Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

larita112
27. aug 2010

ahojte 🙂
a zabudla som vám napísať, že my už od pondelka chodíme 🙂 no je to paráda, len stále musím na ňu dávať pozor 🙂

babulka123
27. aug 2010

@larita112 vy sikovnicky sikovne.. paraaadaaaa

katarinka77
28. aug 2010

Ahojte babulky! Takže ako už Janulka informovala, Michalka s krásnymi mierami je už na svete 🙂 , pôrod bol rýchly (5,5h), ale tlačenie veľmi veľmi bolestivé, veľa som krvácala pri pôrode, dr. mal so mnou trochu starosti, ale všetko dobre dopadlo a my si už vychutnávame jedna druhú. Tatinko má z pôrodu nádherný zážitok a na dcérku je veeeeľmi hrdý 🙂 . Ďakujem vám všetkým za gratulácie! Keď prídeme domov, ozvem sa a vložím hádam aj nejaké foto 😉 .

babulka123
28. aug 2010

baby a zaregistrovali ste ze aj Cezarka uz porodila? terazm som nasla na FB fotky.. sa nejako poponahlala.. asi chcela dobehnut Katku.. tak Gratulujeeeeemeeee

larita112
29. aug 2010

no paráááááda, tak gratulujeeeeemeeeeeeeeeeeeeee a počkáme si na podrobnosti 🙂 😵 😉 😅 😀 moc moc sa s ňou tešííííme cmuk
katarínka 😵 cmuk aj my sme na vás hrdé 🙂
babulka, to má asi po mne, že je taká šikovná 😉 cmuk

babulka123
29. aug 2010

laritka no samozrejme..

vika34
30. aug 2010

@larita112
to je paráda ,len musíš Timejku naháňať
cezarka moc gratulujem

katarinka77
31. aug 2010

Cézarke gratulujem aj ja 🙂 ! To keď som sa dozvedela, že má ísť na vyvolávačku, tak v ten večer mi odtiekla voda a už sme išli 😀 . Podrobnejšie info ešte napíšem, zatiaľ aspoň zopár fotiek:

pahu
31. aug 2010

Gratulujeeeem! 😀

babulka123
31. aug 2010

halo ? a ty tu co robis?
neverim .. j

pahu
31. aug 2010

Prekvapko 😎 Ale asi uz radsej miznem... 😅

babulka123
31. aug 2010

no este to tak .. supaj na FB

katarinka77
1. sep 2010

@pahu ďakujeem 🙂 !

Takže sľúbené info o pôrode:
V stredu večer som ešte umývala podlahy, mm bol v nočnej, aj ma pobolievalo brucho, tvrdlo, ale nejak som tomu nechcela venovať pozornosť, aby som nebola rozčarovaná, keby to zas len tak prešlo a nič. Potom som bola pri PC a zrazu som zacítila v bruchu, že puk puk, išla som na wc-ko a už mi tieklo po nohách. Vedela som, že to je plodová voda. Tak som volala mm, nech príde. To bolo niečo pred 22". Ešte som zbehla do sprchy a hneď mi aj začali riadne 3-minútové kontrakcie, síce najprv intenzity ako bolesti pri menzese, ale stále sa to stupňovalo. V nemocnici sme boli do hodiny. Práve slúžil aj dr., ktorého som si zazmluvnila k pôrodu (ale na urgente), tak mu volali a všetko okolo mňa spravil on. Inak to býva tak, že lekára zazmluvneného k pôrodu volajú, až keď je rodička otvorená na 3 cm. Všetko ostatné robí službukonajúci lekár (na pôrodnici). Takže ja som bola veľmi spokojná a hlavne som vedela, že sa môžem naňho plne spoľahnúť. Na vstupnom CTG už bolo vidno kontrakcie, ale bola som stále zatvorená (i keď krčok bol už takmer spotrebovaný už od pondelka) dr. mi povedal, že keby ma to moc bolelo, tak mi dá lytickú zmes. Mm poslali ešte domov, ja som zatiaľ predýchavala, sprchovala si bruško teplou vodou. O 02" mi opäť natáčali CTG, kontrakcie už boli dosť silné, každú minútu, dr. ma vyšetril na posteli, nech ma nemusia trápiť chodením hore - dole. Bola som otvorená na 3 cm, tak mi dali prípravu (oholenie, klystír) a mohla som volať mm, že môže prísť. Dostala som aj fit loptu, ale moc mi to na nej nešlo, lebo hlavička bola už moc nízko a mňa to tlačilo. Tak som len chodila okolo postele a stonala. Mm bol za pol hodinu pri mne, pomáhal mi to zvládať. Asi za ďalšiu pol hodinu prišla taká kontrakcia až som zaručala, plakala som od bolesti. Tak baby dobehli, čo sa deje. Mňa to už tlačilo na konečník, nútilo ma to tlačiť. Rýchlo ma zobrali na vyšetrovňu, bola som už úplne otvorená, pripravená na tlačenie. Hrozilo, že porodím aj tam, lebo mali všetko plné. Tak jednu dávali zo stola skôr dole, aby som mohla rodiť riadne na pôrodnom stole. To tlačenie bolo pre mňa najhoršie, myslela som, že ma zospodu rozdrapí. Zle som tlačila. Miesto do konečníka, do hlavy a odtláčala som sa. Kričala a plakala som pri tom a medzi kontrakciami som sa ospravedlňovala, že hučím, ale nedalo sa inak. No dr. mi povedal, že ale Katka, prosím ťa! Tebe to vadí? Mne nie! Malú mi pomohli vytlačiť - jedna mi tlačila na brucho. Potom prišla strašná úľava, kontrakciu na placentu som už necítila a aj šitie bolo nič oproti tomu dovtedy. Síce som mala hypotóniu maternice, veľa som krvácala, dr. trochu fofroval, aby to čo najskôr zastavil, dostala som nejaké infúzky a inj.. Malinkú som dostala hneď na brucho, potom ju zobrali pomerať, odvážiť, zabaliť a priniesli ju. Hneď sa prisala. Mn si ju potom pestoval, ani neplakala, len stále špúlila ústočká. Nádherný zážitok pre mňa aj mm, naozaj neopakovateľný! Na bolesti som rýchlo zabudla a ostal už len pocit neskutočného šťastia! Celý pôrod od odtečenia vody trval 5,5h. To sa mi ani nesnívalo, že takto rýchlo porodím.
V pondelok sme prišli z nemocnice, takže si zvykáme všetci pekne na seba a zatiaľ je to ok. Malinkej sa darí, pekne papá a my sa z nej veľmi tešíme! Nemohla by som už bez nej byť!!!
Na šestonedelí ma raz chytila kríza kvôli naliatym prsníkom, boleli ako šľak, poplakala som si, ale už sa to krásne rozbehlo a som moc rada!

