Je vaším hobby umenie?

etuska
26. dec 2008

Najdu sa tu zienky,ktore si i napriek kazdodennym povinnostiam najdu cas na svoju velku vasen-umenie? 🙂 malovanie,kreslenie,tvorive pisanie,hru na hud. nastroj.......? 😉

etuska
autor
26. dec 2008

mna osobne strasne bavi pisanie.Mam v sufliku rozpisanych par veci,ale citim ,ze to este nie je ono,ale ked ma kopne muza ,tak si zapisujem myslienky ktore sa mi prave prehanaju hlavou 😅
Mam rada aj kreslenie-ale to len tak-rekreacne a raz snivam o tom,ze si budem malovat obrazy a pisat niekde na irskom vidieku 😅 ,alebo mozno na stare kolena v Toskansku 😀
...a mojim snom bolo tiez stale naucit sa hrat na gitare,no k tomu som sa este nedopracovala 😀

martina46
26. dec 2008

ja som sice huslistka, ale naopak, teraz vobec necvicim, nie je cas, ani velmi nemam chut, ale zato muziku pocuvame dost cela rodinka 🙂, klasiku vacsinou.

etuska
autor
26. dec 2008

wow-no ja som chodila kedysi daaaavno na klavir,ale teoria ma nejako nebavila a v tomto smere som trochu "analfabet" 😅

mexx
27. dec 2008

Etus, ja som pisalek ako ty... 😉 A tiez si vravim, ze ked raz budem mat peniazky "z inych zdrojov", aby som mala z coho zit, tak budem sedavat niekde na vidieku pri vode alebo doma v podkrovnej izbe a pisat o dusu... 🙂

Na malovanie ci kreslenie som uplny antitalent, horko-tazko namalujem domcek a stromcek... 😀 Ale bola by som rada, keby mi to slo, lebo mam pocit, ze by ma to velmi bavilo, potom by som stale len malovala... A obavam sa, ze mam skor hudobny hluch ako sluch, takze moja davna tuzba hrat na gitaru alebo klavir sa skor nesplni ako splni (aj ked nikdy nehovor nikdy, ze jo), hoci mi je to luto. Vzdy, ked vidim niekoho hrat na klavir, mam pocit, ze ho to musi strasne upokojovat...a teraz v nasom prenajatom bytiku mame stale klavir, ktory tu majitelia zatial nechali, takze by som mohla hrat a hrat...akurat je to pre mna jedna velka neznama... 😔

nanyka
27. dec 2008

ja som už od detského veku najradšej maľovala..
najradšej kreslím prírodu uhlíky,pastely..aj mám doma slušnú zásobu,no nie je čas ☹
možno,keď raz budem na MD 🙂

pd900bo
27. dec 2008

pridam sa do vasich radov, aj ked sa nepovazujem za umelkynu naucila som sa minuly rok hrat na flautu, syn hra na vsetko co chyti do ruky ale najviac na husle a priatel improvizuje na gitare a celkom slusne bubnuje.. takze to u nas niekedy vyzera ako v dzungli, nastrojov mame habadej aj klasiku aj exotiku takze ked k nam pridu priatelia kazdi si tu cosi najde a improvizuje cela banda.. co sa mna tyka celkom slusne kreslim ale musim mat na to cas a klud, dokonca som chcela ist studovat vytvarnu na pedagogicku ale nedalo sa externe.. smola. no a moje slohove prace boli predvadzane ako ukazkove, ale dnes sa utiekam uz len ku kratkym basnickam.. No a este asi 3roky fotografujem ale vobec nie som s kvalitou spokojna.. zatial..

nanyka
27. dec 2008

môj drahý tiež fotografuje..má v tej foto výbave neskutočné peniaze 😖 no asi je to treba,tak nič nevravím..
a fotky robí nááádhernééééé 😎
jeho snom je raz sa tým živiť ..ale to by musel asi fotiť pre playboy 😕 😀

etuska
autor
27. dec 2008

nanyka 😀
aj mojho muzika a mna fotografovanie bavi-ale len tak amatersky 😅

oazapokoja
27. dec 2008

Tak za umelkyňu sa tiež nepovažujem ale našla som nový koníček-dekupáž.A musím povedať,že ma to chytilo,všade zháňam servítky,nádobky a nádoby. Je to pre mňa relax a potešenie pre dušu moju a aj pre tých ktorým to venujem 😉 .A ešte sa chcem naučiť pliesť košíky, to je niečo čo ma láka.Maľovať bohužiaľ neviem vôbec ☹ .

