Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sticker
autor
28. aug 2009

Aj ja konečne sedím, ufffff 😝 Ani sme neboli poobede vonku, lebo som robila zemiakové placky a so všetkým to bola hodina roboty. Ale to som iba tatinovi a Edovi, potom babám večeru, umyť atď. Teraz som si napatlala masku na ksichtík a tak mám 15 min. času 🙂
Ej Leni, snáď nie z detskej izby záclonu? 😕 ☹

dadulik
28. aug 2009

ejha leni, to potesi 😖
my sme boli s malou u nasich, aj u svokri, tam si zabudla babiku a celu cestu na bicykli tak vrieskala, az sa ludia za mnou otacali, nevedela som si dat rady s nou ani doma, jaro na nocnej, tak veru jani, dnes prisla na radu fakt komplet studena sprcha pred kupanim 😒 zachvat ale pokracoval, ani vysvetlovanie, skratka nic, zrazu jej hovorim, ze babka donesia rano babiku (ved to som celu dobu sa jej snazila vysvetlit) a este jej aj novu k nej kupi 😲 a zrazu klud, no ale svacla som ju do postele bez vecere a uz o pol osmej spala 😝 🙄 som zvedava na noc, ci si na tu babiku spomenie, och moje nervy....
inak s bratom nic moc, konecne viem nazov tej choroby polymyozitida, a teda sa mi to zda este horsie ako vsetko predtym 😔 je to autoimunne ochorenie (aj ja mam 2 taketo ochorenia) a prognoza velmi slaba, dokonca to moze neskor sposobit este aj rakovinu 😔 rodicia si myslia, ze je uz vyhrate, ale ked im dam o tom precitat, tak neviem 😢 no aspon ze to nie je dedicne, autoimunne choroby sa nededia, ale brat sa zrejme trvalej invalidite (popri tej, co mu do vienka uz nalozil panbozko) nevyhne, a bude to pre celu rodinu velmi narocne, och, neviem si predstavit nasledujuce mesiace, roky.... 😔
preco sa tolko smoly a nestastia musi vysrat vzdy na jednu hromadu ??? 🤐 🙄

dadulik
28. aug 2009

a dohnala som si svoj dnesny rest, napastovala sedacku, a zmyla plavacky, ale teda tak len z rychlika, lebo myslienky mi stale kade tade lietaju.....a ked je jaro takto na nocnej, to je pre mna katastroficka noc plna premyslania 😒 ☹

sticker
autor
28. aug 2009

Dad vieš ako sa hovorí....každému toľko koľko znesie 😔 . A Ty si zjavne silná osobnosť a niekto má pocit, že toho znesieš ako "kôň" ☹

dadulik
28. aug 2009

pisem jak tatar, ja mam sice dve autoimunne ochorenia, ale uplne odlisne tejto brachovej diagnoze, a dnes som sa dozvedela, ze v niektorych rodinach je autoimunnakov jak nasratych 😝 tym chcem povedat, ze clenovia nasej rodiny su nachylny na rozne autoim. ochorenia ☹ cim to asi tak moze byt ???

lenca13
28. aug 2009

Dad o takych ochoreniach pocujem prvykrat 😕

Jani nie z detskej ale zo spalne ale nie je to az take hrozne aj som ju zavesila ale aspon budem mat dovod kupit si novu 😀 😀 😀 😝

Jarino tiez este nie je doma to som zvedava ked pojdem ulozit Timeu co bude robit 😕 idem to skusit

sticker
autor
28. aug 2009

Ej bisťu Leni 🙂 A to sa dušoval, že nebude dlho 😀
Dad ale ten názov počujem prvýkrát. Ak chceš, hodíš link v ktorom sa dozviem viac? Môžeš aj do IP. Ale keď nechceš nemusíš ☹

lenca13
28. aug 2009

Jani ale sme spolu volali a je uplne do pohody 😉

dadulik
28. aug 2009

leni, ak pocujes prvykrat o autoimunnych ochoreniach, si stastny clovek ☹ lebo mna vlastne sprevadzaju od malicka 😔
jani, myslis link k tej brachovej chorobe? zadaj si ten nazov do googlu, ja som sa tak o tom docitala ☹
idem si asi lahnut, mozno si budem chvilu citat Mama a ja, co mi tu svagrova vcera nechala.
tak dobru

lenca13
28. aug 2009

Dobru a pokojnu noc 😔

sticker
autor
28. aug 2009

Leni veď ja som to nie v zlom myslela 🙂 Len sa včera pýtal, že dokedy budem dnes pred barákom, či budem keď pôjde domov 😀 Som sa smiala, že čo by tak skoro domov chodil 🙂
Dad dobrú 😔

