Je tu niekto z Matfyzu?

jana3
29. mar 2008

Ahojte,

je tu niekto z matfyzu - fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenskeho? Studentky, byvale studentky, doktorandky... s podobnym zameranim, ozvite sa 😉

zuz11
29. mar 2008

ja 😀

nera
29. mar 2008

tu som 😉 aj ja mám Mat-Fyz 😵

certica
29. mar 2008

moj mangel je mat-fyzak s pedag.zameranim (aj ked sa tomu niikdy nevenoval). normalne zbystril a prvy krat, co ho zaujalo nieco na konovi 😀 , ale on koncil este v 1995

jana3
autor
29. mar 2008

jeee, supeeeer...

a aky odbor?
ja studujem posledny rok biofyziku...

nera
29. mar 2008

čertica, ale veď to nie je dávno, ja v 1999

zuz11
29. mar 2008

ja som tiez koncila uz pred 7 rokmi a som vedec matematik, konkretne statistik 😉 male zameranie ekonomicka a poistna matika 😀

nera
29. mar 2008

janka - teraz je to už iné ako keď som ja študovala....a Ty asi študuješ v Blave, však?

smary
29. mar 2008

ja nemam priamo matfyz,ale mam vystudovanu matiku-chemiu a teraz si robim z matiky PhD...rata sa to? 😀

certica
29. mar 2008

nera, no vidis, ja tiez v 1999 😀 , ale ekonomiku

nera
29. mar 2008

čertica, ja (už teraz viem, že hlúpa)som vtedy dala prednosť MF pred ekonomikou, bola som prijatá na obe školy a ja som si vybrala toto ☹ aj keď školu neľutujem, ale budúcnosť je s tou školou blbá....

jana3
autor
29. mar 2008

nera:
ano, v Bratislave
neviem, ci je to ine, my sme este posledny rocnik so starymi osnovami, uz ti po nas su bakalari...
Ti uz maju uplne iny studijny plan ako my.

zuz11
29. mar 2008

ja sa nestazujem, a ani muz aj ked vystudoval fyziku na mat fyze a robi programatora ale ja tak trosku v obore 😀 🤐
ja ak sa mam rozhodnut znova idem na mat fyz 🤐 😀 😀 😀

nera
29. mar 2008

neviem ako v Blave, ale už rok po nás mali kredit systém(a ten už zavádzal samé zmeny) a hneď nato už prechádzali na postupný systém, tj. Bc a potom Mgr.Ja som študovala v KE a bolo super- škola.
Ináč keď sa stretnem s niekym zo školy tak tvrdia, že je to už iné ako voľakedy....

jana3
autor
29. mar 2008

Ja som zatial so skolou velmi velmi spokojna, bavi ma to tam... Horsie bude so zamestnanim, hlavne po materskej...

nera
29. mar 2008

opakujem - na školu sa nesťažujem, práve naopak chhválim ju, ja som mala perfektných profesorov a vôbec kolektív....skôr to zamestnanie s tým je to tu ťažšie....
zuzi - ja som z KE, v Blave máte oveľa viac možností a príležitostí, tu je problém sa dostať na normálnu školu a pokiaľ chceš robiť vo firme tak sa spýtaj ocka, alebo niekoho z rodiny....tu je to iné- žiaľ

nera
29. mar 2008

Jani a máš už predstavu kde by si chcela robiť?
A aký máš názov diplomovky?
Ináč viem, že brat mal v diplomovke niečo z biofyzikou, ale už si nepamätám čo...to by bolo zaujímavé porovnať, keďže on končil ešte v r.1986

janina77
29. mar 2008

Ja som skoncila matiku- psychologiu, ucitelstvo, a ucila som 7 rokov hlavne matiku. Ucila som aj rozne ine predmety, ale ziadny sa mi neucil tak dobre, ako matika. No, mozno este pocitace, ale zalezi aj od ziakov 🙂.

smary
29. mar 2008

janina a kde si vystudovala?

nera
29. mar 2008

smary a Ty si kde študovala?

smary
29. mar 2008

ja som v BB na Fakulte prirodnych vied a tam som aj teraz zostala...

nera
29. mar 2008

A ako stíhaš PhD.?
U Vás to tak nie je, že musíš 3 roky tam robiť na VŠ a potom práca a skúšky...?

mima07
29. mar 2008

aj ja mam matfyz ale koncila som v 1993 a to vtedy bolo o inom 😀

smary
29. mar 2008

nera robim si sice doktorat interne,ale mala som 8mesiacov prerusenie,teraz som sa tam vratila,mam uz za sebou dizertacnu skusku (ta je u nas 18 mesiacov po nastupe na doktorandske),aj obhajobu minimovky,napisany clanok a tak,cize uz ma caka len pisanie dizertacnej prace a k tomu samozrejme musim oducit niekolko hodin na fakulte,kedze som ale teraz nastupila az v marci,tak mi ucit nemali dat co,lebo semester uz zacal 😅 a tak sa tam len na jeden den v tyzdni objavim na 6-7h a inak im nechybam,ostatne robim doma 😝 ....s malym je vtedy bud moja mama,alebo manzel...ale je to celkom o drzku,no nechcela som na dlho vypadnut,lebo sa to uz potom tazko dobieha 😒 ...

jana3
autor
29. mar 2008

Nera:

Zatial sa riesi materska, praca sa bude potom 🙂
Tema DP je "Teoreticke studium klastrov acetylenu a halidovych ionov ab-initio metodami kvantovej chemie"

nera
29. mar 2008

to Ti verím, že sa ťažko dobieha....
u nás už ani neviem aké časové obdobia boli...viem, že najprv si robili rigoróznu a potom po 3 rokoch obhajovali PhD, ale už si nepamätám....ja tiež mám niečo v pláne, ale teraz sa venujem len svojej dcérke

smary
29. mar 2008

jana3 ja robim aplikovanu matiku v kvantovo vypocotvej chemii,takze ta tema,o ktorej pises mi nieco hovori 😅 a ake ab-initio metody pouzivas?

janina77
29. mar 2008

smary - v BB na FPV, koncila som v roku 2000.

smary
29. mar 2008

janina tak ty si koncila v roku,ked ja som maturovala,ale VS mame rovnaku 🙂 ...teda ta zrejme trapili na matike ti isti,co aj mna 😀 ...mozno oblubeny Pavel H.,Gabika M.,...

nera
29. mar 2008

dobrý názov...len to bude asi viac do chémie, aj keď občas názvy tém sú všelijaké 😉

zuzuh
30. mar 2008

Ahojte. Aj ja som Mat - fyz. Vystudovala som ucitelsky smer na FHPV v PO a to som aj 4 roky ucila.