Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

darla27
15. jan 2010

Mam uz skoro vsetko co potrebujem, len par drobnosti musim dokupit, lebo to by som nebola ja,
aby som na poslednu chvilu nestresovala. Ja zajtra rozhodne nevarim, prave sme dojedli pizzu a lezie mi to aj usami, zajtra bude dieta.
Som hrozne zvedava na Viku, kolko bude vajok po PK. Hovori sa do tretice vsetko dobre, tento raz to musi vyjst!

vika34
15. jan 2010

darla neviem či do tretice,,ked otehotniem bude to moje 8,takže ,,,
minule som mala oplodnených 5 a 5 aj ostalo,tak verím,že menej než 6 ich nebude,ja by som samozrejme najradšej na žiadne Kety nešla

katarinka77
15. jan 2010

Vikuš, navarím, dojdi si zobrať v obedári 😀 😀 . Ja varím vcelku rada, ale musím mať na to čas a chuť. Ešte niekedy v najbližších dňoch chcem robiť ražničí, zapekanú brokolicu so syrom, segedín (s tým by sa šiel zadrhnúť môj muž 😀 ), možno francúzske a potom by sme mali asi trošku diétovať 😀 . Ale keď som mávala veľa služieb, tak zo mňa nebola žiadna poriadna kuchárka. Nechcelo sa mi a hotovo. Vykutrali sme nejaké zásoby z chladničky alebo sme sa šli najesť von.
Darli, diéta na gauči 😀 ?

darla27
15. jan 2010

.. takze to uz teraz vyjde! Treba pozitivne mysliet. Ja viem o viacerych pripadoch, co im vyslo az 4 IVFko ale vyslo a babenka sa dockali, takze asi clovek musi byt trpezlivy, aj ked je to niekedy tazke.

Katarinka 😀 😀 😀 nooo tak nejako: dieta na gauci dnes a v nedelu. 🙂
Tak na raznici, segedin aj brokolicu by som prisla ale gulas eee, to ja ani nevarim.

katarinka77
15. jan 2010

Tak spravím, keď dojdete 😉 . Ale to sa asi budeme napchávať nejakými mastnými lokšami, cigánskou a pod. 😀 . Ale tak snáď prídete ešte predtým, ako sme sa bavili 😉 .

larita112
15. jan 2010

Ahojte 🙂 teeeda vy ste sa tu ale zišli dnes v hojnom počte...
k tomu oplodňovaniu 😀 doteraz som sa k vám nemohla pridať, lebo sme sa o to snažili, ale čo keď u nás je to len taký nácvik, výsledok z toho žiadny nebude 😅 😀 pre ten si pôjdeme až v marci do ba 😀
a skúšky? napodiv som včera jednu urobila, o ktorej som si myslela, že na 99,99% som neurobila a ono čuduj sa svete práve to 0,01% zvíťazilo a mám tooo. Tak som sa dnes neskutočne vytešovala a mám konečne jeden voľný víkend a od pondelka sa budem učiť ešte na jednu a hotovo. Jupííííííííííííííííííííííííííííííí
Jaaaaj vikuška, ja na teba tak veľmi myslím a ešte len budem... tak veľmi Ti prajem, aby to už tentokrát vyšlo!!!

brise
15. jan 2010

vy ste teda toho popísali.
Vikuš, držím palce 🙂 Katarínka ako ti to tt krásne svieti pri mene :o)

larita112
15. jan 2010

ahoj briiiiiise 🙂 no ale tebe to tam ako krásne svieti 🙂 úplne najsamkrajšie 😉 už aby som aj ja také mala... ale som skromná zatiaľ mi stačí aj také, čo má pri mene katarinka 😀 😀 😀

katarinka77
15. jan 2010

Laritka, no vidíš, ja som Ti verila 🙂 ! Tak gratulujem! Super 😉 ! A čo Ty vieš, či to bol len nácvik 🙂 ? Zázraky sa dejú, veď si sa aj na skúške presvedčila 🙂 .
Brise, veď aj Tebe, zakaždým, keď ťa tu vidím, máš o týždeň viac 🙂 ! A už viete pohlavie? Či stále sa hanbí?

