Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

vika34
13. máj 2010

ako to že ti povedali ,že to oplodnovali až na drughý deň,ved to je blbosť
ved mne po opu povedali počet vajok aj to ,že tri boli nezrelé a na druhý deň ráno mi volali ,koľko sa oplodnilo

vika34
13. máj 2010

vo FC myslím robia až v auguste,v júli majú vždy dovolenku,teda doktor

darla27
13. máj 2010

Nie je to blbost, povedali mi to sami. V nedelu som mala OPU, na dalsi den som si volala aky je stav a mi povedali ten brutal stav, ze je oplodnenych LEN 6 vajok a transfer bude vtedy a vtedy, a ja som sa prekvapene pytala ze preco a oni ze ved na piaty od oplodnenia ze to oplodnovali az v ten den rano. Ale..co som citala na nete, tak ci je vajicko oplodnene sa s istotou da povedat az po 16-18 hodinach /a nie 2 - 3 hodiny ! /. Ale hovorim, toto uz je za mnou, nechcem sa k tomu vracat, CAR som zmenila,
tak len dufam ze tam nerobia podobne "tahy". Ved som sa na to Pintera pytala, do akej doby po OPU oni oplodnuju vajka a povedal ze do 6 to treba oplodnit, tak aspon toto sme si vyjasnili. 😀
Ale asi sa nad tym netreba zamyslat, lebo to by clovek musel sediet doma a cakat na zazrak ktory nepride.

katarinka77
13. máj 2010

Bohužiaľ, Darli, tieto veci my neovplyvníme 😒 .... Chcelo by to väčšiu kontrolu zo strany štátu!

darla27
13. máj 2010

A tak teraz to uz beriem skoro s humorom, ze pokial by niekto moje vajka pouzil /co je asi hovadina/
su na nich protilatky, takze su mu na prd. 😀

vika34
13. máj 2010

vôbec si nemôžeme prípúšťať ,že niečo robia s biolog.mater. ináč by sme sa zbláznili a po pravde aj ked by tak urobili nikdy by som sa to nedozvedela,takže sa tým nezaťažujem

darla27
13. máj 2010

Hm..to je urcite pravda. Ked som sa v den vkladu pytala co je so zbytkom embryi,
tak mi bolo povedane ze sa stale vyvijaju a po vikende si mam zavolat ci ich teda budu mrazit.
Kolko si myslis ze prezilo? 😀 😒 No comment.
Som si celu dobu nadavala, ze som sa na to vobec dala, ale nic ine mi nezostavalo ako to skusit.
Ako som tu stresovala ze nechcem dvojicky, teraz mi to pride az smiesne,
ako rada by som ich mala teraz mala v brusku kludne aj dve. 🙂
Co sa da robit, zivot ide dalej..
Ale kazdopadne sa mi zdal tento ich postup minimalne divny.

vika34
13. máj 2010

mne v GF povedali na druhý deň ,že je 18 oplodnených po dalších troch dňoch ich bolo 14 potom tie moje geneticky vyšetrovali ,ale iba 11 a vhodných na IVF bolo 5
v FC som na 2 ivf mala 6 vajok a volali na druhý deň,že sa oplodnilo 5 a už som sa chystala,že sa opítam ako to ,že skoro žiadna baba nemá mrazáky a pri transfere mi povedali ,že vydržalo všetkých 5,takže mi ostali ešte 3 na Ket a pri 3 ivf som mala 12 a volali ,že je 9 oplodnených a pri transfere mi povedali,že oni mrazia iba najkvalitnejšie a že 3 sú B-kové,takže dve dali a 4 zamrazili a čo spravili s tými B-čkovými ,iba Pán Boh vie

vika34
13. máj 2010

a je mi to v celku jedno 😀

darla27
13. máj 2010

No za 300€ co stoji KET sa ani nedivim ze mrazia iba tie najkvalitnejsie.
Je dobre, ked to mas v sebe takto zrovnane ze si tieto veci nepripustas, ja som este zaciatocnik v tychto veciach, takze mna to este pomerne trapi, ale ved uvidime, mozno motyka vystreli na druhy pokus ale teda po tomto prvom neuspechu nie som nejako extra pozitivne naladena.
Ty sa chystas kedy na KET? Ze by v auguste po dovolenke ? 😉

