Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

sivusa
autor
11. mar 2010

Ahojte 🙂
Hlásim šťastný návrat 😀
Mali sme sa fantasticky, počasie nám vyšlo, cez deň bolo krásne slnečno,okolo 14 stupňov.
Popozerali sme skoro všetky pamiatky,Rím je nádherný 😉

katarinka77
11. mar 2010

Sivuška, no vitaj 🙂 ! Aj dobrú pizzu ste si dali 😀 ? Ja som tam bola raz v novembri a mala som pocit, že je jar 🙂 . Tiež sa mi veľmi páčilo! Najmä keď som kecala s taxikárom cestou do hotela, on na mňa taliansky, ja slovensky 😀 , ale pokecali sme 😀 😀 .
Ja som bola dnes vybaviť tie moje papiere ohľadne "PN-ky" do konca tehotenstva, dali mi to, potom som šla navštíviť baby do roboty, no a došla som domov s takým uboleným bruchom 😖 ...

vika34
12. mar 2010

ahoj sivuš,závidim ti tých pár dní v Ríme ,ja tak asi môžem ísť iba prstom na mape ☹

sivusa
autor
14. mar 2010

Ahojte 🙂
Kati pizzu sme si museli dať 😉 , takú dobrú taliansku 🙂 , a tie zákusky a zmrzliny, no nič iné som nerobila,len všetko ochutnávala. Ale však sme to vychodili 😅 Ale aj tak mám pocit,že som aspoň 2 kilá pribrala.
Ostávaš na PN? Dobre robíš, doma Ti bude lepšie a šetri sa.

Lari ako sa cítiš? Kedy ideš na krvičku?

vika34
14. mar 2010

kuk 😀

vika34
14. mar 2010

darla tak ako?

katarinka77
14. mar 2010

Ahojte!
Sivuš, áno, ostávam doma, neviem, či som si už zvykla doma, ale neviem si predstaviť, že by som mala chodiť do roboty, veď pochodím si hodinku a už som ubolená... A Ty ako? Kedy budete kontrolovať hormóny? Máš pocit, že ten Dexamethazon pomáha?
Vo štvrtok idem do poradne, manžel nebude môcť ísť so mnou, tak som zavolala svokru, nech sa poteší 😉 .

Darli, ako pokračuješ s pichaním? Kedy máš tú ďalšiu kontrolu?

Laritka, u Teba všetko ok? Zajtra ideš už na krvičku? Horím nedočkavosťou 😉 !

Vikuš, šeky poplatené 😀 😉 ? Už berieš ten Clostilbegyt?

darla27
14. mar 2010

Caute 🙂
No pichacky do brucha zvladam sama a milacik do zadku, zvladame to uz celkom dobre, raz je to lepsie, raz horsie, ale snad uz to pojde z kopca a vajka pojdu onedlho von.
Ked malo pijem, citim taky tlak na vajecnikoch, ale ked do seba lejem vodu, necitim vobec nic, tak dufam ze aspon nejake vajko sa tam vytvori. No zajtra budem vediet viac - idem na prvu kontrolu po fostimone, som hrozne zvedava ci bude aj posledna alebo pojdem este na jednu.
Laritka kde si? Drzim palce aby sa bublinky poriadne zahryzli. 😵

babulka123
14. mar 2010

laritka... co je s tebou ..posli aspon sms, ci zijes alebo nie.. lebo s Ninkou na teba veeeeeeeeeeela myslime.. cmuuuuuuuk

tuzimpobabatku
14. mar 2010

ahojte kočky, chcem sa vás opýtať, od 12.3 som začala stimulku, zajtra 15 teho idem na predoperačné vyšetrenie kôli OPU. Viete mi povedať, že za kolko dní od začiatku stimulky zvyčajne robia OPU??. Ide o to, aby mi platilo predoperačné vyš., lebo má platnosť iba 21 dní. ďakujem.

katarinka77
14. mar 2010

Darli, Ty budeš onedlho profík v pichaní 😀 . Veľa pi, aby nič nebolelo a vajok sa robí určite dosť, neboj, veď zajtra uvidíš 😉 .

Tuzimpobabatku, to v pohode stíhaš, OPU sa robí zhruba v polovici normálneho cyklu (okolo 14 dc). Plus mínus nejaký ten deň. Predpokladám, že máš asi dlhý protokol a preto sa pýtaš.

tuzimpobabatku
14. mar 2010

pravdupovediac, ani neviem...ale áno, teraz to pozerám...že dlhý luteálny protokol 🙂 Počas stimulky treba vela piť? kôli čomu?

katarinka77
14. mar 2010

dlhý je taký, keď začínaš so stimulkou už na nejaký 22dc a OPU sa robí až v ďalšom cykle, čiže sa stimuluje cca 3 týždne. Škoda, že si sa neobjednala na predoperačné zhruba v čase, kedy si mala dostať ms, príp. aj pár dní po. Občas sa stáva, že ms mešká, tak aby Ti to predoperačné neprepadlo. Ale keby aj, nevadí, stačí myslím urobiť dodatočne nejaké odbery a malo by to byť v pohode. Veď sa zajtra opýtaj, že čo v prípade, že by si to nestihla do tých 21 dní.
Veľa tekutín sa odporúča na prevenciu OHSS (hyperstimulačný syndróm).