larita112
15. jan 2010

Ja viem kati, veď aj u vás sa ten krásny zázrak udial 🙂 😉

brise
15. jan 2010

hej katarinka, ide to hore fakt to strašne letí, som doma na PN a myslela som si že sa mi to bude vliecť ale fakt to ide strašne rýchlo.
laritka hlavné je na tie zázraky veriť, takých ako katarinka je straaaašne vela a poznám aj pár osobne, dokonca aj také čo IVF nevyšlo a vyšlo prirodzene alebo aj maju jedno bábo z IVF a teraz čakajú dalšie prirodzene.
Baby zázraky sa dejú 🙂
my pohlavie stále nevieme, hnusobka skrýva sa, ale o týžden ideme na 3D tak dúfam že sa predvedie. 😀

vika34
15. jan 2010

ahojte,stále mi vypadáva internet,tak som´nemohla písať
laritka tak si pekne uži víkend,bohvie kedy budeš mať zase volno
katka,ked by som si mala prísť pre obed musela by som ti to oznámiť dopredu,lebo môjho muža je lepšie šatiť ako živiť,ten dokáže zjesť strašné množstvá a ked varím mäso ešte väčšie,tak aby aj vám ostalo 😀
brise 🙂

katarinka77
16. jan 2010

Vikuš, to asi každého muža 😀 😀 . Zajtra na Teba budem myslieť 😉 , potom daj vedieť, ako prebehol vklad a koľko dávate mraziť.
Darli, tak ako prebiehala sobotná gaučová diéta 🙂 ?
Laritka, aj vám sa taký zázrak môže pošťastiť 🙂 ... Prajem vám to!
Brise, aj ja som od začiatku na PN, zatiaľ mi to síce neuteká, nič moc robiť nemôžem, možno aj preto.... Ale pokiaľ nemusím ležať v nemocnici, je to ok 😉.

vika34
17. jan 2010

Katka,ale ten môj je podľa mňa unikát,minule som piekla nejakú divinu,ani neviem čo to bolo,ale vyzeralo to ako to stehno z FLinstonovcov a babi ,on to sežral úplne celé,to bolo ako z rozprávky ,iba ten klb bedrová nechal,bolo to minimálne 3/4 kg

vika34
17. jan 2010

ahoooooojte
som už doma,mám dvoch bojovníkov v brušku a 4 máme zamrazené,3 embria boli B kvality/neviem čo to je/a také oni nemrazia.Dúfam,že teda nebudem potrebovať
Môj muž chcel ísť silou mocou so mnou,tak ho sestrička zavolala aj k transferu,pozeral na ten monitor ako bača do Tuzexu.
Oni sú tam veľmi milí,obskakovali ma,v kuse sa usmievali,kázali mi pozitívne myslieť,doktor nám aspoň 3 razy zaprial veľa šťastia ,aj sestrička mi pomáhala aj z kozy zliesť/šo som sa skoro pocikala 😀 /,embriologička za nami prišla dva razy,bolo to milé,oproti GF až neuveriteľné
Spala som iba tri hodinky,tak myslím ,že ma to za chvilu položí.
Nacpala som do seba tri krajce chleba a už ležkám,pá

sivuš kde siiiiiiiiiiii?To máte zaplatené dva roky prázdnin?

larita112
17. jan 2010

ahooooj vikuš, to je krásne, že už si 3 v 1, a keď ti teda kázali, tak pozitívne mysli a hotovo... držím moc, moc, moc palčeky, aby to konečne vyšlo... cmuuuuuuuuuuuuuuk
Dúfam, že aj na mňa budú všetci takí milí o dva mesiace, ale hlavne už aby som si aj ja priniesla dvoch bojovníkov v brušku... a vydržali tam 9 mesiacov. Juuuuj už aby to bolo 😀 🙂
Pekne oddychuj a pozitívne mysli 😉

Sivuš, no ale vážne už to preháňaš! 😀 😀 😀 už by si sa mala vrátiť, lebo už ťa tu netrpezlivo očakávame 🙂

katarinka77
17. jan 2010

Vikuš, gratulujem 🙂 ! To je super, že sa o Teba tak milo starali, to je hneď iný pocit, že? Tak len pekne oddychuj, nech Vám to už tento krát vyjde 😉 ! Ostávaš na PN?
Počuj, a nebolo mu zle z toľkého mäsa 😀 ?
Inak, mne sa asi scvrkol žalúdok, vôbec nezvládnem zjesť toľko, čo predtým...
Laritka, neboj, ubehne to rýchlo a budeš aj Ty 3 v 1 🙂 . Vraj je jar a jeseň najvhodnejšie obdobie na plodenie detí 🙂 .
Sivuška, ale to sa už vážne nepatrí, takto zanedbávať kamošky 😀 😀 ! Vám tam musí byť teda dobre, asi ste aj zabudli na spiatočný let 😀 .

luly3
17. jan 2010

vikuš teraz len klud a nohy v teple 😉
teraz to víjde cmuk držím palčiská

katarinka77
17. jan 2010

urobila som si nový album🙂

darla27
17. jan 2010

Ahojte 🙂
Katarinka ja som za, ja som este lokse nikdy nejedla, tak na toto sa fakt tesim. 😝 mnam
Neboj, urcite to nebude az na jarmoky, vyzera to tak, ze budem na ten smer chodit castejsie,
takze to niekedy zase zrealizujeme. 😵 Inak mas krasny druhy album, tak taky by som si aj ja rada zalozila. 😉 🙂

