Jedenásťročná matkou. Čo vy na to?

lenadka
3. jún 2008

ciarka, tebe na dietati zalezi, ale silne pochybujem ze na vacsine deti u nasich susedov rodicom nezalezi 😔 ked raz rodic dava fetovat malemu decku=nezalezi mu na nom, ked ho necha behat hole v zime=nezalezi mu na nom, ked chodia dotlcene, poobarane=vraj na seba vylialo kavu a popalena hlava a cely chrbat-to tej kavy bolo pol litra ci co???Ten obareny chalan je uz pubertak ma plesinu na hlave od tej vody,zjazveny cely chrbat a cast brucha, ako maly liezol na strechu pivnice a tam sfetovany vyspevoval a starym to liezlo na nervy tak do neho kadeco hadzali-co bolo po ruke-nezajem ze ho tym mozu zabit...ako decko som to brala namieto kina-vzdy bolo co pozerat 😝 denno denne potycky, bitky, nahananie zo sekerou, rozbijanie nabytku...
tymto deckam by bolo lepsie v domove, tam by dostali vzdelanie, najest a oblecenie...mam znamu najlepsia kamoska svagrinej vyrastala v decaku, vystudovala VS a teraz ma fungujucu rodinu, dve dcerky, doma u rodicov asocialov by mala mozno ZS, lebo peniaze treba na chlast nie na skolu...
nie som za to aby boli deti v domovoch, ale v tychto priopadoch je to lepsie
a este je zaujimave, ze jedno biele dievca sa zamilovalo do roma, mala 15 ked tam prisla, byvala u nich mali deti a vzdy jej tie deti vzali-preco tie ostane nie, boli na jednej adrese, podmienky rovnako ubohe???Nakoniec mlada v 25 vyzerala na 40, skoncila s dolamanou panvou co ju ten jej mlatil ako zito, vychudnuta ako z koncentraku, krivala, v tvari povodne krasne dievca vyzeralo ako troska...jej rodicia /obaja ucitelia/ju nakoniec dali vyhlasit za nesvojpravnu, dali liecit a jej deti si osvojili-ten lepsi pripad...

lenadka
3. jún 2008

oprava prva veta mala mat vyznam " ze nasim romskym susedom na detoch nezalezi"

cest vynimkam-su aj take romky-tym myslim tie konkretne co poznam, jedno s tych deti je neviem preco obletovane, jedine ma bicykel a babiky...a blond vlasy...jeho mama partnera nema-tak predpokladam ze jej otec je biely a dobre plati 🤐

mirka414
autor
3. jún 2008

antikoncepciav 12-13rokoch?? 😕 😖 ja planujem v 12-13rokoch sa s dcerkou zacat rozpravat o tych veciach,ale nie hned antikoncepciou cpat este dieta...ale to je na kazdej matkeako si vychova dieta...

klongova
3. jún 2008

V každom meste sa stávajú také veci. Ja mám kamarátku bola vychovávaná len mamou, tak to aj vyzeralo. Zo začiatku sa mali relatívne dobre, potom prišlo obdobie keď sa dalo všetko zobreť na splátky, tak si nabrali kadečo no samozrejme nemali z čoho splácať. Tak skončili na ulici. Ona otehotnela a jediný kto bol schopný sa jej s mamlu ujať boli cigáni. podotýkam že oni cigánky neboli. Malé sa narodilo o mesiac skôr ako moje. Mama začala piť a skončila na psychiatrii a tá kamoška je stále s cigánmi a má druha ktorý ju bije a aj malého. Také pekné dieťatko. Vravínm tej akamarátke už sa ti píta, že nie lebo keď sa pociká tak ho jeje druh mláti hlava nehlava. Vravím tak to nedovol. A čo ona, no nič. Chodila do pomocnej školy a keďže už mamu nemá nevie sa o to malé postarať. A to má 30 rokov. Čo jejpovedia cigáni to je SVATÉ, lebo oni ju chovajú tak bude robiť čo povedia oni a druh. Takže tým som chcela povedať len to že nezáleží či porodí maldá alebo stará. Niektoré sa nevedia a nebudú vedieť postarať o svoje dieťa nikdy. A najhoršie na tom je , že keď sa jej spítam či malému varí povie že u čoho a načo veď mu stačí aj suchý rožok. Je to strašné len počúvať nie to ešte vydieť. HROZA 😔 😢 😖

