Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

mirka414
autor
26. okt 2011

@tatolu ako keby si vravela o mojom svokrovi tiez bol trpezlivy 😔 vzdy cakal nestazoval sa ked som chodila s detmi von.u nas sa prilepsilo ked sme zacali davat morfium aj so spankom alebo TEMESTRA je super liek na upokojemie a a nervozitu a depky.zrovna tu mam manzela a lezie mi na nervi 😀 stresuje ma my sme taky motaci obaja 30ho som mala odviest auto do servisu mojmu som povedala ze to je v nedelu a ja idem utahana od babky a on zahlasi rychlo este nalozit pneumatiky a sup do servisu a ja som to spravila a servis mi rano vola ci uz mame s markusom koniec mesiaca 😀 😀 poznaju nas tam ze sme obaja motaci tak sa nedivili.ked muz odide pojdem s deckami do mesta na krasne ihrisko nech sa aspon zabavia na par hodin a ja precitam knihu a bude vecer.

skorica05
27. okt 2011

Ďaľšia prebdená noc,mama po tom hypnogene blúznila. dala som jej ho o 22 00 a do pol jednej trepala v kuse nahlas somariny, Zaspala až o 7 ráno o pol 11 vstala,a je hrozne zlá, taká ako pred tým než začala užívať tie lieky od psychiat. Vtedy bola síce kludná, ale nespala. Teraz som jej tie čo od nich cez den spala vysadila a nechala som jej len antidepresívum a večer som jej dala ten hypnogen, ale už jej to nedám ona ho neznáša, bola tu suseda aj ona hovorila, že jej mama ho tiež neznášala

tatolu
27. okt 2011

@skorica05 Jáj ťažká noc 😔 😖 Dúfam, že už bude lepšie po vysadení toho lieku. I keď asi bude ešte pár nocí takých nespavých 😖 😠 - kým si asi privykne...
Ja som si dnes vyhodila z kopýtka 😉 Dohodla som sa, že mi jedna firma skontroluje poistky a iné platby, či by sa poistky nedali znížiť 😉 Máme dve autá, takže tam dve poistky, k úveru založený dom a byt, to sú ďalšie poistky, no a poistka pre manžela do práce + životná poistka 😔 Iba tak z fleku len z tých prvých dvoch by vedeli vybaviť o 50 Eur/rok nižšiu platku 😉 Tie ostatné ešte prekontrolujú 😉 No a potom som sa flákala so susedou, ktorú som vlastne hneď ráno brala do mesta 😉 Suseda nakúpila veeeeeľa kvetov a strtli sme druhú susedu s jej švagrom, tak som ich všetkých pekne doviezla domov 😉 😵 Bolo dobre takto vypadnúť 😵 😵 😵 😵

skorica05
27. okt 2011

@tatolu , Môj muž mi dnes tiež zreferoval, že zákonnú poistku na auto znížil o 60 E 😵 , poteší. Vy máte dom aj byt? A kde bývate v ktorom?

tatolu
27. okt 2011

@skorica05 No bývam v dome. Byt maminka prepísala na mňa, keď sme odišli od fotríka (nie sú rozvedení). Pre prípad, že by chcel mať na neho nárok. No a tak máme aj to aj to 😉 Zatiaľ byt nechcem predať. V tom bývala moja maminka a tým by som jej dala najavo, že nerátam s tým, že tam ešte niekedy pôjde 🤐 A možno je to aj taká malá poistka a zadné dvierka, mať sa kam vrátiť 😉

mirka414
autor
27. okt 2011

@tatolu tak prave som sa dozvedela ze aj ta 99rocna babicka co som sa o nu starala vcera zomrela ☹ .

