Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

julca80
5. sep 2009

ahojte, zdravim vas z TN. 😉 Len co som si vas precitala, nech som v obraze. 😀
hmmm, ten "hviezdny prispevok" - no comment 😠 ☹ 😠

Co sa tyka mojej prace, tak pre tuto dobu NIC, takze zatial pokracujem v materskej a skolku pre malu budem musiet zrusit, min. do januara. Co budem dufam, ze mi ju v januari potom zoberie. Samo, zalezi ci bude robota.
Vazne je to teraz bieda. ☹ 😠

Aj tu uz pomalicky vykukuje slniecko, tak snad sa aspon vycasi. 😎

zuzla2
5. sep 2009

bre ranko...
ja som vecer ani zaspat nemohla,co som mala take nervy...som rozmyslala,ze co robit..este do toho aj burka prisla...tak som nevyspata..brucho ma zacina boliet...
Lusi no pokial zostane zena doma na predlzenej rodicovskej dovolenke,tak moze dat dieta do skolky iba na 4hod...ak xce na cely den a nema pracu,tak sa musi zaevidovat na urad prace...no prosto nasa "socialna" vlada nam vychadza maximalne v ustreti vo vsetkom 😠 😠 😠
teraz by som tu potrebovala jadus, nex mi poradi co robit 😀

lusinda2000
5. sep 2009

aha,takže to mám chápať tak,že ak pôjdem na úrad práce sa zahlásiť,tak malú zoberú na celý deň?
nezoberú ju len ak budem na predĺženej rodičovskej?
na to som sa chcela kočky spýtať,lebo som to tu v našej téme teda počula prvý krát,že predĺžená rodičovská....na akú dobu sa to predĺži?je to určené,alebo to môže matka hocikedy v priebehu predĺženosti zrušiť? a aké to má teda výhody a nevýhody ak žena ostane na predĺženej rodičovskej?
akosi som z toho všetkého mimo....ja zákonom ako takým nerozumiem moc,lebo ma nejak nikdy neazujímali-veľľľkááá chyba!!!

zuzla2
5. sep 2009

je to do 6rokov dietata...s tym,ze ak mas papier od pediatricky,ze ostavas na rodicovskej dalej doma zo zdravotnych dovodov (teda malej), tak budes normalne dalej poberat rodicak...a co ja viem,tak sa to da kedykolvek potom zrusit,t.j, ked si najdes pracu...
vyhody, nevyhody....co ja viem..v mojom pripade iba to,ze ak sa mi nepodari do septembra najst pracu,tak nemusim sa xodit podpisovat na urad prace a nosit im papieriky,ze si hladam pracu..to je tak vsetko...ak sa mylim,nex ma niekto opravi...

lusinda2000
5. sep 2009

kočky a kedy sa musí žena hlásiť na úrade práce? napr. keď mi v júni končí materská,tak hneď?

sticker
autor
5. sep 2009

Zuzi aj ja som to tak pochopila.....jediná výhoda, že nemusím každý mesiac chodiť stáť do rady na ÚP 😒 . Akurát netuším, či sa evidovanie na ÚP zarátava do odpracovaných rokov. Lebo ak nie, tak sa oplatí viac byť na predĺženom rodičovskom, ten sa zaráta.
Ale mňa to naozaj štve kvôli tej adaptácii na škôlku. Bude tam 4 hodiny, ja si nájdem prácu a zrazu ju tam nechám celý deň a dieťa je z toho v šoku ☹

sticker
autor
5. sep 2009

Luci ako sa poznám, ja budem zisťovať skôr, ale podľa mňa stačí ísť na úrad v deň, ktorý chceš byť registrovaná, takže keď mne končí materská 1.6.10, tak hneď druhého by som mala byť na úrade. Ale ja všetko vybavujem skôr, tak pre tlačivá si pôjdem skôr. Len teda neviem naozaj čo ešte bude. Keď si predstavím, že budúci rok v septembri budú šeky zo školy, škôlky a ja bez peňazí 🙄 . Teraz platíme iba škôlku, aj to iba stravu tak sa to dá. No keď budem bez peňazí už od júna bohvie dokedy ☹

zuzla2
5. sep 2009

spravidla na urad prace, hned na druhy den ako ty skonci rodicak....a Up sa isto nezapocitava do odpracovanych rokov...a rodicak hej??lebo mne sa cosi mari,ze uz aj toto mali zrusit 😖
Jani tebe ked konci materska 1.6,tak by si mala dostat este peniaze aj za jun v juli....

