Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

mirka414
autor
14. sep 2011

@tatolu
@skorica05
@susanne21 dievcata moj svokor mi o 15hodine dnes zomrel ☹ .

titkovamiriam
14. sep 2011

úprimnú sústrasť ☹ mirka

hajanka
14. sep 2011

ahojte som v teme prvy krat a hned taka smutna sprava :( @mirka414 je mi to luto, u[rimnu sustrast.

tatolu
14. sep 2011

@mirka414 Mirka, je mi to ľúto 😢 😢 😢 , úprimnú sústrasť 😔

skorica05
14. sep 2011

@mirka414 , vyslovujem úprimnú sústrasť 😢 , takže počkal do stredy

petikd
14. sep 2011

@mirka414 úprimnú sústrasť Mirka ☹

mirka414
autor
14. sep 2011

@tatolu je mi to luto koli tej nezamestnanosti poznam ten tlak,ze sa chces postarat o blizku osobu a do toho ten tlak ze nevies ako rodina prezije ☹ od toho som bola ochranena dostavala som od statu celkom pekny prispevok na opatrovanie a k tomu moja praca s detmi kde som sa mohla krasne postarat o svokra a aj o deti takze sme celkom pekne vyzili.aj dnes som mala 2deticky,ktore si maminky hned vyzdvihli a kamoska mi vzala leonie k sebe aby nevidela ked budu dedka brat prec ☹ je mi hrozne moj manzel to hrozne zvlada chce byt sam ach jaj.dakujem vam za podporu.

tatolu
14. sep 2011

@mirka414 Mirka ďakujem 😉 No asi som to aj čakala so strany zamestnávateľa, ale život ide ďalej...
Musíš byť teraz silná a byť oporou manželovi. Veľmi silno Ti fandím, že to tak zvládaš 😔 A čo Tvoja príprava opatrovania starých ľudí? Spomínala si, že ideš na kurz...

mirka414
autor
14. sep 2011

@tatolu je mi smutno pozeram modre z neba a myslim na svokra ☹ je tu prazno ,dcerka spinka a manzelik ziali sam trosku sebecky akoby len on niekoho stratil :( kurz som skoro dokoncila ale posledny tyzden som dostala odklad koli svokrovi a zrovna dnes som dostala ponuku opatrovat jedno chore dievcatko u nas doma aby si jej maminka trosku odychla a mohla sa venovat svojej druhej dcere.

tatolu
15. sep 2011

@mirka414 Vieš, neviem si predstaviť to prázdno 😔 Môj manžel aj ja máme ešte oboch rodičov aj všetkých súrodencov, takže klamala by somTi, že Ťa chápem 🙄 Ale vem, že v každých ťažkých chvíľach je dobré mať niekoho pri sebe. Skús sa s manželom porozprávať aj keď to teraz musí byť veľmi ťažké pre vás oboch 😢 Jedna kámoška nedávno povedala druhej, že každý sa vyrovnáva so stratou blízkeho človeka ináč. Verím, že sa s tým rýchlo vyrovnáte aj keď viem, že zo srdca neodíde nikdy 😔

mirka414
autor
15. sep 2011

@tatolu dobre rano.ja mam celu rodinu na slovensku takze 1000km daleko moji rodicia su este mlady,pridu buduci tyzden aby sme nemali v dome vela ludi a potichucky spolu oslavime leonkine narodeniny a pojdeme dedkovi na hrob.pohreb mame asi v stredu a oni pridu potom v piatok.Manzel smuti strasne ale snad bude lepsie o chvilku pojde na polovku tam bude mat svoj klud a ticho a partiu snad mu to dobre padne.vies on sa narodil svokrovcom ked im uz tiahlo na 50tku a on bol taky milacik rodiny s dedkom potom chodil po lesoch a ked svokra zomrela spolu s dedkom gazdovali sami prali si oni dvaja,upratovali az kym som ich neprepadla ja a neskor aj leonie.mam kopec krasnych fotiek s dedkom a s leonie ako spolu travili cas...ja nikdy nezabudnem svokor bol uzasny krasny clovek do posledneho momentu..leonke zanechal krasny list ked mala jeden rok jej ho napisal neskor jej ho ukazem.

