Je zlé mať prvé dieťa po 30 - tke?

epose
11. aug 2009

ahojte, mam 27 rokov a este nemam dieta. Co si myslite musi mat zena dieta do tej tridsiatky? Tak sa vravi ze by mala mat,ja zacinam mat uz z toho depky leby mi uz taha na 28 rokov a ani poriadny vztah kedy potom budem mat dietatko. Velmi by som ho chcela do tej tridsiatky. Tak co si myslite,ako to vidite.Je zle ho mat napr.po tridiatke prve dieta?

tatolu
11. aug 2009

Ahoj epos.
Ja som svojho manžela stretla keď som mala 32 a 1.dieťa som mala ako 34 ročná.
Nič som nestratila 😉

epose
autor
11. aug 2009

a nieje to po tej tridsiatke trochu riskantne? Vsetko bolo v pohode?

tatolu
11. aug 2009

U mňa áno 😉
O dva roky boli aj dvojičky 😀 a všetko v poho 😉

epose
autor
11. aug 2009

tak to je super. 🙂 Tak len dufat aby som nasla uz toho praveho a pocat s nim dietatko 🙂 Lebo uz mi asi aj tykaju ako sa vravi biologicke hodiny 😀

myzma
11. aug 2009

Ahoj, Epose,

sice nemam tridsat ani cez, takze osobne skusenosti ti nepoviem, ale mam zname i priatelky, ktore mali deti cez 30, ci dokonca cez 40. Zeny su viac sledovane, chodia pocas tehotenstva na speci vysetrenia z preventivnych dovodov. iste riziko je tu zvysene, ale kvoli tomu by som nestracala pokoj v dusi. verim, ze je tu urcity tlak zo strany spolocnosti, ci tzv bio hodiny ale to su vsetko zlodeji tvojej pohody. radsej si pockat na toho praveho 😎

Ako pisala tatolu, manzela stretla v 32 rokoch, 1. babo v 34 rokoch a pozri, nezostali len pri jednom 😉.

vroni
11. aug 2009

Nie je to ani trochu riskantne. Krpanu som mala v 35 a uplna pohoda, ona aj ja (to nebol umysel, tak neskoro, jednoducho sa to tak pritrafilo 😉 ) Vidim vek 30 - 35 ako idealny na dieta (ked chces mat deti viac a nie hned po sebe, tak skor k tej dolnej hranici) a ked sa obzeram, kolko zien po tridsiatke otehotnelo ¨ani nevedeli ako¨ 😉 , tak pochybujem aj o teorii menej castej ovulacie po tridsiatke (ale to je len moj sukromny nazor, nijaky odborny)

vroni
11. aug 2009

Hm, a nebola som ani zvlast sledovana ani nic specialne (odber plodovej vody mi doktorka ani nenavrhla)....

epose
autor
11. aug 2009

dakujem baby, odlahlo mi. Fakt som bola z toho dost aj vystresovana a strasne som sa bala ze uz bude neskoro. Uz som bola myslienkou aj pri tom ze pocnem dietatko aj stym nepravim. Ale uz som si to rozmyslela,len kde hladat toho praveho ☹

tatolu
11. aug 2009

No to už je iná téma 😉 😀 😀 😀
Hlevne neseď doma. Teraz sa už princovia na bielom koni nenosia 😵

saska.t
11. aug 2009

epose tak ja som tvoj verny vzor v 28r som sa vydavala, malu som porodila 4 mes. pred 30-tkou a o nic som neprisla tak sa nikam neponahlaj, je odporucane mat 1 dietatko do 35 rokov potom je uz riziko tazsieho otehotnenia aj riziko postihnuteho dietatka, takze ty mas este casuuuuu 😀

epose
autor
11. aug 2009

saska.t- no,len aby ten pravy dovtedy aj dorazil,lebo mna porazi 😀

saska.t
11. aug 2009

nesmies moc tlacit na pilu ono to dojde samo neboj 😉

maruschka
11. aug 2009

epose, nerob paniku a neprivádzaj si zbytočný stres 😎 😎 Veď mamičky majú v dnešnej dobe bežne prvé dieťa až po tridsiatke - hypotéka, práca, kariéra, dokončuje sa vzdelanie, atď...Takže stíhaš všetko v ťažkej pohode 😵 😵 My plánujeme tretie dieťa až po štyridsiatke- moji rodičia si tak "zadovážili" po štyridsiatke môjho brata a musím povedať, že je to jedna úžasná udalosť, mať dieťa v neskoršom veku.. 😵

a ten pravý? Keď ho budeš mať stretnúť, určite ho stretneš - možno už tento týždeň... 😵 😉 😉 Treba mať len otvorené oči..

