Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

katarinka77
1. apr 2010

Darli, nestresuj sa zbytočne tými testami, minimálne nie tak skoro, skús najskôr tak v sobotu, nedeľu... Veru, keby si videla Janulkiných huncútov 😅 , zlaté dietky 😉 ! Preto mi bolo aj ľúto, že čakám len jedno, už som bola navnadená na dvojky 🙂 ! Ale bohu vďaka aj za to jedno 😉 !!!

Jani, už sa teším na tú demolačnú čatu 😀 ! Potom dostanú aj odmenu! Nejaký rozmačkaný banán zvládnem 😀 😀 !

...a všetkým vám prajem krásne veľkonočné sviatky 🙂 !

darla27
1. apr 2010

Babule ste hrozne zlate, ale ja si myslim ze 10 dpo by test aspon tienik na 100% ukazal.
Cestne slovo ze uz by som brala dvojicky stastna ako blcha.
Bohuzial nic necitim, dokonca uz ani na mrchu nie, nic ma nepicha, neboli, ked citam priznaky ako maju vsetky tehule tu
na konikovi tak ja nemam nic z toho. Ale v podstate som pocitala s tym, ze mi to pravdepodobne nevyjde, takze hodit si to nechystam, len babo nebude, no. 😒
Vikus, co som pozerala do albumov, uz 5 den po transfere s PK mali baby // /aspon slabucke/.
Dakujem vam ze na mna myslite, velmi si to vazim, beriem to sportovo, ale po negativnej krvi asi slza bude.
Janulka ze zdemolovat byt 😀 😀 😀 to by som chcela zazit. 😉 😵 😀

katarinka77
1. apr 2010

Darli, to ja neviem, ale prečo by dávali všetkým test na 10 deň po ET bez rozdielu, či je to po PK alebo nie? Nekaz si sviatky, počkaj ešte chvíľku a cez víkend testni 😉 . Myslím na Teba!

darla27
3. apr 2010

Ahojte, prajem vam prijemne prezitie Velkej Noci, vela lasky a pokoja.
Ja nemam ziadne dobre spravy, testiky negativne, dokonca to vyzera tak, ze na test uz pojdem aj s ms.
Takze moje nadeje sa rozplynuli, sme smutni, ale zivot ide dalej..

katarinka77
3. apr 2010

Darli, ešte máš pred sebou krvný test, ešte nezúfaj 😉 ! Krásne sviatky aj vám!

luko
4. apr 2010

darla....tak to ma mrzi...tiež ma šoklo, keď som dostala MS....a test neg. ale aspoň som už bola kľudná keď som volala po výsledky testov...na druhej strane,,,sestrička mi vravela, že už zažili všelijaké tehu...takže nádej do testu stále je

janula13
6. apr 2010

darli ja si predsa len pockam na krvicku u teba, veru vselico je mozne, a keby nic, slzicka je ok, ved to tak chcete, dufam ze budes pokracovat v boji, niekedy nas potrapia kym sa prepracujeme k tomu co velmi chceme...ale vydrz 😉

katarinka77
6. apr 2010

Ahojte!
Darli, tak ako dopadla krvička?
My sme boli dne s na orgánovom screeningu, máme všetko ok 🙂 , bábo sa hanbilo, nechcelo si dať kuknúť medzi nožky 😀 , ale nakoniec ukázalo, že je dievčatko 🙂 . Len ešte intenzívne vymýšľame meno.. Neskôr pridám aj foto 😉 .

vika34
6. apr 2010

ahojte
sorry,ale nestíham nič,tak iba nakukávam a čítam,že sa čaká na Darlu,neviem či mám ešte držať palčeky,ked si písala ,že si aj špiniť začala,ale každopádne prajem veľa šťastia

katka gratulujem k dievčatku,ja by som brala teda aj chlapca,ale keby som mohla vyberať /ako nemôžem/tak by som chcela dievčatko
pá a držte sa všetky

katarinka77
6. apr 2010

Vika, ahoj 🙂 ! No veď keď budeš mať viac času, tak napíš o sebe viac 🙂 . A nech Ťa v tej robote nezmordujú 😀 !