tatolu
15. sep 2011

@mirka414 No, ja viem, že sú Tvoji rodičia ďaleko 😔 Manžel je poľovník? No ale v tom "kľude" mu tiež asi nebude najlepšie 😔 Možno, že partia ho trošku rozveselí 😉 A Ty, čo ideš dnes porábať? Budeš mať nejaké detičky?

avelka
15. sep 2011

@mirka414 Len teraz som si prečítala, že svokor už zomrel. Úprimnú sústrasť. Tak má to za sebou a určite sa mu aj uľavilo. No keď si spomenieš na všetky tie pekné chvíle, ktoré ste spolu zažili, tak svokor bude s vami stále. I keď nie fyzicky ale vo vašich srdiečkach bude určite natvralo. Teraz je potrebné aby ste ako rodina držali spolu a spolu znášali tento zármutok. Možno ale je treba aby svoj zármutok prekonal aj každý zvlášť, ako bolo písané vyššie, každý sa snaží vyrovnať s týmto bôľom individuálne. Drž sa, myslím na Teba.

mirka414
autor
15. sep 2011

@avelka dakujem za podporu.
@tatolu nejaky tyzden si necham len pre nas volno ,pridu len tie deti co mam stale a potom musim dokoncit kurz a uz mam aj nejake ponuky strazit deticky.teraz to uz nebude ziadny problem ked nebudem musiet sa strachovat odist z domu na 3 ci 4hodiny aj do inych rodin.vies to je trosku lepsie platene ja mam na hodinu 10fr ale u mna doma a ked idem do nejakej inej rodiny tak je to aj viac podla toho ci potrebuju aj trosku poupratovat ozehlit,navarit..Som rada ze markus pojde na polovku on to tam miluje ale ak by bol stale takyto nervozny,zataty,zufali budem musiet pouzit ,,studenu terapiu,,a pripadne odist s leonie na par dni na sk aby si v hlavicke ujasnil,ze mi sme pri nom a ze ho neopustime a ze musi zit pre nas a snami 😔 v trojke.

susanne21
15. sep 2011

@mirka414 Mirka, úprimnú sústrasť

mirka414
autor
17. sep 2011

ahoj dievcata ako sa mate?my sme dnes mali taku malu oslavu narodenin nasej leonie.je mi strasne smutno uz boli vziat aj postel v pondelok pojde manzel do prace,leonie na pol dna do skolky a ja tu budem sama ☹ ,musim sa este pustit do toho testu z nemciny ale vobec na to nemam silu ani elan.s manzelom sa trosku hadame je podrazdeny asi mu dobre padne ist do prace inak neviem,neviem ako by to s nami bolo 😒 prezili sme 2roky opatrovania a teraz sa zda ze neprejde ani den bez hadky...strasne mi chyba dedulo,stale pozeram na fotky a on tu uz nieje ☹ ..

tatolu
18. sep 2011

@mirka414 Myslím, že taraz by si sa mala zahádzať prácou 😔 Skôr zmeníš tok myšlienok. Ja viem, že je to skoro, ale nemôžeš sa umárať 😔 Musíš mať veľa energie pre vás všetkých troch 🙄 . Aj by som Ti tu nejaký veselý príbeh napísala, ale nič ma nenapadá 😒 Asi som tiež so všetkého vyšťavená ☹ Niečo sa zlepší a potom bác, zas som dole 😔
Maminku berávame na víkend z rehab.centra domov. Tento utorok mala znovu epilept.záchvat 😔 práve v tom čase, mi v bývalej práci vraveli, že ma nemôžu prijať naspäť. Pritom právnik vravel niečo iné 😖 . Chcela som sa ísť opýtať, či si môžem urobiť prax (min.školský rok-teda teraz v júni, som musela prerušiť štúdium pedagog.minima, lebo som proste nestíhala ísť na prax, keďže som končila Ing. a ešte sa aj okolo maminky točila) a predstav si, školu presťahovali... Až na internete som zistila kde 😒 Tak som návštevu riaditeľky zas odložila 😔

