Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

julca80
20. aug 2009

idem si este sadnut k telke a potom do posteloviec, papa 😉

sticker
autor
20. aug 2009

Lenkovci pridali fotečky 🙂

julca80
21. aug 2009

Dobre rano!
Ranne ptace daaaal do skace! 😀 😀 😀

Mala este spi a ja tu pismenkujem, bo ma mp zobudil jeho slavnym budikom co vyzvana aj 30x, kym on vstane. 😝 😒

julca80
21. aug 2009

no haloooo, vstavame a ide sa cvicit!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

julca80
21. aug 2009

Domca este odfukuju, ale som zvedava ako este dlho, lebo pod oknami nam zacali strihat kriky krovinorezom a huci to ako ..... 😖

sticker
autor
21. aug 2009

Ahoj Ty ranné ptáče 😀

sticker
autor
21. aug 2009

Ja som šla o piatej na wcko a premýšľala som, či ostať hore, alebo si ľahnúť a ľahla som si. O pol šiestej Jul pýtala kakao a už bola hore. Pol hodinu si čítala v postieľke a potom som ju vytiahla, ale ja som ostala ležať. Ona behala po byte, prišla ku mne sa pomojkať a znovu šla behať a takto dokola 😝
No ale už sa dovarila polievka, vyfúkam vlasy a pôjdem s malými von 🙂

sticker
autor
21. aug 2009

A teraz si Jul číta vzadu a kričí:"De Janíčko devo júúúúbéééééééé" ale to doslova ziape 😀 😀

zuzla2
21. aug 2009

bre ranko..
tak my uz druhe rano vstavame zas o 6tej 😠 dnes musime ist znova do mesta,lebo vcera sme boli zbytocne..a cestou domov k autu (mm este zbehol do prace) som dako nepozerala,zle vstupila a skoro so mnou spadlo..tym som stiahla troxu aj malu..a ta sa asi tak zlakla,ze zacala srdcervuco plakat 😔 mna dnes este aj ta noha boli..tak hadam niekde s nou dojdem 😎
inac mna tak napadlo,ze tie co maju skype,tak by sme mohli niekedy urobit konferencny hovor 😵 ze uz ked nemame moznost osobne pokecat,tak aspon tak...

zuzla2
21. aug 2009

a dnes je Jany???? 😕
tak vsetko najlepsieeeeeeeeeeeeee 😀

lenca13
21. aug 2009

Dobre ranko 🙂 my sme vstavali o 7.30
Jani vsetko najlepsie k meninam hlavne vela zdravia a rodinnej pohody 😵 😵 😵
Jaje tiez vsetko naj a hlavne nech poslucha rodicov 🙂 🙂 🙂

jaduska
21. aug 2009

Bré ránko všetkým..... a samozrejme naším Jankám - veľkej aj malej všetko len to NAJ, NAJ, NAJ k dnešným meninkám, veeeeeeeeeľa rodinnej pohody, zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti.....

Dadu - k tej sociálke, aj ja som zistila, že mám na účte posledný príspevok za február, tak som volala najprv do DSS-ky, tam mi povedali, že nedostali zo sociálky, písala som do sociálky mejla, lebo ja som vlastne prechádzala z rodičovskej na materskú a už som si nebola istá, či všetky papiere som poslala, zo sociálky mi odpísali, že všetko je OK, tak som teraz z toho magor čo robiť, všetko je v poriadku, len peniaze nikde 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sticker
autor
21. aug 2009

