Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

vika34
9. feb 2010

darli,v GF ti príde embriologička po OPU povedať ako dopadol SPG a podľa toho ti navrhne či treba ICSI
vo FC nám ho neodporučili,kedže Juraj by mohol byť darca/aspoň tak sa vyjadrila/

sivuš,ked napíšete do dotazníka vysoký,tmavý ,myslím,že to nikto nekontroluje či sa to podobá na toho tvojho,tak myslím,že sa to dá 😀

katarinka77
9. feb 2010

Darli, nesmieš pozerať na to, kto na tom ako bol, niekedy je to síce zaujímavé vedieť, ale neber na to ohľad, vy na tom môžete byť úplne inak. Dávaš do toho všetko, robíš preto všetko, tak už len veriť, že sa to podarí! Viem, že by si bola najšťastnejšia, keby sa to podarilo na prvý krát, najradšej keby sa uchytilo jedno embryjko atď. Neboj sa, šťastie si vás skôr či neskôr nájde a budete šťastní 🙂 ! Budem moc držať palčeky!

Laritka, no lacný špás to veru nie je, ale verím, že to bude stáť za to 😉 ! Aj na Teba budem moc myslieť!

vika34
9. feb 2010

ja som si dala tiež vždy vložiť dve a raz som mala dilemu pri Kete,lebo boli 3 ,ale našťastie sa rozmrazili iba dve,tak sa to samo vyriešilo,asi by ma piclo,keby sa uchytili oby dve,na to som ani ja neni pripravená

sivusa
autor
9. feb 2010

baby tak ste ma teda ukľudnili, idem to oznámiť manželovi 😀

vika34
9. feb 2010

babi ja som brala lieky na otehotnenie aj pred IVF po prvých dvoch potratoch vždy,nikto ma nikdy neupozornil,že môžu byť z toho dvojky a vždy sa uchytilo iba jedno,ale to samozrejme nie je smerodatné

larita112
9. feb 2010

Darli, my sa nečudujeme nikomu a ničomu... pred chvíľkou som ti to vysvetlila pri všetkom a so všetkým ťa budeme podporovať a budeme s tebou 😵 🙂 😉 a vôbec nie sú tvoje dilemy smiešne, pre teba sú podstatné a dôležité, takže to tak aj je. 😉

katarinka77
9. feb 2010

no práve to som chcela práve napísať, že väčšinou sa takéto dilemy vyriešia samé... Mne sa to stáva často. Ja večne riešim niečo dopredu, problém, ktorý ešte ani nie je problémom 😀 .

vika34
9. feb 2010

sivuš,čo povedal muž?

larita112
9. feb 2010

ja si tiež myslím, že u každého je to iné, či sa uchytí jedno alebo dve... no uvidíme, fakt budem rada, keď sa uchytí u nás aspoň jedno a myslím si, že psychicky zvládneme aj dve 😉 , financie a podobné veci by som riešila až potom 😀

sivusa
autor
9. feb 2010

pred prvým IVF som sa aj ja strašne bála,že čo keď sa uchytia obidve, budeme mať dvojičky a ako to zvládneme. No a teraz by som sa z dvojičiek tešila.

vika34
9. feb 2010

súhlasí 😀 😀

darla27
9. feb 2010

Vika mi si isci musime dat kvoli mojej imuno. ☹ 😢
Katarinka ide o to, ze ked mas po dlhej dobe snazenia dvojicky, tak si jasna.
O peniaze mi v tomto nejde, aj ked za malu sancu otehotniet je nejakych 40 litrov dost, ale ked ja to chcem!
Nechcem vsak,aby niekto na moje deti ukazoval prstom a povazoval ich za menejcenne, ludia su vseliaky.
To je ten hlavny dovod, preco nechcem riskovat 2 naraz.
Asi bude dost zalezat na tom kolko vajok bude a kolko ich nechame oplodnit.
Skoda ze sa na SK nedaju mrazit vajicka, ale az oplodnene embrya.