tatolu
18. sep 2011

@mirka414 Ale tie fotky sú krásne 😵 😵 😵 😵

mirka414
autor
18. sep 2011

@tatolu ach jaj tiez to mas tazke ja zasa mozem napisat nieco vesele prave v piatok nam prislo vyuctovanie z toho ustavu kde bol svokor ani nie 24hodin on tam bol nejakych 18-20hodin a za to nam teraz plinie (aj ked je uz teraz svokor mrtvy)mesacna doba,lebo moj v napore bezmocnosti podpisal vsetky papiere bez toho aby si to precital a mame zaplatit plny mesiac co je 4ooofr ide ma rozhodit od jedu.svokor mrtvy a 30dni este platis za mrtveho cloveka 😅 plnu sumu .jasne uz sa to trosku upokojuju aj moj dnes povedal,ze prezili sme 2roky ze sme mali tazko choreho cloveka v dome a teraz by sme sa mali rozist,ked uz mame cas len pre nas?v pondelok sa hned pustim do toho kurzu a v case ked som pisala sefke smsku ze mi zomrel svokor od nej mi akurat prisla smska ze ma nejaku super pracu pre mna raz do mesiaca na sobotu a nedelu na par hodin to by mi popri detoch uplne stacilo aj ked sa mi odlahcila kasa o 928fr co som dostavala opatrovatelsky,ale nejak bolo nejak bude nejaka praca sa najde to verim ze sa o to moj svokrik postara 😵 .

tatolu
18. sep 2011

@mirka414 Vždy bol svokrík s Tebou 😉 Pamätám, keď si raz napísala, že škoda, že i jeho nestretla skôr ako toho svojho 😉 Bude na vás dozerať zhora 😉 😵 A manžel má pravdu 😉 Konečne sa spamätal 😉 😵 😵 😵 😵 No ale netrvalo mu to tak dlho ako to bežne mužom trvá 😕 😀 😀 😀 😀

tatolu
18. sep 2011

@mirka414 Hádam sa to nejak utrasie v tom ústave 😔 Však máš doklad o tom, že už nie je s vami 😔

tatolu
28. sep 2011

@mirka414 Ako sa cítite? U nás sa to už kráti. Maminka už o chvíľu príde z rehabilitačného centra 😉 No ak budeme chcieť, aby chodila, to bude ešte dosť ťažká úloha 😔 Ináč s manželom sme si spravili kurz, resp. zajtra končíme na vykonávanie profesionálnych rodičov 🙂 Uvdíme, možno sa do toho aj naozaj dáme 😉

mirka414
autor
28. sep 2011

@tatolu ahoj prezili sme pohreb,Markusovi velmi pomohlo,ze mohol ulozit urnu sam do hrobu.mali sme pohreb v kruhu rodiny a potom omsu v kostole.S leonie chodime casto na cintorin aj dnes sme sa boli s dedkom rozlucit,lebo mame par dni volna a letime na Sk hned zajtra vecer,mala sa strasne tesi ,ocko trosku smuti,lebo musi zostat doma pri zvieratkach ale v lete uz pojdeme spolu.Este mam nieco nove.hned po pohrebe mi volala sefka ze ma pre mna novu pracu jedna sa o 99rocnu babku je slepa ale inak uzasne inteligentna cistotna uzasna babinka az mi slzy vybehli ma humor ako moj dedulo lubi si pustit na veceru pohar vina a Whisky.potom som dnes konecne odovzdala test z opatrovania snad to bude dobre vyyplnene.uvidim dala som si tam mesiac pauzu lebo to je zasa ina agentura uvidim ci mi budu vediet nieco ponuknut.inak zasa stale rovnako dcerka,manzel a deticky co strazime.
toto som vytvorila a dala vytlacit pre mojho dedka.Krasny text nieco ako:Su momenty v zivote,ked svet zostane ticho a ked sa zacne opat tocit uz nic nebude take ake bolo.
Rozlucka s milovanym clovekom znamena smutok a bolest,ale aj lasku a vdacnost...a potom SRDECNE DAKUJEME pre vsetkych....atd