lenca13
28. aug 2009

jani ved do pohody 🙂

denisse
28. aug 2009

caute ... tak aj moje dieta uz spi ...
kacka bola vyborna (este kusocek zostal) ... teda vsetci tvrdili, ze maksia (bodaj by nie) 😀 😀 a vraj menej mastna ... jeden z mojich stravnikov normalne kacku vobec neje a tato mu chutila ... 😉
ale uprimne ... urcite ma zmysel piect kacku radsej pri nizsej teplote a dhsie (ta mast sa lepsie oddeli, celkovo je to maso prijemne makucke a tak), ale 13 hodin je fakt vela ... recept sa koncil poznamkou, ze aj si netrufame na 13 hodin, tak mozeme piect 5 hodin, ale pri 120 stupnoch ... tak nablizsie urcite skusim tuto variantu 😅

takze pre milovnikov kacice tu je recept (skratena varianta na 5 hodin)> kacku cca 2 - 2,5 kg umyjeme, osusime, nasolime, pridame rascu ... dame do pekaca, mierne podlejeme a prikryte dame do rury vyhriatej na 120 stupnov. takto nechame 4 hodiny (nemusime ani kukat, jedine, ze by zacalo smrdiet spalenym tak nieco nie je v poriadku 😀). Potom odkryjeme, zmiesame cca dve lyzice medu s troskou toho horuceho vypeku spod kacky a tymto potrieme kacku, aby mala vo finale chrumkavu kozu ... a dopecieme este cca 1 hodinu - mozeme zvysit teplotu, pripadne zapnut gril, podla skusenosti s vlastnou rurou ...

ja som k tomu mala kupeny zemiakovy knedlik a kupene zemiakove knedle plnene kyslou kapustou ... velmi fajne ...
a este som urobila lokse a spenat k tomu ako inu variantu pre nejedlikov kapusty (Roman 😉, ale aj ja mam rada spenat k masu)

denisse
28. aug 2009

a este som mala tiramisu ... take domacky robene, ale fajne to bolo 😀
a potom sme boli v ikei, zase som kopu blbosti pokupila ... 😀 a este som s nelou vybehla von, boli sme krmit ryby a kacky a chvilu na ihrisku ... a som mrtva, alemam tu este riad od tej navstevy, tak idem na to 😝

lenca13
28. aug 2009

Deni si proste jednicka ja teda tiez kacku nemusim 😉

denisse
28. aug 2009

leni, ja viem, ze si mi to uz raz pisala, ale prosim prosim napis este raz ... recept na cigansku ... dakujeeeem 😉

sticker
autor
29. aug 2009

Ahojte 🙂 Deni dík za zlepšenie nálady hneď z rána 😉
Nad ránom bola perfektná búrka, trieskalo ako divé. Samozrejme jediný kto sa zobudil som bola ja 😅 😝 . Ale nezdá sa mi byť zima vonku, len vzduch je krásne čistý 🙂
Na východe, že aj tridsať stupňov dnes môžte mať, ale my zo západu vám pošleme dážď 😀

lenca13
29. aug 2009

Dobre ranko tak u nas leje jak z krchly 😖

Deni ak si dobre pamatam tak maso naklepat,poselit,pokorenit a potriet pretlacnym cesnakom zaliat olejom najlepsie den predtym ako to budes robit 😉 ked ja si recepty ukladam v hlave inak bol to recept od Sasi ktora sem kedysi chodila 😕

sticker
autor
29. aug 2009

Deni pozerala som na mmb ten recept a je to ako vraví Lenka. Len boli tam aj také, že to namáčali do mlieka...no to ma nezaujalo 😝
Leni a dnes bol Jarino prvý na pc, ccccc 😀

dadulik
29. aug 2009

ahojte, tu leje ako dive, som zvedava, ako mala vydrzi doma 😖
ja dnes robim vyprazaneho kapra a zemiakovu kasu 😉

lenca13
29. aug 2009

Stick, mas v IP link na fotecky deti.
Stahuj!

