Je tu nejaký fanúšik obchodu Ikea?

zade
30. aug 2008

Ahojte nie Bratislavcanky!
Teda, oslovila som tu skupinku bab, ktore namaju tento fantasticky obchodik vo svojej blizkosti. Viem co pisem, ma to vyse 500km. Je tu tiez nejaka fananka tohto obchodu?
Zaregistrovala som, ze sa rozhoduju o stavani v ZA a KE. Je to tak?
Taktiez som zistila, ze zrusili zasielkovy obchod a cen web sa nic objednat neda. Teda aspon na slovensku nie. Skoda.

vivere
10. jan 2009

ahojte,
mate niekto kuchynu Faktum z Ikey? ako ste spokojni s navrhom, cenou, dodavkou, montazou, pristupom? a v neposlednom rade s kvalitou samotneho vyrobku? vnutorne vybavenie, kovania atd. su kvalitne? budem rada, ak napisete akekolvek svoje postrehy 😉

kili
10. jan 2009

vivere, na streche je o tom témahttp://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...
ja som si to čítala a v podstate je to o tom, že tí, ktorí ju nemajú hovoria, že je nekvalitná a lacná a tí, čo ju majú sú spokojní a v inej téme má kuchyňu z ikei už 9r a je super.
takže aj my ideme do nej, len teda ešte neviem presne ktorú 🙂

trdlo
10. jan 2009

caute, minule sme debatovali, kde je Ikea lacnejsia. a kde drahsia ..toto som nasla tento tyzden na sme 🤐

http://ekonomika.sme.sk/c/4254295/euro-odkrylo-...

vivere
10. jan 2009

kili, vdaka za link. na strechu zatial nechodim 😵

aj ja som dostala mailom porovnanie, kde porovnavali ikeu v ba a vo viedni. rozdiel min. 30 % v prospech viedne hovori sam za seba...

vivere
10. jan 2009

ale uz idem mrknut na strechu 🙂

kili
10. jan 2009

vive, myslíš cenu?
to sa potom hádam viac oplatí kúpiť tam a doviesť, hlavne, keď má niekto známeho s veľkým autom 🙂

kili
10. jan 2009

tak som teraz porovnala cenu tej, čo sa mi celkom páči (ale teda to ešte nie je 100%), tak rozdiel je € 228, t.j. 6885,-Sk v prospech Rakúska 😠

mywiel
10. jan 2009

Zade asi ta nepotesim, tiez som fanynka Ikei ale tu vo Svajciarsku je o polovicu lacnejsia ako na Slovensku. 😅

sassi
10. jan 2009

aj v ČR bolo lacnejšie ako na SK
my to mame tam bližšie, ale napr. jeden typ šáolk tam stal 9 CZK a u nas 14 SKK
väčšie veci tam nekupujem, len dekoracie, ramiky, sviečky, nejaké hračky a drobnosti do kuchyne (na to je tam super)

nabytok sa mi tam absolutne nepáči, zda sa mi to paprndeklove, strašne tenke, zle vypracované (drsné, nenalakované)...
poťahy a koberce take handry
no každy ma možno iny vkus ...
chceli sme odtial postielku, ale odradili ma rozmery - uplne atypicke, a strašne malé.. musela by som tam kupiť potom všetko - aj matrac, chranič ...

mikalove
10. jan 2009

my sme mali zopar kuskov zariadenia do bytu z ikei,z rakuska,vtedy v Ba ešte nebola a všetko sa nam rozpadlo 😅 ,veľmi slabá kvalita...ale na tie drobnosti do kuchyne a nejaké dekorácie do bytu je super

melory
10. jan 2009

mikalove, mne sa zas paci ta kvalita v tom, ze sa to za 5 rokov rozsype a mozem mat zas za lacika krasny a moderny byt.

sassi
10. jan 2009

tak ja dufam, že veci vydržia viac ako 5 rokov
kupujeme take nadčasove, aby boli moderne stále - ten zaklad
a keby sa mi rozpadli hned po skončení zaruky, to by ma riadne dopálilo 😒

emik18
10. jan 2009

ahojte, tak aj nasa rodinka je IKEA pozitiv.. dokonca sme boli v najvacsej IKEA v Stockholme vo Švédsku, ale naposledy ma velmi sklamal mail co som dostala.. jedna sa o porovnanie cien v eur. na SR a v rakusku... tak neviem ci mam tomu verit..

mywiel
10. jan 2009

Je pravda, ze ten nabytok dlho nevydrzi preto je to tu také lacné a je to asi aj naschval robené aby clovek po 5 rokoch zas kupil nové... 😅 Mne to nevadi, lebo pri detoch kupovat drahy nabytok sa neoplati, to by som len musela davat pozor kde co zaspinia, pokreslia atd. ale niektoré veci sa mi pacia a niektoré su fakt na rozpadnutie tie nekupujem ani ja, treba si len vybrat, kuchyne a plavajuce podlahy su v Ikei celkom fajn. 😉

ena
10. jan 2009

emik18 s tymi cenami je to asi tak, ze jedna vec je lacnejsia na SK, ina v AT a naopak, pred chvilou som pozerala nejake veci LEKSVIK, tak jedna komoda u nas 109,21 € v Rak. 119 € ale potom truhlica na hracky u nas 89,29 €, v Rakusku 79,90 €. takze asi tak.. na jednom usetris, na inom preplatis..

ena
10. jan 2009

sassi aj ikeacke postielky uz maju klasicke rozmery prisposobene na matrac 120x60 cm

sassi
11. jan 2009

no vtedy postielky neboli
a nakoniec sme kupili v PL vystavny kus za 600,- SKK v prepočte (taká, čo u nas stojí 1400,-) .... takže už som to potm neriešila
dnes ideme do Ostravy, nemaju vypredaj?

k.a.t.k.a.
11. jan 2009

no a v takej Budapešti sú kuchyne takmer o 40% lacnejšie 😉

lante
11. jan 2009

My sme vybrali pre Vilíka novú posteľ....lebo svoju postieľku bude musieť prepustiť druhému drobcovi....rozdiel? 22€.......v Rakúsku je o toľko lacnejšia než u nás.

