Kamarátka s výhodami - mingle vzťahy

koronavirus
23. apr 2020

Existuje aj takýto typ vzťahov že človek aj v dospelosti žije podobne že má len frejerku ale žiadne záväzky a podobne. kedysi sa tomu hovorilo kamoška s výhodami. Ale toto to charakterizuje ešte lepšie lebo kamoška s výhodami mi skôr pripomína milenku...

Keby niečo trocha viac o tom:
https://wanda.pluska.sk/vztahy-a-sex/co-su-zac-...
https://zena.pluska.sk/bajecna-rodina/wow-coraz...

anita6666
23. apr 2020

@koronavirus áno, súhlasím,je to najlepšia forma vzťahu,keď oň nechceš prísť (a nie je to o milenke/milencovi) ide o legitímnu formu vzťahu so všetkým,čo k tomu patrí,ale spoločný prístrešok k tomu nepotrebuje ani jeden zo zúčastnených)

pupi14
23. apr 2020

@anita6666 ale je to zvláštne, nie? Predsa len asi každý potrebuje mať po svojom boku niekoho s kým zostárne a bude sa cítiť bezpečne 🙂

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
23. apr 2020

@anita6666 @koronavirus
funguje to do chvile, kym sa jeden z nich nedostane do situacie, ze potrebuje stalu oporu, alebo dokonca aj opateru.

potom sa to stane tzv. stratenym casom, za ktory radsej mohol clovek nadviazat vtah s niekym, na koho by bol spolah. ako s niekym, kto s nim bol (a aj on s nim, nech mu nekrivdime), len ked sa mu chcelo.

sissy27
23. apr 2020

@pupi14 nie, určite nie každý potrebuje vedľa seba niekoho, s kým chce zostarnúť. Tak ako nie každý túži po dieťati, po 5 deťoch, po manželstve, po skvelej kariére...
@koronavirus ak to vyhovuje obom zúčastneným tak prečo nie. Problém nastane keď jedna strana začne túžiť po niečom viac.

fokuska
23. apr 2020

@koronavirus Takyto vztah mi vyhovoval ked som mala 20, studovala na VS, on studoval na VS, obaja sme popritom mali stalu brigadu a byvali u rodicov.

Ako sa vztah vyvijal a prehlboval, tak sme chceli byt spolu viac a aj spolu byvat. V sucasnosti by mi take nieco nevyhovovalo.

suge
23. apr 2020

Tendenciu vyjedať hrozienka z koláča majú ľudia naprieč dejinami v hocijakej súvislosti, vzťahy nevynímajúc. Iba názvy sa priebežne menia.😄

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita6666
23. apr 2020

@moonlight1210 nesúhlasím....to nemá nič spoločné s opaterou,to sa predsa nevylucuje,to si napísala úplne odveci...a ak máš na mysli starecku opateru,tak to je na inú tému...

moonlight1210
23. apr 2020

@retatka moze byt, ale vacsinou ak maju takyto vztah, je to o tom, ze sa nechcu citit viazani na seba. chcu mat aj tu svoju volnu cast. a chcu byt spolu vtedy, ked sa na to citia, ked maju vzajomnu potrebu citit pritomnost toho druheho, zdielat pocity a zazitky.
partner v opatere moze znamenat vsak aj bremeno, ktore ten druhy odmietne znasat a takyto vztah rozpusti.

samozrejme, to iste moze znamenat aj v beznom klasickom manzelstve.

ale zase, aj klasicky uzavrete manzelstvo moze fungovat na takomto principe. ze si obaja umoznuju vzajomnu volnost a vztah je potom zalozeny dovere, ze ten druhy nebude vyuzivat volnost k inym tajnym vztahom. nas je taky. a prospieva mu to. aj ked sme k tomu dosli postupne casom z nutnosti kvoli praci.