vika34
13. máj 2010

ja som sa teraz rozhodla,že skúsim otehotnieť s clostilom,to je minimálna stimulácia liekmi a cez ovulku sex 😀 ,tak sa mi to podarilo už 3 razy a gyndoš povedal,že IVF sa mu v mojom prípade nejako neosvedčili,že skúsime na 3 mesiace totoa ved tie Kety neujdú,tak som povedala,že o.k.
Darli preto sme si založili túto tému tie babi čo už máme čo to za sebou ,lebo v téme gf sme si už nemali čo písať,takže teraz si už neni začiatočníčka a ja ťa chápem,že všetko bolo nové,teraz už budeš múdrejšia a možno si nebudeš všetko tak citlivo brať,škoda ,že si nebola na stretku,presne to sme rozoberali,že mi staré GF ,teraz skoro všetky čo neotehotneli už FC ,to už bereme ináč ako niekto čo je tam prvý raz

darla27
13. máj 2010

Mas pravdu, zo zaciatku som nemala sajnu do coho vlastne idem, bola som vystresovana az no... z celej stimulky ktoru som nakoniec zvladla bez problemov a prekonala /?/ fobiu z ihiel az po podozrenie na hyperstimulak, nestandartne postupy po OPU az po negativny vysledok mozem povedat, ze z naivity som celkom vyliecena.
Je to obchod: ja dam peniaze a oni mne sancu, ze mozno budem tehotna. Je to ako stavka v loterii. 😀
A to som si myslela aka som vyskolena, ked som do toho isla, mala som porobene vsetky dostupne vysetrenia, tri IUI,
x stimuliek pred tym /clostil by som uz nebrala ani pod natlakom 😀 priserne sa z neho pribera 😝 😀 / a predsa som bola zaskocena tym aky to malo priebeh. Jednoznacne je pre mna konecna az ked budem mat vlastne babo doma, inak to vzdat nemienim, aj ked to moze trvat este roky a mozno vobec, vzdam to az v prechode. 😀

babulka123
13. máj 2010

darla.. drzim palce.. tvoje odhodlanie sa mi velmi paci..

darla27
13. máj 2010

Dakujem, tajne dufam ze ta budem nasledovat, po fiasku v GF ma oplodnia na 2 IVF vo ferticente. 😵
Aj ked teda neviem si predstavit ze dala som kopec penazi v jednom CAR a nic z toho
a v druhom by ma za smiesnych 200€ oplodnili, to by bola bomba ! 😀
Ked sa vsak pozriem na tvoj pribeh, som celkom optimista, ze sanca tu je. 😵

babulka123
13. máj 2010

ver mi je.. ta sanca je vzdy.. veeelmi ti drzim palce..
len treba mysliet na to ze to bude ok..
a peniaze.. no comment.. GF ccA 50tis, FC cca 7 tis.. kua rozdiel.. cmuuk

kacarina
14. máj 2010

ahojte, citam vas, aj ked som si povedala, ze si dam od kona na chvilu pokoj, ja som stale v GF (mozno si ma niektore pamätate), mame za sebou 1.IVF (3xKET) a 2.IVF (1xET), zasoby mrazacikov po druhom IVF ziadne ☹ , zatial ziadny uspech, iba 2x tehu po KETe, ale skoncili v 12tt a 6tt, okrem toho hyperstimulak pri oboch ivf, takze "veselo" ... momentalne neviem, co so sebou, ale pomaha mi, ked vas citam, snazim sa to nevzdat, aj ked momentalne cerstvo po druhom ivf mam celeho sveta dost a povedala som si, ze si idem skusit zvyknut na tu myslienku, ze budeme bez deti, ale kedze sa zakazdym rozplacem, znamena to, ze take nieco neviem prijat a ked sa zotavime, asi pojdeme dalej 😅 ako darla pise, nevzdame to az do prechodu!!! 😀

a vika, mas moj obdiv, ja som vedela, ze ideme do tuheho boja a ze je to vsetko na dlho, ale teraz som prvykrat mala taky pocit, ze uz toho zacina byt na mna moc a ze uz nevladzem bojovat dalej v tomto smere ... ale clovek asi zisti az v takychto situaciach, coho je schopny a ide stale dalej, lebo ved ciel je jasny 😅