Jaro

denisse
29. aug 2009

dobre rano ... my sme dnes dlhsie pospali, nastastie pre mna, lebo som nejaka unavena .... ale o chvilu idem s nelou von, lebo inak chce ist len do izby k romanovi a jemu je stale nanic ... hlavne hlava a hrdlo ho boli priserne ... neviete, aku ma angina inkubacnu dobu? kedy este moze nela stale ochoriet od toho romana?

julca80
29. aug 2009

ahojte 🙂
Konecne sa hlasim, sme uz u svokrovcov. Od vcera obeda nam doma neide absolutne net, Boris tusim uz urobil aj nemozne, x-krat uz vyvolaval na servis, a stale nic. ☹ 😠
Esteze tu ide. 😅
Rychlo si vas idem precitat, ak by nahodou aj tu zdochol (net). 😝 😀

sticker
autor
29. aug 2009

Deni keď mala moja maminka angínu, normálne 4 dni bola "kaput".... Už som si začínala myslieť, že to bude niečo vážnejšie. Ja som u nej bola párkrát, ale malé tam šli tuším na ten štvrtý deň.
Inak som včera nepísala, Janka má stále v hrdle toho streptokoka ☹ Lenže už musí byť aj zaočkovaná, takže v stredu ju beriem zo škôlky keď sa naobeduje, pôjdeme na 5ročné očkovanie a potom nám nasadí nejaké lieky na imunitu 🙄 A to už brala imunoglobal, či ako sa to volalo 😝
Boli sme v Lidl, otec nás odviezol a Jul už spí. Prestalo pršať, ale sa aj schladilo. Asi budeme iba doma. Chcem Julkine veci pretriediť a väčšinu letných asi už vyradím 😒

sticker
autor
29. aug 2009

No tak už znovu leje ako divé. A maminka mi volala z Tatier, že tam pohoda. Trochu spŕchlo, ale aj slniečko vykúka spoza oblakov. Tak jej posielame dážď 😝 . Zajtra varím aj pre prababinu, aj dedovi aj nám 🙄 . Tak slepačia polievka to istí 😀 Vytiahla som z mrazáku polku kuraťa, ale to je domáce, tak je to veľké skoro ako normálne kura z obchodu.
A spravím jaternice, kapustu a zemiaky a prababine aj stehno upečiem. Jaj, nech je už doma maminka 😅 😝

lenca13
29. aug 2009

Deni podla mna to nemusi ani chytit zalezi podla toho ako je odolna ved ja ked som ju mala zaciatkom prazdnin tak ju ani jedna nedostala 😉 taka inkubacna doba je max. 5

Varila som slepaciu polievku a od vcera mame granadir a na veceru este volaco vymyslim

Poobede chceme ist na nakup do Tesca ale asi nie do toho nasho aj tak tu nic nemaju vybehneme do TN a pozrieme aky nabytok maju v Asku 😉 ak pocasie dovoli

Julik a od koho mate net 😕

dadulik
29. aug 2009

tusim sme dnes vsetky varili slepaciu polevku 😀 😀 😀
malu som ulozila, protestovala ze chce plienku 😲 😲 😲 nakoniec sa nechala presvedcit, ze je uz velka, tak som zvedava, ci sa zase pocika ☹ este mam 6 podloziek 😅
teda jani, ti nezavidim taketo velke varenie pre celu familiu 😒

lusinda2000
29. aug 2009

čaute kočky🙂

no julik,nič moc,že vám nejde net☹

leni,aký nábytok chceš kupovať,asi mi to ušlo...detský?

mňe malá nespí,vstávali sme neskôr,o deviatej.

my pokračujeme noci bez plienky,a musím ju pochváliť, dnes nadránom (o pol piatej) sa krásne vypýtala cikať,tak sa vycikala do šerblíka a krásne spinkala ďalej. potom išla cikať ráno,keď sme vstali. takže snes bola úplne suchá postieľka..mám z nej radosť🙂
jo a nakoniec som večer tú moju včerajšiu podložku dala preč,lebo naozaj šušťála,tak som tam dala len nepremokavú podložku,ktorá nešušťí. je len na stred postieľky,ale stačí to. napokon sme ju nepotrebovali,tak som zvedavá,či to bude aj takto pekne už pokračovať🙂

jo a aby som nezabudla....tiež som robila už slepačí vývar aj na zajtra🙂

lusinda2000
29. aug 2009

a aby som nezabudla jani,tak máme dnes rovnakú prácu,tiež som triedila malej veci,všetky bodíčka som už dala zo skrine preč,aj tak ich už nenosí,len ich mala na noc kvôli plienke,ale dúfam,že to nebude už treba.a taktiež som jej pretriedila letné veci,ktoré jej budú malé,tak som ich dala na jednu kôpku,ktorú asi budeme používať už len minimálne ako tak pozerám na počko☹

dadulik
29. aug 2009

ludia, moje decko este nespi 😠 3x sa vycikala do nocnika, uz ma tretiu!!! falsu s mliekom 😠 😠 stihla nim pokacat celu postel 😠 😠 😠 slak ma triafa, uz je tam ticho, no ani sa este neodvazim tam ist pozret.....