mirka414
autor
11. okt 2011

@tatolu
@susanne21 dobre ranko dievcata.ako sa vam dari?Ja som bola s leonie na par dni na Slovensku bolo uzasne super som si odpocinula a restartovala hlavu a aj ked som si priniesla chripku tesim sa ze som bola doma.leonie je ako z divych vajec ma na Sk 3sestranice a dvoch bratrancov takze o program sme mali postarane a tych cokolad a sladkosti co dostavala no hruza uz aby skoncili prazdniny a sla zasa do skolky a jedla len ovocie a zeleninu 😀 .v piatok vecer sme prileteli celu sobotu som prespala a v nedelu som bola rano od 8-10u tej slepej babky a potom aj od 15-20hodiny islo nam to super risuje sa mi ze by som tam mala chodit asi kazde rano od 8-10co by bolo uplna spickova praca pre mna,lebo v tom case mam leonie a ostatne deticky v skolke.uvidim co povie sefka.svokor mi stale chyba o chvilku to bude mesiac co odisiel a stale je to neuveritelne prijat ze tu uz nikdy nebude ☹

susanne21
11. okt 2011

@mirka414 takže si si trochu oddýchla, super, teším sa s tebou, držím palčeky aby ti tá práca vyšla. Ešte je moc skoro od odchodu svokra, to chce ešte dosť času... St. mama sa ako tak drží, aj keď niekedy sú to fakt boje ohľadom jedla, ale čo už..

skorica05
13. okt 2011

@mirka414 , ahoj Mirka, ja som bola zase skoro mesiac bez netu. Odhlásila som orange a T-com si dal na čas. Ja som bola s mamou na psychiatrii dala jej čisté ginko na prekrvenie mozgu a pamäť a jedny lieky na klud a jedny na náladu. Po týždni som jej ich tie dvoje vysadila,lebo začala hovoriť, že ona chce 2 posteľ, že táto je krátka a ona z nej spadne. Mirka ona si líha opačne, hlava opretá o stenu a nohy jej trčia a nedá si to vysvetliť,ked ju chcem uložiť, kričí, že jej zlomím nohy. Dnes sme ju boli s mužom pozrieť a ona ležala tak isto a ešte mala na hlave veľký kapesník pod krkom zapatý so zicherkou. Jáj zabudla som napísať, že to robí aj po vysadení liekov, tak som ich asi nemala vysádzať.Lenže ona aj stále spala aj cez den posdiačky. Bože čo mám robiť?

tatolu
13. okt 2011

Ahojte dievčence 😉
@mirka414 Mirka, som rada, že si si trošku oddýchla 😉 Ako to zvládol drahý?
@susanne21 Stará mamka nechce vôbec jesť, alebo zje iba čo jej práve chutí?
@skorica05 Jáj, máš toho tiež dosť. Musíš mať pevné nervy 😒 Neviem poradiť 😢
Maminka prišla z Kováčovej a sťažuje sa na bolesti niekde v chrbte. Keď ju rozcvičím, tak vydrží sedieť a aj sme trošku peši prešli. No ja neviem, čo ju to tam bolí. Ráno začína štrajkovať, že ju to bolí a veru aj keď polohujem posteľ tak krivý tvár. Už aj horšie preskákala ale toto rozchodiť akosi nevie. Posledné dva dni mi ostala iba polihovať. Ku večeru ju ako tak rozcvičím, aj sama posedí ale ráno 😖 😢 Okrem toho sme boli všetci chorí celý týždeň 😖 Všetky tri deti a aj mňa to dobre lapilo. Manžela to síce obišlo ale keďže som sa o maminku starala ja, tak sa bojím, či to bolenie nie je aj z toho, že na ňu niečo lezie 🙄

