Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

petikd
3. nov 2011

Ahojte dievčatá.Tak ja som mala poobednú,ale som prišla domov,o 15 hodine nám starká zomrela 😢
@tatolu no nemali nikdy problémy,tak neviem,im to pomáhalo

skorica05
3. nov 2011

@petikd ,starkej už je dobre, dožila sa pekného veku.

tatolu
3. nov 2011

@petikd Jáááááááj 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Úprimnú sústrasť 😔

mirka414
autor
4. nov 2011

@petikd uprimnu sustrast ☹ ☹ ☹ bude to par dni boliet ale potom sa aj vam trosku ulavi a bolest bude mensia.drzte sa.mirka

petikd
4. nov 2011

@skorica05 @tatolu @mirka414 dakujem vám....bolí to,ja viem že im je už dobre,ale je to ťažké 😢

skorica05
4. nov 2011

@petikd , ja ked som bolam ladšia som si myslela, že ked sa mame niečo stane, tak ma to položí. Teraz si hovorím, že keby mala trpieť a nedôstojne žiť, tak nech si ju pán Boh povolá radšej. Ved ľudia s demenciou a alzhaimerovou chorobou robia hrozné veci a to by som nechcela aby to došlo až do takéhoto štádia 😒 . Ozaj všimla som si , že mama má prostredník, prsteník a tuším aj malíčk skrivený tak,akoby niečo stískala v nich a nejde jej to narovnať a ona hovorí, že to ja som jej zlomila.

tatolu
4. nov 2011

@skorica05 S tými palcami treba cvičiť a masírovať okolo hánkov a pritláčať rôzne časti prstov... Ak to tak ostane, vraj tie kŕče sú dosť bolestivé....

tatolu
6. nov 2011

@petikd Ako dievča? Držíte sa?

petikd
6. nov 2011

@tatolu no teraz som sa bola vyrevať v starkinej izbe,sedela som na posteli....je to ťažké,včera som skoro celý den preplakala. 😢 ale treba sa zapojiť do normálneho života a zvyknúť,že tu už niesú ☹ len treba čas

tatolu
7. nov 2011

@petikd Ono to bude ešte veľmi dlho bolieť 😔 S tým sa asi nedá zmieriť 😔 Treba však náisť aspon trošku radosti, ktorá vás pozdvihne, aby ste mohli ísť ďalej 😉

mirka414
autor
19. nov 2011

@petikd
@tatolu ahoj dievcata no nam pribudaju stale nove papierovacky ohladom dedictva 😠 ale snad to dobre dopadne Markusik suhlasil a ideme prerabat kuchynu a dedkovu izbu na jedalen.prace mam malo potrebovala by som viac lebo iba sedim ale dufam ze sa casom nieco najde ci uz nejaka starsia osoba alebo deticky na strazenie.ono su niekedy celkom hluche mesiace a potom je toho zasa viac...inak pred par dnami si dedko povolal k sebe aj svojho syna,Markusovho brata bol to alkoholik nezil pri rodine bol v nejakom domove tam sa o neho starali.Markus snim nemal kontakt lebo mu kradol peniaze a robil zle rodine a teraz prisiel papier ze zomrel a napriek tomu aky to bol clovek moj Markus plakal ☹ a zaplatil aj urnu teraz zrazu prisiel papier ze na ucte ma nejake peniaze takze este budeme aj nieco dedit snad bude aspon na jedno okno 😀 .

tatolu
21. nov 2011

@mirka414 Tie papierovačky nezávidím 😔 Držte sa 😔 A koľko mal Markus súrodencov? Mám pocit, že si spomínala ešte jednu sestru, alebo dve? S papierovačkami pomáha aj jeho sestra, alebo to vybavuje Markus sám?

mirka414
autor
21. nov 2011

@tatolu Markusov brat mal tusim 68 rokov Markus ma potom este jednu sestru aj ta je starsia.potom ma este dvoch bratov ale to su adoptovani obaja.s jednym mame super kontakt on nam velmi pomaha druhy je niekde u budhistov ci kde 😀 ...Markus sa rodicom narodil neplanovane ked uz obaja boli starsi mali 50tku (ja vravim ze on je take urazove dieta 😀 )vsetko vybavuje Markus sam spolu so mnou segra by len peniaze citala 😀 ale ma smolu od nas a hlavne cezomna nedostane ani cent lebo ked jej ja poslem fakturu co som sa starala o svokra hned mi bude musiet ona nieco poslat.a potom by som sa hned rozviedla s Markusom!penazi ma ako pliev a stale jej je malo 😠

skorica05
26. nov 2011

Ahojte kočky , tak čo nové,u nás po starom len horšie a horšie 😒
@mirka414
@tatolu

tatolu
26. nov 2011

@skorica05 Ahoj 😉 U nás tak striedavo oblačno a slnečno 😔 Zas ju niečo draplo 😔 Keď nevie povedať čo, tak iba tipujem... Ale môže to byť niečo v oblasti chrbta, alebo kĺbu 😔 Takže zas leží - no aspon sa pretočí sama... A čo ruka? Stále ju máte takú stuhnutú?