horallka
27. dec 2008

Tak ak sa môžem skromne pripojiť-mne už vyšla jedna knižka básní pre deti a v šuflíku- teda v počítači už mám nachystanú druhú. Len s ňou vyjsť na svetlo božie. Sem-tam prispejem nejakým článkom do časopisu alebo len tak niekde napíšem- ak si myslím, že mám čo povedať. A osem rokov som písavala kolegyniam básničky na narodeniny a meniny- a vždy to bolo príjemným oživením celej oslavy. Voľakedy som aj hrávala na husle- ale to ešte ako dieťa- no myslím, že za tých púť rokov sa na mńa niečo nalepilo a keby som to oprášila... 🙂 Ale viac ma to ťahá k tým detským básničkám.

etuska
autor
27. dec 2008

Horallka-tak hod link,alebo daj nazov knizocky 😅

claudinka
27. dec 2008

tak tak a potom poprosime aj autogram 😉

veronika13
27. dec 2008

tiež prispejem svojou troškou. Kedysi ma učiteľka výtvarnej na základnej veľmi podporovala, aby som šla na umeleckú, mne sa to aj pozdávalo, ale nešla som. Občas si niečo nakreslím, keď príde chuť, ale dáko to nerozvíjam, neni čas. Slohy my tiež celkom šli, no doma nepíšem, ale už ma napadlo,žeby som mohla, možno by sa mi uľavilo dať mnohé veci na papier, však ten znesie všetko, nie? Asi mrhám talentom, hmmm...

nanyka, na MD budeš mať toho času ešte menej 😀 🤐

etuska
autor
27. dec 2008

a ja som sa "nadejala",ze si na MD spravim doktorat a napisem knihu 😀 😀 😀

veronika13
27. dec 2008

tiež som rada, že stihnem to čo stihnem 😀

etuska
autor
27. dec 2008

😀 ale ved ked deticky podrastu,tak casu bude habadej 🙂 Niekedy sa da "tvorit" aj s nimi.My sme teraz dcerke kupili taky "kreativny" kufrik a tak striha,lepi... 😅

veronika13
27. dec 2008

hej na toto sa teším, keď bude väčší a budeme vymýšľať niečo spolu, napr. aj na leto, že budeme chodiť do prírody a spoznávať a potom doma napr. niečo robiť z drievkami, listami....

ale na takú "vlastnú tvorbu" teraz moc času nie je, i keď dá sa nájsť a o to je vzácnejší a lepšie využitý 🙂

vandulienka
29. dec 2008

...trochu sa venujem písaniu poézie, najmä ľúbostnej - žeby som mala básnické "črievko"? výtvarné umenie mám veľmi rada, žiaľ, kresliť, ani maľovať príliš neviem... aj hudbu milujem, myslím si, že mám rytmus aj melodickosť,ale na žiadnom hudobnom nástroji som sa, bohužiaľ, nenaučila hrať...

majcik
29. dec 2008

Hoci sa za umelkynu velmi nepovazujem, umenie mam rada - hlavne hudobne. Mam rada klasicku hudbu, milujem klavir a organ... a amatersky sa tymto nastrojom venujem, hoci teraz na MD pomenej ...

nanyka
29. dec 2008

baby tak to ste mi dali 😅 ..ale máte pravdu,vidím to,že MD nie je dovolenka..ten názov určite vymyslel nejaký chlap 😨

ja som ako dieťa aj chodila na maliarsky krúžok,robili sme aj keramiku..veľmi ma to bavilo,no žiaľ,musela som to nechať 😒
a vyrábala som si knižky pre deti - písala rozprávky + som si ich aj ilustrovala 🙂 a keď sa ma niekto spýtal,čím raz budem,tak odpoveď: spisovateľka 🙂 ..no..a nič z toho ..ZATIAĽ 😉