A to je len rám. ešte treba rošt a madrac.......

kili
11. jan 2009

k.a.t.k.a, to ako v Maďarskej IKEI? to tam potom pôjdem kúpiť kuchyňu 😕

kili
11. jan 2009

tak tá kuchyňa, čo som písala vyššie je v HU lacnejšia o € 341,51 čo je o 23,25%

svistinka
11. jan 2009

ahojte a je niekto z vás členom Ikea family klubu? Ja som sa tam zahlásila asi pred 7 mesiacmi a neposlali mi tú kartu na zľavy. Preukazovala som sa tým ústrižkom z prihlášky tak mi zľavy dávali, ale minule mi povedali že už ten ústrižok neplatí a ak mi neposlali kartu, že sa mám zaregistrovať ešte raz. Hlavne, že mi nezabudnú poslať maily s novinkami 😢

ena
11. jan 2009

svistinka- ja som tiez dost dlho cakala na kartu, ale uz dosla, dovtedy som tiez len ten ustrizok pouzivala..
ked sa nanovo zaregistrujes, zase budes mat len ten ustrizok, kym nepride karta... 🙂 Ale teraz ti uz asi pride rychlejsie, na zaciatku toho asi bolo naraz vela, lebo to boli hromadne ziadosti o kartu, teda, pokial si si tu ziadost vyplnala hned na zaciatku ako s family kartami zacali.

compareikeaprices
22. jan 2009

S tym porovnavanim cien v roznych Ikeach pomoze rozsirenie do firefoxu, vola sa "Compare Ikea Prices" a pod slovenske ceny prida prehlad o cenach toho produktu v Rakusku, Madarsku, Cesku a Polsku.

violetka1
23. jan 2009

AHojte,
my mame takmer vsetko od Ikea a neplanujem to ani menit..nic sa mi nerozpadlo- niektore veci mam aj 9-10 rokov a drzia- pouzivaju sa ale pritom denne.
Teraz zriadujeme IKEA kuchynu. Mame odtial matrace, obyvackovy nabytok, vlnene koberce, nabytok do detskej izby, nabytok do kupelne..milion drobnosti praktickych do kuchyne a inych izieb..nelutujem ani jednu vec!!
Co sa tyka karty..tusim som si ju zriadila v prvych dnoch fungovania tejto sluzby a karta prisla do 2mes.- to bolo asi pred rokom ?? Vyuzivame hocikedy pri nakupe.

Nakupujem aj vo svedskom obchodiku za pokladnami..mame tam uz vybrate vyrobky, ktore nam vynimocne chutia a nevymenila by som ich za nic!! Cokolada, svedska horcica, svedsky syr, ovsene sladkosti, kotbullar gulky a tie vsetky dzemy..brusnicovy, cuckovy, egresovy..mnamky!!!
Nie vsetko mi odtial chutilo, ale treba poskusat..

miriamka
23. jan 2009

Ahojte,
tak my mame tiez vela z IKEA nakolko sice nie som clen IKEA family,ale som clen IKEA group 😀
Mame odtial kuchynsku linku,ABSTRAKT cervenu lesklu...a potom kopec veci ako postel,matrace....
A kvalita?Poviem vam,kupovali sme nabytok aj z inych firiem...co sa montazneho navodu tyka,IKEA podla mna nema konkurenciu,to aj "debil" posklada.Zato kopec inych firiem hroza.
A tiez myslim,ze vsetko v IKEA zodpoveda cene 😉

mucha
23. jan 2009

Ahojky,
aj ja rada IKEA. Mame odtial takmer vsetko a som spokojna... Len keby boli blizsie... 😒

dari
24. jan 2009

ahojte,
ja som tiez velky fanusik ikea a pred vianocami sme kupovali kuchynu - faktum, takze som tam bola pomaly ako doma. Co sa tyka kuchyne, tak sami sme ju zlozili uplne v pohode, som s nou spokojna....vsetko sadlo, vsetko funguje 🙂 jedinu vyhradu mam na pracovnikov, ci poradcov v odd. kuchyne - svojim "poradenstvom" nas akurat zabrzdili, kazdy hovoril nieco ine, a dost "nasilne" presadzuju ze sa napr. nieco neda a pritom sa to da atd...

angelik
9. feb 2009

mate niekto skusenosti s touto detskou postelou http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S198... ?
Tu u nas v KE nie je absolutne dostat ziadne detske postele mensie ako 2m, a my potrebujeme vymenit detsku postielku za inu (ale 2m-ova sa nam nevojde :( )

tiez mi vadi, ze ikea nie je v KE

trixi
9. feb 2009

ahoj angelik, my sme ju tiez chceli kupit pre nasho Mateja a nakoniec sme kupili:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S598...
Je kovova, ale tiez rozkladacia az do 2 m. A som spokojna a Matko tiez. Je totiz siroka az 80 cm a to nasmu malemu vyhovuje, ze sa tam moze tocit a vrtiet. Kupili sme hned aj madrac, povlecenie na matrac, aby sme pri predlzovani nemuseli zhanat novy.