vroni
3. jún 2008

Podľa mňa je to tragédia. Pre to menšie, práve narodené dieťa a aj pre to väčšie, ktoré ho prinieslo na svet. Neviem, čo by som robila, keby mi dcéra domov prišla s takouto jóbovkou, ale podľa mňa je to jednoznačné zlyhanie rodičov. A je pri tom úplne fuk, či je to dieťa biele, čierne alebo fialové s modrými bodkami. Celé to vypovedá len o ignorácii a hlúposti zo strany (starých) rodičov (aj "matky", ale tá má v tomto veku ešte nárok byť "hlúpa") A porovnávať 12-13 ročné dieťa s 19 ročnou mladou ženou je nezmysel. Od 18. je človek právne dospelý, pohlavne to zvládne ešte o nejaký ten piatok skôr, názorovo sa síce ešte bude ďalej rozvíjať, ale to zvládne aj s dieťaťom (ak chce) Do 14-15 rokov je to ešte nevyvinuté dieťa, fyzicky i psychicky, dokonca aj podľa zákona. Cigáni su takí i onakí. Len tých jedných je viac vidno (a viac si otvárajú huby) 😠 , ale neviem, či ich je naozaj percentuálne viac. Náš bývalý sused sa tiež dennodenne ožieral a mlátil ženu a deti a všetci boli belší ako sneh (no, skôr hrávali do modra) a suseda svojho muža ospevovala až do nebies....

cairka
3. jún 2008

lenadka, je pár svetlých výnimiek ako tá tvoja známa, ale je ich žalostne málo. musí byť naozaj silná osobnosť, že to dokázala.
ked sa v DD spýtaš dieťaťa, ktoré bolo odobraté z rodiny kvôli týraniu čo by najviac chcelo, tak ti odpovie, že vrátiť sa späť domov. k tým rodičom, ktorí ho týrali ... aj z môjho pohľadu je to absurdné, ale pre ne je zrejme absurdnejšie to, že majú byť v DD, ked môžu byť doma. Najhoršie je, že nefunguje terénna sociálna práca, pretože veľa z tých detí, by mohlo mať šťastnejšie detstvo, keby niekto poradil ich rodičom.
a vy ako susedia máte ohlasovaciu povinnosť pri podozrení z týrania

lenadka
3. jún 2008

ciarka, ja uz tam nebyvam-toto som sledovala ako decko a teraz obcas ked pridem k nasim-spravili si z dosiek taky kadejaky pozlepany plot aby sme k nim nevideli, moji rodicia volali policiu x krat a nic ako prisli tak odisli, obcas niektoreho odviezli autom a o par dni bol spat, dokonca oni podali na mojho otca trestne oznamenie ze sa im vyhrazal ako pomstu za to, ze na nich policiu volaju=radsej s nimi pokoj 😠 Vies ich je tam vyse 30 a nasi byvaju uz sami 2, lebo sestra studuje v inom meste, brat sa ozenil odstahoval ja tak isto...a oni si normalne mozu navymyslat a povedat ze maju 15 svedkov ze nic sa u nich nedeje, ze si to nasi vymyslaju...policia zasiahla akurat vtedy ked robili taky bordel akoze rozbijali nabytok a nahanali sa sekerou aj to len vtedy ked prisli pocas trvania sarvatky...ze su vsetci sfetovaní vratane deti o to sa vobec nezaujimali...napriek tomu ich obdivujem ze vobec prisli-to by si musela vidiet co su to za ludia 😝
ako decka sme napr. dali jednemu dievcatku krasnu babiku-barbinu, este som segru ukecala nech jej da ozajstnu /mala hotovu zbierku/ so svietiacimi satami a dalsimi do rezervy a este nejake hracky, na dalsi den nas zastavila s placom ze rodicia jej ju vzali...proste ju nemala a viac nevidela, ci ju predali ci co naozaj neviem 😠