tuzimpobabatku
14. mar 2010

katarínka: mne v gin five lekár povedal, že v podstate už minulý týždedn som si mala predoperačné spraviť, ale idem zajtra, lebo mi to spraví sestra. A že OPU mi bude robiť koncom marca. Ale mne ide o tom, aby mi ms nemeškal.

katarinka77
14. mar 2010

No ak to vychádza koncom marca, to je menej ako 21 dní, čiže by to malo byť v pohode. Nerozumiem, prečo si to mala mať už skôr. Veď to stačí mať hotové hoci aj deň pred OPU.

tuzimpobabatku
14. mar 2010

katarinka: len aby mi ms nemeškal:(...lenže na výsledky HIV sa čaká týždeň

katarinka77
14. mar 2010

snáď nebude meškať 😉 ... Určite sú výsl. aj skôr, len pre istotu hovoria ľuďom neskôr, aby sa náhodou zbytočne neprehnali, keby dačo. Mne sa zdá, že HIV by kľudne mohlo byť za 2-3 dni. Ale tak asi ako kde.... Takýmito vecami sa netráp, všetko bude, ako má byť, hlavne žiaden stres 😉 . A keby aj nie, na všetko sa nájde nejaké riešenie 😉 .

tuzimpobabatku
14. mar 2010

katarínka: veď hej,len by som nerada opakovane si vybavovala predoperačné ☹

katarinka77
14. mar 2010

veď keď približne povieš sestričke, na kedy zhruba potrebudeš to predoper., sama by Ti mala vedieť povedať, cca kedy by si si ho mala dať spraviť. Neboj sa, nebude treba opakovane 🙂 !

tuzimpobabatku
14. mar 2010

katarinka: nič to, zajtra ráno volám do Gyn fivu, opýtam sa na to

larita112
15. mar 2010

Ahojte babulky 😉
zatiaľ som v poriadku a na krvičku ideme až v piatok... tak dovtedy musíme vydržať... 😉
občas ma kde-tu pichne, ale prsia sa mi zväčšili snáď dvojnásobne, ale to môže byť aj s liekov... každopádne manžel je náramne spokojný 😀
tak ešte päť dní budem oddychovať domenka a snáď aj ten výsledok bude stáť za to 😵 🙂 cmuuuuuuuk

vika34
15. mar 2010

ahojte

laritka držím palčeky a myslím na teba

katka clostil začnem brať až za 3 mesiace,teraz mi predpísal lutenyl na 3 mesiace a pred poslednou mrchou mám prísť na UTZ a až potom clostil,takže mám kopec času

darli kedy máš OPU?

katarinka77
15. mar 2010

Laritka, až v piatok? Neviem, prečo som bola v tom, že už dnes 😉 . Už som bola strašne zvedavá 😀 .

Darli, tak ako dopadla dnešná kontrola 🙂 ?

Vika, ten Lutenyl na úpravu cyklu?

darla27
15. mar 2010

Vikus este neviem, v stredu ma caka dalsia kontrola. Ale OPU bude do konca tyzdna,
myslim niekedy medzi piatkom a nedelou.
Katarinka neviem ako dopadla kontrola, ale pokial by som bola velky optimista a verila ze z 8 folikov
bude 8 kvalitnych vajicok tak mozno dobre. Mam z toho zmiesane pocity.

katarinka77
15. mar 2010

Darli, hlávku hore, aj jedno by stačilo (viď Janula 😉 ). Neviem, či sa ešte môže niečo dotvoriť, ale super bude, ak v tých 8 folíkoch bude 8 vajok 🙂 !

darla27
15. mar 2010

A tak som optimista, snad v osmych folikuloch bude viac nez jedno vajce.
Ani ja prave neviem ze ci sa este moze nieco vytvorit alebo to je finito - konecny pocet.
V stredu budem mudrejsia. Snad to dobre dopadne, aspon som rada ze mi nehrozi hyperstimulak
pri takomto pocte. 😀

aanetta
15. mar 2010

Ahojte.som byvala GF-acka a musim zareagovat na darlu.
Darluska hlavne klud a nestresuj.Vsetko bude o.k.A 8 vajok nie je az tak zla uroda.Na dvojicky tvoje vytuzene je ich az moc 😵

katarinka77
15. mar 2010

Darli, podľa mňa to bude dobré, načo mať zbytočne veľa vajok, stačí menej, radšej nech sú kvalitné a tak isto aj embryá 😉 .

darla27
15. mar 2010

Anett 😀 😀 😀 budes chodit vozit ked budu dve, tak neprovokuj. 😀
/teda spolu s tvojim malickym aj moje 😉 /
A nezabudni pozerat dnes nas novy serial 😀 😉 - priamo zo zivota.

Katarinka, hovorim ze tych osem by mi stacilo za predpokladu ze su vsetky plne. 🙂
Ked si predstavim ze som Drabka navadzala na kratky protokol lebo som si myslela ze z toho bude menej vajok a teraz ich mam menej nez ostatny /co som vlastne chcela/ a vymyslam. 😀

larita112
15. mar 2010

katulík, možno si myslela, že ako v GF na 10-ty deň, ale vo FC sa chodí až 14 deň na krvičku...
ale aj tak, dnes som začala trochu špiniť 😔 takže... no neviem... už to neviem brať až tak optimisticky a zvlášť po toľkých neúspechoch... ale ja viem, že na mňa myslíte a z toho sa teším. Cmuk