Jedenásťročná matkou. Čo vy na to?

majka35
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magg
2. jún 2008

emjee - rasizmus je ak ti niekto vadi preto, ze ma inu farbu pleti ale tu ide o to ze ti rinosi maju vsetky vyhody a ziju z nasich dani, mnozia sa ako potkany a este sa ich ideme zastavat aki su chudaci.
Nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca, pretoze mam kamaratov romov, ktori sa hambia a trpia pre tych ostatnych a to je velka skoda.

mishelin
2. jún 2008

ahojte..pridavam sa..
ja som otehotnela v 19-tich a vsetci to brali v pohode 😀 🙂

emjee
2. jún 2008

magg presne tam smeruju niektore prispevky, hoci nikto nezabudne podotknut, ze nie je rasista, ale ...
tema je deti maju deti tak sa drzte toho a nerieste ci sa jedna o romske alebo neromske

cairka
2. jún 2008

magg, a nemyslíš, že za to môže aj "biela" spoločnosť, že oni sa hambia, že sú rómovia? Lebo kde prídu, tak sú rómovia a nikto neberie ohľad na to, či sú u osady abo nie, aj ked to tu pekne píšete 😠
nechcem rýpať, mne sa len strašne páči veta "nie som rasista, ale..."

mirip
2. jún 2008

Nám v škole otehotnela jedna cigánka, 10rokov baby už je na svete a jikoho nezaujíma že otec má 25 a behá po slobode a dieťa jej tiež nevzali aj ked v ich dome sú len deti a ona je najstaršia, ich matka je totiž v base v Prahe za krádež a otec tažko chorý v nemocke, bielym detom ktorým sa podarí mať deti by dieťa tiež vzali a otec by už bud sedel alebo bol stíhaný. Tuto to tak nebolo, namiesto toho aby hladali kto je otec alebo potom zisťovali podla DNA, nie zato nás učitelov vypočúvali ako keby sme jej to dieťa "urobili" my. Každopádne si myslím, že či už biela alebo čierna dievčina vo veku 10_18 rokov nikdy nemôže byť tá správna matka, lebo deti nie sú schopné sa on postarať ani ho vychovať

berynka
2. jún 2008

Ahoj, to z toho odkazu je extrém 😕 🙂 .
Mám ale známou, která otěhotněla v 16, o mimčo se bezvadně starala, za pár let ještě měla dvojčata. No prostě děti jsou její život. Začala mít ale vážné zdravotní problémy... s páteří a tak. Závěr doktora byl, že ani tak nevadilo, že měla dvojčata nebo tři děti, ale že to první měla tak brzo! Prostě určité věci chtějí pravý čas 😉 .

magg
2. jún 2008

emjee - ved jasne, len chudata tie deti na to znova doplatia
Ale jedna vec, ktora je v mojich ociach trosku plus pre romov je, ze aj ked mlade dievca otehotnie, hoci aj jedeast rocne, oni to tak prijmu, ze to priniesol zivot, caka dieta, porodi, nejak vychovaju.
Ak sa nieco take stane "bielej" je z toho hned pruser, rodicia sa vyhrazaju neviem cim vsetkym keby sa jej nieco take stalo, a potom ta holka natolko spanikari, ze sa stane to , co pred rokom tu u nas, ze 18 rocne dievca porodilo doma a vyhodilo dietatko zo 7. poschodia. Pripadne strkaju deti do igelitiek a kontajnerov.

mirip
2. jún 2008

a ozaj emjee ak si myslela tou narážkou na rasizmus mna, tak to určite nie som, som mávala v triede 15 detí a z toho len 3biely a nerobila som rozdiely, práveže som mala rovnaký meter aj čo sa týkalo znížených známok zo správania som nerobila ohlad že biele deti nedostanú takú známku ako oni ked niečo vyvedú, ale práve preto som mala aj rozkol s vedením lebo tam sa rozdiely robili čierny musí byť potrestaný a biely nie a radšej som odtial odyšla, papa 😉

lenadka
3. jún 2008

ciarka romske deti su strasne krasne, tmave ocka, cierne casto kucerave vlasky...moji rodicia maju susedov romov, v jednom dome + prirobene drevene chatrce a pivnica v zemi ich zije 38! v biednych podmienkach-male dievca v mojej pritomnosti rozpravalo ako po nich v noci behaju potakany, ze sa boji ze ju pohryzu 😖 bez WC a tecucej pitnej vody-studnu mali ale ju zahadzali odpadom a tu co im dala vyvrtat obec vlani tiez vyradili z prevadzky. V obci nie je vodovod, ani moji rodicia nemaju ine len studnu. Smutne je, ze maju vela deti a velmi skoro, ich IQ je nizke,nevedia sa o seba postarat su to este deti a tiez im to nikto nikdy neukazal ze ako.... napr. bola som na prechadzke s dcerkou a stretla som sa so skupinkou romskych dievcat co uz mali tiez deti, pytali sa ma ze kolko ma mala a ja ze 15 mesiacov a oni na to ze super ako uz beha, tato moja a ukazala na ucubrane CELE spinave deculko sediace v kociku ma uz rok a este nechodi 😅 ...proste pre nu decko co ma 15 mesiacov je mladsie ako to co a rok 😅 ..tak som si len predstavila ze s toho aj ked krasnuckeho batolata vyrastie asi co?

