Je tu nejaký fanúšik obchodu Ikea?

zade
30. aug 2008

Ahojte nie Bratislavcanky!
Teda, oslovila som tu skupinku bab, ktore namaju tento fantasticky obchodik vo svojej blizkosti. Viem co pisem, ma to vyse 500km. Je tu tiez nejaka fananka tohto obchodu?
Zaregistrovala som, ze sa rozhoduju o stavani v ZA a KE. Je to tak?
Taktiez som zistila, ze zrusili zasielkovy obchod a cen web sa nic objednat neda. Teda aspon na slovensku nie. Skoda.

duskaf
30. aug 2008

Ahoj zade. My sme zvykli chodiť do Ikei v Prahe, vždy keď sme boli na dovolenke v Čechách pri mojej sestre. Bola by som šťastná, keby bola Ikea v Košiciach, u nás je teraz Kika, ale nie je to Ikea.

krajcoanka
30. aug 2008

ahojte, no tak ja som 100% faninka, mi máme doma väčšinou všetko z Ikei.Je to super obchod.A tiež si pamätám že vypytovali od zakaznikov pri platbe pošt. smer. č., takže to asi najviac zaberie pri rozhodovaní sa kde stavať.

lubii
30. aug 2008

Aj ja chcem Ikeu 😉
Chodili by sme tam na vyprážaný syr,veľmi mi chutí 😀
A mám už celý zoznam vecí,čo odtiaľ chcem 😉

kangaroo
30. aug 2008

lubii, ten vyprážaný syr už asi zrušili, pred pár dnami sme tam boli a nebol 😝 , u nás doma raz kamoška zahlásila..."aj vy ste Ikea positiv", tak sa teda pripájam do klubu, i ked v poslednej dobe to v detskom nábytku nejak viazne.... nejak si tam neviem vybrať detskú izbu....

trixi
30. aug 2008

ahojte, ja som bola asi po roku v Ikea a bola som prekvapena cenami. Neviem ale zdali sa mi nizke. Kedysi to bolo ovela drahsie. Kupila som pekne pohare 6 ks za 169,-. To sa mi neoplati ani zbierat horcicaky 😀 . Malemu som nakupila osusky, peknych plysakov - super kravu, slona. A este nejake haraburdy pre nas. Nastastie to nemam do Ikea tak daleko, len nejakych cca 80-90 km.Lenze vzdy ked som v BA, tak mam ine povinnosti, idem na ine nakupy.

maca793
30. aug 2008

keby aj v BB spravili taký fantastický obchod, tu tiež niečo také chýba,niekto nám hodil do schránky nový katalóg. a neviem sa vynadívať na niektoré veci, keby sme ho tu mali, tak by som hneď zavítala do neho, a nechala tam mesačný príjem 😉

spathiger
30. aug 2008

Tiez sa hlasim do klubu fandov Ikei. Vacsinu nabytku mame odtial. Sme spokojni aj s cenami a vcelku aj s kvalitou. Vzdy ked som v Ba, tak si nieco dovleciem. Este mam v plane dalsie kusy, no musim posetrit, aby som si to dala doviest naraz.

maca793
30. aug 2008

a neviete, či sa dá tovar objednať cez net a či ho dovezú alebo pošlú? alebo tam treba ísť osobne.

spathiger
30. aug 2008

Cez net sa uz objednat neda. Som sa na to minule pytala priamo v Ikei. Vraj s tym boli len problemy, ludia tovar vracali, potom z toho tam mali chaos a pod., tak sa na to flakli. Nech si kazdy pride osobne, pozrie a vyberie, co sa mu paci. Tovar ti dovezu na akukolvek adresu, aj vynesu do bytu, ale to si uz priplacas za kazdu vynesenu krabicu. 50 sk??? To si uz fakt nepamatam, tak asi aj taram ohladne tej ceny. Ak nechces platit navyse a zvladnes to aj sama, ci so susedou :o), tak ti to zlozia za prve zamykatelne dvere, teda za vchodove napr. Doprava stoji podla mnozstva tovaru. To si uz tiez presne nepamatam, ale ak je toho fakt hodne (u nas to bola cela kuchyna, stol + stolicky, police), tak 1790 sk. To by mi z Ba do Dk za taku cenu nik nedovliekol. Takze, ja som bola zatial len spokojna. Je pravda,ze obcas sa nieco moze poskodit, alebo ked zlozis kuchynu, tak zistis, ze mas skrinku navyse (samo, ze si si ju zaplatil), ale to je uz na vlastne riziko. No a vzdy je tu moznost reklamacie.