vika34
3. sep 2010

@katarinka77
pekne si to rozpísala 🙂

larita112
6. sep 2010

Tak už sme oslávili aj prvý rok 🙂
toto je náš čertík 🙂 😀 😉

sivusa
autor
6. sep 2010

Ahojte 🙂
Maminky nádherné detičky máte, hneď by som ich pomojkala, vybozkávala. Ale už čoskoro budeme mať aj my bábätko v rodine, švagrinka má termín o 2 týždne, už sa tešííííííím
Timejke prajem všetko naj, naj, naj k 1.narodeninkám, posielam veľkú pusu 😉 Strašne je zlatučká, dúfam,že sa čoskoro stretneme.
Katarínka aj Tebe prajem všetko naj,naj,naj k dnešným narodeninkám,posielam veľkú pusu 😀

babulka123
6. sep 2010

@larita112 je neskutocne kraaasna .. tesim sa ked vas uvidim a Timka uz dostala to naj na svete, uzastnych milujucich rodicov , stastny domov a lasku , tak este hlavne veeela zdravicka.. cmuuuk jej posiela aj Ninka

katarinka77
7. sep 2010

@larita112 - Timejke prajem všetko najlepšie k narodeninkám, je krááásna 🙂 a má úžasnú maminu 😉 !

@sivusa - ďakujem za prianie 🙂

@babulka123 - ďakujem za IP, skúsim napísať 😉 , hádam to pôjde 😉

sivusa
autor
11. sep 2010

Ahojte 🙂
Maminky no ako sa Vám darí?
Musím sa Vám pochváliť- od stredy som vodič 😀 😀 😀 , zvládla som to, ale musím sa priznať,že s veľkou pomocou môjho úžasného inštruktora, pri parkovaní mi dosť pomohol. Jazda v meste už bola v pohode.
V utorok budem mať vodičák, dala som si ho urobiť zrýchlene, nebudem predsa mesiac čakať, ja už chcem jazdiť 🙂
Budúci týždeň ideme na víkend do Tatier, tak som včera zahlásila manželovi,že šoférovať budem ja 😀 , ten na mňa pozrel,či mi nešibe, ale to by som si ešte asi netrúfla 😅

katarinka77
16. sep 2010

Ahojte 🙂 !
Sivuška, darí sa nám dobre, ďakujem 😉 ! Malinkú si vychutnávam najviac ako sa dá, lebo viem, že strašne rýchlo vyrastie a bude sa mi zdať, že som si ju ako bábätko ani neužila 😉 . Veď aj teraz sa mi zdá, že už ani neviem, aké je to byť tehotná, mať bruško, hoci to bolo len nedávno, čo som porodila 😀 . A to sa mi zdalo, že som tehotná už strašne dlho 😀 .
Ty, počúvaj, jazdi poriadne a keď pôjdeš okolo, zatrúb 😀 , nech stihnem uskočiť do strany 😀 😀 😀 .Ale nie! Dlhé trasy si nechaj na neskôr, najprv si pekne prekľučkuj Bratislavu 😉 . Pekný víkend v Tatrách 😉 !