Ďakujeme 😵 🙂 A Jaje odkážem 😀 😀 - ona odkazuje, že "aaano" 🙂

julca80
21. aug 2009

Jeeeeminanku, Ja hlava derava!!! 😲 😠
Ozaj Janik, aj odo mna len vsetko NAJ Ti prajem k dnesnym meninkam!!! 😵 😵 😵

denisse
21. aug 2009

dobre ranko ... janickam vsetko len to najlepsie k meninkam 😵

jaduska
21. aug 2009

Jani - inak ja som pri Bobe tiež lenivejšia, ako som bola pri Sandre - teda čo sa týka učenia, odúčania a pod..... Ono pri prvom dieťati sa snaží človek, aby dieťa bolo "tabuľkové" (nie doslova, ale aspoň približne), má na to viac času, pri druhom už stíhaš menej a pri treťom ani nehovorím 😀 😀 😀 😀 😀 Ja napr. plienku na noc vôbec neriešim, ani ma to nenapadlo, ale keď som si čítala, čo som si písala pri Sandre - jej pokroky a úspechy, tak v takom čase už sme sa odúčali....teraz na to nemám energiu a ani mi to nevadí, nech má Boba plienku na noc hoci ešte aj rok, veď do školy s ňou nepôjde....cez deň na spanie nemá a ešte ani raz sa nepocikala, hoci niekedy potiahne spánok aj 4 hodiny....

sticker
autor
21. aug 2009

Ďakujem vám všetkým 🙂
Dani, Jaja sa od plienky odučial, keď mala rok a mesiac. A za týždeň nemala plienku ani na noc, ani cez deň. CHa! Julka bez problémov čúra, kaká do plienky. Ale musím sa polepšiť 😝

denisse
21. aug 2009

nela mi prave hovori "vies, jak sliepocka znesie vajicko?" a ja, ze povedz jak ... a ona hovori "nooo, saaaadne aaa vyliahne sa kuriatko" 😀

denisse
21. aug 2009

nela nema plienku cez den (ani cez denny spanok) uz od velkej noci ... a na noc furt ma ... a furt ju ma rano mokru 😀 a zatial som myslela, ze to necham tak ... no ked je tu o tom debata, tak pouvazujem, co s tym 😀 ale nijak velmi ma to zatial netrapi ... 😅

dadulik
21. aug 2009

dobre ranko, tak mala dnes spala do osmej, ja som si stihla aj pozehlit 😀
malej aj velkej janke aj od nas vsetko najlepsie 😵
juli, tak mame obidve "flaskovy" problem ☹ my sme skusali oducat minuly tyzden, ved viete, ako to dopadlo, radsej som jej tu flasu s mliekom vratila, ale aspon sa nam podarilo eliminovat mnozstvo mlieka a v zaverecnej faze zaspavat s tym zajacom 😀
ja rozmyslam, ze kupim tie papierove prebalovacie podlozky, a cez obedny spanok jej to pod seba dam, a plienku prec, skusime, ci to pojde 😖 a k posteli jej polozim serbel
netusim co dnes robit, mali sme ist ku kamoske, ale ako tradicne to odvolala 😠 😠 toto neznasam 😠 😠
tatino ide kosit nasu obrovsku zahradu ala prales, tak fakt neviem, co s malou, isla by som sa niekde okupat s nou, ale kde a s kym ???? 😕
a na obed urobim po dllllllllllhom case zapekaneho pangasa 😎
joj, a zuzi, ak ta ta noha velmi boli, radsej zbehni k dokine, ci to nemas vybehnute alebo podvrtnute....

sticker
autor
21. aug 2009

Deni Nel zase "perlí" 😵 Ale dobrá logika 😵 Ja som dala Jul tú gumovú podložku a ona sa ešte zosunula nižšie a počúrala sa vedľa tej podložky 😅 😀

zuzla2
21. aug 2009

jadus no ja mam prve dieta a v tomto som teda tiez netabulkova...my cez den plienku nemame...ale cez spanky ano...mala tiez toho dost popije...do 2,5 roka toto veru ja riesit nebudem...az potom zacnem...
ale minule sa mm podarilo 😀 😀 😀 😀 rano sa mala zobudila a on jej hovori...daj si dole plienku..mala mu nemam...zopakovali si to asi 3x...on uz s nervami ide k nej a krici mi...ona fakt nema plienku 😝 😀 totizto vecer ako ju isiel davat spat,tak dal ju na wc a hned spat 😀 😀 😀 😀 mala troxa mokru postielku, ale nebolo to nic strasne...
dadu nastastie to velmi neboli..xodit mozem,len to citim..a neni to ani opuchnute nic 😔

denisse
21. aug 2009

ale inak tiez som dostala rady, ze davat dieta v noci v polospanku vycurat, ale to je vraj na dlho, kym si to samo uvedomi .... tak neviem ci to skusat, alebo co ...

