Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

katarinka77
1. mar 2010

Vika, jedna kúra je 8-10x, čiže to to trvá 8-10 týždňov, pichá sa 1x do týždňa. Za nové ihly + prvé pichanie zaplatíš 40€, každé ostatné je 10€. Ihiel mi pichala asi tak okolo 10, záleží to od problémov.
Za homeopatiu sa platí 100€ prvý krát, kontrola 50€ (ako často záleží od problémov, cca za 4-6 mesiacov). Je to veľmi veľa, no ja som v tom čase bola už zúfalá, že mi klasickí lekári nedokážu pomôcť (najmä s tými zápalmi, čo som mávala), tak som sa na to dala. Hej, brala som homeopatiká na odporúčanie dr., nemusela som si ich kupovať, ona mi vždy dala, vždy to boli také jednorázové dávky.

katarinka77
1. mar 2010

Vikuš, poslala som Ti IP, kam som chodila. Nech tu nerobím verejne reklamu.

vika34
1. mar 2010

dik za adresu,ked budem aj ja úplne zúfala,vyskúšam asi všetko

larita112
2. mar 2010

ahojte 😉
volali mi hneď ráno a z 9 vajok sa nám oplodnilo 9 😵 v sobotu mám ET, tak dovtedy dúfam, že sa budú naše embrijká držať 😉 😀

majaja75
2. mar 2010

larita..tak to je 100 uspešnosť, mali ste super spermiogram..my pri ICSI na 80 percent

petronela7
2. mar 2010

Laritka, to je uuuzasne cislo, gratulujeeem, drz sa... cmuky 😀

petronela7
2. mar 2010

Majaja, 23 je super pocet... a tiez ako Viku ma zaujima, ci ti za darovanie vajicok dali nejaku zlavu, ci vyplatili sumu...,,hmmm lebo ak nie, tak to je trosku nefeeeer, oni si zato budu uctovat pekne peniaze od inych zien...hmmm 😒 😖

Ja ked som bola v GF, mala som 21vajicok...a tiez sa mi zdalo dat vela 15,000sk (v tom case este SK) za 20 ICSI vajicok.
Tak som embriologicke povedala, ze dame napichat 15 vajicok (12,000sk) a tych zvysnych 6 chcem aby nechali oplodnit `prirodzene` bez ICSI. Zo 6 sa 4 same oplodnili, cize i ked sme mali nizky pocet spermii, az take lenive neboli...
Skoda, ze takuto moznost neponukaju!

petronela7
2. mar 2010

Vika a babenky co sa snazite otehotniet, skuste si kupit FEMIGARD !!!
Ja som ho brala cca 3mesiace nez sa nam prirodzene zadarilo! Velmi to prospieva na maternicu!

http://www.ohm.sk/in/data/data/femigard.html

a zaroven sa mozete pytat doktora Vydru ONLINE na akekolvek gynekologicke a ine zdravotne problemy, vzdy odpovie! Femigrad je bylinny koncentrat Dr.Vydru!

http://hemann.cz/cz/77/poradna-o-pouzivani-nasi...

snad Vam to pomoze...

katarinka77
2. mar 2010

Laritka, no super! Začína to dobre, tak nech to aj dobre skončí 😉 ! Držím moc palčeky 🙂 !

Peťka, nechceš si zmeniť info v pase, že si tehu 😉 ?

petronela7
2. mar 2010

Kati, zmenene pre teba 😀

majaja75
2. mar 2010

petronela...daju nám 500 eur, ale nedali by sme ich preč keby som vedela že tie zvyšne sa nam oplodnia bez ICSI, my mame veľmi zlý spermiogram, nielen počtom ale aj pohyblivosťou a ako som písala počítali sme so sumou za ICSI 400 eur a nie 670 eur. Pravdu povediac ani nam embriologička nedala taku možnosť cez skušiť len IVF...povedala že keď dame tých 16 oplodniť tak tie ostatné sa zbytočne vyhodia a takto môžeme niekomu pomcť a tak to aj berieme

toje super že ti to vyšlo a čakate babo....

po takom množstve ťa nepobolievalo brucho, lebo mňa ešte stále a ešte som sa chcela spýtať či ste mali PK a mrazáčikov. Neviem či pri takomm množstve vajíčok väčšina vydrží PK

katarinka77
2. mar 2010

Peťka 😀 , a nemala si byť ešte 13tt?? Porovnala som si aj naše termíny a je tam vyše 2 týždne rozdiel a v zobrazených týždňoch len 1tt, asi sa Ti to nezobrazilo dobre..