cairka
3. jún 2008

lenadka, sú. jedno také mám doma 😵
tie ich podmienky sú strašné a to určite nenegujem. Ani to, že veľakrát si k tomu dopomôžu sami . Ja som chcela skôr ukázať na to, že tie deti ani nemajú príležitosť sa rozvinúť, pretože v "osade" k tomu príležitosť není a ked prídu do školy, tak sú furt len (teda mirip prepáč, väčšinou) špinaví cigáni s nízkym IQ. Ani tým IQ by som si nebola istá, pretože to, že sa nevedia postarať o seba a o dieťa, hlavne ak sa jedná o mladé baby, je tiež skôr o tom, že nikde nevideli, ako sa správne stará o dieťa a nie o tom, že majú nízke IQ.
a absolútne vrchol je to, ako písala magg, že pozná slušných rómov, ktorí sa hambia, že sú rómovia. A to podľa mňa preto, lebo nech prídu, kde prídu, tak ich každý berie ako cigánov a má na nich iný meter, ako na "bielych".
noa z toho konkrétneho krásnučkeho batoľaťa asi naozaj nič nevyrastie, keď ešte ani nechodí a ty už vieš, že z neho nič nebude 😠
a mimochodom, v roku ešte ani moja nechodila, až v 13 mesiacoch

lenadka
3. jún 2008

ved prave ze tie deti za to nemozu ☹ v prostredi kde vyrastaju nemaju inu sancu, keby sme tam dali biele dieta tiez co s neho bude? Tu nejde o rasu...ani o to ze nechodilo, je jasne ze kazde dieta je ine, ide o tu jeho mamu sama este dieta, co nema paru o poctoch a ked takato mama vychovava dieta co mu asi tak odovzda? Ake myslenie, vedomosti?...:-P mne ich bolo vzdy luto...lebo to isle dieta v normalnej rodine by sancu malo-napr. ako to tvoje dievcatko...
...mam kolegynku co si adoptovali romske dievcatko, mali syna a chceli este jedno tak si vzali ju, je velmi talentovana co sa tyka hudby, chodi do hudobky a chce ist na konzervatorium-dalsie co dostalo sancu, tie co ostanu v tychto osadach, kde rodicia od malicka fetuju-na vlastne oci som videla sfetovaneho otca co v opojeni sedel pred chatrcov s flaskou riedidla, isiel okolo jeho syn co ja viem mal do 3 rokov, chytil ho a prilozil mu tu handru na usta a nos a zase ho odstrcil-hnus 😠

cairka
3. jún 2008

furt mu toho odovzá viac, ako keby ho nechala v DD - naučí ho ked nič iné, tak to, že jej na ňom tak záleží, že sa ho nevzdala. čo by z toho dieťaťa vyrástlo, keby strávilo detstvo v DD?
teraz už je pozde riešiť, že ho mať nemala, keď je dieťa na svete. Mne sa teraz nedávno v správach páčilo, keď ukázovali nejakú strednú školu, kde vyučujú študentky, ako sa starať o dieťa, rodinu, učia ich variť...- a takých škôl treba viac. určite aj to, že deti sú s nimi v triede presvedčí tie ostatné baby, že na dieťa je ešte čas, keď vidia, čo všetko kolo dieťatka treba robiť.

cairka
3. jún 2008

a k tomu "otcovi" nemám slov ☹

maca793
3. jún 2008

je to hrozné, určirte bola nechem sa tu rozpísať, ale v takých rodinách je to normálne

ivulinda
3. jún 2008

Co k tomu dodat 😖 .Ty rodiče té mladé holky musejí být s toho hotovy.Mě by snad porazilo,kdyby to mělo potkat mě 😝

maca793
3. jún 2008

mne dvojičky už majú 7 rokov, a nedopustila by som, že by v 11 rokoch mali mať dieťa. plánujem hneď od začiatku menzesu okolo 12-13 rokov im nasadiť antikoncepciu, ak sa to bude dať. človek nikdy nevie, čo sa môže stať a táto mládež je už teraz aj v 10-11 rokoch strašne vyspelá a skúša všetko možné

majina
3. jún 2008

Asi takhle.... každého věc!!!!! Jen nevím kdo je hloupější... ona sama, ten týpek co je "otcem" nebo její rodiče????? 😨 😕