vika34
9. feb 2010

no ten môj by súhlasil aj s dvojkami,ale v poslednom čase ma vymenil za biliárd,tak si to neviem predstaviť
Ja chorá a on v predeli ☹ /ale vypítal si súhlas 😎 ,ako keby ho potreboval,keby som nesúhlasila,pochybujem,že by ostal doma a ked hej,tak zaleze do postele a bude tichá domácnosť/

katarinka77
9. feb 2010

Ja som sa už od cca októbra pripravovala na to, že keď pôjdeme na IVF, budú alebo môžu byť z toho dvojičky. A neskôr som sa už aj veľmi tešila. A teraz si poviete, že som dobre blbá 😀 , ale keď som zistila, že sa nám to podarilo spontánne a UZV potvrdil jeden plod, bolo mi smutno, lebo som sa už tešila na dve 😀 . Ale bol to len taký moment, čo mi to napadlo, samozrejme že som bola nesmierne šťastná, že sme obišli toto všetko, čo žiaľ musíte riešiť teraz vy...

vika34
9. feb 2010

darli myslíš tým,že všetky dvojičky sú po umelom?
Lebo ja poznám dosť párov a tie ich mali všetky prirodzene ,ani by ma nenapadlo ,že boli na umelom

vika34
9. feb 2010

alebo som to zle pochopila?

vika34
9. feb 2010

už som si lepšie prečítala darlin príspevok,už chápem

katarinka77
9. feb 2010

Darli, ja viem a chápem Ťa! A mrzí ma, že existujú ľudia, ktorí majú predsudky! Ktorí považujú deti splodené za pomoci IVF za menejcenné 😠 . Skús na to nemyslieť. Uvidíš, koľko sa vám podarí "naznášať" a oplodniť a podľa toho sa rozhodnete.

sivusa
autor
9. feb 2010

ja keď vidím dvojičky,tak tiež ma prvé napadne,že určite sú po umelom

vika34
9. feb 2010

som trochu z tých liekov pribrzdená 😀

larita112
9. feb 2010

Darli, jasné že ľudia sú všelijakí, a v Tvojom okolí o tom vie veľa ľudí?
Aj ja som si hovorila pri predchádzajúcich pokusoch, že o peniaze mi nejde, že ja ich obetujem, lebo to veľmi chcem a urobím pre to všetko... lenže už ma to stálo dokopy cca 100tis. a výsledok stále žiadny a peniaze tiež už skoro žiadne (keďže aj prerábame domček, chodím do školy a pod.)
No a vo FC je to oveľa lacnejšie, ale zase investujem do tých darcovských, čo je tiež dosť... a ostatné budem riešiť až keby sa to podarilo... keby nie, tak už nič...
😀 ale ono sa to podarí 😀 a ja budem mať potom málo peňazí 😀 jupííííííííííí 😀

vika34
9. feb 2010

tak mňa to fakt nikdy nenapadlo asi som aj inokedy pribrzdená 😒

larita112
9. feb 2010

a presne uvidíš koľko budeš mať vajok, koľko sa oplodní a potom sa budeš rozhodovať...

vika34
9. feb 2010

😀 😀 😀

darla27
9. feb 2010

Kati ved aj my ked sa o tom bavime s mm, tak si hovorime ze budeme mat dve babulky a ze jedna bude moja a jedna jeho, 😀 ale viem ze by to bola super tema pre niektore zakomplexovane osoby ktore vobec nemaju potuchy ake clovek moze mat problemy s otehotnenim /alebo naopak prave take/, ale to je jedno, nejak by sme to "rozchodili" hlavne ze by sme boli konecne spokojny.
Neviem si ani predstavit co by z nas dvoch vznikllo aky minicloviecik, ved to musi byt uzasne.
Ked sa nam to nahodou podari, spravime si virtual party s detskym sampanskym, co hovorite?
Laritka uz teraz pripijam na zdravie nasich drobcekov a aj uz babatiek v brusku v tejto teme. 😵

Viki ked vacsina ludi vie ze sa snazis otehotniet niekolko rokov, nie su padnuty na hlavu aby ti zbastili ze cakas prirodzene dvojicky. Ked mas jedno, mozes kludne tvrdit, ze sa stal zazrak. 😀

sivusa
autor
9. feb 2010

Lari ale za 400 Eur si môžeš vybrať pekného chlapa, no nekúp to 😀

vika34
9. feb 2010

darli,ved píšem,že som trochu pribrzdená 😀

katarinka77
9. feb 2010

Vika 😀 😀 😀
....ja nestíham čítať 😀
ale lepšie, ako keď sa tu dva dni nič nedeje, potom 2 príspevky a zase dlho nič....

vika34
9. feb 2010

ja zase nestíham písať

vika34
9. feb 2010

odpíšem na príspevok a vy sa už bavíte o niečom inom 😅