Majaja, hm, stojí to hrozne veľa peňazí.... Ale ja by som mala asi dilemu 😒 ... Držím palce 🙂 !

sivusa
autor
2. mar 2010

Ahojte 🙂
Lari zlatko dobre sme Ti všetky držali palčeky, to je fakt 100% úspešnosť 😉
Od soboty si istá tehulka 🙂

vika34
2. mar 2010

ahojte,sivuš ,že sa ukážeš 😀

laritka ,majaja,držím palčeky

majaja aspoň vám to pokryje náklady,teda aspoň z časti
ja som mala 18 zrelých vajok z toho sa oplodnilo 14 a PK vydržalo 13,ale my sme mali aj PIGD a vhodné boli iba 5 ,vo FC sa nám z 9 oplodnených ostalo aj po PK 9,ALE 3 boli B kvality,tak mi vložili 2 a 4 dali zamraziť

sivusa
autor
2. mar 2010

Vikuš v robote máme totálnu paniku,sme sa sťahovali, tak si to vieš predstaviť 😝

vika34
2. mar 2010

viem,že ste sa sťahovali som plne informovaná,tvoja šéfka bola u nás 😀 ,kedy ideš na dovču,myslím tušímParíž,či kam to máte ísť a ako pokračuješ s gyndošom

darla27
2. mar 2010

Ahojte 🙂
Larit, to je bomba ze sa vam vsetko oplodnilo, kolko si nechas vlozit?
Uz viem aj ja, preco neznasas stimulku, esteze uz to mas za sebou. 😉
Teraz ta cakaju uz len krasne pozitivne zmeny.
Petka mas krasne cisielko v pase. 😵
To robia aj v GF ze hodnotia vajka kvalitativnymi znackami?
Maja mna by zaujimalo, ci tie vajka isli hned na oplodnenie, ved ja som sa na to pytala dokiho ze ci by sa to dalo zmrazit a on povedal ze nie, mrazia sa len embryjka. Ktovie ako to teda funguje. 😅

sivusa
autor
2. mar 2010

v sobotu ideme do Ríma 🙂
gyndoš mi nasadil dexametazon, ten teraz užívam, za mesiac idem na kontrolu...

vika34
2. mar 2010

no dúfam sivus,že už konečne dostaneš mrchu

darli pokial viem tak hodnotia už embriá kvalitatívnymi značkami

petronela7
3. mar 2010

Maji, 500eur je slusne, a jasne ze pomoct inym parom je super! To nieje o com! aj si musela vypisovat nejaky formular? akoze kde spisovali farbu tvojich oci, vlasy, vek, atd??? aby buduce mamicky vedeli koho vajicka si beru? alebo to nerobia? Inak ja som si myslela, ze toho robia iba v Brne a nie v BA,...

V GF pri pocte 21vajicok ma straaasne bolelo podbrusko po OPU, aj som bola vdacna, ze mame PK, ze is oddychnem 5dni nez embryjka daju do mna... Mali sme PK iba na 6embryi (4prezili), ostatne nam zmrazili ako 2bunkove, naco som bola dost nahnevana, podla mna by mali automaticky nechavat vsetky dozriet na blastocisty a potom ich mrazit (tak to robia aj vo FC)...Ale beriem to ako ich zarobkovu cinnost, ze cim viac rozmrazuju, tym viac zarabaju!!! hmm...
A co sa tyka nasho spg, aj my sme mali pomale a bez pohybu. Presne: oligoastenozoospermia, 2mil na 1ml, pohyb 2- ... a aj napriek tomu sa oplodnili same....
No a o nasom prirodzenom oplodnenie ani nehovorim!!! 250,000spg na 1ml... 🙂 zazraky sa deju!