....asi sa vám ostatným sem moc nechce, Laritka, Sivuš..... chýbate mi ☹ , najmä tie naše nočné kecy 😀 . Veď snáď zas niekedy, budem sa tešiť 🙂 !

larita112
6. apr 2010

ahojte babulky 😉
len som sem nakukla, lebo viem, že dnes mala darli krvičku, ale keďže sa neozýva, tak... myslím si, že to asi nedopadlo zrovna najlepšie...

katarínka, aj vy mi moc chýbate 😉 😵 , ale momentálne je to takto lepšie... dávam sa dokopy fyzicky, psychicky a už som viac-menej stotožnená s myšlienkou, že toto bolo poslednýkrát... takže ja aj keby som sa tu objavila, už nič nové k tejto téme mať nebudem... 😒 ale určite občas nakuknem, veď musím vedieť, čo sa s vami deje 😉 🙂
cmuuuuuuuk 😵

darla27
6. apr 2010

Ahojte babule, no vysledok je taky, aky som cakala - negativny, s krvacanim som vedela ze nebolo o com.
Dakujem ze ste na mna mysleli, sme z toho smutni, neviem kedy nazbierame odvahu a peniaze na dalsi pokus a ci vobec..
Takmer vsetky ste tu ferticentacky, kolko vas to vyslo tam?
Aj Vam robili isci ked to tam maju zadarmo? Lebo my ho kvoli imuno dg. potrebujeme ale Pinter to neuznava, tvdri ze to nie je diagnoza, ze to ma kazdy. 😀 Tak nerada by som vyhodila dalsie peniaze z okna, pokial by zhodnotil, ze isci nepotrebujeme, pritom by sa mozno neoplodnilo prirodzene ziadne vajicko. Tak neviem co dalej..
Inak do GF teraz chodi take kvantum ludi, ze som nechapala.. Na krv sa cakava od dvojky az po vstupne dvere. 😲
Snad boli aj stastnejsie baby odo mna a niektore aj oplodnili.
Na to ze nemame poriadnu diagnozu je sila ze sa nechytilo ani jedno. ☹
Katuli blahozelam k dievcatku, takze moj tip nevysiel, ja uz netipujem, vzdy som mimo ked sa nieco tipuje . 😀

janula13
7. apr 2010

darli akurat som dnes volala s katarinkou a mala som taky pocit ze budes moja partacka s dvojkami, ze ti to just vyjde tak...no aj toto bola bohuzial moznost..dufam ze najdes po case odvahu a silu na dalsi pokus, odporucam FC, uz len kvoli prasulom ked nic ine ale budem drzat palce nech nemusite na IVf a vyjde to ako katarinke.. 😉

darla27
7. apr 2010

Janulka aj ja som si myslela ze za tie hlupe reci o dvojickach ich mat nakoniec budem a vidis to, zakrikla som si to. 😒
Baby ved nebudte skupe na slovo, kolko vas vyslo IVF vo FC, sak sa vyjadrite..
A po akej dlhej dobe mozem ist do dalsieho kola? Beriem uz aj tie dvojky,
potom mi budes Janulka poskytovat rady ako skusena matka. 😉 🙂
Baby strasne chcem verit tomu ze to bola "len" nahoda ze to nevyslo. Dufam, ze nemame este nejaky skryty problem,
kvoli ktoremu to nevyslo a nebude moct ani na buduce. Ale na to mi zrejme nikto neodpovie.. 😅

larita112
7. apr 2010

darli, takže je to už isté 😒 mrzí ma to... ☹
vo FC ma to stálo do 200 € na kompletku - lieky (teda my sme platili ešte +400€ za darcovské spermie, ale to sa teba netýka)... tam je ale potom drahšie mrazenie embrijok, ale to už si nepamätám, lebo to sa zase netýkalo mňa, tak som to hneď vyhodila z hlavy (ale zdá sa mi, že 200-300€ ???)
Darli, možno u teba to bola len náhoda a ďalšie IVF už bude úspešné a bez problémov budeš tehu. U mňa sa už po treťom o náhode hovoriť nedalo, tak preto som s tým už skončila.

larita112
7. apr 2010

...a čo sa týka krátkeho protokolu - tam idú na kvalitu a nie na kvantitu (to mi povedal dr.Pinter) - pri dlhom protokole som mala po každé okolo 19 vajíčok a teraz pri krátkom 9 vajok, všetky sa oplodnili, ale do ET vydržali len dve.