maca793
31. aug 2008

ale kto by chodil so mňou do Ikeii? nemám nikoho, kto by tam šiel alebo nepoznám nikoho, kto tam chodí. to je riziko "povolania". možno v budúcnosti tu niečo postavia. a mohli by.

spathiger
31. aug 2008

Maca, tak to ti neporadim. Bud tam zajdes sama, alebo si vyberies podla katalogu a poprosis niekoho znameho, kto tam ide, alebo fakt pockas kym postavia Ikeu blizko vas :o). Ina moznost zatial nie je. No pochybujem, ze postavia dalsiu, nie je ich moc. Najblizsia je tusim vo Warsawe? Ale ktovie. Ja to robim tak, ze sa najprv vytesujem pri katalogu, potom beham po byte, predstavujem si, zameriavam, presne popisem co, kolko, ake rozmery a aka cena,atd. Ked mam potom cestu do Ba, tak nakupim a dam si to poslat. Ja som tam minule behala aj s malym a to mal len 3 mesiaciky. Este som ho tam aj kojila na kazdom rohu, bo uz asi stracal trpezlivost :o).

lyongirl
31. aug 2008

ahojte, tiež mám rada Ikeu a tiež mi chutil ich vyprážaný syr, ktorý bohužiaľ zrušili z ponuky.
Dá sa tam super nakúpiť, aj keď "veľké veci" som tam nikdy nekupovala. Kupujeme skôr doplnky do bytu, hrnce, rohožky a také drobnosti, ktoré vedia človeka v bytíku potešiť. Som rada, že máme Ikeu a že sa tam sem, tam možem ísť poprechádzať a nabrať inšpirácie a vždy si odtiaľ niečo doniesť 😉

duskaf
31. aug 2008

Kočky, dá sa ten katalóg objednať, nemáte adresu, link?

trixi
31. aug 2008

ahoj duskaf, ten katalog hadzali za darmo do postovych schranok. Daj si ho doniest ak niekto pojde do BA, nech Ti ho donesie z Ikea zadarmo.

najjulinka
31. aug 2008

Ahojte... Aj my sme IKEA pozitiv.. .Resp. JA... Manžel vôbec...
Posledne ked sme boli na IKEA tour - tak vo Viedni mi ohundral všetko a nebola som schopná minúť 100 € (ktoré sme dostali) 😨 Proste som nevedela v klude nakúpiť... Vkuse hundrala, prevracal očami... 😠 Tak v BA sam dobrovolne povedal, že počká v aute... A v BA som išla len drobnosti nakupiť, takže to bola rychlovka... No pri pokladni ked som videl aučet, tak som povedala, že ho radšej budem nosiť zo sebou 😀 😀 😀

A myslím nový katalog sa bude dat objednat až v septembri cez net.. .myslím od 5.9. alebo tak dajak... Na ich stránke som to dakde čítala...

najjulinka
31. aug 2008

Za dopravu v IKEA sa platí za metre kubické... Takže sa oplatí vždy pribrať ešte nejaké maličkosti, kedže už tie metre kubické su zaplatené 😝 😉

My by sme sa do IKEA vedeli s našimi dostať... Ale my sme chodili až do WIen.. u segry ubytovanie 😝 😀 😀 😀 V Ba nemam nikoho u koho by sme sa na weekend zložili a žeby si nas cestou naši vyzdvihli... Takže pre mna IKEA skončila, kedze deti pasy nemaju ☹

anaret
31. aug 2008

aj ja som IKEA pozitív... manžel nie..minule keď sme tam boli, som ani nedýchala, čo som mala z toho taký zážitok..
kúpila som síce len drobnosti, ale pokochala som sa... super... začína sa mi ten štýl páčiť...len škoda, že už mám všetok nábytok iného typu, takže v tomto smere sa už vyšantiť nemôžem...možno raz... ale potešia aj šálky alebo sviečky...