tato moja znama sama vravi ze je lepsie ze bola v domove, ako dieta to tak nevnimala to az neskor, rodicia jej chybali, stretavala sa s nimi aj neskor no potom prestala, pochopila ze su jej vlastne nicim a teraz ako 40 rocnej jej vobec nechybaju, myslim ze je jotec uz nezije len "matka" ma svoju rodinu, stretava sa len s bratom ten tak ako ona vyrastala v decaku a teraz ma normalnu rodinu 😉

monkula
3. jún 2008

Ahojte, ja som mala v júli dvadsať a v októbri sa ma narodil jarko, myslím si, že som dobrá maminka, aj keď sa mi ušlo poznákom, taká mladá, nič si si neužila a podobné "múdrosti, teraz budem mať 26 rokov a mám dve deti ,pre niekoho hrôza, pre mňa sú to radosti, aj keď mám s nimi dosť roboty, pretože obaja sú nadmieru živí ,ale nemenila by som, len niekdedy, keď už nevládze mpočúvať ich naťahovanie, pišťanie, ale veď to poznáme každá...
takže suma sumárum si myslí, že materstvo nie je o veku, ale o tom, ako sa k materstvu postaví daná mamička, samozrejme, pri Jarkovi som boal zo všetkého vyjašená, ale akosi to išlo inštinktívne a dobre...
A na záver, mám známu, má vyše 40 rokov a dcérku a 3 týždne staršiu od mojej, ona už má skoro 20 ročnú dcérku, ale keď vidím jej malinkú, tak mi je do plaču, a verte mi, že nielen mne..
malinká je večne špinavá, nie tak, ako niektoré naše deti ,že niečo papajú a všetko je hneď špinavé 😀 , ona má chudenka tú špinu už tuším v sebe zažratú... 😅 😅
Minule som boal na návšteve u našich a susedia oproti majú malinké bábo, tak sme sa rozprávali a táto známa išla okolo, malinkú hodenú v káre, ona na mol opitá, vrieskala na ňu, vulgárne nadávala na otca svojej dcéry, raz ju z tej káry vybrala, potom ju zase tresla naspäť, no bolo nám aj so susedkou všelijako ,keď sme to videli, o to horšie sme sa cítili, keď sme si uvedomili, že táto kamarátka potratila a naša ďaľšia kamarátka potratila dokonca dvojičky... takže v tomto prípade neplatí, staroba je aj múdrosť.. ☹ ☹

lenadka
3. jún 2008

nase mamy mali deti bezne ako 18-20 rocne a zijeme a mali sme pekne detstvo vsak??? 😀 dnes sa vek posuva hlavne kvoli mater. zabezpeceniu, volakedy to bolo ine-mladomanzelske pozicky, byty dostavali rodiny prednostne a pod...

akurat je extrem mat dieta v 11-tich, same dievca nevie co s nou je, dieta bude mat ako babiku-doslovne 😔