babulka123
17. sep 2010

@katarinka77 presne ako pises.. sak teraz si rodila a mala uz bude mat mesiac.. strasne to rychlo leti..
my uz pomaly 14 mes. des a hruza ako to letiiii

vika34
17. sep 2010

@sivusa
gratulujem,takže na dalšiu stretávku už prídeš autom
@katarinka77
len si užívaj ,my už máme doma problémy či sú dobre nalakované nechty ,či bude nosiť takú alebo onakú podprsenku a najnovšie aké vysoké topánky jej dovolím kúpiť 😀 a to bude mať za 2 mesiace 13! 😕

babulka123
17. sep 2010

@vika34 no tak to sa tesim .. hehehe

vika34
17. sep 2010

@babulka123
je sa na čo a to moje dieťa začalo oproti ostatným dosť neskoro 😀

babulka123
17. sep 2010

@vika34 NESTRAAAS.. heheheh

brise
19. sep 2010

Ahojte babule. 😀
katarinka, ani nehovor ako to letí, ved naša bude mať 1. - 4 mesiace 😉
Inak aj my sa máme fayn, takisto si vychutnávame jedna druhú, a už máme naušničky 😀 tak sme konečne za parádnicu 😀
Len ma troška trápi že sa nám mala stále budí s plačom, neviem či je to ešte vekom že je maličká, ale vždy kým ju nezoberiem na ruky tak plačeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, bojí sa že nikoho pri sebe nemá.
a ozaj kedy dáme stretko? a taká na dlhšie nech pokecáme poriadne. myslím že ked už bude mať Michalka a Simonko tak 6 tyzdnov a už bude chladno tak môžme skočiť napr. do Avionu, niekedy koncom oktobra? hmmmmm?
zatial pa a Anetka posiela všetkým pusinky a take poriadne oslintané 😵

vika34
19. sep 2010

@babulka123
nestraším,he,he

katarinka77
19. sep 2010

@babulka123 - ja si zas pamätám, keď Marek vypisoval "live" ako sa preberáš po narkóze 😀 a že koľko si naznášala 😀 . Bože, to fakt tak preletelo! Ale zase ten čas, kým sme sa naháňali po lekároch a netrpezlivo čakali na tie 2 čiarky, mi išiel hroooooozne pomaly 😒 .
A zistila som, že hoci mám stráááášne veľa vecičiek a chcela som kupovať tak až od polroka, tak ich vlastne nemám až tak tak "veľa", lebo stále niečo ogrcneme a pod., takže napr. keď ideme von, tak sa občas aj 3x prezliekame, kým sa nám podarí neogrcnúť sa a ísť v čistom a suchom 😀 . Takže dosť často perieme a žehlíme 😀 . Tak Babuľka, keď sa stretneme nabudúce, prines Ty pekne zas ten svoj kufor a niečo povyberám a kúpim 😉 .

@brise - no teda, tak vy už ste takéto vyčačkané 🙂 ? Ja rozmýšľam, kedy náušničky... Myslela som, že tak okolo polroka. Kto jej prepichoval?
A malá sa budí sama? Či spinká v miestnosti, kde niekto je? Ona asi len potrebuje cítiť, že nie je sama 😉 . A aspoň sa s ňou môžeš viacej mojkať 😉 .
Mne zas malá najlepšie spí, keď treba ísť papať a nakoľko nám dr. nakázala dodržiavať 3h (nanajvýš) intervaly medzi papaním, keďže mala problém s priberaním, tak ju chúďa práve v najlepšom spánku musím budiť. No a v noci to je katastrofa s budením! Nabudúce sa opýtam dr., či ju nemôžeme už nechať vyspať, veď aj ja som celá vyflusnutá, keď ju takmer hodinu budím, takmer polhodinu papáme a polhodinu ju držím na rukách vo zvýš. polohe, keďže dosť grcká. Potom pospím tak hodinku a pol a zas dokolečka. A mám aj strach, aby som jej neuhnala nejaké problémy so spánkom. Strašne sa ľaká 😒 , keď ju budím, ale spí ďalej 😀.
Na stretko radi prídeme 🙂 ! Len my ešte nemáme moc režim, i keď v noci to už začína byť pravidelnejšie. Neviem, či koncom októbra ju už budem ťahať do prelneného obchoďáku, ale do konca roka určite 😀 .

@vika34 - no už sa "teším", keď budeme riešiť frajerov a nechty a opätky...... 😀 😀

larita112
20. sep 2010

Ahojte babulky 🙂
ako vám krásne tie krásky rastú, už by ste frajerov riešili 🙂))) ale máte pravdu, že čas letí a straaaašne rýchlo...
aj my sa máme fajn, zvykáme si a je to zo dňa na deň lepšie 🙂 teda aspoň sa mi tak zdá 😀 ale čertík je z nej riadny 🙂 ale to som aj ja, takže zvádzame spolu boje.
Ja by som sa tiež už veľmi rada s vami stretla, takže sa budem moooooc tešiť, keď niečo zorganizujeme a tentokrát preto urobím všetko, aby sme prišli aj my dve 🙂
cmuk myslím na vás, držte sa...

babulka123
20. sep 2010

@katarinka77 zlatik niejje problem , pomalinky sa mi dari davat veci nejake na MMB, tak skus aj tam kuk,. mam toho tolko ze stihnem aj predavat aj zasobovat sesternicku , ktora mi dnes oznamila ze cakaju babulku.. tak sa tesim