tatolu
31. dec 2011

Dievčence, tu už asi málo nakúkate 😔 Viem, že toto obdobie pre nás, ale hlavne pre vás Mirka a Petikd veľmi ťažké 😔 Prajem vám všetkým aby Nový rok 2012 zahojil všetky rany 😔 Musíme dúfať, že bude lepší ako tento 😔 🤐

petikd
1. jan 2012

Ahojte
Aj ja prajem vám baby,aby bol tento rok lepší a úspešnejší ako ten minulý 😉
@tatolu máš pravdu,ved na štedrý večer otca vzalo,akurát pri modlitbe,plakal,ani hovoriť nemohol ☹ všetkým nám je smutno,to boli prvé vianoce bez starkej 😖 A mama tvoja ako?

skorica05
25. jan 2012

@tatolu , ahoj, tak ako bojujete? U nás sa už bojovať ani nedá,mama je fyzicky fajn,ale inak má svoj svet, ktorý námniekedy lezie pekne na nervy, ale čo narobíš, ved ona za to nemôže 😒

tatolu
26. jan 2012

@skorica05 Ahoj. No u nás sa to zlepšuje, ale pomaly... Vlastne už sme chrbát rozhýbali, každé ráno ju oblečiem a premiestnim k TV, na obed sa sama naje a potom sa znovu pýta k TV... Do postele ide až tesne pred spaním 😉 Trvá to od Vianoc 🙂 Vlastne teraz začíname od toho času, keď maminka absolvovala prvé týždne v Kováčovej 😉. Minule som vytiahla karty a zistila som, že vie pri sedmových kartách, aké číslo má a ktorá karta je vyššia - hrali sme vojnu.... Ruka je stále ale taká nijaká, noha ale udrží aspon váhu tela 😉

mirka414
autor
7. feb 2012

@tatolu ahoj dievcata vidim ze "bojujete" dalej..ja som nastupila na pokracovanie kurzu,ktory som koli svokrovi vtedy trosku zanedbavala ale uz som ziskala druhy certifikat s opatrovania takze este dva a mozem normalne legalne opatrovat starych ludi vo svajciarsku a aj v celej unii.je vela veci co sa da naucit a strasne vela veci sa mi vracia minule mi az slzy zacali tiect co som si spomenula ake to bolo ked som mala este svokrika pri mne.

tatolu
13. mar 2012

Ahojte dievčence. Akosi nemám chuť ani písať 😔 Čím ďalej, tým mi viac dochádza, že už to nebude ako predtým... Chodím teraz so synom na ambulantnú rehabilitáciu a tam vidím toľko rôznych prípadov 😔 Včera mi aj slzy vyhrkli... Mali sme chvíľu na zjedenie niečoho a išiel pán a tlačil na vozíku svoju ženu a tá mu vravela, že nech jej pozrie vlasy, či jej niekde nestoja... a môj Tomík hovorí: Maminka tá pani sedí na vozíku ale ona rozpráva 😕. Zlatinko moje, myslí si, že keď babka Hanka nechodí a nerozpráva tak aj ostatní by mali tak...

tatolu
13. mar 2012

@mirka414 Mirka gratulujem k certifikátu 😉 😵 Sem tam kuknem, čo máš nové, keď hodíš fotky do albumu.. 😉

mirka414
autor
14. mar 2012

@tatolu ach jaj mas to tazke :( my mame dnes presne 6 mesiacov co nam dedko odisiel ☹ stale to boli a navyse mam zasa kurz opatrovnictva a vsetko sa to tak strasne vracia nazad,ta bezmocnost,ked som nevedela ako mam do svokra pichnut morfium a navyse ma stve svagrina co nam ukradla polovicu penazi po svokrovi a navyse aj po markusovom bratovi a zahlasila,ze tak ako som sa ja starala o dedka by sa postarala kazda ina,ze to bola moja povinnost...ale ona vedela vzdy povedat len jedno dajte deda do starobinca...existuje taka mudrost a tej sa drzim :
Su len styry druhy ludi na svete :
ti ktory sa raz o niekoho starali...
ti ktory sa prave o niekoho staraju
ti,ktory sa raz o niekoho starat budu...a
ti ktory opateru potrebuju. a sem coskoro bude patrit aj moja svagrina,lebo jej uz taha na 70tku takze dufam,ze sa jej to raz vrati.