@anita6666 nie starecku, aj mlady clovek moze dostat trebars mrtvicu. alebo inak vazne ochoriet a potrebovat riadnu dennu opateru a pomoc. takze nakoniec najrozumnejsie je nastahovat sa do jednej domacnosti.
tam uz ale konci mingle vztah s dvoma domacnostami a zdielanou iba tou castou zivota, ktoru si chceme ukazat.
ja taky vztah nezatracujem. pokojne som taky prijala, lebo z nutnosti sa nase manzelstvo takym stat muselo a nie je to vobec zle. fakt je, ze keby sa nieco stalo, zas sa musime vratit k povodnej verzii obaja v jednom dome. 🙂

sunny8
23. apr 2020

Čiže je to vlastne klasické "chodenie spolu" nevidím v Tom rozdiel.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
23. apr 2020

Ak sú dvaja ľudia dospelí a svojpravni, vyhovuje obom, myslím, že si môžu mať vzťah aký len chcú a preto na neho nemám žiaden názor..

anita6666
23. apr 2020

@moonlight1210 a ja si nemyslím,že ak človek dostane mŕtvicu,ten druhý by sa mal zákonite obetovať....to by som nečakala ani od vlastného dieťaťa a už vôbec nie od "cudzieho" chlapa. v dobe ked si každý platí nehorázne hypotéky a čo ja viem co zrazu bude kvôli mne bez príjmu a starať sa o mňa? Asi ťažko. Na to máme zariadenia,keď už sme pri tom. Hold realita,ktorá nemá so vzťahmi absolútne nič. Ja by som sa teda obetovať nemohla a rozhodne ani kvôli sebe nič také nečakám. Drobná výpomoc áno,celodenná obeta určite nie,ani keby išlo o moju mamu,žiaľ taký luxus si ja nemôžem dovoliť. Cize tvoj argument je neakceptovateľný pre mňa.

moonlight1210
23. apr 2020

@anita6666 potom neviem, ci sa chapeme, ale asi nie.

panelacikova
23. apr 2020

@anita6666 veľmi tvrdo napísané, ale hlavne veľmi úprimne a pravdivo :( tiež to tak vnímam, mám už (slušne povedané) 40+ a život beriem úplne inak, ako pred dvadsiatimi rokmi...
@moonlight1210 myslím si, že aj keď ľudia žijú v jednej domácnosti a sú manželia, ak jeden z nich vážne ochorie, ten druhý zuteká. väčšinou je to chorá žena a muž-utečenec :( ale na to človek príde až vtedy, keď sa to stane, dovtedy si myslí, že jeho manžel/-ka budú na 100% verne pri ňom stáť a starať sa o neho/ňu, meniť mu plienky a neviem čo.... žiaľ, realita je mnohokrát úplne niekde inde :( je mi to ľúto, ale vidím svet dosť realisticky...

midka
23. apr 2020

@anita6666 zvlastne,, dost smutne zit s niekym,, kto sa na to takto pozera,,, ja si to predstavit neviem,, ani z mojej, ani partnerovej strany,, na to sa obaja,, prilis dobre pozname....

osky
23. apr 2020

Napisem len jedno:
Homosi bojuju za prava moct sa oficialne sobasit.
Heterosi zase vyhladavaju volne vztahy bez manzelstva...
A keby lrn bez manzelstva.
Su to vztahy na sexovanie ci vyuzivanie inych vyhod...
Nepaci sa mi,ok,odchadzam....och
Pocit zodpovednosti,emocie,spolupatricnost,laska,sucit....kam sa vsetko vytraca??.

koronavirus
autor
24. apr 2020

Prave to ze mingle a nie milenka znamena ze tam praveze emocie, spolupatricnost, laska, sucit su... Praveze su. nejde len o sex to bz bol pripad milenky. Viaceri to spomenuli ze tak chvilu boli tak pridam ze ziju tak ludia a poznam takych ktorym to uz roky funguje a su tak lebo chcu tak byt, nie kvoli tomu ze by sa nevedeli zabezpecit atd. Obaja maju vlastne byvanie. nemaju uz 20. Kazdy ma svoju karieru a zaluby ale su si nieco ako najlepsi kamarati plus sa maju radi a vyhovuje im to tak. A nejedna sa len o milovanie ale o vsetko okolo len su neni 24h spolu a vyhovuje im bezdetnost.