womenne
3. jún 2008

Ved prave oto ide že tie deti maju skoro nulove IQ,nedokažu sa poriadne pripravit na materstvo,a to jestale dookola.Lenže oni si nedaju ,pomoct,všetko chcu mat zadarmo aby sa onic štat postaral aj o ich deti,ale všetko si zničia.Ked si vezmete počet ich deti a našu matersku,ako možu uživt rodinu s tolkymi detmi.Ved mi sme 4členna rodina a na stravu miniem viac ako5000 a ktomu všetke poplatky.Hrozna nezodpovednost,a najviac tym trpia deti chudiatka,

majina
3. jún 2008

Líbí se mi ten dodatek....nedávno nemocnice propustila 17ti letou matku ketrá už po 3 rodila císařským řezem 😀 😅 😕 😨

ivulinda
3. jún 2008

jo no 😅

zmrzlinka
3. jún 2008

ja zijem v Irsku a tu je to normalne,ze su tu mamicky ktore este nemaju 18 rokov.A je ich tu dost.Akurat v nedelu sme sa bavili o tejto teme s mojim nastavajucim.Isli sme s plavarne do Tesca a po ceste sme stretli asi tri mamicky okolo 15 rokov.Robim v hotely pri porodnici,kde su aj poradne pre tehotne,takze so mnou kazdy den cestuju tehotne mladucke Irky.Vzdy si kladiem otazku -ako to dieta vychova? Nijak, pretoze ona sama nebola nijak vychovana.

daniela1983
3. jún 2008

maca 793 to hadam nemyslis vazne s tou antikoncepciou pre 12-13 rocne deti! 😕

kotenko
3. jún 2008

Co je na tom, ze niektore mamicky su pod zakonom? dobre, nedali si pozor, ale to ich uz neodcudzuje s toho, ze su-budu zlymi matkami. praveze stretavam sa s tym, ze mlade mamicky su ovela lepsimi a zodpovednejsimi matkami, ako niektore "vyzrete stare 30-tnicky", ktore rychlo rychlo museli splodit dieta, lebo im bio hodiny klopu na chrbat. ja som lili mala v 19-tich a v nemocnici sa pri mne vystriedali ovela mladsie mamicky, som zasla, ake boli starostlive a dosledne na kazdy detail... ze nenechali samo dieta v izbe, zato ked niektore 30-tky si sli zapalit a deti im revali na celu porodnicu 😠 nechapem!!!

uhlikova09
3. jún 2008

zmrzlinka,velmi pekne napisane 😉

orinka
3. jún 2008

Ja by som radšej zvolila dôslednejšiu výchovu, ako nasadiť dieťaťu (pretože v 12-13 rokoch je to ešte dieťa) antikoncepciu a od tak útleho veku ho prepchávať hormónmi... to mi príde dosť nezodpovedné a prepáčte za vyjadrenie, ale mám pocit, že je to zbavovanie sa zodpovednosti za výchovu... mne moja mama nikdy nemusela dávať predpisovať antikoncepciu od 13-tich rokov a tiež som vyrastala v dobe, keď sa skúšalo všetko možné... stačí dieťaťu ukázať morálne hranice, za ktoré nepôjde, lebo vie, že nesmie... prosím, nevyhovárajme sa vždy na prostredie, školu, kamarátov... hlavné bremeno leží na pleciach rodičov a na ich výchove, ak sa tam nedajú základy, antikoncepcia je zbytočná... toť môj názor, dúfam, že zaň nebudem "bitá" 🙂

majina
3. jún 2008

Já jsem se také divila ve 12 nebo 13 letech antíky ale když si myslí že to je správné tak prosím.... 😨 😕 😅 🤐

Jinak orinka... souhlasím s tebou!!!!

daniela1983
3. jún 2008

uplne suhlasim 😉

lencici
3. jún 2008

orinka máš pravdu 😉

womenne
3. jún 2008

kotenko vniečom maš pravdu ale ide o to že nemaju šancu na pekny život,dnes nemaš peniaze nemaš skoro nič,viem štastie,zdravie si za ne nekupiš ale aj su velmi potrebne.Ja som napr.nechodila na skoro žiadne vylety,od 13som si zarabala aby som mala pekne oblečenie,mohla ist na kofolu skamoškami.a čo da 11ročna matka svojmu dietatu?V dnešnej dobe su niektore decka fakt hnusne svojim spravanim.Moja hlupa š.sa mi priznala že zbila jedo dievča len kvoli tomu že smrdela krasne som jej zato nadala,ale čo to dievča?mysliš že si v duchu neponadavalo na to aka je chudobna?Podla mna by si to mali matky zvažit či sa dokažu postarat o deti.Ved ked chce sex nech si davaju pozor.Potom by nebolo tolko opustenych deti.A mate pravdu je to hlavne o vychove deti.Takže všetko zavysi od rodičov.