata myslim na vas a drzim vam palce aby ste si aj trosku odpocinuli.

tatolu
26. okt 2011

@mirka414 Mirka a nemala si už v minulosti nejakú pani, ktorej si už mačky kŕmila keď bola v nemocke? Čosi sa mi marí, že tu niekto už taký bol 😔 😀

skorica05
26. okt 2011

@tatolu
@mirka414
@petikd , tak vrátila som sa od lekára, bola som zaniesť ten moč. Zase sme celú noc nespali,mama stále hore. Ten lekár je debil, absolutný nezáujem, ja tam už nepôjdem, to je zbytočné. Nič mi nevysvetlil, nič neporadil.Myslíte, že môžem ísť na interné vyšetrenie s mamou aj bez jeho doporučenia?Inak mame som zobrala moč tak, že do misy Wcsom dala misku, ktorú som vybarila vriacou vodou, mama si normálne sadla na Wc a ja som to potom preliala. Ona ani nevedela, že jej budem brať moč. 😵

tatolu
26. okt 2011

@skorica05 Super si to vymyslela 😉 s tým močom 😉 No ja mám pocit, že už nemusí byť výmenný lístok, ale vtedy sa tuším niečo dopláca 😔 Skús sa dohodnúť priamo s internistom 😉

mirka414
autor
26. okt 2011

@tatolu nie ved toto je moja prva praca 😀 idu na mna depky konecne mam moznost vypadnut na chvilku z domu koli praci a po mesiaci to asi padne ak babka zostane v nemocnici alebo nedajboze sa nieco stane a zomrie ja asi fakt nemozem mat stalu pracu 😒..ale co uz nejak bolo a nejak bude len si pripadam,ze som zbytocna pol dna len sedim a nemam vobec chut nieco robit 😒
@skorica05 super si to vymyslela.

tatolu
26. okt 2011

@mirka414 Hihi, ja som myslela, že s tým poldňom som iba ja taká 😀 😀 😀 😀 😀 Maminka stále spí, už som aj zakúrila, aj niečo prihrievam. Treba mrazničku konečne aj vypratávať 😝 😀 a iné sa mi už nechce... Síce mám vypraté, môžem ísť zavesiť, ale aj to je tak na 10-15 min. 😔

skorica05
26. okt 2011

@tatolu , moja tiež spí celé doobedie, aj ju budím, ale ona o chvíľu spí daľej, samozrejme posediačky. Dnes jej už musím dať nejaký liek na spanie, lebo som fakt vyčerpaná, ja sa potrebujem vyspať, musím ísť niečo požičať. Tvoja mama berie niečo na noc?

tatolu
26. okt 2011

@skorica05 Ak myslíš, lieky na spanie, tak nie 😔 Má však nejaké proti depresii a tie berie ráno aj večer a tiež nejaké na rozširovanie ciev a tam som čítala, že tiež spôsobujú spavosť 😔 Moja maminka asi v noci spí ale isto nie celú noc, ale sa priebežne budí 😔 Ibaže ja o tom neviem 😔 Nebudí ma a ani nevyžaduje aby niekto pri nej bol. Ona je taký dobrý pacient. Trpezlivo čaká, kedy príde na ňu rad 🤐 😉 No niekedy je ťažko tri drobce počúvať a kontrolovať jej potreby a ona to chápe 😉 🙂