tatolu
14. mar 2012

@mirka414 Hm, ja som minule rozmýšľala, že mám 3 deti, že keď budeme potrebovať pomoc, či ich nakoniec nemáme aj málo... Tie 4 druhy ľudí súzaujímavé... Dúfam teda, že keď sme sa zaradili do tých prvých, že sa nikdy nezaradíme do tej poslednej 😔 😉

tatolu
3. apr 2012

@skorica05 Ahoj... Je všetko OK? Včera som sa nemohla zbaviť myšlienok na vás 😔

skorica05
4. apr 2012

@tatolu , to je od teba milé, že si na nás myslela.Mama je na tom rozumovo
horšie a horšie, už ani sama seba nepozná v zrkadle, jej celodenná robota je rozprávanie s fotografiami. Je celkovo kľudná a bojí sa vychádzať z izby, takže je skoro stále vo svojej izbe a my aspon môžeme vypadnúť na 2-3 hodiny bez toho aby sme hľadali kto ju bude varovať, horšie to bude ked pôjdeme na 2 noci 20. 4. na relaxačný pobyt, že kto ju bude varovať. Najväčší problém je to, že treba s nou ísť na WC, počkať až spraví čo treba a poutierať jej zadok, tak to neviem ako zvládnu.

skorica05
27. jún 2012

@tatolu , ako pokračujete, u nás je najnovšie to, že už sa nerozpráva s fotkami, ale stále len sedí a lamentuje, boženká a stále ma volá, ale ja nemôžem stále s nou sedieť v izbe a ani nechcem,lebo rozpráva z cesty a mna to už unavuje, včera som jej bola dať predpísať lieky u psychiatričky a hned som sa jej posťažovala, že zle spím, že sa každú chvílu budím a hned aj mne šupla lieky. Cez den som v pohode, trochu nervozna, tak som si myslela, že mi predpíše len nejaké jednorázovky, ale povedala, že tie sú návykové, že to treba preliečiť, že moje podvedomie, si nemyslí, že som v pohode

tatolu
27. jún 2012

@skorica05 Ahoj. Som rada, že si si na nás spomenula 😉 Keď maminka nerozpráva je to zlé, ale myslím, že keď rozpráva z cesty, je ešte horšie 😖 Ako ste potom zvládli ten relaxačný pobyt - čo si písala vyššie? Zvládli to s maminou? U nás to trošku naberá cestu k lepšiemu. Spravila som si rekvalifikačný kurz Inštruktor sociálnej rehabilitácie a začala som to na maminke aj aplikovať... Asi som tvrdá, ale ináč to asi nepôjde. Večer si sama aspon zoblečie vrchný diel a ráno sa sama češe 😉 Dovtedy som sa snažila všetko robiť okolo nej a to nebolo vraj dobré 😔 Od včera som jej predĺžila cestu, ktorú musí preisť - pravdaže za výdatnej mojej pomoci 🤐 No a začala plakávať... Na jednej strane si myslím, že je to dobré, konečne vydáva nejaké aj iné emôcie, no na druhej strane mi je jej aj ľúto, no nemôžem to na sebe dať vedieť 🙄 Čo sa týka liekov, doktorka iste vie lepšie... My si niekedy aj myslíme, že sme OK, ale asi nie sme 😖 Ja som sa ešte neodvážila nikde so sebou ísť, i keď bolo obdobie, že to bolo dosť zlé... Ale vlastne ani nemám kedy 😒 Riešim aj mladšieho syna, ktorému sa zrastajú kosti tam, kde nemajú 😖 a najstaršiemu som zas dávala "podrezať" jazyk, tak je týždeň po operácii... a o 3 týždne chcem s maminkou zbehnúť do hyperbarickej komory - to jej pomáhalo, len keby mi aj švagriná polená pod nohy nehádzala... Musím si náisť nejaké ubytko v okolí NZ - jáj, kde na to vziať a nekradnúť 🙄, no ale nejak bolo, nejak bude 😉

skorica05
21. aug 2012

@tatolu Ahoj, nemá mamina dekubity? Ja som objavila na zadku, bože čo budem robiť? V nedelu ju zobrala pohotovosť, bola dehydrovaná, dali jej len infúziu a poslali domov? vôbec nemajú záujem tých starých ľudí liečiť.