sticker
autor
5. sep 2009

Zuzi známa je na tej predĺženej a započítava sa jej to. Od nej viem, že malý môže byť v škôlke iba 4 hodiny 🙄 . A on je teda ťažký oriešok, veľmi inteligentný človiečik tak som zvedavá, čo bude, keď ho tam zrazu nechá celý deň. Ona ho prestala kojiť až teraz v lete 😵

lenca13
5. sep 2009

Ahojte zdravim vas z Podolia 🙂

Lusi ja planujem dat Timku od januara alebo februara do skolky a vyzera to tak ze sa vratim do povodnej roboty 😖 aj ked sa mi moc nechce na tri zmeny ale dnes si asi moc nenavyberam

dadulik
5. sep 2009

jezis baby, to je hroza s tymi slovenskymi zakonmi 🙄 dnes som povedala jarovi, ze nas stat je protiludsky 😠 😠 😠 😠 😠 ja vobec neviem, ci si najdem novu pracu, dost o tom pochybujem, tu na zahori, hoci mam vysoku skolu, ktora mi je prakticky na nic (umelo vytvoreny odbor, ziadna moznost uplatnenia na sk) 😠 do starej roboty sa nevratim, je to tam hore nohami, a cestovat 80 km denne fakt nebudem 😖 no bude to kazdopadne dost zaujimave, ako vsetky skoncime 😒

sticker
autor
5. sep 2009

Dad možno to vyznie blbo a nie tak ako to myslím..... Na jednej strane že v tom nie som sama. Som si myslela, že to len ja budem mať problém čo a ako s Jul keď bude mať tri roky... Ale viem, že sa budeme podporovať a podržíme sa, keď bude niektorej naozaj na h....o z toho všetkého 😔 Chápete ako to myslím, však? 😅

dadulik
5. sep 2009

jasne jani, ze to chapeme 😉 mne je z toho na hovno uz teraz ☹

jaduska
5. sep 2009

Ahojte babule....
Takže k tým "dovolenkám" skúsim podať vysvetlenie, ako to chápem ja:

Po skončení rodičovskej dovolenky sú možnosti:

1) matka do práce/ dieťa do škôlky
- tu je asi situácia jasná

2) matka nezamestnaná - evidovaná na úrade práce/dieťa v škôlke
- dieťa môže byť v MŠ celý deň. Doba evidencie na ÚP sa nezapočítava do odpracovaných rokov, nevzniká nárok na podporu (jedine, že si žena platila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti), treba sa chodiť podpisovať na ÚP a možno aj nosiť tie papieriky, že si prácu hľadáte, to už neviem....

3) matka na predlženej rodičovskej dovolenke do 6 rokov dieťaťa
- ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, tak naďalej poberá rodičovský príspevok, ak je dieťatko zdravé, tak nedostáva nič, iba za ňu štát platí odvody a roky sa počítajú ako odpracované. To, že nie je možné dať dieťa do MŠ je podľa mňa logické, lebo štát platí žene odvody preto, aby sa o dieťa starala doma. Štát totižto dotuje materské školy, takže ak dotujú dieťa, tak nebudú dotovať matku doma. Jednoducho sa nedajú poberať dve štátne dávky.

Smola je v tom, že naše deti budú mať 3 roky v júni - to už ani do škôlky, ani do roboty....

Zuzka - či si platiť alebo neplatiť to DNP - to ti teraz neporadí asi nikto, pretože zákony sa menia a ako píšeš, začneš teraz platiť a potom zákon zmenia a bude ti to nanič....Asi je lepšie nejaké koruny šetriť, hoci úroky sú nižšie ako inflácia, ale budeš mať aspoň niečo...na štát by som sa teda nespoliehala v ničom. Bodaj by nebolo toľko špekulantov a daňových únikov. Veď štát je bezodná diera a nič z toho 😒

sticker
autor
5. sep 2009

Dani Ty si úžasná 😵 Pekne, po lopate si nám to tu zhrnula 🙂
Vieš, ja chápem, že keď žena ostane doma, tak nech sa stará ďalej o dieťa a nedáva ho do škôlky. No keď my to nerobíme z vypočítavosti ☹ Presne ako píšeš - bude zrovna leto a keď nedáme malé do škôlky od januára, tak nám ich potom vezmú až v septembri.
No nič nejdem si kaziť deň. Aj tak ma bolí hlava 🙄

sticker
autor
5. sep 2009

Boli sme s Jajou v Bille, potom som zmyla podlahy, službu na chodbe spravila a teraz som dorobila tvarohovo-mrkvovú nátierku 🙂 Čakám kedy vstane Jul a mne začne poobedná služba 😝 Spí už tri hodiny, takže je najvyšší čas.
Ešte k téme pred tým - ja som už premýšľala, že začať teraz postupne odkladať nejaké "drobné", aby nebol potom šok... Lenže z čoho? 😔 Edo robí ako "šrób" a zarobí akurát na základné veci. Už druhý týždeň robí v noci, takže z neho nič nemáme. Keby robí niekde "mimo" a dva týždne tu nie je, ale aj to vidieť na príjme, tak sa s tým dá lepšie žiť. ☹

jaduska
5. sep 2009

Jani ani nespomínaj financie, mne končí materská o pár dní a neviem si predstaviť z čoho budeme žiť, keď budem dostávať iba rodičovský. Keď bol Jany tu za rohom, tak sme mali problém výjsť od výplaty do výplaty, teraz keď ho odvelili do tých Levíc, tak nemám šajnu odkiaľ brať bubáky....