Vikus som sa normalne zasmiala: ze kost ako z Flinstonovcov. 😀
Ocividne si pozitivne naladena, tak to ma byt, mam z teba radost.
Teeeda, tak vo FC je taky pristup ? A preco nemrazia Bckove embryjka? Mozno preto, mavaju vo FC tak malo vajok na mrazenie. Tomuto ja velmi nerozumiem, ale kedysi som o tomto videla temutu na MK a myslim ze baby pisali ze sa da otehotniet aj s Bckovymi. No, to uz je jedno..
Takze o 10 dni budeme vediet ci to konecne vyslo.. 😉

Brise wow, ty si uz za polkou. 😵 Velmi sa mi pacia mena co si vybrala.
Laritka, ty ides tiez na IVF do FC? Jaaaj, to som fakt zostala jedina v Gynfive? 😅
Uz mas podanu ziadost?
Luly, minule som ta spominala, ze co je s tebou.. Mrzi ma ze to opat nevyslo, treba bojovat dalej, verim ze sa nakoniec k cielu skor ci neskor dopracujes, aj ked je to tazke. 😔

Babule tusim si nechavate vsetky vkladat 2 emryjka vascinou, ako tak sledujem.
Aka je pravdepodobnost ze sa chytia obidve? Aj pri prvom IVFku ste si nechali vlozit dve?

vika34
17. jan 2010

ahojte,strašne moc vám dakujem,na PN neostávam,nič mi neni a doma by ma akurát tak piclo.
Môjmu mužovi nikdy nie je zle z mäsa,ale je pravda ,že on je stále mäso,my sme doma mávali k prívarkom vajco a moja mamička ,je už taká nacvičená,že mne uvarí vajca a jemu k tomu guláš/tiež by som si radšej dala guláš,ale čo už/rozmaznáva ho ako hovädo a zato on povedal,že všetky vtipy o svokrách sú klamstvo lebo on má najlepšiu na svete/ved inú ani nemal/

Prístup je naozaj výborný,dúfam,že aj vysledky budú.Ja som sa pítala embriologičky,že či sa tie tri prestali vyvíjať a ona ,že nie,ale sú menšej kvality a to oni nemrazia/je to možno v celku logické ,kedže Ket je tu dva razy drahší ako napr. v GF, STOJí zamrazenie určite 200 a rozmrazenie 300/aspoň v máji mi tak povedali/tak asi preto
Darla vždy mi vkladali dve aj pri Ket ,nikto sa ma na nič nepítal a ja som v podstate neprotestovala
Pravdepodobnosť sa podľa mňa nedá napísať,ja čo si tu píšem asi s 10 už tehotnými,alebo maminami a z toho mala dvojky iba jedna

A na krv sa chodí až na 14 deň ,mne kázali až 1.2.2010,takže to mám ešte čas,pá

darla27
17. jan 2010

Vika a z tych 10 tehotnych si vsetky nechali vlozit 2 ?
Mne Drabek povedal, ze vsetko je na mne, keby som sa na to dala tak ja rozhodnem co mi budu robit, oni budu respektovat na com sa dohodneme. Zda sa mi to ferove, asi tam uz bolo viacej takych spekulantov ako ja. 😀
To som prekvapena, ze je tam KET taky drahy, ale rozhodne ta to vyjde menej ako mna. Co som pocitala, tak vo FC vyjde IVF tak okolo 10 tisic a v GF 30-40. Co je teda velky rozdiel.. 😖
Tak krv az na 14 den? To by som tam v mojom pripade nemusela ani ist. 14 den po ovulke u mna znaci takmer aj koniec MS. 😀 Ani utrogestan mi nezadrzi ms. Je to divne ale je to tak.
Pozdravujem manzela, ja som tiez masovy typ, radsej maso ako zeleninu. 😀 😀 😀

vika34
18. jan 2010

Darla keby som nástojila.dali by mi iba jedno,ale skoro všetky moje tehotenstvá boli pod hormonmi , nemala som nikdy dvojky,ale samozrejme je to individualne.Ja už mám veľa rokov,takže sa ma nikto nepítal.
IVF s merionalom vo FC stojí cca 120-150 EUR podľa toho či dokupuješ
s gonalom je to drahšie ,lebo iba ten gonal stojí do 200+ešte ostatné,rátam tak 300
Ocenách vo GF mi ani nehovor,nechali sme tam celé úspory
darla ,tak ty si ani tehotenský test nemusíš robiť,bud dostaneš alebo si tehotná,aspoň ušetríš 😀
Ja mám dostať 29.1.,takže par dni hore ,dole

mayka
18. jan 2010

Ahojte babulky,

Vika gratulujem k urode. Vidim ze mate aj do zasoby deticky. No ale myslim ze tieto co mas momentlane v brusku sa ujmu kedze boli prvotriednej kvality. 😉 Drzim palce. Vidim ze sa to tu znovu rozbieha tak sem asi zavitam castejsie na kontrolu. 😀

Baby chcela by som sa spytat ako to funguje v FC. Kamoska bola uz 2x na ivf v iscare a nepodarilo sa tak chce zmenit centrum a viem ze na FC su dobre ohlasy. Ona uz ma cez 40 rokov tak uz straca nadej. Ale este to chce skusit.
Viete mi podat nejake info ako dlho sa caka na konzultaciu alebo akeho dokyho tam odporucate?
Moc vam dakujem za nu.