sasiki
11. aug 2009

ahojte, epose - ja mám síce 25 a dve deti, ale povedala by som, že skôr mladšie rodičky sú dnes výnimkou 😀 , takže nerob paniku 😉

epose
autor
12. aug 2009

ale ja by som uz tak stráááášne chcela take miminko, no nic musim pockat.Urcite nejdem si ho robit s tym nepravim 😒 Lebo teraz sice mam priatela ale citim ze to neni ono,on uz ma aj za sebou tieto veci,takze jeho to netlaci a je asi spokojny tak ako to ma teraz.

jalao
12. aug 2009

epose, nie je take podstatne, ci to stihas do 30, alebo az po 30, dolezitejsie, aby si mala babo s niekym, kto to chce takisto, ako aj ty! 🙂

vevusiatko
12. aug 2009

Epose...rizika su, to ti povie kazdy gynekolog ale myslim, ze v dnesnej dobe sa to da ustriehnut. Ja mam 21 a uz jednu dcerku. Chcem ti povedat, skor k tomu , ze ten vztah nie je ono ...Podla mna kazdy je vztah je taky 😀 To je o tom, ze zena a chlap. Rozdielne nazory a videnie sveta 🙂)
Drzim palce nech sa ti cim skor babatko zadari a nech je zdrave

blovitc120
12. aug 2009

Neviem, či je to riskantné, ja som mala malú v 33 a bolo to v pohode. Len treba počítať s tým, že vo vyššom veku plodnosť klesá a môže dlhšie trvať snaženie (nemusí to byť pravidlo, nám sa podarilo na prvýkrát). Tiež som čakala na toho, s kým sa oplatí mať dieťa..

epose
autor
13. aug 2009

vevusiatko: ako si to myslelala s tym vzahom,co si pisala? 😅

epose
autor
13. aug 2009

baby,este mala otazocka, kde ste hladali toho praveho? Ja ho hladam uz dlhe roky a stale nic.Nehladam ho v krmach. 😀 Ako ste zistili ze on je ten pravy? Ja sa uz v chlapoch nevyznam. 😖

kisska
13. aug 2009

jaaaaj draha epose (inak krasny nick) - moj recept je - sustredit sa na nieco ineho, rozhodnut sa, ze sa ides venovat kariere, ved mas na to skvelu prilezitost - neobmedzuje ta ani dieta, ani manzel ani nic podobne, alebo s zacni venovat nejakemu konicku, ktory si stale odkladala, ale teraz ta zamestna...jaaaaj, a este k tomu ukonci vztah o ktorom uz teraz vies, ze nie je ono... zbytocne stracas cas - zly vztah nie je lepsi ako ziadny...
Ja som svojho "princa" stretla v den, ked som byvalemu buchla definitivne dvere pred nosom po polrocnom natahovani sa, ci to este spolu skusime alebo nie.... bola som nastvata na vsetkych chlapov na svete, o novom vztahu som nechcela ani pocut - a prisla rana do hlavy aj so vsetkymi iskrami, chemiou a co ja viem cim vsetkym... lebo nic mensie by som si asi nevsimala 😉 😀 😀 😀 a aj napriek tomu, ze sme manzelia uz viac ako 8 rokov, prve babo som mala az po 30ke(bez predchadzajuceho "skusania", skoro na prvy sup)... jednoducho tak to vyslo... pretoze VECI SA DEJU TAK, AKO SA MAJU 😉

epose
autor
13. aug 2009

kisska: velmi pekne si to napisala 🙂 A mas svätu pravdu.Vela veci som odkladala,vzdy som si hovorila ze este nie ale zacnem robit to co som chcela,teda zacnem asi s tym ze zacnem si konecne uz robit autoskolu,ktoru som roky odkladala 😀 a potom postupne na dalsie veci,ktore som robit v zivote chcela. A mozno niekde tam aj natrafim na toho princa na ktoreho tááák dlho cakam. 😉 a dakujem za rady 🙂