a babul, ten rozdiel nechapem 😕 ... ja ked som si robila porovnavacky medzi centrami podla cennikov na tie veci, co sme my absolvovali, suma sumarum mi vobec nevychadzali az take rozdiely, par tisic ano, ale nie tolko ... ale napr. velmi zalezi na liekoch, ktorymi sa stimuluje, tam su dost velke rozdiely ... ja by som najradsej prestupila do Piestan k tomu ceskemu dr. Vodickovi, uz sme tam boli aj na vstupnej konzultacii v decembri (aspon sme si porovnali postupy rôznych doktorov a v podstate som si overila, ze v GF zatial so mnou robili zhruba vsetko dobre), lenze centrum v PN stale nema zmluvy so zdravotkou a my mame narok este na jedno preplacane ivf ... hmmm, no uvidime, teraz aj tak 4-6 mesiacov pauza ...

kacarina
14. máj 2010

a ak niekoho statistika zaujima este: ja mam vzdy nabeh na hyperstimulak, takze naprodukujem dost ....
1. ivf: odobratych strasna spuuusta, 15 zrelych/oplodnovanych, 9 vydrzalo, isli vsetky do mrazu, z toho 3 boli KETy
2. ivf: stopli mi skôr stimulku kvoli hyperstimulaku, takze 15 odobratych, 7 zrelych/oplodnovanych, 4 vydrzali, ale isli na PK (zatial infuzie kvoli hyperstimulaku), na ET ostali len 2, zasoba ziadna

kacarina
14. máj 2010

a este oprava: povedala som si, ze si idem skusit zvyknut na tu myslienku, ze NEBUDEME bez deti .... 😕 😅

kacarina
14. máj 2010

aha, no vidim, ze uz motam 😀 😀 😀 😀

vika34
14. máj 2010

kacarina,nemaš dôvod na obdiv,ja viem,že mám toho veľa za sebou,ale ja to beriem tak ako to prišlo ,prvý potrat som vôbec neriešila,potratila mamička aj sestra,tak som si povedala,že asi musím aj ja.Pravda je asi taká ,že keby som nemala dceru asi by som toto všetko už neabsolvovala,po toľlým potratoch by som si povedala,že to proste nejde,ale ked sa raz podarilo ešte stále verím,že aj druhý raz.Keby moja dcéra bola aj biolog.mojho manžela ,kašlala by som na to.Každej z vás Prajem aspoň to jedno a veľmi sa teším z každého úspechu.

babulka ,že sa aj ukážeš 😅 ,Ninka ťa asi veľmi zamestnáva

kacarina
14. máj 2010

vika, ja sa tiez tesim, ked sa tu babam podari otehu a donosit, mna to velmi povzbudzuje, ze to predsa len ide a ze raz sa to snad aj nam podari ... len su casy, kedy mi snazilkovska "moralka" trochu klesa 😅 ... nuz, ale robime co mozeme a bojujeme dalej ... teraz planujeme zbalit laptopy aj s robotou a ist sa zasit niekam na 2-3 tyzdne, potrebujem zmenit prostredie ...

a ja ze si dnes pre rozptylenie pozriem hokej, to som nemala robit 😕 😅

babulka123
15. máj 2010

kacarina.. to bude tym ze mne dali drahe lieky { neviem preco, a ani dr. mi to nevedel odovodnit} vyprodukovala som az 3 vajka !!!!! a na tie mi robili ICSI ktore som musela platit, co vo FC neplatis, plus za to ze tam chodit, plus neviem co .. no hrozne..
vo FC platis vazne len za lieky a SPF.. to je vsetko .. no to je jendo.. dalsi pokus uz nebudeme vobec riesit.. ak by sa nejakou nahodou postastil zazrak tak ninka bude mat surodenca o com manzel nechce ani pocut... hehehe, ale zatial ma status jedinacika.. a v pohode..
je to moj milacik a dala by som aj neviem co aby som ju mala..

kacarina
16. máj 2010

babul, mi hovor, ja len za lieky som nechala v lekarni zakazdym vyse 400 € 😕 ... plus platene ICSI, platena PK, pri prvom ivf-ku aj platene mrazenie a KETy, k tomu este cesty do BA, no nazbiera sa toho statocne ... ale zatial to financne nejako zvladame nastastie ...