tatolu
27. okt 2011

@mirka414 Jáj, je mi to ľúto 😔 😢

petikd
27. okt 2011

@mirka414 aj mne je to lúto ☹ ale dožila sa krásneho veku

mirka414
autor
28. okt 2011

@tatolu
@petikd ano dozila sa krasneho veku ale velmi som ju obdivovala ako zvladala zivot v tme napriek jej veku.ach jaj a zasa od zaciatku,hladat dalsiu pracu 😒 ...pekny dnik prajem mne je mizerne cakam pokutu 40Chf za prekrocenie rychlosti 😠 milujem ked vyliezaju policajti na cestu v case ked mam dostat menzes 😀

tatolu
28. okt 2011

@mirka414 No neboj, práca sa nájde 😉 Ten kurz k starým ľuďom si už dorobila? Ináč veeeeeľmi sa mi páči Tvoja posledná veta 😉 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka414
autor
28. okt 2011

@tatolu jasne ja viem ze praca sa najde ale uz som si na babku zvykla a teraz koniec ☹ .Ano kurz mam hotovy len mi dali trosku v tej agenture do konca roka akoby pauzu aby som nazbierala silu po svokrovej smrti ale v pondelok sa tam pojdem pozriet mozno nieco budu mat.
no manzel sa mi vyhyba ked mam dostat menzes a na ceste ma to jednoducho cvakne 😠 😠 .

petikd
28. okt 2011

Ahojte
Tak ja som sa teraz vrátila z nemocnice.Starkú si tam nechali.Dlho nemala stolicu,tak im naši dali sirup,čo im vždy pomohol,pomohol aj teraz,večer som ich s otcom prebalovala,išlo im vela a zrazu im zmodreli pery,prestali dýchať a zmodreli celá,tak sme volali záchranku.Síce hned začali dýchať,ale aj tak prišli,ekg mali zlé,každý druhý uder bol zlý,tak povedali,že ich musia vziať.Tak sme tam boli a pravdepodobne majú zápal plúc. @mirka414 ja som si hned spomenula na tú starkú ☹ síce naša mali zápal plúc už pred 2 rokmi,ale ja neviem.Bože sa čudujem,že som odšoférovala do mesta ☹

mirka414
autor
29. okt 2011

@petikd ahoj ☹ ach jaj si mi pripomenula situaciu s mojim svokrom asi spred roka riesili sme papiere ohladom prispevku na opatrovanie,bolo ich vela ja by som sa cez to nepreluskala s mojou nemcinou,moj muz zasa neznasa papierovacky a tak sme zavolali syna co si dedko adoptoval.papiere sme precitali,vyplnili podpisali a dedko chcel ist do izby a zrazu ked uz lezal na posteli tiez cely zmodrel prestal dychat a neskor aj hovorit z cesty to bol prvy x co som myslela ze je koniec ale o par dni bol dedulo zasa fit.teraz to vidim zasa ako film co som za tie dva roky prezila co som sa starala o dedka.juj ako mi len chyba vcera som videla film o papezovi Janovi Pavlovi 2 on mal presne taku istu charizmu ako nas dedko ja som vzdy vravela ze on by mohol robit mikulasa tak srdecny mal pohlad 😵 .
ja som dedkovi na stolicu vzdy davala ananasovu stavu alebo jablkovu,pomarancovu a vzdy to pomohlo.drzim palce nech sa vam starka skoro vrati nazad.

tatolu
29. okt 2011

@petikd Jáj, čo to čítam 😢 Dúfam že ju dajú do poriadku a bude rýchlo s vami 😔
@skorica05 Skorica, aké bývajú noci po vysadení toho lieku?
Ja som začala s maminkou viac cvičiť, nech ju dám aspon do takého stavu ako keď išla do Kováčovej a asi chúďa dostala svalovicu 😔 V noci ochkala, keď sa išla pretočiť na bok, tak som jej chodievala pomáhať 😔 A ja som tiež dnes vysadila jeden ranný liek 🤐 Berie ho 2 x za deň (ráno a večer) a uspáva ju. Je to na liečenie epilepsie, tak hádam som niečo nepokazila 🤐 Ale má toľko tých liekov - schválne idem porátať - 10 a skoro všetky berie min. 2 x denne 🙄

