Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

larita112
1. mar 2010

darli akú máš v piatok kontrolu? už picháš injekcie?

darla27
1. mar 2010

No ja dufam ze budem 4 dc, ale to by sa mi mrchana jedna musela zacat uz zajtra, ale zatial to nevyzera nijako. ☹
Mam uz 5 diphereline dnes. 😉

majaja75
1. mar 2010

darla oni nám to navrhlia okrem toho my sme platili len za ICSI vyše 20 tis a s takou sumou sme ani nepočítali, lebo mame aj PK, mrazenie a pod

lumya
1. mar 2010

majaja, to je nejako vela ua ICSI----

majaja75
1. mar 2010

lumya..suma na ICSI je od počtu vajíčok a preto že sme mali 23 tak by nás to tak vyšlo...v podstate sme počítali so sumou okolo 400eur

lumya
1. mar 2010

ach , majaja, tak to ano...23 vajicok, to mi ani nenapadlo...ja sa na taku vysku nikdy nevysplham, ale mas pravdu, podla cennika to tak vychadza...ale pravdu povediac...ja by som to velmi rada za taky pocet dala...my sme mali minuly rok 9, z toho sa len 2 podarilo oplodnit

majaja75
1. mar 2010

lumya a mali ste ICSI?

lumya
1. mar 2010

ano, mali sme ICSI, vlozili dve, ale v 7 tt spontanny abort...a zamrazene ziadne, takze hned 2.IVF

lumya
1. mar 2010

medzitym sme si nechali spravit genetiku a imunologiu v Prahe

darla27
1. mar 2010

Majaja, aj ja tak pocitam, ze este asi 700 z nas vytiahnu. 😀
A nejedna sa pri 23 vajok uz o hyperstimulaciu? 😅
Lumya vam sa oplodnilo z 9 len 2 pomocou isci? Myslim ze imuno ta neminie.
Aha, uz citam, ze ho mate urobene..

majaja75
1. mar 2010

čo zistuju na imunologii

lumya
1. mar 2010

na imuno zistuju protilatky voci spermiam a vajicku....ja som totizto prve potratila a vlastne kvoli imunolgoiii

lumya
1. mar 2010

ahoj darla...ano, imuno uz mame, protilatky aj voci spermiam, aj voci trofoblastu...takze som teraz na prednisone...snad zaberie...

majaja75
1. mar 2010

škoda že imunologiu nerobia na Slovensku...

lumya
1. mar 2010

robia v Kosiciach, ale nie kompletnu...my sme si to zaplatili v Cechach sami...stalo to asi 5600 czk, ale stalo to za to...

lumya
1. mar 2010

lekari tam su mimoriadne mili, velmi vela veci nam vysvetlili, dokonca aj teraz, ked mam nejaky problem, a neviem sa dopatrat odpovede, tam im napisem mailom, a odpisu....no jednoduche ine, ako v SR...

larita112
1. mar 2010

lumy, ja som mala tiež v GF dve IVF a obidve spontánny potrat a dokonca pri tom druhom som brala aj prednison, ale nepomohlo to... tiež sme boli v prahe na imuno... a teraz to risknem znovu bez prednisonu.
Ja som v GF nechala pri každom cykle cca 40 tis. Sk.
Aj kvôli tomu som prešla do FC... síce mám menej vajok, ale aj z tých môže byť to jedno jediné úspešné embrijko. A úspech mi nikto nikde aj tak nezaručí. Tak preto sme sa rozhodli do tretice pre zmenu 😉

katarinka77
1. mar 2010

Laritka, a kedy sa asi ozvú? Doobeda či skôr poobede?

Majaja, super, aj Ty si krásne naznášala 😀 ! Nech sa aj vám zadarí 🙂 !

Lumya, Teba kedy asi čaká OPU?

Darli, ozvi sa, keď budete mať prísť, teda, keď budete mať čas na stretko 😉 .

Mne začalo tvrdnúť brucho, je to nepríjemný pocit, hlavne však mám strach, či je všetko ok. No veď vo štvrtok mám poradňu, tak sa na to spýtam. A začína mi bývať ráno na odpadnutie 😒 ...

lumya
1. mar 2010

ach, laritka, presne nad tymto sme rozmyslali, ze 3. IVF uz pojdeme do FC....hlavne mi ide o pristup, v GF sa uz citim ako na pase niekde v automobilke...a vraj FC je este stale o prijemnom pristupe ku klientkam...to by som chcela zazit...

larita112
1. mar 2010

lumy, uvidíš, možno už ani nebude potrebné ísť do iného CAR... lebo práve toto 2.IVF bude u vás úspešné 😉 😵
čo sa týka prístupu, je to vec názoru, mne sa páči viac vo FC (a v GF som sa ja cítila presne ako píšeš), či už to vyjde alebo nie, vyskúšali sme všetko možné aj nemožné, niečo iné, a teraz už budeme zase len čakať 😉
ja si stále hovorím, že všetko je tak ako má byť... len niekedy je ťažké sa so všetkým zmieriť 😉
takže držme si palčeky, aby to tentokrát vyšlo.

babulka123
1. mar 2010

laritka paraaada.. ja som mala 3 a to najsikovnejsie uz "beha" po byte.. heheheh

hlavne byt v klude, uz vies o com to cele je, a uvidis ze to bude super,.. cmuuuuuuuuk aj od tej najpohyblivejsej spermije.. ninky

larita112
1. mar 2010

kati, neviem, kedy sa mi ozvú 😅 budem čakať celý deň... 😀
a ty si dávaj na seba velikánsky pozor 🙂 cmuuuuuk

larita112
1. mar 2010

ahoj babulienka 😉 cmuuuuuuk a viem... 😉 😵

katarinka77
1. mar 2010

Lari, dávam, strážia ma všetci anjeli strážni 🙂 ! Teba snáď nenechajú zajtra dlho čakať 🙂 .