etuska
autor
29. dec 2008

nanyka-aj ja mam niekde taketo knizoky 😅 A raz sme na ZS este so spoluziackov napisali scenar filmu 😀 ,ucitelka nam ho zobrala,lebo akurat prisla do triedy ked sme "tvorili" a povedala nam,ze je to dobre,len mame dat slovenske mena hl. predstavitelkam 😅

duskaf
30. dec 2008

Horalka- tak to Ti gratulujem a teším sa s Tebou, že sa Ti Tvoje dielko podarilo vydať. Ja píšem už dlho dielka pre detičky, básničky menej, skôr príbehy, ale vydať sa mi to nepodarilo, väčšinou mi z Ikaru odpíšu, že je to finančne nákladné a najnovšie mi napísali, že o dielka našich renomovaných autorov nieje záujem, čo potom o takého neznámeho človiečika ako som ja.
Vždy keď mi príde taká odpoveď, som smutná. Ale nevzdávam to a verím, že raz...
Zatiaľ aspoň čítam moje dielka deťom v materskom centre, v piatky máme Čas príbehov a tam si na pokračovanie čítame.
Ak sa smiem opýtať, v akom vydavateľstve ti to vydali?

horallka
30. dec 2008

etuska,duskaf,
kniha sa volá Škôlkarova abeceda a vydali mi ju v r. 2002 v Juniore a potom ešte jedno vydanie v r. 2004. Odvtedy sa mi neozvali- ale ja viem, že si ju veselo vydávajú aj naďalej a dobre na nej bohatnú. Kniha sa vraj predáva veľmi dobre- čo som sodnovala po kníhkupectvách aj moji známi- vždy sa okamžite rozchytá. Ja som za ňu dostala úbohých 8 000 Sk, ale nemôžem s tým nič robiť, lebo oni odo mňa za tých osem tisíc odkúpili na desať rokov práva na vydávanie-presne ako písala duskaf- povedali mi- buď pristúpim na ich podmienky alebo mi ju nevydajú-pretože je to risk pre vydavateľstvo vydať neznámeho autora a oni nevedia, ako sa kniha bude predávať a môžu byť aj stratoví. Ja som presne ako ty duskaf, túžila vydať knihu, lebo som mala pocit, že je to celkom dobré a preto som musela pristúpiť na ich podmienky. Nerozumiem tej logike tých vydavateľstviev, však každý autor bol raz začínajúci, tiež vydavateľstvo vlastne na začiatku muselo riskovať, ako a či sa bude kniha predávať, tak nechápem, prečo ti ju nechcú vydať. A čo keby si skúsila iné vydavateľstvo - napr. Mladé letá alebo Junior- ktoré sa vyslovene zameriavajú na detskú literatúru?

expertka8
30. dec 2008

..horalka....mylim sa????.... 😅
..alebo nie??? 😉

http://www.martinus.sk/?uItem=10912

expertka8
30. dec 2008

...ja sa hlasim do klubu vytvarnikov 😵

horallka
30. dec 2008

áno expertka, to je ona. Ani som netušila- že už mám na ňu aj prvú reakciu- chi.Až jednu.

duskaf
30. dec 2008

Horalka zlatá, nech sa Ti naďalej pekne tvorí, možno sa raz aj táto nepriaznivá situácia okolo vydávania zmení.

etuska
autor
30. dec 2008

Horallka-nemas v sufliku nieco ine?Mozno ked sa tvoja knizocka tak dobre predava,tak by si za dalsiu knizu zinkasovala viac 😉

horallka
1. jan 2009

Etuska, mám prichystané už dalšie básne, len to ešte musí prejsť menšou korektúrou- doladiť ako sa hovorí, len sa neviem rozhodnúť, či to mám opäť ponúknuť Junioru alebo inde?

liana
2. jan 2009

ja som mala ešte v starom PC rozpísaný scenár na seriál a knižku. Romantika a akčnosť v jednom. Potom mi starý PC zoskratoval, dielko nebolo nikde uložené a tak sa aj moja predstava a ročná záluba rozplynuly. A možno aj dobre, lebo si neviem predstaviť, ako by som oslovovala nejaké vydavatelstvo a núkala im niečo.