Kati, na NT merani mi vypocitali porod 8.9.... posledny menzes som mala 20.11, ale ovulka prisla az 16.12 (co je 27 dni po) co tiez akoze hmm wow, no ale hlavne ze je...Mam to posunute... ale ten datum sa este bude aj tak par krat menit, tazke to velmi neriesim... Koniec augusta, alebo zaciatok sept a bude spokojna 😀

majaja75
3. mar 2010

petronela...áno vyplňovala som taký formulár a dokonca aj pred notarom overený papier že si nebudem robiť narok a že v inom centre nedám vajíčka....ako keby som chcela...ja som dlho vahala či robím dobre
ja mam na PK 7 embrijok a 5 hned zmrazili, tiež som si myslela ža ich nechaju aspoň 3 dni, ale ako píšeš ide asi o prachy
spolieham sa nato že tie bolesti su od tolkých vajíčo, predsa boli vaječníky veľmi natiahnuté

lumya
3. mar 2010

ahojte kocandy 😉 cistou nahodou nejdete niektora v piatok na punkciu? mna to caka...

majaja75
3. mar 2010

lumya..na punkciu našťastie nie, ale na transfer...ty keď budeš spinkať tak mne slniečka 😉 asi vtedy budu dávať

lumya
3. mar 2010

jeje, majajka, tak velmi, velmi drzim palce....teba caka ten krajsi zakrok 😀

majaja75
3. mar 2010

lumya..ďakujem, tak to je pravda že to je ta lepšia časť, ale aj ty to už budeš mať čochviľu zasebou

lumya
3. mar 2010

velmi dufam...mam strasne stresy z narkozy...a potom aj z vysledku, pri prvom IVF sme mali na odbere kocku, ktora mala sice krasnych 12 folikulov, ale vsetky prazdne...zavolali si ju prednostne dnu, vysla uplne hotova...bolo mi jej tak moc luto...dodnes na to neviem zabudnut

majaja75
3. mar 2010

lumya..neboj, narkoza ujde...a mysli pozitívne, stresy robia veľke problémy hlavne pri tomto

katarinka77
3. mar 2010

Fíha, Peťka, tak neskoro bola ovulka? Asi preto sa Ti to tak ukázalo, lebo sa tam zadáva dátum posl. menštr. (ja som mala 15.11.) a ovulku som mala stopro na 14dc. Ale veď to je jedno, hlavne, že sa zadarilo 😀 .
Ten dátum pôrodu môže byť v konečnom dôsledku iný, no dúfam, že nebudem rodiť príliš skoro alebo prenášať... A možno budeme aj spolu rodiť 😀 .

Lumya, aj mne by bolo nenormálne ľúto tej babenky, chúďa, to musí byť strašné ☹ ... No Ty na to čo najskôr zabudni a ver, že Tebe sa nič také nestane 🙂 .

Majaja, tak Teba s Laritkou to čaká takmer naraz, budeme vás veľmi ostro sledovať 😀 . Aj Lumyu 😉 .

Laritka, ako sa cítiš, už sa nevieš dočkať soboty, čooo 🙂 ?

Darli, Ty ako? Mrcha už dorazila? Kedy ideš do GF?

darla27
3. mar 2010

Ahojcek Katulka, ale kdeze, mam take nervy, mrcha nikde, som taka nafuknuta a nasr-ta. 😝
Aspon viem ake to je, ked meska.. 😀
To sa dalo cakat, ze sa to bude u mna komplikovat, len som zacala, mna to ani neprekvapuje.
Krabica dipherelinu v tahu a nic sa nedeje. 😠 Asi budem pichat do Velkej Noci. 😀 😝

larita112
3. mar 2010

ahojte 😉
katulík, zatiaľ som v pohode, dnes som bola už aj v práci, síce mám sem tam bolesti, ale zvládam... a sobota je tu za chvíľku... 🙂
darli, to tak býva, keď tú mrchu mrchatú očakávaš, tak si dáva načas 😀 ale neboj snáď až do Veľkej noci pichať nebudeš, aj keď... 😀 😅
... a nechám si vložiť dve (to si sa ma tuším včera pýtala 😅)