Kamarátkina dcéra sa správa nepekne k môjmu synovi. Čo s tým?

krok
29. jún 2009

ahojte,chcela by som sa poradit,mam takyto problem,mam 2-ročneho chlapceka,ktory je trocha utiahnuty ,ale na druhej strane sa velmi rad hra s detmi,mam priatelku ,ktora ma dievcatko v rovnakom veku,problem je v tom ,ze ta mala je strasne sobecka, vobec nechce pozicat hracky,aj si moj syn u nich nejaku hracku zoberie ihned k nemu pride a hracku mu zoberie ,to iste sa deje ked pridu na navstevu k nam, ona mu berie aj hracky
ktore su jeho a vobec mu nedovoli sa s nejakou hrat,a to dievcatko zacalo v poslednom case mojho maleho strkat,sacat,skrabat ruky,ak ideme von a moj maly lezie na smyklavku ona vylezie za nim a zacne donho strkat,minule skoro padol,neviem ako sa mam zachovat ,moja kamaratka na to hovori ,ze jej mala je priebojna a ze ak by sa nebila nic by nemala,mne sa to velmi nepaci,prosim poradte ako sa mam zachovat

krok
autor
28. aug 2009

petrastudent
neviem preco si myslis ze moj syn by ublizil niekomu utiahnutejsiemu,on ma taku povahu ze radsej odide prec akoby mal niekomu ublizit,nie vsetko sa da riesit bitkou,

kakatka1
28. aug 2009

Krok, ak niekto nesuhlasi so vsetkym co pises, tak si nemysli ze je hned zaujaty proti tebe alebo tvojmu dietatu. Jednoducho deti sa menia kazdym dnom, pride nieco nove atd. Aj moj syn si tym stale prechadza. Mali sme obdobie ked ho pomaly vsetky deti otlkali, potom on ich, neskor doslova bozkaval a hladkal kazde dieta iduce okolo neho........... Tak isto aj ten tvoj sa moze zmenit, osmeli sa mozno az moc a nebude ti prijemne pocuvat za tvojim chrbtom slova o tom ake mas zle dieta a ty ho zle vychovavas. Samozrejme ine je ked dieta neusmernis spravnym smerom, oni sa ucia vsetko, aj spravanie v spolocnosti ich treba naucit. Prajem pekny den!

pietra
28. aug 2009

suhlasim s dai v tom, ze oznacit za zle a sebecke to dievcatko je trochu pritiahnute za vlasy. Ta mala za to nemoze, jednoducho je taka a je prilis mala na to, aby dokazala sama prist na to, ze jej spravanie nie je vhodne. Druha vec je, ze jej matka ma uplne nevhodny pristup, dceru sa zjavne nesnazi usmernovat, ale je v tomto nevhodnom spravani podporuje. Takze ja by som sa porozpravala s kamaratkou a ked aj nadalej ostane pri svojej cudnej metode vychovy, prestala by som sa s nimi stretavat

yukki
28. aug 2009

Krok, píšeš, že Tvoj syn má takú povahu. teda sa nejedná o ovplyvnenie výchovou, či?
Súhalsím s dai.

krok
autor
28. aug 2009

ano ma dobracku povahu,ale ak by mal zlu,urcite by som to riesila vychovou ,minimalne by som ho usmernovala pri nevhodnom spravani a nie cumela nanho a este ho v tom podporovala keby strkal ine deti a trhal im hracky z ruky a hovorila aky je priebojny a vsetko dosiahne ak z druhych vytlcie dusu,
deti sa rodia z roznymi povahami ale rodicia su tu na to aby deti vychovou usmernovali

yukki
28. aug 2009

Zlú povahu???? 😕 ☹
A "AK BY"...nepomáhalo Tvoje napomínanie?

Pomohlo by napríklad, keby si svojmu synovi povedala: Tak jej to vráť? Tak ju tiež soť? Tak jej tiež vezmi? Bráň sa? Nedaj si vziať?
Ja si myslím, že by to pomohlo asi tak, ako hovoriť dominantnejšiemu dieťaťu: Jemne! Nesácaj chlapčeka! nesmieš brať chlapčekovi hračky!
a teda že v tom batoľacom veku to jedna aj druhá mamka bude opakovať svojmu dieťatku až do...až dokým nervové sústavy nedozrejú, až kým sa detičky nezačnú spolu hrať a deliť, až kým sa dominantnejšie dieťa nenaučí ovládať, až dokým ten submisívnejší sa nenaučí minimu asertivity....
nezdá sa mi, že v tomto veku je už vhodné vynášať súdy o sebeckých a zlých deťoch.

veva1
28. aug 2009

ahojte
krok- myslim ze sa vsetky zhodneme,ze ani tak nejde o nevhodne spravanie sa dievcatka ,ale jej matky. Podla toho co tu opisujes sa ti nepaci ako sa stavia k agresii svojho dietata,neusmernuje ho,este aj podporuje a je to na ukor tvojho synceka.
ja ked sa mi niekde nepaci,alebo tomasko tam nie je spokojny tak sa tomu miestu vyhnem. 😉

petrastudent
29. aug 2009

Krok, je to tak u většiny dětí mění se a věř nebo ne jednou přijde den kdy se i tvé dítě bude natahovat za hračku. Nebo bouchne jiné dítě. Prostě to tak bývá -jsem učitelka v MŠ (sice na MD) a každé dítě se kterým jsem se setkala při nástupu do školky,si dřív nebo později buduje svoji pozici v kolektivu- a nebude stéle takový utáhnutý až bude ve větším kolektivu. Ale mysli si jak chceš 😉

bambulka026
27. okt 2009

No precitala som si vase prispevky a nazory, no ja mam problem, ze moje dieta je sebec.

Je jedinacik a doteraz sa o hracky delit nemusel, a dosial si to, ze si ich vzalo ine dieta ani velmi neuvedomoval.
Mam vsak kamaratky ktore maju deti priebojnejsie, hracku mu vzali a ked si ju branil, veru od nich par krat pekne vyfasoval.
Teraz ma akysi blok, odmieta ist vonku a nechce dnu pustit ziadnu navstevu, aby mu nahodou nevzali nieco co je jeho.
Ako ho mam naucit, ze ma hracku i pozicat?
Snazim sa mu dohovarat, no nepocuva ma.

simonka99
29. okt 2009

bambulka026 mame asi podobny problem, moj maly by sa najradsej hral doma a sam ☹ mame kamaratku,ktora je ''velmi'' ziva,vzdy ked pride,tak mu hadze hracky na zem,rozhadzuje,beha,bucha....co teda on nema rad.A ked nahodou ideme k nim,tak celou cestou mi stale hovori nie nie nie-len aby sme k nej nesli.Nikde som citala,ze deti v tomto veku sa este nevedia spolu hrat,vedia sa uz navzajom tolerovat,ale o nejakych spolocnych zabavach to este nemoze byt rec.Tak to skor nechavam na cas...Maly ma naopak velmi rad starsie deti-4-5 rocne,tie obijima a dokonca sa vie zahrat,problem s pozicanim hraciek vtedy nema...myslim,ze skor ci neskor to bude lepsie aj s tymi rovesnikmi 🙂