janulka7
5. jún 2008

tak sa musim pridat aj ja. Moj manzel ma sesternicu ktora ma 31 rokov. jej dcerka ma 17 mesiacov. Mal je zlata, cistucka a vzdy pekne oblecena. ale si myslim ze pre nu je to dieta teiz len ako babika. nepocuvam nic ine len ze jej priatel jej urobil ñdecko bez toho aby sa jej opytal. tak ja neveim, mam z toho take kadejake pocity lebo sak boli v tej posteli spolu ked to dieta robili. lebo zatial somnepocula ze by sa dalo otehotniet ze ty si v obyvacke a manzel v spalni. Aku tomu mi vcera zavolala a kecala a tak a zrazu hovori, mala mi zaspala tu pri mne predpokladam na gauci v obyvacke len tak o 11 rano. vraj mala v noci velmi horuce telicko, a ked som sa jej spytala ci jej zmerala teplotu, tak vraj hej dnes rano ale lmala len 38. to som uz nevydrzala a som do nej navrieskala aby skaldala okamzite telelfon dala nieco malej proti teplote a pravidelne to kontrolovala, ved ak jej stupne velmi teplota moze jej poskodit mozog alebo srdiecko. no ked som zlozila tak som mala take nervy ze keby som ju mala pred sebou tak jej asi vlasy vysklbem. takze ja si tiez myslim ze to nie je o veku. ja som mala moju dcerku v 23 a tiez som pocula ze kam sa ponahlam. neikedy ma to dost stvalo ale nakoniec som to brala jednym uchom dnu adruhym von. a okrem toho tu v spanielsku nie je normalene rodit v taqkom veku. tu maju preve dieta okolo 35. tak si viete predstavit ako na mna pozerali.

mywiel
5. jún 2008

Mate pravdu ze to nie je o veku ale musite uznat ze 11 rokov a byt matka ze nonsens...! 😕

Od tych 17 rokov dobre to beriem, ale predtym to fakt nechapem,
a co puberta to sa len tak preskoci a hned som rodic to mi pride na hlavu. 😒

melory
5. jún 2008

co mne nejde do hlavy je, ze 11rocne dieta sexualne zije. 😕

andrysek2
5. jún 2008

ahojik no je to hrozny kdyz si predstavim ze moje dcera ma deset rokuu 😀 😀

aponchie
5. jún 2008

no ja bych rekla,ze ty deti sexualne ziji driv a driv co s tim?jedine do nich lifrovat antiko,ale zase tak brzo hormony?a sou to decka nebudou na to pamatovat a uz vidim obrazek mamky jak pripomina dceri vem si prasek to je chore..no je to ujete teda 😝

mywiel
5. jún 2008

Podla mna je to vela o vychove, mna by ani nepadlo do 15tich mat styk, ja som mala prvy v 17tich a samozrejme s kondomom.

bubba
5. jún 2008

podla mna to je normalny zivocisny pud,ktory je potlacany iba u ludi.aj vcetky ostatne zvierata ziju sexualne,u nas je to obmedzovane na nemoralne a neslusne ....
len si vsimnite ked vase dieta dorasta uz v 5-7rokoch zacne rozpravat"fuj dievcata,alebo fuj bozkavanie s chlapacmi"7-10 rokov uz zacina prve koketovanie (no len si spomente baby na ZS)...........takze tieto veci su uplne prirodzene...je na kazdom rodicovi aby urcil doma nejake hranice a limity,aby viedol dieta k tomu ze si ma seba vazit a ctit a ze sa netreba nechat "pretiahnut "za kazdych okolnosti,lebo to robia vsetci.....a ked budete vidiet ze sa to uz neda zvladat,tak nie kritizovat,moralizovat a zakazovat.....
my sme synovcovi na 15-tku kupila kondoomy a svagrina ma zdzubala ze to co....a ja len ze ...radsej nech ma jeden po ruke ako nejaky nevydareny styk za sebou este mi bides mozno vdacna 😀 😀 ..vysvetlila som mu ze to nie je kupovane zo srandy aby do toho napustali vodu a hadzali ludom z okna na hlavy...nech si to da do preukazky....ludia.brutalny pubertak,tvrdohlavy....ale hned si ich tam dal a doteraz ich nosi(vsetky 3 😀 )so sebou...cize mame aj prehlad o tom ci sa mu nahodou nezidu nove a tak... 😀