darla27
7. apr 2010

Larit mozno si to uz pletiem, ale nemala si ty este v GF zmrazene posledne dve embryjka?
Tak by som ti ten zazrak s vlastnymi tymito poslednymi dopriala..
Neviem kolko mas rokov,ale pokial ta nejako dramaticky netlaci cas, ja by som to definitivne nevzdavala,
aj ked viem ze mas chut sa na to vykaslat po tolkych neuspechoch..
Poznam osobne, aj z rozpravania niekolko zien, co otehotneli prave zo stvrteho IVF.
Aj tri mozu byt nahoda, si vezmi ze su to len 3 cykly!!! a moznost je len ano alebo nie. Mohla si mat aj smolu..
Moznosti su rozne, nemusis ist ani do FC ani do GF na klasicke ivfko, ale trebars skusat softy v Cehach,
tam su na uplne inej urovni.
Hovoris ze len 200 eur sa plati za lieky? To je o stovku menej ako v GF. A co sa plati este okrem liekov?
Isci maju vazne zadarmo alebo je to len reklamny tah? 😕

vika34
8. apr 2010

AHOJTE,DARLI ☹
vo FC je ozaj zadarmo ICSI a nerozhoduje o tom lekár ,ale embriologička
My máme SPG v poriadku a na 2IVF sme mali 6vajok ,tak sme si dali 3 icsi a 3 prirodzene
,pri poslednom som mala 12 vajok a bola nová embriologička a tá nás ukecala,že SPG je ukážkový ,že načo ICSI a prirodzene sa oplodnilo 9
KET je drahý ,stojí 300 eur,zmrazenie 200 EUR

Katka nestíham nič,volala som zo Sivusou,tá tiež nič nestíha sme sa dohodli,že ked bude teplejšie ,že sa stretneme niekde vonku na terase
Laritka už cvičíš?

velmi vás zdravím

brise
8. apr 2010

ahojte,
katarinka gratulujem k dievčatku, budeme mať partáčku :o)
ostatné bambulky zdravím a želám čo najskôr tu najradostnejšiu správu, no prípade katarinky a petky a ostatných dievčat
sa to nakoniec niekedy podarí aj prirodzene. 😉 😉 😉
Držte sa 🙂
a ked stihnem rada na stretko prídem aj ja, či už ako 2v1 alebo už s Anetkou v kočíku 🙂
tak niečo dohodnite, ja mám teraz už kopeeeec času.

vika34
8. apr 2010

ahoj brise ,bože to ubehlo strašne rýchlo a ty už ideš pomaly do pôrodnice 😕

larita112
8. apr 2010

ahojte 😉 vikuš, brise 😉 keď bude stretko, určite sa pridám aj ja 🙂
darli, ja som to nevzdala, ja som s tým len skončila. Myslím si, že 5 rokov je dosť na to, aby som robila pokusného králika a nič z toho. Dokopy som už mala 7 transferov a nič, a netuším, koľko by som ich ešte musela absolvovať, aby sa mi podarilo otehotnieť a či vôbec by sa mi podarilo. Ja viem, že niektoré baby idú aj na 4., 5. ... IVF, ale ja už nie... nemám na to ani chuť ani peniaze... keď som sa vo FC pýtala, koľko stojí 4.IVF bez poisťovne, tak mi povedali že 2300 € a stačilo mi. A to nie je zase žiadna záruka na úspech.
Ja mám 29 rokov a posledných 5 rokov sme len chodili po lekároch a snažili sa, ale už stačilo.
A áno dobre si pamätáš, v GF mám ešte 3 mrazáčikov, ale tí tam možno zostanú ešte veeeľmi dlho. A zázraky, hm... ja viem, dejú sa... ale...
ale neboj u teba to bol len prvý pokus, a možno práve ten druhý vyjde 😉cmuk

katarinka77
8. apr 2010

Ahojte!
Darli ☹ .... Tak som verila... Verím, že ste smutní, veď kto by nebol?.... Na ďalšie je možné ísť myslím po nejakých 3-4 mesiacoch, aby si telo zatiaľ oddýchlo. Zhruba tak o mesiac by si si mohla urobiť termín na konzultáciu, podáte ďalšiu žiadosť a zhruba tak koncom júna, v júli môžeš stimulovať na ďalšie IVF.

Laritka, úplne Ťa chápem, ani mne by sa nechcelo písať... Ale teším sa, keby sme sa niekedy začiatkom mája mohli stretnúť, aby to stihla aj Brise 🙂 . Dúfam, že aj Vika už nebude v strese, Sivuška si tiež nájde čas a pridať by sa mohla aj Darla 🙂 . A prísť by mohla aj Janulka s drobcami 😉 . Takže to je oficiálna pozvánka pre všetky 🙂 !