Vika prosim ta u teba je to teraz take aktualne. A vyssie som citala ze mas tiez okolo 40 - tky. Tebe robili kratky cyklus alebo dlhy? Vacsinou tam robia tie kratke cykly?

vika34
18. jan 2010

mayka,ja som ešte stihla cez poisťovňu,39 budem mať začiatkom februára,takže ceny ako samoplatca neviem/že vraj cca 40000 skk,ale mohlo sa to zmeniť/
Konzultáciu som mala do týždňa,robí sa iba krátky protokol,ICSI je zadarmo /pri samoplatcovi neviem/.
Doktor je tam iba jeden,tak si nenavyberáš 😅
Momentálne sa stimuluje gonal,meriona,ceitrite,pregnyl,utrogestan/PRI SAMOPLATCOVI ASI čO SI ZOžENEI a skonzultuje s lekárom aké množstvá a tak.

Ja by som jej odporúčala ísť aj na konzultáciu do Brna/reprofit,repromeda-tá je drahšia /,ked nemá problémy s vytváraním vajok,tak skúsiť natív/slabá stimulácia max.2-3 vajka,a stojí to cca 10000CZK

katarinka77
18. jan 2010

Darli, to ani nevieš, o akú dobrotu si prišla, keď si ešte nejedla lokše 🙂 . Mňam! No teším sa, keď sem budete chodiť častejšie a sem tam sa stretneme 🙂 ! A album si založíš čoskoro aj Ty, nemaj boja 😉 .
Inak, k tým B-čkovým embryám, niekde som čítala, že pri rozmrazovaní môže dôjsť k zhoršeniu kvality embryí, takže, keby z B boli C, tak to asi nemá moc veľký význam vkladať.
Vikuš, ja by som asi nevydržala tých 14 dní, asi by som skúsila testovať skôr 😉 .
Mayka, mne dr. Pinter v FC povedal, že samoplatcov môže celé IVFko vyjsť až na 80 000 Sk. A Brno by som jej tiež odporúčala. Nie je to tak ďaleko a počula som naň len samé chvály.

vika34
18. jan 2010

mne známa ,čo bola vo FC ako samoplatca/malá má už 1 1/2/ roka/hovorila ,že platila 40000 + lieky a tie si zohnala cez internet cca 20000,ale to bolo už dávno
nech skúsi pozrieť tému Slovenky z reprofitu,tam bude určite napísaná aj aktuálna suma

Darli akože si ešte nikdy v živote nejedla lokše?
Ja som teda napr. nikdy v živote nejedla tlačenku,lebo na mňa škaredo pôsobí,ale huspeninu zjem a ešte som niksy nejedla kaviar,ani nechcem 😀

katarinka77
18. jan 2010

😀 Vika, ja zas naopak, huspenina mi teda sympatická vôbec nie je a nikdy som ju ani len neochutnala, zato tlačenku ľúbim 😀 . Kaviár ma tiež neláka, brrrrrrr 😖 ....
Ja som tú sumu myslela samozrejme aj s liekmi, všeho všudy dokopy.

vika34
18. jan 2010

asi by som naozaj skúsila radšej Brno aj ked som bola v Repromede,bolo to celé o prachoch a nie o tom ,že mi chcú pomôcť,ale že vraj ten Reprofit,je finančne prístupnejší a sú taký ludský,aspoň som počula

a nejedla som ani olivy,raz sa mi to omylom dostalo do úst,brrrrrrrrr

ináč spráskam všetko

katarinka77
18. jan 2010

že omylom 😀 ! čo Ty nepozeráš do taniera 😀 ? Olivám som ani ja dlho nevedela prísť na chuť, samotné moc nemusím, ale v šaláte alebo na jednohubkách zjem.
A čo tučné mäso, morské potvory? Zješ?
Ja mám ešte od škôlky zafixované, že nevypijem teplé mlieko a nezjem vajíčkovú polievku. A teda celkovo ja som dosť prieberčivá v jedle 😀 ... Ale zase je aj veľa vecí, ktoré zjem a jem veľa zdravých vecí 🙂 .