katina nina uz nema ani na noc ani neviem odkedy, ale ked u nas boli na neline narodky, tak uz nemala ... a tiez toho hromadu vypije, aj pred spanim, obcas aj v noci, ale curanie ju zobudi a pyta sa ...

denisse
21. aug 2009

zuzi, to je dobre ... s tou plienkou ... 😉 no vidis, mozno vaneska vobec ziadnu nepotrebuje 😀

dadulik
21. aug 2009

ja si myslim, ze kazde dieta si to musi s tou nocnou plienkou a curanim uvedomit uplne samo v mozgu, chapete, ucenie nasilu ma potom za nasledok, ze sa budu pocuravat ☹ aspon tak som pocula, tak neviem, silit to nebudem, ale skusim to s tou podlozkou buduci tyzden 🙂

jaduska
21. aug 2009

daduš - presne ako píšeš....mala som kolegyňu, ktorej chlapec mal 7 rokov a stále sa v noci pocikával - práve vďaka tomu, že jej manžel, keď išiel v noci na WC, tak dával cikať v polospánku aj dieťa. Podľa mňa, keď dieťa spí, tak si neuvedomuje, že ciká, aj keď to nie je až taký hlboký spánok. A kedysi dávno som aj čítala, že toto polospánkové cikanie je viac na škodu ako na úžitok. Čo sa týka tých podložiek, tiež som to Sandre dávala do škôlky, keď sa im tam začala pocikávať, ale podložka stála 18 Sk a plienka nejakých 4-6 Sk, tak sme sa vrátili k plienke. A keď si v škôlke privykla, tak už ani plienky netrebalo.... Takže ja fakt nemienim od nočného cikania odúčať, tých 20 centov na deň za jednu plienku ma nezabije a vyspí sa aj Boba aj ja....ona má ráno niekedy plienku dokonca suchú a aj tak jej ich mienim dávať, kým sama na to nepríde, že sa treba zobudiť.... 🙂

denisse
21. aug 2009

dani, asi mas pravdu ... tiez sa mi zda, ze kym to v mozgu nie je tak, ze ten cikaci reflex ich zobudi, tak nie je co riesit este ... mne sa to popravde este ani nechce riesit 😝

zuzla2
21. aug 2009

jadus uplne sa stotoznujem s tym co si napisala 😵

julca80
21. aug 2009

ahojte, my sme boli vonku do 1nej, hned som ulozila dieta spat a este dovaram na rychlo troska zeleninovej polievky.
Inac doobeda so robila tu strudlu, co sem Janka hodila link, plnena cokoladovou plnkou a piskatami, a je celkom dobra. 🙂

sticker
autor
21. aug 2009

Julik iba celkom dobrá 😅 ☹ Ja som to mala že v jednej bola tá plnka skoro úplne tvrdá a v druhej mäkká. To preto, lebo v jednem bolo menej plnky tak sa stihla prepiecť aj ona 😝 .
Ja ju spravím zajtra, keď pôjdeme blahoželať maminke.
My sme boli na Kačabáry aj so susedou a jej 6ročným a prišli sme pred jednou. Jul už spí. Asi pôjdem aj ja 😅 . Ešte ich chcem pred barákom unaviť. Janka dostala rakety s loptičkou, tak pôjdeme "hrať tenis" 😀 Ja pinknem Jaje, ona bude utekať po loptičke a potom móóóžno ju pinkne mne 😀