Ja sa momentálne trápim s pomerne silnými bolesťami v krížoch 😒 . Čakala som, že raz prídu, ale nie tak skoro. Veď ešte ani poriadny kotol nemám 😀 . Včerajšiu noc som kvôli tomu strávila aj v nemocnici na infúzkach, urobili mi všetky možné vyšetrenia a keďže bolo všetko ok a inf. aj tak nezabrali, pustili ma domov, aby ma chrbát nebolel ešte viac z tej nemocničnej postele.
A pribudla mi ešte ďalšia dg. - anémia, takže musím papať železo a ešte mám málo trombocytov. No nejak to už snáď zvládnem, hlavne nech je maličká v poriadku 😉 .

sivusa
autor
8. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak už sa aj ja konečne ozývam,v poslednej dobe nejak nestíham, vždy len prečítam,čo nové...
Katarínka gratulujem k dievčatku 🙂 , ja som si od začiatku myslela,že budeš mať babu, k Tebe sa mi proste viac hodila baba 😉 a čo meno? Už ste niečo vymysleli?

Darli ☹ je mi to veľmi ľúto, že to nevyšlo. My sme boli na 2.IVF po ôsmych mesiacoch. Podľa mňa aspoň pol roka si treba dať pauzu. Chceš ísť potom do Ferti?

Baby, ale mám pre Vás ďalšiu zázračnú správu, švagrina je tehotná- po 3.neúspešných IVF ,otehotnela prirodzene...
takže to mi vlialo takú malú iskričku nádeje,že možno sa aj nám tak podarí 😅

Zdravím Vikuš,Laritku,Brise
Stretko musíme určite zorganizovať,ja chcem vidieť Katarínkine veľké bruško 😀

vika34
9. apr 2010

ahojte

sivuš,ale švagriná mala mrchu,tak s tým musíš niečo porobiť 😉
darli na dalšie môžeš teoreticky ísť za 3 cykly

laritka možno teraz to tak cítiš,ale za pár mesiacov pôjdeš pre tie posledné mrazáčiky ,aj ja to teraz tak cítim,že ved sú tam zmrazené a je to jedno či tam budú o pol roka viac alebo menej,ale som rozhodnutá ,že im to tam nenechám,ked som im vysolila toľké peniaze za zmrazenie 😅

stretko určite urobíme,poprpsím niekde na terase na vzduchu 😀

vika34
9. apr 2010

katka nejako to už vydržíš,ja si teda nepamätám žiadne bolesti krížov,ale viem ,že v najväčšom teple som bola už dosť bruchatá a bolo to na mňa dosť,ale potom ten výsledok stojí za to.

labutienka
9. apr 2010

čaute baby 😀
som vás tu našla 🙂
ani my sme nepostúpili ďalej, resp. bez úspechu. 3. ivf-icsi mám práve za sebou, dnes by som bola mala krvičkové testy, ale žiaľ sme ostali bez embryí, takže ET sa u nás ani nekonal.... urodili sa mi len 2 vajíčka a z toho bolo len 1 zrelé, a keď som si na druhý deň volala, že kedy bude transfer, tak mi povedali: "žiaľ, pani ........, vajíčko sa nepodarilo oplodniť, takže nemáte žiadne embryo".... môj názor na to je, že embryologička to dosr.... 😠 😠 😠

takže definitívne mením centrum, lebo aj tak už mi poisťovňa nič nepreplatí. už nechcem mať s GF nič spoločné. rozmýšľam nad FC alebo dokonca Brnom. ešte neviem. všetky papiere by mi mali z cetra dať, však? tie čo ste odišli z GF, tak ste si boli pre všetky dokumenty u nich, alebo si ich vyžiadalo nové centrum?

a ináč ako sa máte? 🙂

janula13
9. apr 2010

ahojte tak tu este robim smradek 😀 darli, no ja ti neviem ked tolko o tom tocime, ty nakoniec raz tie dvojky schytas, aj ked pre mna to je dar od Boha ze to tak ariadil aj ked ma vsetci naokolo lutuju, akoby to bol trest bozi 😠 ja som vzdy chcela aspon 2 deti a kedze sme aj my problemovi a to druhe ktovie ci by sa podarilo tak doteraz dakujem Bohu ze to tak zariadil 😀
ak budes mat chut a odvahu a hlavne tu chut dat sa na to znova a teda aj prasule skus Fc, teda ved sama si vyrataj co ano a co nie, podla mna uspesnost vsade prast jak uhod 😝 ja som otehu v GF, zase vela bab co odislo z GF v FC, to je podla mna na nahode a stasti a lekarovi a co ja viem co este..a pozitivnom pristupe vraj aj ked moj teda bol silne negativny, odisla som v slzach z GF po OPU, uz som bola aj na neofic konzultacii v FC lebop som "vedela"ze tehu nie som a chcela som ist tam a vidis....neviem ci zazrak, ale stalo sa, tak tebe aj laritke silno drzim palce, ako posete poznam aj ja babule ktorym vyslo 5ivf a vydrzali, ale su aj take co po 3-4 otehu zrazu prirodzene...tak ci tak myslim na vas a verim ze sa kazda docka..ja mama 33, to len motivacne ze aj starsie korcule otehu 😀
Stretko ja jedine cez vikend..ale pochybujem zeby ste vy chceli..tak aspon prijemnu zabavu..idem, jakub mi chce vytrhnut kable z pc 😀