tatolu
31. okt 2011

No dievky, dorila som to 😔 Ten liek na epilepsiu som pekne znovu dala 🤐 Včera večer a predpokladám aj niekedy nad ránom mala záchvat 😖 Takže tento liek vysadzovať už tak rýchlo nebudem 🙄

skorica05
1. nov 2011

@tatolu , ja som zase vysadila liek od psychiatričky a mame zmizli všetky nenormálne príznaky čo mala a aj v noci pekne spí a vôbec nás nebudí 😵

tatolu
1. nov 2011

@skorica05 super, že spíte, tak som na Teba myslela 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Si ma povzbudila. Porozmýšľam, ktorý liek vysadím...

tatolu
2. nov 2011

Dnes som mala vybavovací deň 😉 O 10tej som bola u urológa vybaviť nový poukaz na pomôcky a doktorovi som sa vysťažovala,že maminka má veľa liekov. No poradil, ktoré vysadiť 😉 Potom som šla za obvodnou a tá poradila iné lieky, ktoré by vysadila ale že mám ešte za cievnym záisť. Júj a ten bol suprový 😉 😵 Normálne aj do karty napísal, ktoré na akú dávku znížiť a ktoré vysadiť 😉 Aj fraximarin znížil 😵 Urológ ma nastrašil, že pri takých dávkach môže mať aj krvácanie do brucha 🤐 🙄
A vy ako pokračujete?
@petikd Ako so starkou?
@mirka414 Mirka, tak čo,už pracuješ? Ako sa darí?
@skorica05 To spanie je stále dobré? Konečne sa aj Ty trošku vyspíš 😵 😵 😵 😵

mirka414
autor
3. nov 2011

@tatolu uj na to pozor ktory liek vysadis,mne raz chybal liek na odvodnovanie nedala som ho tusim 2 x a hned bol problem voda v tele a hlavne noha ako balon ale zasa na druhu stranu som mala povolene od lekara korigovat ostatne lieky na depresiu na spanok. Fraximarin mal aj svokor.proti krvacaniu do brucha ale hlavne proti pretrhnutiu brusnej dutiny sme tiez mali jeden liek juj len musim mrknut ako sa vola on zabranuje aby sa oslabovala brusna stena ten liek ma aj moj markus lebo on ma lieky proti kyseline a tie tiez rozozieraju brusnu stenu a aj u tej babicky co som bola aj ta ich mala doma.
Nie momentalne nepracujem a lezie mi to na kabel 😠 ,mam len par deti a doma nervujem..inak ta babinka co som sa o nu starala musela mat riadne divne deti ani len pohreb jej nespravili len urnu ulozili do hrobu 😒 vdacnost nadovsetko.my sa s babkou nasa organizacia rozlucime potichucky vsetky opatrovatelky spolu na kave urobime jej taky maly kar.

mirka414
autor
3. nov 2011

@tatolu inak este jeden stastny koniec moja svagrina nam podpisala papier pre banku ze peniaze su vsetky nase v nedelu mame ist ku nej na obed (moj zahlasil ze obed u nej too jej radsej da tie peniaze 😀 )ona je super nemaju ziadne problemy s markusom,ale ona stale co pohreb stal,a take veci stale dookola ze darovala mojmu dom skratka vzdy to povie aj ked to tak nemysli.vies moze byt rada ze nemusela prispievat na opatrovatelku ze sme to tahali vsetko sami to si akosi nepripusta.no co uz v nedelu budem musiet byt zasa mila 😀 a potom idem cez mrtvoly a chcem novu kuchynu a jedalen s dedkovej izby aj on to tak chcel len moj ma hned depky ked sa ma nieco prerabat 😀

tatolu
3. nov 2011

@mirka414 No pri tej babke pekne vidieť ako si rodinu nenavyberáš 😔 Nakoniec vám opatrovateľkám prischla k srdcu viac ako vlastným deťom 😖
Však lieky budem vysádzať postupne 😉 Už som sa poučila - hádam 🤐 😔 😀 Ale aspon viem, s ktorými začať 😉
Neboj Markus si pohundre, ale potom prerobí podľa Tvojich predstáv 😉 Fajne, zas budete mať trošku viac miesta 😉 Ináč kukla som Tvoje fotečky a tam je také detské ihrisko. To je u vás na dvore, alebo nejaké verejné?