sticker
autor
5. sep 2009

😔 ☹

dadulik
5. sep 2009

potesim vas, my sme v minuse na ucte 25 tis. ☹ a ked dojde jarovi vyplata, tak este furt debet nebude vyrovnany 😖 takze my nezijeme z ruky do huby, ale z debetu 😅 😠
inak vonku je riadna kosa, malej som uz obliekla riflovu bundu podsitu flisom, ale zrejme bude treba uz aj pancuchace obliekat 😒 kokos, z takeho tepla zas do zimy....inak sa ma este oteplit na dakych 22, ale to bude chvilkove, a uz tu mame zase vianoce a sneh 😕

lenca13
5. sep 2009

Myslim ze tie peniaze chybaju v kazdej domacnosti a to este Radka nedoniesla seky zo skoly :-

Boli sme so segrou v PN Timku som nechala babicke tak sme v klude popozerali obchody 😉
Kupila som si taku prechodnu bundu ved stala len 10€ 😉
V tescu som na Timu objavila dobre zateplene rifle len ta cena 😖

dadulik
5. sep 2009

ja som malej dnes pretriedila satnik, a co mala pokupene rifle - 3 ks, co som si myslela, ze do skolky 😀 tak jej budu na jesen a zimu, takze mame 5 rifiel a dalsie 2 teple nohavice 😕 😝

lenca13
5. sep 2009

Dadus ja som Timke skusala zatial len rifle ale su jej ltt a tie jedny nosila vyhrnute 😕

dadulik
5. sep 2009

no rastu tie nase ratolesti, az mi je luto, ze ten cas tak rychlo plynie ☹
idem osprsit malu a ulozit ju, snad nebude vymyslat, ako cez obed 😖 a pojdem si dnes aj ja skor lahnut 😔

sticker
autor
5. sep 2009

Ahojte. Teraz som si sadla, Jul mala zase raple, ale tak tatinko sa realizoval, tak čo sa čudujem 😠 . To sa nezaprie, že baby sú miláčikovia tatinkov 😝 .
Dad my nápodobne 😔

zuzla2
5. sep 2009

ahojky...
jadus dik..ja som sa predsa len rozhodla,ze do toho asi pojdem..ale dam si len z minimalneho VZ..vsak i tak sa este snazit nejdeme...no a ked to od januara zrusia,tak zrusia...tolko prezijem...v najhorsom pripade budem brat rodicak ako cierny obcania 🙄
no vam vase rastu a nasa asi nie a nie vyrast 😝 svagor jej minule leto doniesol oblecko z anglicka,ze to uz bude ako darcek od jeziska..no a presiel rok a malej su stale tie veci velke...predpokladam,ze hadam na zimu by jej mohli byt uz ok..a je to velkost 18-24m 😀

sticker
autor
5. sep 2009

No ja som Julke skúšala rifle a jej na páse všetko neskutočne padá. Musím od Janky brať opasok, alebo nosí trakky 🙂 No a tričká s dlhým rukávom sú u nás nedostatkový tovar 😝 A to u obidvoch. Ale zase pri Janke som ticho, lebo nosila dva roky v podstate tie isté, takže ona má nárok na väčšie 😀

sticker
autor
5. sep 2009

Ešte k tým peniazom a tak....v podstate ja by som aj bola ticho... nemať tak hnusne vysokú hypotéku, tak si žijeme naozaj dobre. A nemusela by som sa trápiť, čo s malými budúci rok 😔 . Beriem, že bez hypotéky by sme nebývali...len je to všetko postavené na hlavu 😖

sticker
autor
5. sep 2009

Na jojke ide podľa mňa super film, tak sa na chvíľu vzdialim 😉 🙂

jaduska
5. sep 2009

zuzi naša Boba tiež nosí také mini veľkosti - stále tvrdím, že Oli ju o chvíľu dobehne 😀

náš tatino bol s babami v cirkuse, tak som ho pustila na futbal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzla2
5. sep 2009

Jani to si kazdy povie,ze nemat hypo,tak si zije dobre.... 😀 lenze to by sa byvalo na ulici...
dnes ma skoro kazda rodina na krku hypo...takze ja sa uz tymto ani nezapodievam 😎