Lumya, dobrý prístup je veľmi dôležitý. Tvoja psychika je vtedy v úplne inom stave, som rada, že v FC si uvedomujú, že páry, ktorým sa nedarí otehotnieť si už vytrpeli dosť, tak načo ich ešte zbytočne stresovať...

vika34
1. mar 2010

ahojte ako ste sa rozkecali 😀

majaja ,ked ste darovali vajka,odpočítali vám niečo s ceny?
ja som mala tiež veľa vajok,ale mne nemohli navrhnúť darcovstvo,lebo som už trochu prezrelá 😅 a hlavne síce tvrdia,že som o.k.,ale to by som potom asi nepotrácala ako na bežiacom páse

lumya prístup je naozaj iný vo FC ako v GF,ale prajem ti aby sa ti to podarilo,tam kde si a nemusela si už nikam ísť.

dnes som bola zase u toho fyzioterapeuta,on mi tvrdí,že mám oslabenú maternicu ,idem na konzultáciu k dalšiemu gyndošovi,tak uvidím čo povie,neni normálne ,aby mi nikto nevedel pomôcť 😒

katarinka77
1. mar 2010

Ahoj Vika 🙂 ! Skús mojžišovej cviky, posilňujú maternicu, panvové svaly, chrbticu... Ja som tiež chodila v lete na kurz a potom som občas cvičila doma. Možno aj to malo nejaký efekt 😉 , i keď o poctivom cvičení sa rozhodne hovoriť nedá. Alebo skús akupunktúru, homeopatiu....

darla27
1. mar 2010

Katarinka jasne ze sa ozvem, bude to vsak casovo narocne, nakolko nie som pn tak to bude pendlovanie o hubu, ale keby mi nieco vyslo na vikend tak sa radi stretneme.
Hlavne oddychuj, nech brusko nestrajkuje, na tvrdnutie sa dava tusim magnezium..
Mala by si povedat dokimu ze mas pocit tvrdnuceho bruska, to nieje sranda.

Lumya, nepredbiehaj udalostiam, nesmies to brat tak ze ti to teraz nevyjde, treba pozitivne mysliet.
Baby ja pocitujem este asi naivitu zaciatocnika, asi budem velmi sklamana keby mi to nevyslo.
Ani neviete ako sa musim premahat nez pichnem injekciu, ale drzim sa zatial statocne. Ved co ine mi zostava..
Ja som v tychto veciach uplny posera, ked vy to s prehladom niektore podstupujete uz druhy ci treti krat.

vika34
1. mar 2010

darla keby mi niekto pred dvoma rokmi povedal,že si dám dobrovolne pichnúť denne tri injekcie ,tak ho hlasno vysmejem a vidíš urobila som to.

katka ak je akupunktura tie ihli čo by ma nimi napichali tak to je už trochu dosť aj na mňa

čo konkretne myslíš homeopatiou?Bola som u jednej čo sídli tam kde je GF a bola som iba na jednom sedení a bola som dosť znechutená

katarinka77
1. mar 2010

Vikuš, áno, akupunktúra je to, čo myslíš 😀 . Mne pichala dr. vždy len do pravého ucha, bola som na 2 kúrach (2x po 10x), nie je to také hrozné.. Ja osobne mám pocit, že aj to mi pomohlo. No ale ja som toho robila hrozne veľa..
Homeopatiu som robila u tej istej dr. ako akupunktúru, na začiatku treba vyplniť strašne dlhý dotazník, stojí to dosť veľa, ale ja som z toho mala dobrý pocit. Navyše dr. je veľmi milá, ľudská. Ona mi poradila aj mojžišku a som s ňou v kontakte, aj keď tam už teraz nechodím. Až v lete si pôjdem pre lieky k pôrodu.

Darli, jasné, ak by nebol čas, tak utekajte domov, ešte bude dosť príležitosí sa stretnúť 😉 . Viem, že s tvrdnutím brucha nie je sranda, dávam si pozor, určite budem informovať aj doktora.
Nuž, čo sa týka toho sklamania... Musíš to asi zveriť vyššej moci 😉 . Ale ver, že to vyjde 🙂 !!! Keby si bývala blízko nás, ja by som Ti inj. pichala kľudne každý deň 😀 . Ale Ty to zvládneš aj sama. V kritických a podobných situáciách človek dokáže prekonať sám seba 😉 !

vika34
1. mar 2010

katka čo myslíš 2x po 10/myslíš desať ihlí/a kam si chodila ?A čo je u teba stojí to dosť veľa,lebo tá moja za konzultáciu pítala 1500 skk a to sa mi zdalo dosť
brala si aj nejaké lieky?