greta24
31. aug 2008

My sme boli v IKEI vcera, malemu sme kupili veeelkeho plysoveho slona, tiez mame odtialto pol byzu 🙂 Skoda len, ze vcera nemali chranice na roh stola, take rucicky - mame biele a chceli sme dokupit. Bohuzial, boli len cervene a cierne. to je nasa jedina kritika. A malemu sa velmi pacilo vozit sa vo voziku pre deti, bol blazeny jak opica 😵 😵 😵

spathiger
31. aug 2008

Greta, tiez mam tie 'rucicky'. Dobre, ze si pripomenula :o). Ale kde som ich ja dala?? Musim pohladat, kym mi maly spinka.

zade
autor
31. aug 2008

My chodime do Ikey do Polskeho Krakova, je to oviac ako polovicu blizsie ako do Blavy.
Cenovo je to na tom istom alebo priblizne.

asitka
31. aug 2008

pridávam sa do klubu...tiež rada nakupujem v IKEI.....práve včera se tam boli....tam aj keď nechceš nič kúpiť...tak proste vždy sa niečo nájde,...čo kúpiš 😀 kiež by aj v žiline bola...varená pečená by som tam bola...a to sa chceme sťahovať...no celý byt by sme mali od nich...takto neviem, jak by sme to podovážali 😒 a to my iní blázni....manželovi hovorím...v ikei majú také voňavé kvietky...už by sa mi zišlo vymeniť tieto staré...a on...tak ich poďme kúpiť...tak sadneme do auta...200 km...a sušené voňavé kvietky si už veziem domov..aj s ostatnými vecami...ktoré zaujali 😀 no fakt rada tam nakupujem 😀

danuska24
16. sep 2008

tiez sa pridavam do klubu... boli sme v Haviřove u znamych tak sme zasli do Ostravy a paraaaaaaaaaaaaada... 😉 (muzik chce ist v decembri zas - tak sa teskam 😵 😵 😵 )

alibernet
16. sep 2008

pre ZADE, choď na babybazar, tam jedna bratislavčanka robí tento servis, nepošle ti všetko, ponuku má docela dobrú

alibernet
16. sep 2008

ZADE, je to na MINIBAZAR a vola sa sinova

vachovka
16. sep 2008

Ahoj baby.Tak my sme boli v Ikee v piatok v Prahe.Ja som tam bola prvy krat a tiez som kukala jak puk ze take nizke ceny.Jaaaaj vela som nakupila.Hrncek za 9kc no nekup to.
A tie rucicky mali iba cervene.

alibernet
16. sep 2008

jo jo, vždy vravím blaze je v praze, chystám sa tam na víkend už asi 3 roky, tak túto jeseň to hádam vyjde

zuzla2
16. sep 2008

aj ja som ikea pozitiv... 😉 v KE mohli namiesto KIKI urobit radsej IKEU 😔 ale tak co uz..najblizsie idem o cca 3tyzdne do Prahy,tak si beriem listocek co xcem nakupit 😀

alibernet
16. sep 2008

KIKA je taká divná, aspoň v tej našej nevaria dobre,ale ÍÍÍKEA... ach bože tie kotbular so zemiačikmi, krevetový chlebík... nekonečná káva a celkom dobrááá

sue
16. sep 2008

...ako exzamestnanec IKEA, ale len s pozitivnymi skusenostami:
- zasielkovy obchod uz nefunguje
- katalog - staci objednat zadarmo z ikea.sk alebo na ikea tel.c.
- obchodak v ZA ani KE sa v dohladnej dobe neuvazuje
...a tiez sme IKEA positiv family 😵

asitka
16. sep 2008

sue...nepotešila si ma 😠 ale šak...ja rada cestujem... 😉