ejmylia
24. apr 2020

Atqak nepovedala by som, že v prípade milenky nejde o žiadne city. )Heh hej sú aj také vzťahy a tak vám poviem, keď to niekomu tak vyhovuje je to hlavne jeho vec

koronavirus
autor
25. apr 2020

Preto som vlastne takúto tému začal lebo sa aj mne niečo také rsuje. Kamarát to už má takto roky zabehnuté a funguje im to. Ja som začal mať kamošku čo doteraz by bola tá druhá téma (aj taká tu niekde je) že či môže byť muž so ženou čisto len kamarát. Proste rozumieme si, vieme spolu tráviť čas, nevadia jej krivé zuby, ani obezita pričom ona je štíhla a ešte aj športuje takže už skôr svalnatá. K pojmu milenka sme sa nedostali lebo styk sme nemali ale už začínajú byť objatia, bozky, hranie sa s vlasmi, škrabanie chrbta, ležanie v lone čo už niektoré ženy považujú za obťažovanie resp. kamarát nech také nerobí. Takže podľa bežne ženy je to už cez čiaru kamarátstva ale nechodíme spolu a ani o tom nebola reč že budeme spolu chodiť. Len prirodzene sme sa dostali na tento level ani sami nevieme ako. Je samostatná pracuje v zahraničí na turnusy takže keď je doma viac dní po sebe tak máme dosť času byť spolu ale neplánuje dieťa ani manželstvo. Nikdy o tom nerozprávala a je podobne šialená ako ja. Tým chcem povedať že nám ťahá na 40 a aj ju stále baví športovať, pozerať filmy, chodiť na diskotéky, hrať playstation, šmýkať sa po toboganoch v aquaparku, voziť sa na kolotočoch, proste detinský rozum a mne to vyčítajú že mám dospieť a zrazu vysvitne že aj ženy také robia a napriek tomu že sú ženy majú také "mužské" názory na život. Ja som myslel že len muži sú takí. Takže mám niečo viac ako kamarátku s ktorou to nikam nevedie ale hlavné že nám je spolu dobré.

ktochytavzite
26. apr 2020

@koronavirus a tak ona mozno by aj chcela viacej ken vaka kym sa vyjadris

koronavirus
autor
27. apr 2020

@ktochytavzite vyskusam?

ktochytavzite
27. apr 2020
koronavirus
autor
27. apr 2020

Dobre. Casto sa pytavaju uzivatelia tohto fora ze co tu robia slobodni muzi ked je to prioritne urcene pre vydate/zenatych a predovsetkym zeny... Tak napriklad potrebujem nazor zeny alebo zensky pohlad na nejaku situaciu tak je to ako stvorene pre otazku.
😉

Mozno vy zeny ste vacsinou take ze cakate na to nech sa vas to spyta atd. Tak sa porozpravam s nou neskor... riadne neskor... kedze uviazla v zahranici, aby nesla do karanteny tak sa dohodla ze zostane dva turnuse vonku. Telefonicky neviem ako velmi to pasuje. Mate radsej osobne take temy ze?

88lienka
25. jan 2021

Mna by zaujimalo ako sa da v takom mingle vztahu fungovat...ako je to s financiami...kedze byvanie je oddelene ale napriek tomu spolu dvojica funguje ako riesia poplatky za stravu napr. vylety kulturu benzin...je to na dohode?....ako je to s pomocou jeden druhemu...pomahaju si s vychovou deti? staraju sa mingle zeny o domacnost mingle muza? varia peru zehlia pre neho a jeho deti? alebo si len uzivaju take tie prijemne chvile?....ako je to s buducnostou takeho vztahu? sú dlhodobe? s buducnostou? alebo len kratkodobe pokym nepride niekto kto by bol aj za skutocny nie len mingle vztah...