sice mi zas za nejakych 170 € lieky ostali, co som mohla vratit do Gynfivu a teraz zas nieco zostalo, vratim, budu bubaky naspät 🙂 ... aspon nieco, zalozime fond s nazvom "3.IVF" a odlozime na dalsi pokus 😉 😅

idem sa skusit prebrat este jednou kavou 🙄 pekny zbytok vikendu vam zelam 🙂

katarinka77
18. máj 2010

Ahojte! Zas tu nikoho neni? Tuším všetky pracujete a poniektoré si vychutnávajú dovolenku, že Sivuš 😉 ?
Už by mohlo vykuknúť slniečko, lebo ten nečas ma už nebaví 😒 ....

darla27
18. máj 2010

Baby co sa to deje, ved nam zavru temu ked uz sem nikto nechodi.
Kazdy den jeden prispevok, no to je statistika. 😀
Ktora ste boli tento rok na IVF vo FC, ako rychlo schvaluju ziadost a kolko musi byt prestavka medzi IVF stimulaciami?
Bude doki potrebovat aj novy HP alebo staci ten co mam robeny pred predchadzajucou stimulkou?
Na toto som sa akosi zabudla spytat.. Ci je to jedno, ked zrejme vsetci maju rovnaky stimulacny protokol?

Kacarina kam planujes ist na dalsie IVFko? Do GF zrejme nie.. 😕 ci ano?

Katarinka co mas nove? Dufam ze si uzivas druhy trimester, ma to byt najkrajsie obdobie tehotenstva. 😉
Aj mne uz ide toto hrozne pocasie na nervy, ale co narobime, pokial nie sme pod vodou, dobre je. 😀

Babul , ty si ako chodiaca reklame na FC, ked sa mi to podari, budu mat reklamu podobnu odo mna 🙂
ale mne uz chyba viera ze by sa to mohlo vobec niekde a niekedy podarit, ale aspon dufam.

babulka123
18. máj 2010

darla skor ako antireklma na GF heheheh
ale nie .. Ninka je uzasna, sikovna, vesela { kym jej nejdu zuby.. eehehe} troska hyperkativnejsia.. no nieje lepsi prototyp z FC.. hehehe

darla27
18. máj 2010

Babulka a mas aj nejakych mrazacikov vo FC? Kolko si mala vajok po stimulke vo FC?
Ty nemozes gynfiv ani citit cooo? 😀

katarinka77
18. máj 2010

Darli, už sme začali tretí 🙂 ! Ešte sa mám dobre 😀 , užívame si kopkance, malá krásne reaguje na tatinka 🙂 !
Vo Ferti máš žiadosť schválenú rýchlo, ja som mala asi za týždeň - dva, ak sa nemýlim. A prestávka sa odporúča 4-6 mesiacov. Mala by si sa ešte poradiť s lekárom, keďže si mala OHSS. Ohľadne HP si kľudne zavolaj do FC, aj sestričky Ti povedia.
A prosím Ťa, ver, že aj vám to raz vyjde 😉 !

babulka123
18. máj 2010

darla.. to mas svatu pravdu.. potom ako sa Drabek ku mne choval nemam na nich ani jedno pekne slovo

a ja som mala 5 vajok, 3 sa oplodnili , 2 vlozili, 1 sa prestalo vyvyjat takze nic.. ale ked som videla teraz Janulu ze otehtonela spontanne tak beriem radsej antiku.. heheheh

darla27
18. máj 2010

Katarinka juuuuuuuuuj tak uz treti? 😲 Boze to leti!
Nakoniec som nemala hyperstimulak, ani infuzku som nedostala a v GF povedali ze zvacsene vajecniky su po stimulke normalne, bolesti aj tekutina. Aj Pinter povedal, ze pokial som nebola hospitalizovana na infuzkach tak to OHSS nebol,
aj ked teda kvoli poctu vajok sa ma na to pytal.
Asi skor nez v tom auguste sa stimulka nekona, keby mi to aj teraz schvalili tak v juni je este asi skoro, v polovicke juna budem mat za sebou len 3 cykly. Lezie mi na nervy ked musim cakat, nacakala som sa uz dost. 😝 😀

Babul, vidis a mne sa zdal Drabek najviac v pohode 😀 len skoda ze pri IVF som ho ani raz nestretla.
Ja som bola nespokojna so vsetkym prakticky od OPU az po test. Bola to jedna velka fraska. 😝