petikd
3. nov 2011

Ahojte
@tatolu no starká sú stále v nemocnici,zápal plúc a zavodnená,otec s jeho brati ich chodia krmiť,mama vravela,že sú taká čulá 😉 ešte asi týžden budú v nemocke 😉 To je super,že môžeš dať menej liekov 😉
@mirka414 to môj otec tiež ked sa má niečo prerábať tak koniec,menili sa okná,to bolo cirkusu. 😀 Jooj tak tie deti fakt sú divné,ked ani pohreb nespravia 😒 V nedelu ti budem držať palce 😉

mirka414
autor
3. nov 2011

@tatolu to je nase rovno pod oknami bolo to super ked som mala svokrika decka boli vonku a ja u svokra a vsetko som mala pod kontrolou 😀
@petikd ja svagrinu zmaknem lavou zadnou ja si snou 15-20minut rozumiem a potom sup,sup prec do velkej noci mame klud 😀

skorica05
3. nov 2011

@tatolu , noci sú dobré včera som ju nevidela od 9 do 9, iba som počúvla či dýcha, dnes som bola pri nej o 12 a o pol 5 muž, ale hned si ľahla späť bez problemov. Zdá sa mi taká smutnejšia, vtedy ked brala tie lieky bola apatycká cez den a večer bojazlivá, nechcela si ľahnúť.baby včera som volala na ten moč, takmá tam biele aj červené krvinky a lekár povedal, že má viac piť, lebo to značí nejakú infekciu a to bolo všetko

tatolu
3. nov 2011

@skorica05 Dávaj jej čistiace čaje - močopudné. Dobrá je žihľava. Myslím aj praslička lekárska je super 😉 No a na tú náladu-smútočnú 😖 Hm možno tam by bola dobrá medovka lekárska 😔 Ona teraz viac nad sebou rozmýšľa, preto tá nálada 😔 Musí sa s tým ešte zmieriť 😔 No ja osobne neviem, ako by som sa s tým zmierovala 🤐 Maminke stále šepkám do ucha, že ju ľúbim. Mám pocit, že takéto uistenia potrebuje 😔

skorica05
3. nov 2011

@tatolu , ked s nou je to ťažké, ona nechce žiadne bylinkové čaje piť a všeobecne nechce piť. Vieš človeku, ktorý má rozum to ľahko vysvetlíš, ale ona si stále svoje ☹

tatolu
3. nov 2011

@skorica05 No ja stojím nad maminkou každú hodinu-dve a musí vypiť pohár čaju. Odsúva, ale nakričím a potom pije 😉 No u nás aj po zavedení tohto režimu pitia je príjem tak 1,5l - 2l. No trvalo to dlho, kým pochopila, kým nepodá prázdny pohár, tak nie som spokojná. Aj teraz skúša iba odpiť 😖

petikd
3. nov 2011

@skorica05 @tatolu má pravdu,preba nad nou stáť.Starká dostanú k ranajkám,obedu a večeri liter čaju a nejdú do postele,kým nevypijú.Samozrejme,ked už odťahujú ruku,tak vieme že im stačí,ale väčšinou vypijú všetok čaj
@mirka414 si ma pobavila,že 15-20 min 😀

skorica05
3. nov 2011

@petikd , to vypijú 3 l čaju?

tatolu
3. nov 2011

@skorica05 No petikd to už raz písala, že vypije 3l, ibaže @petikd ja som kdesi čítala, že veľa piť áno, ale po čiaskach. Ak sa vypije veľa naraz vraj to nemá nejaký extra účinok 😔