darla27
10. apr 2010

Dakujem za infosky, zariadim sa podla situacie. Objednam sa do FC na konzultacku a uvidime.
Ked na mna doki zaposobi negativne ako minule, tak pojdem predsa len asi do toho Brna..neviem.
Larit ja som na tom podobne, tiez uz roky chodim po lekaroch, niekedy mam pocit ze viem viac nez oni 😀
ale akosi sa nemozem dopracovat k cielu. 😒 Vyzera to tak, ze tuzim zbytocne.
Katarinka neboj, treba sa vela setrit a odpocivat a bude to lepsie, hlavne ze je malicka v poriadku. 😵
Sivus ty si bola na 1 v GF a na druhom vo FC? Ja pojdem do FC lebo ked mam opat vyhodit peniaze do luftu,
nech to aspon neni tolko. Ja uz vo velke uspechy umelych oplodneni neverim, ale ine nez to skusit znovu mi nezostava,
lebo vzdat to nemienim.
Labutienka ☹ Po tvojom prispevku som sa v podstate definitivne rozhodla ze pojdem skusit stastie inde.
Janul, tak na take sci-fi neverim. Pokial sa mi nechytilo ani 1 , tak na 2 ivf sa mi 2 nechytia urcite,
toho som sa prestala bat uz ked som mala snehobiele testy, tak pred tyzdnom.
Vikus este pojdeme na transfer spolu, ked ten KET tolko odkladas. 😅 😉

katarinka77
10. apr 2010

Ahojte!
Tak dnes sme mali veľmi príjemnú návštevu - Janulku s manželom a ich dvoma fešákmi 😉 , no strašne zlaté deti - a som rada, že sa u nás cítili ako doma 😀 . Veď naše byty (zariadenie) sa tak podobá, že Jani 😉 ? A hneď aj mne začalo byť lepšie 😉 . Aj pekný darček sme dostali 🙂 .

Sivuška, nad menom ešte hútame, a bruško uvidíš neboj 🙂 . A Ty ako? Pevne verím a prajem vám, nech sa aj vám podarí, že ani nebudete vedieť ako 😉 !

Vikuš, myslím, že tie kríže ma boleli zo žalúdka, len boli vtedy také silné, že som žalúdok pri tom nevnímala. Až včera sa to začalo zlepšovať a cítila som ten roztrasený žalúdok. Aj v nemocnici som sa na to pýtala, či to nemôže byť z toho, hoci ma ani nemapadlo, že fakt áno, ale nikto na to nereagoval 😠 . Hm...

Labutienka, mrzí ma, že vám to takto dopadlo 😢...

Laritka, Brise 😉...

Baby, navrhujem stretko posledný aprílový (24., 25.4.) alebo prvý májový víkend (1., 2.5.), aby mohli aj tie, čo v týždni nemôžu. Alebo navrhnite vy, komu čo vyhovuje. Moc sa teším na vás 🙂!

katarinka77
10. apr 2010

Darli, Tebe som ešte chcela osobitne - nehádž flintu do žita, nezatracuj úspech pred tým, než ste vôbec niečo začali, nechcela som to hovoriť skôr, ale ideš v šľapajách mojej kamarátky, kt. mala pri prvom IVF podobný počet vajok ako Ty, do transferu prežili len 2 a neotehotnela, po 4 mesiacoch šla na druhé, uchytili sa obe, ostali aj mrazáčiky a dnes už má krásne dvojičky - dievčatko a chlapca 🙂 . Prajem vám to veľmi! Človek si síce moc nenavyberá, ale nakoniec sme vďačné zo všetkého pozitívneho, čo nás čaká, aj keď sme si to niekedy predstavovali možno inak...