mirka414
autor
14. okt 2011

@skorica05 ach jaj keby clovek vedel co je dobre a co zle ☹ lieky maju dlhy ucinok treba dat telu cas nez si na ne zvykne ale zasa treba dat aj cas nez si odvykne takze je tazke radit ci je dobre vysadit lieky allebo nie 😒 od tohoto som bola nastastie uchranena lekara som mala fakticky stale na telefone a aj ked si to patricne zaratal do vydajov ,super bolo ze som mala stale poruke aj zdravotne sestricky ktore pomohli aj ked po tych rokoch 5rokov som bola so svokrom stale doma a 2roky co som ho opatrovala som ho uz celkom dobre poznala a aj jeho telo a lekar povedal ze svokor ani v lepsich rukach nemohol byt ako v mojich.svokor v poslednom mesiaci tiez hovoril obcas s cesty ako keby mal nejaku prihodu,potom sa to zlepsilo chvilkami vedel vsetko neskor zasa nic bolo to nevyspitatelne prave presiel mesiac a ja stale neviem prijat fakt ze tu uz nikdy nebude,stale to boli aj ked uz som trosku dokazala vypnut a rozhodovat sa zo sekundy na sekundu je uzasne vzala som baby do zoo na cely den o 10 sme isli a prisli sme nazad o 17:30 a to mi este kamoska povedala ze ci snou nepoletim do Pariza 😵 asi pojdem uvidim ako bude praca.
nema ti kto poradit nejaky lekar,sestricka co je pre mamu najlepsie?

mirka414
autor
14. okt 2011

@tatolu manzel to zvladol super zazimoval malej trampolinu podoprel pristresok aby sa nezlomil ked napada sneh,upravil skalku posadil tulipany a potom uz sa len jasil a muckal s leonie ked sme prisli 🙂 mna nemohol,lebo som bola chora.
mame zasa nieco nove ,to vyuctovanie sme zaplatili aj ked nadavam ako pohan uz je to tam 😒 len nam hrozi ze zasa prideme o dalsie peniaze lebo moj drahy je najvacsi motak na svete aky sa kedy narodil a jeho sestra je horsia ako stryko donald za peniaze 😒 uz aj v kostole som ju tak drbla do rebra lebo stale peniaze dala mi 300 fr za to ze som sa starala o svokra ale povedala to tusim 100x ale teraz hrozi,ze budeme musiet zverejnit kolko mal svokor na ucte aj ked svokor povedal,ze su to peniaze len nas troch t.j jeho ,Markusove a moje,lebo sme spolu setrili skratka banka chce teraz vediet ci je nejaky testament a ked som sa vzdy spytovala manzela ci to ma aj na papiery povedal,ze ano a nakoniec mal,ale ten papier je platny len za zivota svokra 🙂 no a asi budeme musiet nieco dat svagrine,markusov nevlastny brat sa vsetkeho zriekol v prospech Markusa len neverim ze aj ona to urobi.ale ak bude nieco chciet tak potom jej uz nieco poviem oni sa topia v peniazoch a stale nemaju dost a my co mame par tisic na ucte s coho opravime mozno jednu izbu alebo skratka startovne do zivota aj o to sa budeme musiet delit? 😠 ale ak to tak bude tak jej poviem,ze hned ako jej pridu peniaze na ucet opustam jej brata a potom si moze spytovat svedomie.verim ze to tak nebude a zachova sa cestne.ja s tych penazi nechcem ani korunu to su markusove peniaze ja si na seba dokazem zarobit ale tam kde je vela je nespravodlive liat este viac penazi...

mirka414
autor
14. okt 2011

@tatolu skus maminu ponatierat kremov Voltaren u nas velmi dobre zaberal na vsetku bolest a strnulost a uvolnoval svaly.neznasala som ten krem co by som za to teraz dala vidiet este raz svokra natierala by som ho aj 100 x za den ☹ prebehol mesiac a mne je stale smutno.dievcata drzte sa dufam ze to u vas pojde len a len lepsie.