aponchie
5. jún 2008

no to vis,ze je to o vychove..ja mam teda blaznivou matku co se tyce meho bratra(16let)u me to bylo dobry ja bych si to taky netroufla a kdyz uz tak pooooozdeji a potajnu a s maximalni ochranou pac by me nasi asi zabili 😀 ale bracha?tomu mati koupila letiste a nakoupila kondomy a nikdo k nemu nesmi do pokoje pac mladi sexuji a tak?uz to prehani..jednou jim k tomu bude svitit lampickou a to prosim dela uz pres rok!

bubba
5. jún 2008

apochnie ,mam len jednu kamosku,ktora vlastnemu dietatu(od 16rokov)dopraje sexu a dokonca ked treba tak mu aj uvolni byt.....co ty na toto?chcela by si byt az taka doboprajna? 😀 😀

aponchie
5. jún 2008

proc ja? 😅 ja sem psala,ze moje matka to tak dela a je to hrozne

bubba
5. jún 2008

jaj?ja som to pochopila tak,ze nedovoli k nemu do pokoje nikoho 😅 😅

bubba
5. jún 2008

ale akoze ja nemam osobne nic proti tomu len ja by som to asi tiez nedokazala byt az takato dobroprajna 😀 😀 ja neviem ale na druhej strane....radsej dma akoby mali sulozit dakde v prirode 😀 😀 alebo kde ....a este by ich tam dakto prichytil 😅 😅 a co potom 😒

aponchie
5. jún 2008

no ona nam treba rekla ,ze mala tam nesmi rano jit pac mladi celou noc sexovali a at se vychrupkaji v klidu a tak a ta jeho holka doma lze ,ze nespi spolu u nasich pac jeji mamka ma o ni strach a moje matka je v tom vsemozne podporuje v chlastu koureni sexu cem chcou proste na palici!no ona rika taky ze radsi at si zasoulozi doma v klidu zatim co oni si pokuruji na terasce ,ale to mi prijde chore sorry ,ale jo trosku preci soukromi a tajmeno a proste takhle ne tohle neni pro me

bubba
5. jún 2008

chapem fakt to prehana....mam jedneho spoluziaka zo stednej,ale to IP 😀

melory
5. jún 2008

aponchie asi si chce tu holku udrzat ako nadejnu nevestu

aponchie
5. jún 2008

nene ona si chce udrzet bratra co nejdele doma pac on je desnej zmetek ..nadava mati sproste..z otce ma srandu oni pred nim i chlast skovavaji dela si co chce ani po sobe nesplachne a matka jde a uklizi to po nem no humus ..ona ma strach ,ze zustane sama pac bratr ma 16let tak si ho hycka at ma aspon nekoho ja jsem 100km daleko

melory
5. jún 2008

to je husteee

karolinkafe
5. jún 2008

maca793 to snad nemyslis vazne, ze chces dat dceram nasadit HAK od 12 rokov 😲 Ja som v tom veku na take veci este ani nemyslela 😅 Je to skor o vychove ako o napchavani hormonami 😕
Prave pozeram jednu relaciu o milostnych vztahoch medzi ucitelmi a ziakmi 😒 a prave hovoria o jednom ucitelovi (26 rokov) ktory sa "zamiloval" do 13 rocnej ziacky....... 😕

melory
5. jún 2008

karilinkafe je to tak, neviem si to tiez predstavit, ja som si v 7-9rokoch myslela, ze ked dam pusu babike tak budem tehotna. mala som napadnikov dost a vobec ma to nelakalo, uz chytit za ruku bolo pre mna nieco hrozne. nasi ma k tomu nevychovalali, bolo to u nas tabu.

karolinkafe
5. jún 2008

A tiez sa divim tomu, ze 11-rocna uz bola "pripravena" 😅

karolinkafe
5. jún 2008

Teda fyzicky